Gönderen Konu: Yerli namlulu winchester  (Okunma sayısı 7779 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüsamettin COŞKUN

• Free Üye
  • *
Yerli namlulu winchester
« : 13 Aralık 2011, 12:24:17 »
İyi Namlusu yerli firmalar tarafından yapılmış Winchester tüfekler var piyasada. Bu tüfeklerin özellikleri hakkında bilgisi olan varmı? Mekanizma olarak sorunsuzmudur acaba?
Hüsamettin COŞKUN
1979 Denizli-Muğla

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Ynt: Yerli namlulu winchester
« Yanıtla #1 : 10 Nisan 2012, 13:17:29 »
Trapta namlu uzunluğu şöyle, şoku böyle, başka yeri feşmekan olmazsa olmaz diye kural yoksa ve başarılı netice alıyorsanız yetmez mi? Gerçekten trapta kullanılacak tüfeklerde çoğunun aradığı şeyler yok. Sadece ağırlığı müsait görünüyor ama size göre BU uygun olabilir. Yine de tecrübeli bir trapçıya gösterip, hatta birlikte atış yapıp görüşünü sormanız yanlış olmaz. Tüfeği de tanıdık bir ustaya gösterseniz iyi olur.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2012, 22:05:56 »
Namlusu yerli, gerisi ithal. Sıfır tüfekse garantisi olması şart. En az 2 sene garantili olmalı. Akkar bunların belki tıpatıp aynını üretiyor. Parçası falan belki uyar ama onlara sormak gerek. Bunlar bilgime göre İtalyan Marocchi'ye Winchester'in fason yaptırdığı tüfeklerdi. Beklenmedik işler olunca anlaşma sonlandı. Başka tüfek de seçseniz olabilir tabi. İçinize hangisi sinerse.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2012, 22:23:45 »
Merhabalar..bu konuyla ilgili daha önce yazmıştım,sitemize akkar namlulu bir winchester fotosu düşmüştü..Akkarın namlu yapmış olduğu bu tüfeklerden bir tane almıştım ve halada duruyor..tek tetik ejektör selektör m.şok seti ve inertia sistem nefis bir tüfek.. el kundağı biraz daha etli..71 namlu ve biraz ağır bir tüfek..üveyik ve ördek bekinde kullandım..trap işine başlayınca Akkar ile görüştüm ve bu tüfeğe Akkar da 76 namlu yüksek bant harika bir trap namlu yaptırdım..şimdi traplarda kullanıyorum..yaklaşık 5 senedir hiçbir sorun çıkarmadı..saçma grupmanı ve ejektörlerin çalışması çok çok güzel..tek dezavantajı ağırlığı..benim gibi ağır tüfek sevenlere..
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2012, 22:24:55 Gönderen: Ahmet ÖZTÜRK »
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Mehmet KURTARAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2013, 00:11:48 »
Merhaba arkadaşlar avcılığa yeni başlayanlardanım. Bahsi geçen tüfekten almayı düşünüyorum. trap tüfeği olması keklik-tavşan avlarında sorun yaratır mı sizce ? Birde daha önce kullanan arkadaşlar varsa tüfeğin sağlamlığı konusunda bilgi verebilir mi sonuçta huğlu namlu var tüfekte. şimdiden teşekkürler.
1990
ADIYAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 03 Aralık 2013, 18:37:39 »
güncelll
1990
ADIYAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 03 Aralık 2013, 18:38:36 »
güncelll
1990
ADIYAMAN

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 04 Aralık 2013, 00:22:32 »
Merhaba arkadaşlar avcılığa yeni başlayanlardanım. Bahsi geçen tüfekten almayı düşünüyorum. trap tüfeği olması keklik-tavşan avlarında sorun yaratır mı sizce ? Birde daha önce kullanan arkadaşlar varsa tüfeğin sağlamlığı konusunda bilgi verebilir mi sonuçta huğlu namlu var tüfekte. şimdiden teşekkürler.
Mehmet bey bendeki Winchester Akkar namlulu..av için pek tavsiye edemem..çünkü ağır..yürüyüş avında biraz yoruyor..bek avlarında iyi..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2013, 21:32:41 »
Sağolun Ahmet bey.  Trap tüfeği oldugu için üst atar v.b şeyler soyledi birisi bana. o yuzden sormuştum. nasip olursa tufeği ayın 15 ine alacam ozman. ağırlık olarak baktıgımda 3.300 gr geliyor çoğu poze. bu tufek 3.650 gr. geliyor.  taşınır bnce :)
1990
ADIYAMAN

The following users thanked this post: Mustafa AKŞİT

Çevrimdışı Selim KUNDAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 04 Aralık 2013, 21:46:07 »
selam herkese bende 2006 dan beri var akkar namlulu winchester şuana kadar hicbir sorun yaşamadım lakin her ava o tufegi kullanıyorum iki veya üç kere bakım için yolladım fabrikaya hicbir ücret almadılar herşeylerinden cok memnunum tufekten ayrı menunum gözünüz kapalı alın derim tabi kısmet işi rasgele
Selim KUNDAK
1976 İSTANBUL
0 553 777 23 77

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 04 Aralık 2013, 21:58:15 »
Üst atma bildiğim kadarıyla iki şekilde olur: Dipçik dik olur veya üst şerit(bant) yüksek yapılmıştır. Dipçik dikse omuzladığınızda namluyu komple görürsünüz. Bant yüksekse yandan bakınca alışılmadık yüksekliğiyle fark edilir. Bu tüfeğin fotoğrafı varsa kullananlar trap için olup olmadığını anlarlar. Onlardan birini ben de incelmiştim. Ağırlığı trap için idealdi ama başka trap tüfeği özelliği yoktu. Aynısıysa trap tüfeği değil diyebilirim. Ahmet Bey gibi düşünüyorum.
1968

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 04 Aralık 2013, 23:39:42 »
Aslında tam trap ta değil bu tüfek ama maddi durum söz konusu olunca teknik uydurmalarda elimizden geliyor..Bendekinin kundağı yüksek..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK