Gönderen Konu: BENELLİ SÜPER BLACK EAGLE 2 KULLANAN AVCI ARKADAŞLAR  (Okunma sayısı 14896 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

glock35

• Ziyaretçi
BENELLİ SÜPER BLACK EAGLE 2 KULLANAN ARKADAŞLAR TÜFEK HAKKINDA BİRAZ BİLGİ ALABİLİRMİYİM ÖRDEK AVINDA GÜZEL BİR TÜFEK OLDUĞU SÖYLENİYOR GERCEKTEN DİĞER TÜFEKLERDEN ÇOK ÜSTÜN DERECEDE BİR FARKI VARMI GÖREN KULLANAN VARSA LÜTFEN YAZSIN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: BENELLİ SÜPER BLACK EAGLE 2 KULLANAN AVCI ARKADAŞLAR
« Yanıtla #1 : 28 Şubat 2012, 12:21:59 »
Sayın Paça Up Rib yani kalkık bant tüfek kullanabilen bir avcı için dünyada şu anda daha iyi bir SUKUŞU avı tüfeği yok..Bütün namlu kepi 3.5 inch fişek yatağı comfortech dipçik üstelik zor şartlarda kendini ispatlamış İnertia kinetik sistem..3300 gram ama elinize aldığınızda elinizde kaybolan bir kibarlığı ve estetiği var..
Namlu çapı dar olmasına rağmen -0.723 inch - patterni çokiyi üstelik çapından dolayı Penetrasyondan taviz vermeden..
Yalnız hafif gramajlar için tasarlanmadığından yurdum avcısının tek tüfeği olamaz..Amerikadan düşük gramajlı kullanım sağlayan dipçik yayı getirtebiliyoruz bu arada..
Ciddi ilgileniyorsanız çok yakın bir dostum grup arkadaşım kullanıyor ayrıntılı bilgi alabilirsiniz..
Selamlarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Atila USTA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 18 Eylül 2012, 11:38:32 »
2012 ocak ayında aldım. Elimde Browning Fusion Evolve 2 Gold vardı. Onu sattım ve Benelli aldım. Ördek avında aldığım verim müthişti. Her şeyden önemlisi tüfeğin bakımı çok kolay. Browningler gibi sudan aşırı etkilenmiyor.Menzili biraz daha fazla. Etkili daha ne diyebilirim ki. Ben çok memnunum.
Atila USTA
Emekli Eğitimci
1956 SAMSUN

Çevrimdışı Yücel SARIÇAM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 18 Eylül 2012, 11:57:32 »
benelliyi danışmaya bile gerek yok bikere kinetik sistemin babası arkasında durduktan sonra her gramı at soğuk kış aylarında 40 gram 50 gram dayan gitsin.param olsa gözüm kapalı alırım.yerli tüfeklerde iyi avantajlı tüfekler war ama bi benelliyle kıyaslayamazsın sayın abim
Yücel SARIÇAM
1990 zonguldak

Çevrimdışı Özgür TOKCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2013, 00:18:14 »
Merhabalar konu açılalı çok olmuş ama ben yinede yaklaşık 5 yıllık bir sbe 2 kullanıcısı olarak bişeyler paylaşayım istedim..ben yabancı tüfekte ilk browning gold fusion la başlayıp beretta es 100 le devam ettim sonra benelli aşkıma benellinin  rafaello deluxe y le başladım delüxe kullanmaya başlayınca bütün tüfekler gözümden düştü harika bir tüfek, sonra bu tüfeğime birde kısa kurşun namlusu aldım ama aklıma benellinin SBE 2 si düştü hergün okuyup araştırıyordum hele birde rifle slug namlusunun olduğunu duyunca tamam dedim ve aldım,yani alma nedenlerimin en büyüğü rifle slug bir namlusunun olduğuydu..
    tüfeğimi alınca ilk yaptığım sey 24gr la çalışıp çalışmadığını merak ettiğimden dolayı daha eve getirmeden yolda denemek oldu ve yüzde yüz başarılıydı..bu yıl ilk defa yerli bir tüfekle tahtalı avına gittim ve okadar güzel bir avdıki fişeğim bitti ve inanın çok başarılı atışlar yapıp avımı ele geçirdim ama zerre kadar mutlu olmadım aklım tüfeğimdeydi..
  ben üveyik avlarımı yerli 24 gr trap mermileriyle yapıyorum bıldırcındada skeet kullanıyorum ve gayette başarılı sıfır hata diyebilirim
buyıl eber ve ışıklıda 64 gr fişekler kullandım ihtiyacımın olduğu için değil sadece bilgi ve fikir sahibi olmak için,çeşitli gramlar ve numaralarla suyun üzerinde avlara atışlar yaptım sonra son iki hafta hem eberde hem çivrilde 24 gr trap fişeklerinle hatrı sayılır mesafelerden avlarımı elegeçirdim..bu tamamen benim fikrimdir" hertürlü fişeği kullandım en uyumlu mermisi 24 gr dır"demiyorum ama 24 gr da dahi bildiklerimizi inandıklarımızı emin olduklarımızı alt üst eden bir tüfek birsürü yerli yabancı tüfek kullandım son noktam benelli SBE 2, yüksek bant ,24 gr 66 gr her türlü fişekte sorunsuz çalışıp güzel avlar yapabiliyor namlu ve ust kapak birleşik rafaello serisinde üst kapak namludan ayrı ,18.3 iç çapa sahip, dürbün reddot gibi aksesuvarlar için vida delikleri var,el kundaği normal tüfeklere göre daha kısa 70-76mm fişeklerde 3+1 89mm fişeklerde ise 2+1 dir.harika bir tetik korkuluğu ve diğer modellere göre daha uzun bir gövdeye sahiptir ,kurşun namlusu tamamen yivlidir,elinize aldığınızda insana güven verir
  bana kalsa onlarca ayrıntı sayabilirim ama sanırım bukadarı yeterlidir
Özgür TOKCAN
1975 DENİZLİ

Çevrimdışı Serkan ÖZDEMİR

• Müdavim Üyemiz
  • köpek DRAHTHAAR mera BOZKIR
« Yanıtla #5 : 01 Mart 2013, 11:44:28 »
sbe 2 ile uzak yakin güzel vuruslar yapilabiliyor, demekki 89 mm yatakli tüfeklerlede üveyik vs güzel avlaniyor..
ilk alacagim tüfek artik

Serkan ÖZDEMİR
1985 KIRŞEHİR -Manheim(Almanya)

Çevrimdışı Yunus KURTUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 01 Nisan 2013, 23:16:47 »
sayın abiler; burdan benimde bir sorum olacak sbe 2 ve m2   cordoba modellerinin namlu iç çapı nedir öğrenebilirmiyim ??
Yunus KURTUL
1993 HATAY

CAVİT KARAKUZU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 02 Nisan 2013, 15:03:43 »
18.3 namlu ic capları

Çevrimdışı Bahadır AKGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 02 Nisan 2013, 15:24:32 »
yatagına göre fişek kullannın diyolar,sizce bu geçerlimi?
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2013, 17:19:46 Gönderen: Bahadır AKGÜL »
1986-AKHİSAR

Çevrimdışı Bahadır AKGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 03 Nisan 2013, 15:39:59 »
birde arkadaşlar 32 gr da bu sbe iyi çalısıyormu ve öldürücülüğü ve patterni  nasıl olur?sadece yüksek gramajlarda mı güzel sonuç veriyor diye merak ettim
1986-AKHİSAR

CAVİT KARAKUZU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 03 Nisan 2013, 17:54:09 »
Bu tüfek bela bir tüfek eline aldınmı bırakamazsın ama bir tek ordek avı icin ideal diger avlar icin kesinlikle tavsiye etmem kullanmak cok zor fisek secimide 24 gr ile32 gr arasi performansi cok iyi diger agır grli fiseklere gerek yok

Çevrimdışı Bahadır AKGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 04 Nisan 2013, 09:22:43 »
teşekkür ederimde.şimdi bu tüfeği tavşan keklikte kullanamaz mıyız yada üveyikte kullansak bile iyi sonuçlar alamazmıyız?diğer avlarda tavsiye etmeme nedeniniz nedir acaba?
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2013, 09:29:00 Gönderen: Bahadır AKGÜL »
1986-AKHİSAR

CAVİT KARAKUZU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 04 Nisan 2013, 10:26:38 »
Kasa govde uzun bıldırcın culluk keklik avlarında yüz hakimiyeti zor bir tüfek yüksek bant olusu tüfegi olumsuz etkiliyor üveyik ve tavsanda kullanılır ama genel avda benelli crio comfort müthis bir makina ayrıca cok amaclı avlarda kullanılır

Çevrimdışı Bahadır AKGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 04 Nisan 2013, 11:16:38 »
sbe2 nin tetik korkuluğu metal mi ,sentetik mi?cevaplarınız için teşekkür ederim
1986-AKHİSAR

CAVİT KARAKUZU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 04 Nisan 2013, 11:53:22 »
Sentetik ama turk malı gibi degil ucuz mal degil ölümsüz derecede kullanıslı

Çevrimdışı Bahadır AKGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 04 Nisan 2013, 12:41:47 »
genellikle dağ ve göl avlarında kullanıcaz dersek bu tüfek uyar yani?sürekli magnum kullanmayız zaten bazı yüksek geçen tahtalı avlarında vede ördek avlarında gerisi 32,34 gr idare eder diye düsünüyorum.beni bu gramajlarda tüfeğin patterni , yada tutukluk yapıp yapmaması düsündürüyor.cünkü yayı ağır gramajlar için tasarlanmış diye okumuştum.kullanan yada bilen arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim birde yatağina uygun fişek atmadığımız zaman bu tüfeğin perfonmansında düşme olur mu?teşekkürler
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2013, 13:58:57 Gönderen: Bahadır AKGÜL »
1986-AKHİSAR