Gönderen Konu: BPS fişeklere geçmiş olsun!  (Okunma sayısı 5721 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tirdad SETAYESHI

• AvlakForum Üye
  • *
BPS fişeklere geçmiş olsun!
« : 24 Aralık 2018, 00:05:39 »
Evveli yıl BPS fişeklerin kaliteli olduğunu farkedip kullanmaya başladım. Döviz kuru arttıkça da ithal fişekleren BPS'ye geçiş yaptım. geçen sene attığım fişeklerde evveli yıl attığım fişeklerin kalitesi olmasa da oldukça iyi idi. Bu sene ilk kez BPS aldım ve keklik avına gittim toplam 4 fişek attım tüfeğin(Blaser F3) namlusunu temizlerken içindeki isi farkettim. normal değildi. ikinci kez alışveriş yaptığımda BPS aldım yine (ki gidip gelmiştim RC mi alsam diye). yaklaşık 100 atış yaptıktan sonra akşam tüfeği(Browning Maxus) temizlerken çok ilginç bi manzara ile karşılaştım. Receiver içi bolt çevresi vs. heryer yanmamış barut artıklar ve yoğun bir is ile kaplı idi. tüfeğin temizlenmesi 10-15 dk sürdü! eve dönünce ilk iş BPS'ye mail attım ve durmu bildirdim birdaha fişeklerinizi almam diye yazdım ancak umurlarında oldğunu sanmıyorum çünkü dönüş yok! kısa sürede öğrendim temel sorunu: Barut MAXAM barutu! ucuzlatmak için herşey denenmiş fişekte! Daha sonra elimde fişek olmadığı için ava gittim kalan BPS'ler ile. Tek kuş gördüm ona nişan aldım tetiği çektim ve fişek çalışmadı! tabi sinirden kıpkırmzı kızardım. Töbe ettim BPS'ye. Böylece iyi yerli fişek kalmamoş oldu!!
  • Blaser R8 Professional .30-06 Springfield
  • Blaser F3
  • Browning Maxus
  • Chesapeake Bay Retreiver
Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden,rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar. ATATÜRK
[img width=180 height=180]https://i.ibb.co/GpHQ3tL/photo-2019-01-16-09-

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Gökhan AKDOĞAN, Rıza BOZOKLU, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: BPS fişeklere geçmiş olsun!
« Yanıtla #1 : 24 Aralık 2018, 01:12:27 »
BPS nin Slug fişeğinde ben de benzer sorunlarla karşılaştım. Barutları yanmıyor  ;D Ava sapanla gideriz artık. İthal de olmasa durum vahim. Ya benim anlamadığım biz şimdiden böyle saçma sapan fişek yaparsak, patlamayan, yanmayan fişek yaparsak, Allah korusun yarın gavur kapımıza dayandığı zaman ne sıkacağız ? Adamların şunu demesi lazım; biz en iyisini yapmalıyız, en iyisi olmalıyız. Ama yok dinleri imanları para olmuş tüm firmaların. Çok yazık ediyorlar hem kendilerine hem bizlere. Çal çal nereye kadar ? Yakında saçma yerine çakıl taşı doldururlar fişeklere.
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 24 Aralık 2018, 08:22:02 »

100 atım sonrası mekanizmanın hali.
Dolum yapan arkadaşlar bilir. Maxam barutları çok ucuz (türkiyede mevcut patlayıcı madde yönetmeliğindeki saçmalıklar nedeniyle hiçbir barut ucuz değil! Ancak fabrikaya ulaşma ücreti maxam için kg baına 1-5$ daha ucuz. Tabi kuyasladığım da Dupont IMR veya Hodgdon  fln değil! Nobel Sports..) adamlar üçün beşin hesabını yapıp klasik para mantığı ile hareket etmişler. İlk çıkardıkları fişek içinuğraşıp Explosia ile anlsşan BPS değil artık isim yapmış imaj bozulabilir!
O dediğiniz konuya gelince: Tekelcilik düşüncesiyle MKE bu işin tekeli oldu yıllarca. Ürettikleri fişekler de finlandiya devlet mühimmat fabrikası (Lapua) fişekleri olmadı tabi! Patlamayan, hata veren fişek okadar çok ki! Tabi fişeklerin üretim kalitesine hiç girmiyorum. Kovan hatasından dolayı delayed roller blow-back sisteminde (G3 gibi) o kadar çok kovan yırtılma hatasıyla (kovan kesti derler) hastanelik olanlar var ki... Bora-12 yapıldı bu ülkede doğru oldukça kaliteli bir silah. 1999-2001 arası alınan Cold Hammer Forge makinaları sayesinde yapıldı tabi. Ama ona mühimmat yapmaktan çok çok uzağız. O mühimmatı yapmakiçin başka bir tekelci “St.....g” firmasının fason üretimine değil sivil meraklılarca yapılacak butik firmaların AR-Ge lerine ihtiyacı var ülkenin. Yoksa BPS hüsranına devam...
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2019, 09:32:21 Gönderen: T.Tolga FATİH »
  • Blaser F3
  • Browning Maxus
Çalışmadan,yorulmadan,öğrenmeden,rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar. ATATÜRK

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Rıza BOZOKLU, Doğan ATEŞ

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 24 Aralık 2018, 13:10:23 »
Maalesef yerli üreticilerimizin mantalitesi aynı.
Bps'nin son dönem bir sıkıntısı olduğu surdan belliydi daha önce en pahalı olan fişek kur artışlarından sonra nedense diğerleriyle aynı para oldu, sebebi belli oldu.
Meca sanırım en istikrarlısı ve en iyisi.
Barut anlamında en bol kullanan da züber diye biliyorum ama onunda pover tapası sıkıntılıymış.

• Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

Çevrimdışı Ersin ŞİMŞEK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 24 Aralık 2018, 13:27:21 »
Bps fiseklerini iki yil once incelemistim bayidr hatta bir kutuda denemek icin almistim ...dagitimi yapan arkadas bayiye gelmisti numune getirmisti 32 gr inceledik ilk olarak tecna barutu ile dolum yapilmisti parlak renkli bir baruttu bir hafta sonra sevkiyat yapildi bayiden 1 kutu aldim eve geldim kesip baktim barut yesile donmus  c7 cinsi oldugunu ilk olarak makinayi denemek amacli 32 gr a da tecna barut koyduklarini soylediler... Daha sonra bps yi hic kullanmadim meca ya devam ettim ... Fisegi kesip bir bakin belki barut cinsi yine degismistir
  • dede yadigarı huğlu kop 16 cal tek kırma
  • akdaş 312 se 71 namlu
  • Girsan mc28 sa 9*19
  • Fabarm l4s grey hunter 71 namlu
1989 mersin (mut)
İstanbul

Çevrimdışı Taner TOPÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • TANRI Türkü Korusun ve Yüceltsin
« Yanıtla #5 : 24 Aralık 2018, 13:31:47 »
Bu fotoğraftaki manzara tutukluk bile yaptırır tüfeğe.Zaten eskisi gibi av yok kırk yılda bir av çıkacak ondada tutukluk yaptımı delir dur.Tüfek ne olursa olsun mühimmat dandikse sıkıntılar yaşanır.BPS ilk çıktığında çok iyiydi sonradan bozdu malesef

1982-BURSA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 24 Aralık 2018, 14:22:17 »
Sn FATİH
BPS firmasının Maxam barutu kullandığını söylemişsiniz.
Sorununda kaynağı bu barut demişsiniz.
Ben Maxam menşeili fişekleri uzun zamandır kullanırım.Öyle kıytırık bir firma değildir.Kaldı ki barutarıda CSB ve PSB türevleri.
Ve sonuçlarından oldukça memnunum.
Kaldıki yerli bir çok firma bu markanın  barutarını kullanıyor.
Burada bence sorun şu BPS firması uygun kapsül ve barut kulanmadığından fişek içerisindeki yanma tam olarak gerçekleşmiyor olabilir.
Yani sorun dolum yapan firmanındır bence.Malzeme üreticisinin değil.
BPS ye gelince bişey demeye gerek yok.
Tüketiciler onları hakettikleri yere getirecek.
Ben almıyorum.
Yerli marka fişek kullanacaksam bu en son BPS olur.
Hatta onuda kullanmam 10 Lira fazla verir RC atarım...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 24 Aralık 2018, 14:23:56 »
Bu fotoğraftaki manzara tutukluk bile yaptırır tüfeğe.Zaten eskisi gibi av yok kırk yılda bir av çıkacak ondada tutukluk yaptımı delir dur.Tüfek ne olursa olsun mühimmat dandikse sıkıntılar yaşanır.BPS ilk çıktığında çok iyiydi sonradan bozdu malesef

Her şeye rağmen diğer yerli markalardan daha pahalıya satılıyor, neyi farklı yapıyorlar da pahalı satıyorlar anlamıyorum.
1980-Antalya

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Rıza BOZOKLU, Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 24 Aralık 2018, 16:10:29 »
Sn FATİH
BPS firmasının Maxam barutu kullandığını söylemişsiniz.
Sorununda kaynağı bu barut demişsiniz.
Ben Maxam menşeili fişekleri uzun zamandır kullanırım.Öyle kıytırık bir firma değildir.Kaldı ki barutarıda CSB ve PSB türevleri.
Ve sonuçlarından oldukça memnunum.
Kaldıki yerli bir çok firma bu markanın  barutarını kullanıyor.
Burada bence sorun şu BPS firması uygun kapsül ve barut kulanmadığından fişek içerisindeki yanma tam olarak gerçekleşmiyor olabilir.
Yani sorun dolum yapan firmanındır bence.Malzeme üreticisinin değil.
BPS ye gelince bişey demeye gerek yok.
Tüketiciler onları hakettikleri yere getirecek.
Ben almıyorum.
Yerli marka fişek kullanacaksam bu en son BPS olur.
Hatta onuda kullanmam 10 Lira fazla verir RC atarım...
Evet içindeki maxam PSB imiş. Maxam’ın tüm barutları ciddi is yaparlar. Primerin sıkıntılı olduğunun da kanıtı çalışmayan fişeğin olmasıydı. Yivsiz tüfek çok da ilgi alanıma girmez açıkcası. Eskiden ördeğe RC, kekliğe Winchester alırdım. Bundan sonra RC alıp geçerim...
  • Blaser F3
  • Browning Maxus

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 24 Aralık 2018, 16:14:53 »
Her şeye rağmen diğer yerli markalardan daha pahalıya satılıyor, neyi farklı yapıyorlar da pahalı satıyorlar anlamıyorum.
İlk çıkardıkları oldukça kaliteli fişeklerden dolayı. MECA saçma ve kovanı kötü. Barut ise hep nobel sport kullanır idi..
  • Blaser F3
  • Browning Maxus

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #10 : 24 Aralık 2018, 17:12:38 »
Bps nin durumu malum.. Yalnız şu ifade için ufak bir düzeltme yapalım..
Maxam’ın tüm barutları ciddi is yaparlar.
Kullanılan barutların hepsi adı üstünde "dumansız barut" kategorisinden... Kalite ayrımı var, hızlı yananı yavaş yananı var, onlarca çeşit barut var...
Maxamın en meşhur barutları CSB ve PSB serisi.. Başka var mı bilmiyorum..
Kalite söz konusu ise, PSB daha kaliteli.. CSB daha ucuz, ama "kötü barut" değil.. Fiyat performans barutu..

Nemden muhafaza edilirse, doğru kapsülle ve doğru saçma ağırlığı ile kullanılırsa hiçbir dumansız barut kolay kolay is yapmaz ve yanmamış kalıntı bırakmaz.
Eğer ki BPS firması PSB barut kullanmışsa, yanmamış artık kalıp is yapıyorsa, kullandıkları barutu saklama koşullarında sıkıntı vardır, ya da dolum kombininde bir ayar kaçıklığı vardır. Zira belirli ayarda basınç hız dengesini tutturmak için barut miktarıyla oynuyorlar..
Bu adamlar piyasaya ilk girdiğinde 34 grama 1,85 tecna koydu. O miktar 34 gr için uygun mu peki ? Değil.. Ama basınç ve hız dengesini o ayarda yakalamışlar. Fena şekilde yanmamış barut kalıntısı oluyordu. Kaç kez atış esnasında gözüme barut parçası kaçtı.

Yani demem o ki, Mirage firması uzun yıllar PSB kullandı, halen daha kullanıyordur. Bu adamların fişeklerinde neden yanmamış artık kalmıyor ? Veya mirage neden is yapmıyor ?
Olaya bu açıdan bakarsak, mesele sadece barut cinsi veya firma ile alakalı değil.. Bazı koşullara da dikkat etmek gerekiyor..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Ömer OKLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 24 Aralık 2018, 17:36:21 »
Ben de Haniç lever action tüfeğimde kullandığım Bps 36 çap tek kurşunlarda sorun yaşadım.
Tüfeğin iğnesi kapsül üzerinde iz yapmasına rağmen fişekler patlamıyordu, o gün atış yaptığım Bps fişeklerin bir kutusunda 5 adet diğer kutusunda da 7 adet fişek patlamadı ve hepsinde de iğnenin izi vardı. En son bir arkadaşımın ''av dönüşü atarız Haniç tüfeğini de getirir misin ben de fişek alıp getiriyorum '' ricası üzerine kendisinin yanında getirdiği bir kutu Bps fişeği tekrar deneme imkanımız oldu ve sonuç yine aynı. Tüfeğe koyduğumuz ilk fişek patlamadı,kutuyu aynen kapatıp yanımda getirdiğim yarım kutu farklı markayı atıp döndük.
Sorunun kaynağına gelince, bahsi geçen patlamayan Bps fişekler ile, patlayan Bps fişekleri ve diğer marka aynı çap fişeklerin tabla ve kapsül kısımlarını karşılaştırdığımızda patlamayan bps fişeklerin kapsüllerinin daha içeride olduğunu fark ettik öyle ki gözle fark edilecek kadar bir fark vardı ve dolayısıyla ancak iğnenin ucu kapsüle değiyordu oda kapsülü patlatmaya yeterli gelmiyordu.
Konu ile ilgili olarak kendilerine attığım maile ise maalesef cevap gelmedi.
Yerli üreticilerin hepsini aynı kefeye koymak istemiyorum ama kendilerine atılan bir maile dahi dönüş yapma gereği duymayan zihniyet için profesyonellikten bahsetmek pek mümkün olmaz düşüncesindeyim.

Selam ve sevgilerimle.
  • Benelli 828U Süperpoze 12 (66) MC
  • Benelli M4 Otomatik 12 (47) MC
  • Mossberg 500 Pompalı 20 (47) Slug
  • Haniç Lever Action 410/36 (61) Slug
  • Akus Estate Lux Çifte 20 (66) MC
1965 ANKARA

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 24 Aralık 2018, 19:28:20 »
Ben ilk çıktığından beri kullanıyorum tecna barut olanlarını çokta memnunum soğuk havalarda cokta stok yaptim ne patlamayan fisek nede başka bi sorunla karşılaştım. Hatta avrupa fiseklerden de vaz geçtim sipe ve s4 hariç
Bahsettigim ilk çıkan bps ler
1977 inegöl

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Mustafa EMEK

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #13 : 24 Aralık 2018, 20:16:51 »
Yerli firmalar işi ciddiye almıyorlar. Amaçları sadece kâr marjlarını yüksek tutmak. Müşteri memnuniyeti falan hikaye  :)
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 24 Aralık 2018, 20:38:27 »
Ben barutu uygun koşullarda saklanmadigi ve nemlendigi için bu şekilde kirlilik oluştuğuna inanıyorum. Ya firma nemlendiriyor veya tapa da sızıntı oluyor ( bu ihtimal yıllar alir). Bende 15 yıllık fisek vardı bi deneyeyim dedim çalışacak mi hem patlaması yumusamis hem yanmamis barut dolmuştu namlu içi. Fisekleri saklarken hava geçirmeyen bi kutu içine nem alıcı konulmasını tavsiye ederim tabi uzun süre kullanılmayacak ise.
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Ayşe ALTINTREN

• Bayan Üye
  • **
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #15 : 24 Aralık 2018, 20:59:26 »
 Valla ben ava başlayalı 5 yıl oldu eşim 27yildir yapio onun tembih tecrübe ve deneyimlerini dayanarak tufegim yerli fişek sokmuyorum  ve eşim asla izin vermio vermemde dedi nedeni nie dedim 3kurusluk av zevkimızı  kiytirik fisekle mahvolmasin  diyo hep
  • beretta stonecoat al391
  • beretta s55
  • beretta303
  • beretta al390
  • Beretta a300
  • simson
1981 Edirne

The following users thanked this post: Abdullah GÜLTEPE, Veli TOKCAN, Rıza BOZOKLU, Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 24 Aralık 2018, 21:52:44 »
Bps nin durumu malum.. Yalnız şu ifade için ufak bir düzeltme yapalım.. Kullanılan barutların hepsi adı üstünde "dumansız barut" kategorisinden... Kalite ayrımı var, hızlı yananı yavaş yananı var, onlarca çeşit barut var...
Maxamın en meşhur barutları CSB ve PSB serisi.. Başka var mı bilmiyorum..
Kalite söz konusu ise, PSB daha kaliteli.. CSB daha ucuz, ama "kötü barut" değil.. Fiyat performans barutu..

Nemden muhafaza edilirse, doğru kapsülle ve doğru saçma ağırlığı ile kullanılırsa hiçbir dumansız barut kolay kolay is yapmaz ve yanmamış kalıntı bırakmaz.
Eğer ki BPS firması PSB barut kullanmışsa, yanmamış artık kalıp is yapıyorsa, kullandıkları barutu saklama koşullarında sıkıntı vardır, ya da dolum kombininde bir ayar kaçıklığı vardır. Zira belirli ayarda basınç hız dengesini tutturmak için barut miktarıyla oynuyorlar..
Bu adamlar piyasaya ilk girdiğinde 34 grama 1,85 tecna koydu. O miktar 34 gr için uygun mu peki ? Değil.. Ama basınç ve hız dengesini o ayarda yakalamışlar. Fena şekilde yanmamış barut kalıntısı oluyordu. Kaç kez atış esnasında gözüme barut parçası kaçtı.

Yani demem o ki, Mirage firması uzun yıllar PSB kullandı, halen daha kullanıyordur. Bu adamların fişeklerinde neden yanmamış artık kalmıyor ? Veya mirage neden is yapmıyor ?
Olaya bu açıdan bakarsak, mesele sadece barut cinsi veya firma ile alakalı değil.. Bazı koşullara da dikkat etmek gerekiyor..
Barutun nemlenmiş olabileceği ihtimaller içinde. Ancak nem aldıysa da fabrikada aldı çünkğ çünkü bugğn alıp mühimmat kutusunda taşıyıp 2gün sonra attık. Benim gördüğüm duyduğum Maxam barutlarında hep is problemi vardı. İs çok önemli değil Ancak yanmamış barut problem. Öyle veya böyle farketmez sonuçta ilgilenmeyen bir firma söz konusu ve fişeklerine ciddi problem var. Yivsiz piyasası yivli gibi değil türkiyede en azından şimdilik çeşit bol. Daha da bu firmaın ürününü satın almam..
  • Blaser F3
  • Browning Maxus

Çevrimdışı Davut ATACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 15 Ocak 2019, 20:41:41 »
Bps nin tek kurşun ları mı alıp kullanan ,kesen inceleyen var mı? Geçen haftalarda bps nin misket kuruşununu kullandım, fişek le  ilgisi varmı bilmem ama namlu şişti. Yerli de kullanacak tek kurşun önerisi var mı?
1993 Ankara

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 16 Ocak 2019, 00:58:09 »
BPS fişeğini ilk çıktığı günden beri kullanıyorum.Aldığım fişek kutularının üzerindeki lot numaralarının 16 veya 17 ile başlamasına dikkat ederim.elimdeki son 5 kutuyuda atınca bende Bps ye elveda diyeceğim,çünkü çevremde şikayetler arttı.Bps yi ilk kullandığımda hemen fabrikasını aramıştım,sakın bu fişeği bozmayın diye,ancak yorumlarda fişeğin randımansızlaştığı ön planda.işin tuhaf tarafı bu fişek bayilerde yerlinin en pahalısı.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2019, 00:59:16 Gönderen: Ahmet ÖZTÜRK »
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 16 Ocak 2019, 09:54:25 »
Arkadaş senelerdir yazarım.Piyasaya  yerli fişek  çıkınca  baktın ki fişek  kaliteli hemen  stok  yapmaya bakın.
Çünkü fişek isim yaptıktan sonra hemen kaliteyi  düşürüp  daha fazla  kar yapmaya bakıyorlar.
Kalite  düşmeden stok yaptınız  yaptınız  yapmadınız    böyle    hüsran yaşıyorsunuz.  Bu  gerçeği kabul edin artık.
Yerli  üreticilerin  mantalitesi  bu çünkü. Ben  90 lı   yıllardan beri    bu durumu  farkediyorum.
İki gün sonra " X " marka  yepyeni bir  yerli fişeğimiz çıksa  emin olun yine  aynısı olacak, yine aynısı  olacak.
Uyanık  olanlar  kaliteyi fark edenler  stok  yapacak, o stok nedeniyle   senelerce    sıkıntı yaşamadan fişeği kullanacak.
Sonraki  serilerden  alanlar  hüsran  yaşayacak.  Tarih tekerrürden ibaret  ediyor  çünkü.
« Son Düzenleme: 16 Ocak 2019, 10:33:43 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Cahit DÖNMEZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 17 Ocak 2019, 16:05:14 »
Bu gün almış olduğum Bps 36 gr 1 numara fisekte C7 barut çıktı .miktarını ölçmedim .av performansı nasıl olur ve c7 36 gr doluma uygunmudur.
  • Ata neo modern gold 3
  • Huğlu 103 DE
  • Ata cy sentetik

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #21 : 17 Ocak 2019, 16:44:52 »
Bu gün almış olduğum Bps 36 gr 1 numara fisekte C7 barut çıktı .miktarını ölçmedim .av performansı nasıl olur ve c7 36 gr doluma uygunmudur.

lot numarası 16 ve bazı 17 ile başlayanlarda tecna barut vardı sizdeki yeni nesil olabilir lot numarasını yazarsanız belli olur
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Cahit DÖNMEZ

Çevrimdışı Cahit DÖNMEZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 17 Ocak 2019, 17:04:52 »

:angel: