Gönderen Konu: GERÇEK AVCILAR(?) ve ORMANCILAR Tarafından BİMER'e Şikayet Edildim!  (Okunma sayısı 4804 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
             Burada yaptığımız çalışmalar ormancıları çok rahatsız etmiş!

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=198952.0

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=198684.0

Görevlerini yapmak o kadar zor gelmiş ki kendilerine iki fedai bulup beni BİMER'e şikayet ettirmişler. FEDAİ diyorum, çünkü adamlar gerçekten de kendilerini feda etmişler! İçinde hiç bir doğru olmayan sayfa dolusu iftira ve hakaret içerikli bir yazı göndermişler. Hatta tehdit etmeyi de unutmamışlar! Bu şahıslar ya Türk Ceza Kanunu'nda hakaret ve iftiranın suç olduğunu bilmiyorlar, ya da hakaret ve iftiranın ne demek olduğunu bilmiyorlar. Ya da ormancılara olan muhabbetleri o kadar fazla ki böyle bir fedakarlıkta bulunmuşlar. Tabii bu kendi aralarında, kendilerinin bilecekleri işlerdir...

Soruşturma devam ediyor. Zamanı geldikçe buradan bütün süreci, yazılıp-çizilenleri paylaşacağım!

« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2018, 19:17:45 Gönderen: Hüseyin BAŞARIR »
1980-Antalya

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Ynt: Ormancıların FEDAİLERİ Tarafından BİMER'e Şikayet edildim!
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2018, 21:08:00 »
istedikleri kadar etsinler bir cacık çıkmaz.. ruhsatlı belgeli avcısınız resim kanıt ispat etmeleri gerekiyor
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2018, 22:32:02 »
Ateş olsalar cürümleri kadar yer yakamazlar
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2018, 22:32:41 »
istedikleri kadar etsinler bir cacık çıkmaz.. ruhsatlı belgeli avcısınız resim kanıt ispat etmeleri gerekiyor

Samet Bey, biraz daha açıklama yapayım da karışıklık olmasın!

Beni kaçak, usulsüz ya da kanuna uymayan şekilde av yaptığım için şikayet etmediler... Beni varlığımdan rahatsız oldukları için şikayet ettiler! Çünkü varlığım, onları yok hükmünde (yukardaki linkleri iyice incelerseniz) gösteriyordu...

Önce bahsettiğim şahıslara benim hakkımda Orman Su Müdürlüğüne bir şikayet dilekçesi yazdırdılar. Bu dilekçeye istinaden Orman Su Bölge Müdürü çalıştığım kuruma resmi yazı gönderdi. ''Kurumunuzda çalışan Hüseyin Başarır hakkında bize böyle bir dilekçe geldi. Ayrıca bu şahıs bizim ekiplerimize asılsız ihbarlar vermekte...'' şeklinde. Sonra aynı şahıslar ayrı ayrı BİMER'e başvuru yapıyor. Şimdi ifade verirken bana okunanları tam hatırlamıyorum. Zaten zamanı gelince burada tam metnini yayınlarım. ''Devletin imkanlarını kullanarak bu işleri yaptığı, işini bırakıp il dışına gittiği, sahtekarlık yaptığı...'' doldurmuşlar sayfaları...

Ormancıların maksatları bana baskı kurdurarak; korkutup, ürkütüp susturmak! Bunun için başka yollar da deniyorlar. Gelelim iki vatandaşa: Birini hiç tanımıyordum. Ne gördüm, ne konuştum. Sonradan ismini duydum. İkinci şahsı ise gıyaben tanıyordum. Yani yüz yüze görüşmedik, konuşmadık ama şahsı biliyordum. Bu satırları okuyan bütün Forum üyeleri de kendisini tanır galiba. Bunların maksadını tam anlayamadım. Neden benim hakkımda durduk yere böyle bir şeye giriştiler? Acaba istediğimiz gibi av yapamayız diye mi endişe ettiler? Yoksa ormancılar kendilerine yanlış bilgiler vererek bu yola mı sevketti? Her ne olduysa bu durum oldu.

Ben DKMP görevlilerine yazdığım dilekçelerde maksadımı çok kez açıkladım! Ben bu meseleyi bir iman meselesi olarak biliyorum. ''Vatan sevgisi imandandır'' Onun için bu vatanın maddi-manevi değerlerini, güzelliklerini korumaya çalışıyorum. Bimer'e, Cimer'e, Bakan'a genel müdüre kaç mail kaç dilekçe gönderdim sayısını bilmiyorum...  Hala anlamadılar!

''10.03.2018  sabahı İron Sazlıkları'nın her tarafından yoğun tüfek sesi geliyordu. Ben, avcıların bana en yakın olduğu yeri harita üzerinden işaretleyerek ve konuyu anlatarak saat 06.50 civarında 14. Bölge müdürü Mustafa Şentürk, müdür yardımcısı Hüseyin Avcıl ve diğer şube müdürlerine whatsapp üzerinden gönderdim. Hepsini de aradım. Sadece Hüseyin bey dönüş yaptı ve bu konuyu Muş ekiplerine bildirmemi söyledi. Başka kimse aramadı. Hiç bir ekip kontrole gelmedi. Ancak Bitlis ekibi saat 12.30'dan sonra Güroymak'a geldi. Ben akşam Mustafa beye ertesi gün sabah tekrar bu bölgeye gidip sazlık civarında kaçak avcılık olursa kendilerini ve şube ekiplerini arayacağımı bildirdim.

Ertesi sabah tekrar gittim. Yine yoğun şekilde tüfek atılıyordu. Avcıların aracı Bitlis-Muş yolunun 300 mt yakınında sazlıkların kenarında duruyordu. Saat 06.30 sırasında aracın fotoģrafını ve tam olarak bulunduğu konumu whatsapp üzerinden başta bölge müdürü, şube müdürleri, Bitlis ve Muş il personellerinin bende telefonu olanlara gönderdim. Hepsini tek tek aradım. Kimine ulaşılamadı, kimi telefonu açmadı. 07.30 avcılar araçlarıyla alandan ayrıldı. Ben de gelen giden olmayınca oradan ayrıldım.''

Şimdi yukarıdaki konu; iki günde bir tek ekibini göreve gönderemeyen bölge müdürü beni '' asılsız ihbar vermekle'' şikayet ediyor. Sanki ekipleri gelmiş gibi...

Diger iki şahıs ise; hakaret, iftira, tehdit.. Ne varsa doldurmuşlar. Yazdıklarının içinde bir tek doğru yok! Somut bir tek şey yok! Onlar da kesinlikle biliyor yazdıklarının tamamen asılsız olduğunu, ormancılar da biliyor. İnşallah siz de bileceksiniz, herkes te bilecek bunların iftiracı olduklarını!

Bu şahıslara ormancılar ne vaat etti bilemiyorum ama acele etmişler.. Ben zaten  vazgeçecektim.. Herkesin içtiği sudan ben de içecektim...

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=198684.0

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=198952.0

Siz söyleyin, başka ne yapabilirdim? Şube müdüründen bölge müdürüne, genel müdürden bakana, bimer'den cimer'e  her yere yazmışım. Kimleri aramışım... Sonuç? Çabalarımın neticesi bana bu şekilde dönünce ne yapabilirim? Ne haliniz varsa görün derdim...

Laakiiin şimdi işin rengi değişti!

1980-Antalya

The following users thanked this post: Lokman DERELİ, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2018, 09:53:28 »
Allah yardımcı olsun. Herkes sizin gibi gördüğü yanlışları gerekli birimlere bildirse sadece avcılık değil çok şey düzelir.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2018, 13:42:19 »
Sizin gibi avcılara bu camianın ihtiyacı var.
ALLAH yolunuzdan şaşırtmasın

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2018, 18:45:58 »
 ALLAH DOĞRUDAN YANADIR

rabbim çelikten sağlam sinir ve büyük sabırlar versin.

''bu işler kadı hesabı kimi kime şikayet etmeli''

daha önceki yazılardıklarımda bunlara değinip durdum fakat sitede bu duyarlılıkta sayımız cidden az çoğalmalı ve çoğalttırmalıyız,

bakınız örnek isim, sayın büyüğüm serhat çelibioğlu beyefendi çok mücadele verdi sitede şimdi yok ortada vs.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2018, 22:52:31 »
Ateş olsalar cürümleri kadar yer yakamazlar

Değil ateş, orman yangını da olsalar; değil beni Roma'yı da yaksalar, dünyayı da ateşe verseler beni korkutmuyorlar! Çünkü ben sadece Cehennem ateşinden korkuyorum. Günahım çok, Rabbime karşı kusurumun sınırı yok... Onun ateşinden yine ona iltica ediyorum. Gafur ve Rahim isimlerine sığınıyorum!

''Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz.
        Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz, yürürüz'' (M. Akif)

Ben hak yolda olduktan sonra ateş gelmiş, taş gelmiş, iftira gelmiş, hakaret gelmiş ne çıkar! ''Bir dane-i hakikat, bir harman yalanı yakar.''

Sokrat idam edilirken karısı:
   - Seni haksız yere idam ediyorlar, demiş.
          Sokrat dönmüş ve:
   - Ne yani bir de haklı olarak mı idam etselerdi, demiş.

İşte bu şahıslarda beni manen idam ettirmek (yazdıklarını burada yayınladığım zaman mesele tam anlaşılacak) istemişler. Zerrece haklı oldukları bir yer olsa neyse. Ölmüş eşek kurttan korkmazmış.. Bundan sonra ölmüş eşek hükmündeyim! Ne kurttan, ne itten, ne de bitten korkmuyorum!

Allah'a, ahiret gününe,  hayır ve şerrin O'ndan geldiğine iman etmişiz...

''Onlara “Gökleri ve yeri kim yarattı?” diye sorsan, muhakkak “Allah” derler. De ki; Öyleyse bana bildirin, Allah bana bir zarar vermek isterse, Allah’ı bırakıp da taptıklarınız, O’nun verdiği zararı giderebilir mi? yahut Allah, bana bir rahmet dilerse, onlar onun bu rahmetine mâni’ olabilir mi? De ki: Bana Allah kâfidir. Güvenilir birisini arayanlar da, yalnız O’na dayanıp tevekkül etsinler.'' (A. Meali)

''Allâh'a tevekkül edenin yâveri Hak’tır
      Nâşâd gönül bir gün elbet şâd olacaktır'' 
                                                      (Ziya Paşa)

« Son Düzenleme: 29 Haziran 2018, 22:39:39 Gönderen: Hüseyin BAŞARIR »
1980-Antalya

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 26 Haziran 2018, 18:44:01 »
       Bu konuda Orman-Su müdürlüğü personelinin de bir çok suçları var! Ben BİMER başvurularımda bu konuların bazılarını yazmıştım. Fakat idari soruşturma bile yapılmadı. Şimdi konu adli sürece gidince mecburen bu sućları işleyen personelde konuya dahil olacak...

« Son Düzenleme: 25 Ağustos 2018, 15:25:49 Gönderen: Hüseyin BAŞARIR »
1980-Antalya

• Müdavim Üyemiz
Allah yardımcı olsun. Herkes sizin gibi gördüğü yanlışları gerekli birimlere bildirse sadece avcılık değil çok şey düzelir.

Sizin gibi avcılara bu camianın ihtiyacı var.
ALLAH yolunuzdan şaşırtmasın

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

Akif ARSLAN, Elver ENGİN ve diğer arkadaşlar! Manevi destekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun! İnsan olarak her zaman manevi yardım ve desteğe ihtiyacımız var..

Benim, şu satırları okuyanlardan hiç bir farkım yok. Sadece seyretmeyip, mücadele etmeyi tercih ettim! Aramızda,  şu meselelerde  benden on kat dada iyi mücadele edecekler var. Benim de av camiasının desteğine ihtiyacım var. Konu sadece avcılık değil artık.. Sosyal bir yara. Ben sadece en iyi anladığım mesele avcılık olduğu için oradan başladım...

Şu şikayet meselesinde benim de ilk başta canım sıkıldı. Anlam veremedim, üzüldüm! Fakat şimdi ne zaman aklıma gelse seviniyorum, mutlu oluyorum. Çünkü bu sayede  benim yukarıda bahsettiğim konulardaki haklılığım resmi olarak tescillenmiş olacak! Zaten bir çok konuda ormancılar hakkında adli mercilere başvurmayı düşünmüştüm. Ama maksadım kimseyi sıkıntıya sokmak olmadığından, maksadım tamamen kaçak avcılığın önlenmesi ve doğanın korunması olduğu için bu yola başvurmadım. Şimdi onlar beni şikayet ederek bu yolu kendileri açmış oldu...

Yaklaşık 3 ay süren soruşturma tamamlandı. Asılsız olduğu çok açık olan konular bile araştırıldı. Neticede orman görevlilerinin ve diğer şahısların iddialarının, iftira olduğu anlaşıldı!  Şimdi Halep'in yolu göründü...
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2018, 16:34:28 Gönderen: Hüseyin BAŞARIR »
1980-Antalya

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Mücadelenizi sonuna kadar destekliyorum
Yalnız biraz da millet olarak ta düşünce yapımızın değişmesi gerekiyor.Bunun da tek yolu eğitim biz de hep faklı yollara yönelme çabasındayız .
Saygılarımla

Akif ARSLAN, Elver ENGİN ve diğer arkadaşlar! Manevi destekleriniz ve dualarınız için teşekkür ederim. Allah razı olsun! İnsan olarak her zaman manevi yardım ve desteğe ihtiyacımız var..

Benim, şu satırları okuyanlardan hiç bir farkım yok. Sadece seyretmeyip, mücadele etmeyi tercih ettim! Aramızda,  şu meselelerde  benden on kat dada iyi mücadele edecekler var. Benim de av camiasının desteğine ihtiyacım var. Konu sadece avcılık değil artık.. Sosyal bir yara. Ben sadece en iyi anladığım mesele avcılık olduğu için oradan başladım...

Şu şikayet meselesinde benim de ilk başta canım sıkıldı. Anlam veremedim, üzüldüm! Fakat şimdi ne zaman aklıma gelse seviniyorum, mutlu oluyorum. Çünkü bu sayede  benim yukarıda bahsettiğim konulardaki haklılığım resmi olarak tescillenmiş olacak! Zaten bir çok konuda ormancılar hakkında adli mercilere başvurmayı düşünmüştüm. Ama maksadım kimseyi sıkıntıya sokmak olmadığından, maksadım tamamen kaçak avcılığın önlenmesi ve doğanın korunması olduğu için bu yola başvurmadım. Şimdi onlar beni şikayet ederek bu yolu kendileri açmış oldu...

Yaklaşık 3 ay süren soruşturma tamamlandı. Asılsız olduğu çok açık olan konular bile araştırıldı. Neticede orman görevlilerinin ve diğer şahısların iddialarının, iftira olduğu anlaşıldı!  Şimdi Halep'in yolu göründü...
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
Sevincinizi paylaşıyorum Hüseyin Bey. Ayrıca geçmiş de olsun. Gönül ister her şey güzellikle halledilsin fakat bazen hak edene hak ettiğini vermek gerek. Onurlu ve karakterli davranışınızla avcılık camiasına ve hayata anlam katanlardansınız.. Yüksek saygılarımla...
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

• Müdavim Üyemiz
       Şimdilik bu kadar. Hukuki süreç tamamlandığı zaman her şeyi açık olarak yayınlayacağım!

1980-Antalya