Gönderen Konu: beretta s55-s56 lar niye bu kadar çok tutuluyor?  (Okunma sayısı 137625 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
Ynt: beretta s55-s56 lar niye bu kadar çok tutuluyor?
« Yanıtla #50 : 10 Aralık 2013, 15:48:17 »
tüfekler güzel fiyatlar yüksek biraz eklenirse sıfır beretta ve browning alınabilir.
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Muammer ERŞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #51 : 23 Ocak 2014, 04:10:45 »
BERETTA KULLANMAK AYRICALIK İSTER FARKINDALIK YARATIRSIN. KUŞ KALKTIMI ÖNCE YERLİ TÜFEK KULLANAN ARKADAŞINA ŞANS TANIRSIN VURAMAZ İSE NASILSA SEN VURURSUN. YTERKİ KUŞU SAL TÜFEĞİ ATMASINI BİL... İŞTE BİR TANE FARK SİZE.BEN DE 426 ÇİFT TETİK ÇİFTE, S 55 POZE, 302 OTOMATİK VE 2 TANE BERETTANIN TEK KIRMASI VAR HEPSİDE MÜKEMMEL HA ÜZÜMLÜ VE SARSILMAZ ÇİFTEDE VAR AMA BERETTAYI TUTMAZ KESİNLİKLE.
Muammer ERSAN
1982 AYDIN-BURDUR

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 23 Ocak 2014, 08:52:56 »
yok artık daha neler duyacağız bukadar fanatiklik yapmayın. bence aşırı fanatikliğe giriyor bu. bir çok benelli beretta kullanmış ve hali hazırda kullanan birisi olarak okadar da değil. sizin söylediğiniz durumun tam terside olur. önce berettacılar atsın vuramasın sonra ben yerli tüfekle vurayım.  polemik için yazmıyorum bunu. av tüfeklerinin menzili bellidir ve aynı menzil içerisinde hepsi iş yapar. saygılar.
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

The following users thanked this post: Yasin AKTAŞ

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #53 : 23 Ocak 2014, 09:47:56 »
Mekanik olarak iyi,pek arıza yapmaz,hafif dengeli tüfekler.Namluları da kusursuzdur ama diğer tüfeklere göre daha menzilli diyemem.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Ramazan KİLLİ

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #54 : 23 Ocak 2014, 10:11:32 »
" X " ırkı köpek besleyene göre dünyanın en iyi av köpeği o ırk,
 "y " marka tüfek kullanana göre dünyanın en iyi tüfeği o marka :)

Doğrudur... Göreceli konular bunlar :)
1970 Antalya (İkamet Eşme/UŞAK) 

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #55 : 23 Ocak 2014, 10:28:41 »
" X " ırkı köpek besleyene göre dünyanın en iyi av köpeği o ırk,
 "y " marka tüfek kullanana göre dünyanın en iyi tüfeği o marka :)

Doğrudur... Göreceli konular bunlar :)
ilave olarak benim kapı komşum 76 namlu s 56 sattı çok uygun fiyata temizde bir silahdı fakat benim mera için ve avlandığım avlar için uygun olmadığı için almadım çok iyi silahlarda olabilir ama benim için ava ve meraya uygun silah olması daha ömemli
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2014, 10:32:05 Gönderen: Özgür TAŞ 45 »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 23 Ocak 2014, 10:40:47 »
ilave olarak benim kapı komşum 76 namlu s 56 sattı çok uygun fiyata temizde bir silahdı fakat benim mera için ve avlandığım avlar için uygun olmadığı için almadım çok iyi silahlarda olabilir ama benim için ava ve meraya uygun silah olması daha ömemli
NEDİR YANİ BU S 56 . BU KADARMI KÖTÜ TÜFEK. bi tane tanışımda var s56 e ( 1500 tl ) bana veriyor tüfeği. bu kadar kötü olumsuz okuduklarımdan sonra almayacam tüfeği.
 herkez yerden yere vuruyor bu tüfekleri yerli tüfekler daha kaliteli diyor herkez. şaşırıyorum valahi okuduklarıma. bend eucuz diye alacaktım tüfeği. 1500 tl bana ucuz geldi ozaman almayayım. kötü tüfek ise
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Taşkın GESİLİ

• Taşkın GESİLİ
  • Müdavim Üyemiz
  • Taşkın GESİLİ
« Yanıtla #57 : 23 Ocak 2014, 10:47:23 »

NEDİR YANİ BU S 56 . BU KADARMI KÖTÜ TÜFEK. bi tane tanışımda var s56 e ( 1500 tl ) bana veriyor tüfeği. bu kadar kötü olumsuz okuduklarımdan sonra almayacam tüfeği.
 herkez yerden yere vuruyor bu tüfekleri yerli tüfekler daha kaliteli diyor herkez. şaşırıyorum valahi okuduklarıma. bend eucuz diye alacaktım tüfeği. 1500 tl bana ucuz geldi ozaman almayayım. kötü tüfek ise

Çok kötü berbat tüfek Adem sakın alayım deme... :) O vurduğun ördekler varya hep mundar olur öldürmez saz içerisinde çelgin ördek peşinde koşarsın.....! ;)

Ha bu arada arkadaşının S56 ' sı  kaç namlu şokları ne temiz mi yok yok daha iyisi sen bana telefonunu versen o arkadaşın.... :) :)  :) 
Taşkın GESİLİ
1976 KAYSERI
BLUE PICARDY SPANIEL

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #58 : 23 Ocak 2014, 10:56:20 »
Çok kötü berbat tüfek Adem sakın alayım deme... :) O vurduğun ördekler varya hep mundar olur öldürmez saz içerisinde çelgin ördek peşinde koşarsın.....! ;)

Ha bu arada arkadaşının S56 ' sı  kaç namlu şokları ne temiz mi yok yok daha iyisi sen bana telefonunu versen o arkadaşın.... :) :)  :)
yok patron yaa zaten rezil tüfekmiş. ne yapacan telini adamın. rezil bir tüfek için telfoın faturana yazık :))))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #59 : 23 Ocak 2014, 13:17:08 »
Adem sauer mi pietro mu?   :)
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 23 Ocak 2014, 13:22:55 »
Adem sauer mi pietro mu?   :)

pietro abicim.  :))   ne olursa olsun herkez sallıyorya tüfeğe sen ne diyorsun. bu  yazışmaalara bakarsak kral tüfek sanayyi pozeleri daha kaliteli :))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #61 : 23 Ocak 2014, 18:18:52 »
71 namlu 1/3 şoklu veya 71 namlu mobil şoklu yerli olarak hangi çifte-poze ne olursa olsun farketmez.
Yerli tüfek istediği marka 32 gram 6 numara fişekle atacak.
Ama illâki 32 gram 6 numara olacak marka farketmez.
Eşitlik olması açısından genel kabul görmüş deneme fişeği 32 gram 6 numaradır.
Tersini iddia edecek yoktur sanırım.
Grupman,delicilik ve av vurma konusunda uzak yakın farketmez.

Ben de 73 model 40 yaşında Pietro Beretta S56E  71 namlu 1/3 şoklu tüfekle atacağım.
Armusa 32 gram 6 no atacağım.

Hodri Meydan  :D

Adem diyeceğim bu  O0

Not: ADem ayrıca Fiyat konusu ayrı bir şey S56 3000 TL veya 3500 TL yapmaz.
Ederi 2000-3000 arasıdır temizliğine göre.
2500 TL fiyata S56 duyan bordoslama dalıyor bunu da belirteyim.
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2014, 18:24:23 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Muammer ERŞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #62 : 24 Ocak 2014, 00:09:20 »
BEN DE VARIM HODRİ MEYDAN BEN BERETTA İLE ATICAM YERLİ TÜFEKLERİN DAHA İİ OLDUĞUNU İDDA EDEN BİR ARKADAŞ DA İSTEDİĞİ YERLİ İLE ATSIN BAKALIM MENZİL FARKI OLUYOR MU OLMUYOR MU?
Muammer ERSAN
1982 AYDIN-BURDUR

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #63 : 24 Ocak 2014, 00:17:28 »
38 yıllık SAUER beretta sp çift tetik kullanıyorum.
zor tufek alışmak lazım ıyı atmak lazım yıkıcılıgı harıka ancak geç açıyor uzun menzılı war ama geç açıyor çok av kaçırdım.
1-3 kendınden şoklu.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #64 : 24 Ocak 2014, 07:34:45 »
40 yıldır 0 hata kullanılabilen,binlerce fişek atmış,daha 40 yıl kullanılabilecek kondüsyonda bu kadar zarif ve estetik TEK bir yerli tüfek marka yada modelimiz varmı?
Bizim sağlamlık algımız ağırlık,kalınlık ve kabalıkla eşdeğer..
Fiyat alanla satan arasında bana laf düşmez..
Selam ve saygılarımla
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #65 : 24 Ocak 2014, 08:26:24 »
bir arkadaş benim atarız merak etmeyin. ben sağlamlığı hakkında tek yorum yapmadım sağlam olmaya çok sağlam hiç bir yerli tüfek 10 biri bile olamaz sağlamlık konusunda. ona sözümüz yok. vuruş olarak yorum yaptım. ayrıca daha iyi de demedim av tüfeklerinin menzilli bellidir ve aynı menzil içinde hemen hemen hepsi aynı işi yapar dedim. napıyor kardeşim bu bildiğimiz s55 s56 işte. sadece siz kullanmıyorsunuz bu tüfekleri.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2014, 08:28:19 Gönderen: Hakan SEÇKİN »
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #66 : 24 Ocak 2014, 18:35:52 »
Bende iddaa ediyorum temiz bir beretta s serisi varsa 1500 e ben alırım onu
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #67 : 24 Ocak 2014, 21:25:41 »
bu s56ların namlu ölçüleri(daralma ölçüsü, iç çap, şok ölçüsü) yerli tüfeklerde de aynı ölçüde uygulansın. Yerli tüfekler de s56 ile aynı işi yapar. Ben de bu konuda iddalıyım. :)
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Mücahit ÖZEL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #68 : 24 Ocak 2014, 21:57:50 »
14 sene s 55 kullandım benim tüfeğim 1974 modeldi 71 namlu 1/3 şoklu...
s serisi beratttalar kibarlık olarak denge olarak çok çok güzel silahlar fakat performansı için aynı şeyi söylemek bnim için mümkün degil..
tüfeğimin üst namlusu 18,3 full şok,alt namlu ise 18,40 3 şok tu..alt namlu performansı çok iyi fişek olarak daha az seçici olmasına rağmen üst namlu tamamen tersiydi..üst namlunun belirli markaların düşük basınçlı fişekleri ile av vurabiliyodum..üst namluya koyduğum fişekler  bu  şekilde olduğu halde el kundağım  2 kez kırıldı..yaptığım onlarca denemede alt namlunun gurupmanının üst namluya göre bariz üstün olduğuna şahit oldum..+10 derce ve altında  soğuk günlerde durum tersine dönüyor ve  üst namlu kendinden beklenen performansı anca gösteriyodu..

Benim şahsi kanaatim bu tüfekler  70 li ve 80 li yılların  fişek teknolojisine göre üretildiği..çünkü günümüz fişekleri gramajı düşürsenizde çok güçlü,barutlar çok yanıcı,hatta kapsüller ve yıldız kıvırmalar  bile fişeklerin basıncına etken..hal böyle olunca bu tüfkler oldukça seçici oluyo özllikle ege ve akdeniz gibi  iklimi sıcak ve rakımı düşük bölgelerde.... ..rakımı yüksek ve soğuk bölgelerde mesela orta anadolu,doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde durum tam tersine dönebilir... Ben çakısız bıçaksız gezemez olmuştum ve ilk olarak alt namluyu ateşleyip avı ilk atışta vurmaya gayret gösteriyodum.. bazı arkadaşların yorumu biraz iddialı  olmuş  benllinin ve özellikle berettanın a 400 hariç  bütün tüfklerini kullandım şu an  al 391urika gold kullanıyorum bu tüfekle ve öncekilerle yüzlerce deneme atışı ve gurupman denmesi yaptım avrupa tüfeklerin özellikle eskilerin sağlamlık, kibarlık.denge v.s gibi artı yönlerini  bir kenara koyarsak öldürüş ve performans olarak kıyasladığımızda kesinlikle hiç bir artısı yok..hatta daha uzaktan av vurması, saçmayı uzun sürmesi, daha iyi yakması,gibi yorumlara sadece gülüyorum...  benim kullandığım onca yerli ve avrupa tüfekten aklımda yer eden iki tüfek oldu onlarda  eski çifsan 555 sarı  tetik ve  vursan 92 a...
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2014, 21:59:40 Gönderen: Mücahit ÖZEL »
Mücahit ÖZEL
1979 izmir

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #69 : 24 Ocak 2014, 22:03:15 »
14 sene s 55 kullandım benim tüfeğim 1974 modeldi 71 namlu 1/3 şoklu...
s serisi beratttalar kibarlık olarak denge olarak çok çok güzel silahlar fakat performansı için aynı şeyi söylemek bnim için mümkün degil..
tüfeğimin üst namlusu 18,3 full şok,alt namlu ise 18,40 3 şok tu..alt namlu performansı çok iyi fişek olarak daha az seçici olmasına rağmen üst namlu tamamen tersiydi..üst namlunun belirli markaların düşük basınçlı fişekleri ile av vurabiliyodum..üst namluya koyduğum fişekler  bu  şekilde olduğu halde el kundağım  2 kez kırıldı..yaptığım onlarca denemede alt namlunun gurupmanının üst namluya göre bariz üstün olduğuna şahit oldum..+10 derce ve altında  soğuk günlerde durum tersine dönüyor ve  üst namlu kendinden beklenen performansı anca gösteriyodu..

Benim şahsi kanaatim bu tüfekler  70 li ve 80 li yılların  fişek teknolojisine göre üretildiği..çünkü günümüz fişekleri gramajı düşürsenizde çok güçlü,barutlar çok yanıcı,hatta kapsüller ve yıldız kıvırmalar  bile fişeklerin basıncına etken..hal böyle olunca bu tüfkler oldukça seçici oluyo özllikle ege ve akdeniz gibi  iklimi sıcak ve rakımı düşük bölgelerde.... ..rakımı yüksek ve soğuk bölgelerde mesela orta anadolu,doğu ve güneydoğu anadolu bölgelerinde durum tam tersine dönebilir... Ben çakısız bıçaksız gezemez olmuştum ve ilk olarak alt namluyu ateşleyip avı ilk atışta vurmaya gayret gösteriyodum.. bazı arkadaşların yorumu biraz iddialı  olmuş  benllinin ve özellikle berettanın a 400 hariç  bütün tüfklerini kullandım şu an  al 391urika gold kullanıyorum bu tüfekle ve öncekilerle yüzlerce deneme atışı ve gurupman denmesi yaptım avrupa tüfeklerin özellikle eskilerin sağlamlık, kibarlık.denge v.s gibi artı yönlerini  bir kenara koyarsak öldürüş ve performans olarak kıyasladığımızda kesinlikle hiç bir artısı yok..hatta daha uzaktan av vurması, saçmayı uzun sürmesi, daha iyi yakması,gibi yorumlara sadece gülüyorum...  benim kullandığım onca yerli ve avrupa tüfekten aklımda yer eden iki tüfek oldu onlarda  eski çifsan 555 sarı  tetik ve  vursan 92 a...
mücahit bey aynen katılıyorum söylediklerinize. bu s55 s56 s57 furyası bir tuttu son zamanlarda aman aman. yukardada belirttiğim gibi avrupa tüfekler sağlamlık, sorunsuzluk ve dayanıklılık olarak yerli tüfeklerden çok çok iyidir ama yivsiz av tüfeklerinin mesafesi bellidir ve bu mesafeler içinde birçok tüfeğin performansı yakındır. bu s serisi berettalar genelde 1-3 şoklu olduğu için full şokun avantajından başka birşey değil
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2014, 22:09:27 Gönderen: Hakan SEÇKİN »
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #70 : 24 Ocak 2014, 22:32:29 »
40 yıldır 0 hata kullanılabilen,binlerce fişek atmış,daha 40 yıl kullanılabilecek kondüsyonda bu kadar zarif ve estetik TEK bir yerli tüfek marka yada modelimiz varmı?
Bizim sağlamlık algımız ağırlık,kalınlık ve kabalıkla eşdeğer..
Fiyat alanla satan arasında bana laf düşmez..
Selam ve saygılarımla
Katılıyorum bencede böğle yanlız fazla fiyata dayanamam atlarım abi :) (( haksızlığa ses çıkarmayanın itiraz etme hakkı yoktur ))
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Muammer ERŞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #71 : 25 Ocak 2014, 11:07:31 »
KALİTE HİZMETE ELVERİŞLİLİK DERECESİ İLE ÖLÇÜLÜR. HERHALDE HEMEN HEMEN YORUM YAPAN DEĞERLİ ARKADAŞLARIN HEPSİDE ASKERLİK YAPMIŞTIR.SİLAHLARDA NAMLU ÖMRÜ DENEN BİRŞEY VARDIR. SİLHA BELLİ BİR ATIMDAN SONRA NAMLU ÖMRÜ YAVAŞ YAVAŞ AZALIR. BEN BERETTA KULLANICI OLARAK SUNU İDDA EDİYORUM : BERETTANIN NAMLU ÖMRÜ BİRCOK YERLİ SİLAHTAN DAHA FAZLADIR. BİR DE ESKİ AVCILARDAN DUYMUŞSUNUZDUR BU SİLAHIN SIKISI ÇOK İİ DİYE İŞTE BERETTANIN SIKISI ÇOK İİDİR. BİRDE ATALARIMIZ BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM DER. KIRK YILLIK BERETTA İLE KIRK YILLIK YERLİ BİR TÜFEĞİN PERFORMANSINI KARŞILAŞTIRIN BAKALIM. SONUÇ OLARAK ATMASINI BİLDİKTEN SONRA HER SİLAH VURUR.AMA ŞU BİR GERİEKTİR Kİ NE YAZIK AVRUPA TÜFEKLER BİZİM YERLİLERDEN DAHA KALİTELİDİR. KEŞKE YERLİ TÜFEKLERDE O KALİTEYE ULAŞSA DA BİZ DE ÖVÜNSEK.
Muammer ERSAN
1982 AYDIN-BURDUR

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #72 : 25 Ocak 2014, 12:31:58 »
Sevgili Tuncay Türkiye'nin 40 yıllık tüfek sanayiisi yok ki eşdeğer alalım.

Bir sanayii geçmişimize bakalım ondan sonra konuşalım.
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 25 Ocak 2014, 13:34:39 »
1996 model 71 namlu 1-3 sabit şoklu huğlu çiftemin grupman,yıkıcılık ve özellikle fitilleme de beratta s55-56 dan çok aşağı kalacağına inanmıyorum,belki yüzde 2-3 fark olur,ama benim tüfek 750 tl diğeri 3000 tl,huğluda zamanında iyi tüfek yapmış,mesela şimdiki huğlu çiftelerden 2 tane sıfır verseler yine de vermem o çiftemi,
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #74 : 10 Şubat 2014, 22:31:55 »
adamlar  1914,  savasinda  1918,1922,  savasinda, 1938,1945, savasinda  kullandiklari  silahlari mazemeyi bakin,  bizim bu tarihlerde savasacak  silahimiz  bile yokmus birak silah úretelim...savasacak silahi ordan burdan ve dúsman cephanesinden bulmusuz temin etmesiz....

1980  yillari   sonrasi  yerli  arabalar vardi   yabanci araba  sanayisi   yoktu ve yabanci araba girisi yasakti yillarca ayni tip ve ucuz araba úretip bizleri ve  yerli arabalari mersedes fiyatina alirdik..

eskiden gurbetcilerin bir  túfek getirme hakki vardi  oda kalmadi............
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda