Gönderen Konu: çatal kaşık sesleri ?!,...  (Okunma sayısı 1053 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
çatal kaşık sesleri ?!,...
« : 11 Haziran 2018, 20:45:36 »
merhaba,

aşağıdaki kırmızıya tıklayınız resim yükleyemedim link kırmızı tıklayınız,.. ;D

http://www.ormansu.gov.tr/images/default-source/default-album/bilgi2.jpg?sfvrsn=0&MaxWidth=700&MaxHeight=400&ScaleUp=false&Quality=High&Method=ResizeFitToAreaArguments&Signature=72F631C0B017F035BCAC6B943CDC3FEFA19EF5DF  2018-2019 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Toplantısı Bilgi Notu...

haber tarih,14 Mayıs 2018
2018-2019 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu (MAK) Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif ÖZKALDI’nın başkanlığında 11 Mayıs 2018 tarihinde saat

saat,10:00 da toplandı. MAK toplantısına 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarını, üniversiteleri, sivil toplum kuruluşlarını ve avcı kuruluşlarını temsil etmek üzere üyeler katıldı.

MAK ülke genelinde 2018-2019 av döneminde geçerli olmak üzere avcılıkla ilgili usul ve esasları belirlemektedir.

bilgi1

Toplantıda;

-Avlanma süreleri, avcı başına günlük avlanacak av hayvanı limitini, yasaklanan devlet ve genel avlaklar, türler ve avlanma günleri,

-İl genelinde yasaklanan türler,

-Av hayvanlarından koruma altına alınacaklar ile avına izin verilenleri,

-Avlanmada kullanılması ve bulundurulması yasaklanan araçlar, gereçler ve özellikleri ile avlanma esasları,

-Yasaklanan avlanma usulleri,

Yaban domuzu sürek avı esasları ile mücadele maksatlı avlanmalar,

-Avlanmada kullanılması yasaklanan araç ve gereçler,

-Diğer kısıtlama ve düzenlemeler görüşülerek karara bağlandı.

bilgi2

MAK; ülkemiz av ve yaban hayatı kaynaklarının sürdürülebilirliğini göz önünde tutarak bu çerçevede karar almıştır. Kararın alınmasında emeği geçen başta avcı kuruluşlarını temsil eden üyeler olmak üzere tüm üyelere teşekkür eder, alınan kararın hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Karar Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardında yürürlüğe girecektir. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 bu aylarda hep bu muhakeme salonundan kulağıma çınlama gelir

sanık hep ben olurum savcı kararı verirken juri toplantıda kapalı kapılar arkasından çatal ve kaşık sesleri gelir,...  ;D

çalsın davullar av yok fişek çok pahalı benzin olmuş 6/7 lira napacağız şimdi vazmı geçeceğiz avcılıktan :(

saygılarımla.

« Son Düzenleme: 16 Haziran 2018, 09:46:17 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Menderes NUR, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: çatal kaşık sesleri ?!,...
« Yanıtla #1 : 11 Haziran 2018, 22:04:00 »
Biz vazgeçmediğimiz gibi onlar da vazgeçmeyecek çocuk larımıza bizden av hikayeleri dinlemekten başka bişey bırakamayacağız...
Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK, Ziyaettin AYHAN

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 11 Haziran 2018, 22:54:42 »
     Ben bu MAK ne için alınır, neye yarar hala anlamadım! Nerede uygulanır, kim uygular?

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=192597.0

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=192033.0

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=194623.0

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=198684.0

Ben oralardan gideli bir şey değiştiyse lütfen haber verin!
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK, Ziyaettin AYHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 12 Haziran 2018, 11:18:08 »
Biz vazgeçmediğimiz gibi onlar da vazgeçmeyecek çocuk larımıza bizden av hikayeleri dinlemekten başka bişey bırakamayacağız...
Saygılarımla

katliam yapan avcı avcı olamaz babanız bile olsa bunu yapanı engelleyin bulaşmak istemiyorsanız belgeleyip ihbar edin.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ, Ziyaettin AYHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 12 Haziran 2018, 11:37:14 »
     Ben bu MAK ne için alınır, neye yarar hala anlamadım! Nerede uygulanır, kim uygular?

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=192597.0

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=192033.0

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=194623.0

http://avlakforum.com/frm/index.php?topic=198684.0

Ben oralardan gideli bir şey değiştiyse lütfen haber verin!

avcı olan avcı o kaltuklarda otursa semirip toto büyütmez mersin milli parklarda çalışan 3 arkadaş memura sordum civarı kontrol vs. haber alavere fkir derken itiraf etti yetişemiyoruz mesai saatindeki ihbar değerlendiriliyor gersi yok zaten kadro yetersiz biz varasıya orada yeller esiyor anca av günü sabah erken usulsüzlüğe tesadüf denk geldikmi denk geliyor gerisi küllün kaçak varda araziye yakala 3 kişiyiz nasıl başedelim diye sızlanma derecesindeler yani ama baştan inme emir olsa pazarları çıkın araç benzin masraf mesai bakanlıktan usulsüz avcıyı yakalayın gerçek avlananı madur etmeksizin usulune uygun bas cezayı al %50 teşvik pirim muhtarlarıda av koruma yap azalarla beraber kaçak avcı avına çıkıla oh değme keyfim meralara şenlik gelmiş hoş gelmiş ,...

benimki bir rüya misali belki ama bu serzenişler kocaman görmezden gelinen tastamam gerçeklerin ta kendisi bizler yanlışlardan dolayı hazmedemeyişizden hayıflanmalarla serzenişlerle isyan noktasına geldiğimiz vakitler bu yazdıklarımız.

düşünüyorum öyleyse varım.,..!

boşa söylememiş ünlü düşünürlerde hayattaki yaşamışlıklardır bunlar,..

eeee,..

nasıl kayıtsız kalalımki avlaklardaki haksızlıklara benim avımı illegal çalanlara ve onları yöneten mekanizmanın yetersiz kifayetsiz basiretsiz çalışmalarına .

avcıların yönettiği canı gönülden seçilmiş kadrolardan oluşan bir mak görmek hülyasıyla şen ve esen kalınız sevgili gönüldaşlarım.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Menderes NUR, Doğan ATEŞ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 18 Haziran 2018, 14:22:27 »
merhaba,

aşağıdaki kırmızıya tıklayınız resim yükleyemedim link kırmızı tıklayınız,.. ;D

http://www.ormansu.gov.tr/images/default-source/default-album/bilgi2.jpg?sfvrsn=0&MaxWidth=700&MaxHeight=400&ScaleUp=false&Quality=High&Method=ResizeFitToAreaArguments&Signature=72F631C0B017F035BCAC6B943CDC3FEFA19EF5DF  2018-2019 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Toplantısı Bilgi Notu...

haber tarih,14 Mayıs 2018
2018-2019 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu (MAK) Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif ÖZKALDI’nın başkanlığında 11 Mayıs 2018 tarihinde saat

saat,10:00 da toplandı. MAK toplantısına 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarını, üniversiteleri, sivil toplum kuruluşlarını ve avcı kuruluşlarını temsil etmek üzere üyeler katıldı.

MAK ülke genelinde 2018-2019 av döneminde geçerli olmak üzere avcılıkla ilgili usul ve esasları belirlemektedir.

bilgi1

Toplantıda;

-Avlanma süreleri, avcı başına günlük avlanacak av hayvanı limitini, yasaklanan devlet ve genel avlaklar, türler ve avlanma günleri,

-İl genelinde yasaklanan türler,

-Av hayvanlarından koruma altına alınacaklar ile avına izin verilenleri,

-Avlanmada kullanılması ve bulundurulması yasaklanan araçlar, gereçler ve özellikleri ile avlanma esasları,

-Yasaklanan avlanma usulleri,

Yaban domuzu sürek avı esasları ile mücadele maksatlı avlanmalar,

-Avlanmada kullanılması yasaklanan araç ve gereçler,

-Diğer kısıtlama ve düzenlemeler görüşülerek karara bağlandı.

bilgi2

MAK; ülkemiz av ve yaban hayatı kaynaklarının sürdürülebilirliğini göz önünde tutarak bu çerçevede karar almıştır. Kararın alınmasında emeği geçen başta avcı kuruluşlarını temsil eden üyeler olmak üzere tüm üyelere teşekkür eder, alınan kararın hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. Karar Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardında yürürlüğe girecektir. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 bu aylarda hep bu muhakeme salonundan kulağıma çınlama gelir

sanık hep ben olurum savcı kararı verirken juri toplantıda kapalı kapılar arkasından çatal ve kaşık sesleri gelir,...  ;D

çalsın davullar av yok fişek çok pahalı benzin olmuş 6/7 lira napacağız şimdi vazmı geçeceğiz avcılıktan :(

saygılarımla.

>:D

saygılar efendim saygılar,...

illegaller fazla sayıda malum, veya legal görünüp illegale iştirak edenler diyeyim.

legal avcılar olarak yakında avda meradaki popilasyon azlığından ava gitme isteğimizde kalmayacak gibi.
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2018, 14:24:25 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN