Gönderen Konu: yarı otomatik av tüfekleriniz ses fişekleriyle çalışıyor mu?  (Okunma sayısı 10688 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Volkan bey ben vakit buldukça atıyorum ses fişeği 24 gr kadarda bir geri tepmesi var bunların namludan diğer fişekler gibi kıvılcım gibi değilde uzar şekilde bütün ateş çıkartıyor pompalı ve kısa namlulu tüfeklerde daha fazla ses çıkartıcağına eminim yalnız açık havada atmama rağmen kulağımda çınlama yapıyor dağlık tepelik yerlede atarsanız gök gürültüsü gibi bir eko ses yapıyor araştırdıım kadarıyla zuber ksg  vib gibi markalarda av tüfekleri için ses fişekleri üretiyormuş şimdilk bizim bayilerde özkursan var fiyatı çok uygun ben 13 liraya alıyorum ama çok hafif fişekler şaçma fişeklerine göre
Bir Özkursan bulgurluyu demonte edip inceledim ama atmadım, atmam da. Kafa dinlemeye çıkıyorum zaten ;)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Tayfun KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
E peki ben deneyip sonucu yazarım :) volkan bey tsklr .)
1987 AFYON

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Özkursan ses fişeğine 1,90 barut var  :)saçması pardon bulgurun azda olsa çalıştırabilir.
O fişekleri denemedim ama namnuyu çok kirleteceğini tahmin ediyorum. Dikkat edin gaz odasına bulgur kaçmasın. ;D
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2014, 19:39:01 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
Avcı adamın ses fişeği ile işi olmaz :)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Tayfun KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Volkan abii :) denedim. Ve sonuç mükemmel tekleme yok hele o dize koyup yaptığım seri atış 10 numara tsklr özkursan ;D
1987 AFYON

Çevrimdışı Yunus OFLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
özkursan benim armsan da çalışmadı
acaba özkursan ses fişeğini benden başka armsan tüfekte deneyen varmı
1994 OF

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Volkan abii :) denedim. Ve sonuç mükemmel tekleme yok hele o dize koyup yaptığım seri atış 10 numara tsklr özkursan ;D
Gözünüz aydın Tayfun Bey kardeşim :) Adına gerçekten sevindim. Keyifli atışlar...
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Tayfun KOÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Abim eyvallah iyi ki varsın  :)
1987 AFYON

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

"uzun zamandır sahnelerden uzaktık  ;D"

veysel yıldırım ın videolar favorim. adam sırf pozitif enerji . ;D
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2014, 09:25:00 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Seçkin ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Seçkin Çetin
Gazlı sistemlerin büyük bir kısmında sorunsuz çalışıyor ama kinetik sistemler ses fişeğinde çok başarılı değil
  • Huğlu Tek Kırma (Çift Kartal)
  • Huğlu Renova Kinetik 71 cm
1996
Muğla/Milas

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
arkadaşlar 50 adet özkursanın ses fişeğiyle keyfi atış yapmıştım,tüfeğim armsan a612 61 namlu seri atışlar yaptım çok güzel çalıştı,50 fişeğide aynı anda bitirdim,hiç bir problem olmadı.yalnız epey bir ses çıkıyordu adının hakkını vermiş,attığım fişeğin resimlerinide paylaşıyorum.

attığım fişek buydu,içinden bulgur çıktı,bayramlarda düğünlerde ,keyfe keder günlerde nasıl olsa milletçe atmayı seviyoruz,bu tür fişekleri atarsak kötü sonuçlara katlanmayız diye düşünüyorum.kısacası fişeğin içinden bulgurda çıkarmış.
« Son Düzenleme: 23 Mart 2018, 18:35:32 Gönderen: Ziyaettin AYHAN »
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
o bulgurlar insana isabet ederse berbat şekilde yaralayabilir , ,fazla rahat davranmamak lazım. bir de desibeli yüksektir. kulaklıksız atmamak lazım bence.....o fişeklerde 51 namnulu bir tüfeğimle çalışıyor diğeri çalışmıyor , yayın sertliği ile alakalı olduğunu düşünüyorum. ikisinin ayarı farklıdır.
« Son Düzenleme: 19 Nisan 2018, 09:09:35 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK