Gönderen Konu: Efsane " Armas Ego Eibar" Çifte  (Okunma sayısı 6720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
Efsane " Armas Ego Eibar" Çifte
« : 19 Eylül 2020, 00:06:07 »
Resmini paylaştığım çifte İspanyol 12 kalibre 71 namlu "Armas Ego Eibar " dövme  namlu içi kromsuz. ( Hayvanda fitilleme yapıyor) 80 90 metreden bıldırcın vb kuşları cansız düşürüyor..Beretta, benekli vinci, winçtester ve merkeli atışta mesafe ve saçma yogunlugunda yenen tek tüfek..aynı zamanda adam o tarihte bu Tüfege enjektör yapmış..bende aynı zamanda Beretta S 56 E var ama bu tüfegin randımanını vermiyor..Ava bile gittiğimde tüfekten çıkan ses ötekilerden çok farklı..hemen fark ediliyor..hemde hafif bir tüfek..bu tüfegin yedegini bulayım dedim ama Türkiye'de ve Avrupa'da sitelerde bulamadım..O tarihlerde( tahminimce 1960- 1965 yıllarını) enjektörlü bile tüfek yok..millet enjektör nedir çoğu bilmiyor..Resimde görüldüğü üzere el kundagının altındaki çıkıntı şeklindeki  düğmeye bastınızda fişekleri  hızlı bir şekilde enjektör vasıtasıyla birde geriye dışarıya yere fırlatıyor..çift kademeli..ördek ve kaz avlarında fişegi dışarı fırlatatarak zaman kazanmak için yapmış adam..Atışlarda İspanyol piperi bile solluyor..zannedersem dünyadaki sayıllı zenginler için özel yapılmış..zaten dedem Avrupa'da görev yapan kurmay Albay akrabası vasıtasıyla bayagı yüklu para vererek almış..demiri çok hoş ve yumusak ve saglam...Avrupa tüfeklerle barajda ördek avı yaparken  32 Gr 4 numara aynı fişeklerle yarışma yaptığımızda benim tüfek hepsinin mesafesini yaklaşık  1, 5 katı daha uzaga saçma sürüyordu.Benim tüfekle yarişmaya giren avcıların kaybettiğinde 15- 20 milyarlık avrupan tüfekleri yerden yere vurduklarını çok gördüm..,  ;D ;D ;D ;D Zannedersem bu tüfek Türkiye'de yok veya sayılı bir kaç zenginde var..bilgili çoğu avcı arkadaslar bana böyle söyledi.. Arkadaslar bende yılkarın avcısı olarak reklam yapmayı sevmem ama meraklısı için bu bilgileri paylaşayım dedim..Efsaneyi aşagıda resimlerini paylaşıyorum.

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2020, 22:35:22 Gönderen: Hüseyin AVCI »
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Fatih S.M.YAPAR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Efsane " Armas Ego Eibar" Çifte
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2020, 05:20:31 »
Ne yalan söyleyeyim kıskandım.
Tüfek yokluğunda Avrupadan bu ülkeye girmiş en ucuz sınıf bir İspanyol tüfeğinden beklenmeyecek kadar büyük bir performans.
Güle güle kullanın.
Keyifli avlarınız olsun inşallah..
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Hüseyin İŞCEN, Bilal AYDIN, Levent KARSLIOĞLU

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2020, 05:25:28 »
Bu arada sadece bizim yerli tüfekler ejektörlü tüfek yapmayı 2000 li yıllardan sonra becerebildi.
50 senelik bir çok tüfekte selektör , ejektör ve otomatik emniyet  mevcut.
Birde tüfeğinizi methederken diğer markaları fena bozmuşsunuz.
Keşke yazmasaydınız.
Benim moralim bozuldu inanın...

BİGA/1979

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, İsmail BİLİR, Hüseyin İŞCEN, Bilal AYDIN

Çevrimiçi Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 19 Eylül 2020, 18:50:51 »
Şakamı?
1988-Denizli

Çevrimiçi Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 19 Eylül 2020, 18:53:51 »
Valla elinizde böyle tüfek varsa çok kıymetini bilmek lazım. Heleki 80-90 metreden bıldırcını fitilliyorsa başka tüfeğe gerek yok. Ben şahsen 80-90 metrede bıldırcın vurmayı beceremem çünkü bıldırcını göremem
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2020, 18:55:15 Gönderen: Bilal AYDIN »
1988-Denizli

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Fehmi TAŞKIN, Cengiz ÖNGÖREN, Aydın MERİÇ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2020, 19:26:14 »
Birde diğer tüfeklerin 1.5 katı ibaresi var Bilal bey.
Roket yakıtımı kullandılar da 1.5 kat daha fazla gitti merak ettim.
Tamam hepimiz avcıyız,biraz atmak genlerimizde var da
80 90 m den bıldırcın vuranı diğer tüfeklerden 1.5 kat  daha uzağa atanı da duyduk pesssss.
Bu arkadaş yeni galiba.Bizimle fena kafa buluyor.
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2020, 19:27:26 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

The following users thanked this post: Fehmi TAŞKIN, İsmail BİLİR, Bilal AYDIN, Aydın MERİÇ

Çevrimdışı Fehmi TAŞKIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2020, 19:41:00 »
 :D :D :D
  • MAUSER M03 300 Win. Mag.
  • Beretta A400 Xtreme Plus 76
  • Akus Custom Deluxe 71-76
  • Glock 19 Gen 5
  • Sig Sauer P 229 ALSO 9mm
  • Smith Wesson 686 4'' 357 Mag.
1977-İZMİR

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Eylül 2020, 20:37:54 »
Suat  Çalışkan  30 yıllık avcıyım..size niye yalan söyleyeyim..buyrun bu tüfegin seri numarasını vereyim arsstırın..12 kalibre ama nerdeyse 16 gibi sürüyor..Avlsrımda vurdugum kuşları görenler zamanında Renault taksilerini anahtsrlarıylla vermek isteyen çok oldu..isterseniz gelin buyrun sizinle aynı gramaj ve sacmayla kapışalım.istediğiniz herhangi bir 12 kalibre tüfek getirebilirsiniz...sacma mesafesi ve dagılımına ve mesafesine bakalım..kim yenilirse yenen kişiye çilingir sofrsı ısmarlasın.hodri meydan..  :) :) :)

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2020, 22:08:00 Gönderen: Hüseyin AVCI »
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 19 Eylül 2020, 20:57:04 »
Vallah yeni bir hareket olmus avlak formda boyle şeyler paylaşmayalı  uzun zaman oldu herkez yatıyor kulaginin uzerine...
   Simdi buna benzer bir tufek var elimizde 81 namlu ama kromsuz degil  bunun kadar  orjinalde değil  büyük farkları var  80 ,90 m vallah olmaz diyemem ama olurda diyemiyorum  .       
Ayni böyle  bir tufek iddiasi uzerine 125 adımdan  9tane kaz vuran bir arkadas vardi 4 numara  sacma ile gr belli degil en fazla 76mm lik olabilir  oda 50gr olsun bu kis denecek . Ayni tufegi bir dunya para verip aldim 15gun once , 125 adima kartona giren her sacmayi tek tek o kazi vurmus sayicam  bakalim nasil olucak soguk belkiyoruz şimdi  :o 8) :o :o
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

The following users thanked this post: Celal KALABALIK

Çevrimdışı Naim ZENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 19 Eylül 2020, 21:09:39 »
Serhat çelebioğlu nun Avcı palavraları ile ilgili bir yarışması olacaktı yakın zamanda. Ona bir hazırlık mı diye düşündüm ilk başta. Tüfek iyi olabilir ama nihayetinde yivsiz bir silah aynı barut istikakı ve şok ile 1,5 kat farkı nasıl atabilir ki.
Armsan Paragon combo set
akus hunter lux 71 cm namlu
Remington 870 express

The following users thanked this post: Aydın MERİÇ

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 19 Eylül 2020, 21:12:54 »
Valla bir metre 50 cm ise  90 metreden bıldırcın vurulabilir inanırım.
1 metre 100 cm se 90 m deki bıldırcını nasıl göreceğiz ve kaç metre önleme ile vuracağız.
Son olarak kaç numara saçma atacağız bunu bilen varsa beni aydınlatsın.
Teşekkürler.

BİGA/1979

The following users thanked this post: Bilal AYDIN, Aydın MERİÇ

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 19 Eylül 2020, 21:45:30 »
Suat  çalışkan sen avcıysan bilmem lazım.namlu uzunluğu belli bir ölçüyu geçtiği zaman bir anlamı yok..bilakis mesafe daha da kısalıyor. Bıldırcında sıktıgım o zaman 7 numara idi....mesele zaten şoklarla alakalıdır özellikle bilmenizi isterim.şöyle yapalım tûfek balık esir edremitte..yakında istanbuldan oraya geçeceğim.avlanmak için .video eşliginde 71 namlu merkel, winchester, benelli Vinci, browling..vb.tufeklerden herhangi biri veya hepsî olabilir..kapışalım..önce aynı gramaj ve sacma ile saçma dağılımı, tenekeyi  veya sacı delme  gucune bakalım..Sonra yüksek bir yerden baraj, göl  veya denize dogru mesafê atısı yapalım..arkadaşklarda Gırsin ve degerlendirsin..yenilen o kisiye çilingir sofrası hazırlasın..hodri meydan..Burda yok soyle, yok boyle açıklamalara gerek yok..laf salatalıgınada gerek yok..ben varım..sizde varsanız soyleyin bir tarihte buluşalım ve arkadaşlarda şahit olmus olur..Daha ne diyeyim🙂🙂🙂 öyle  değilmi arkadaşlar..
« Son Düzenleme: 19 Eylül 2020, 21:50:45 Gönderen: Hüseyin AVCI »
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 19 Eylül 2020, 22:05:43 »
Yivsiz bir namluya sahip,saçma ile av yapilan  bir tüfek ile neden hep daha fazla  uzaktan av vurma isteği artıyor  acaba ?  Metre ölçüleri  ülkemizin farklı coğrafyalarinda  değişiklik  gösterebiliyor  olabilir  :)
 Ortalık karışacak gibi kenardan  öyle izlemekte yim
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Doğan ATEŞ, Aydın MERİÇ

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 19 Eylül 2020, 22:47:16 »
En azından söyle söyleyeyim..tüfeğin el kundagının altından çalışan enjektörlü tüfek gösterin..hemde çift kademeli..birinci kademede enjektör tüfek açılınca çalışıyor.fişekleri namludan çıkarıyor..alttaki düğmeyede  basmak isterseniz fişekleri yaklaşık 1 veya 2 metre geriye fırlatıyor.ördek ve kaz avında sürat ve çabukluk kazanmak için...Ben Türkiye'de böyle tufek Avrupa katolaklarında  dahil görmedim..belkide bulamadım..siz gördüyseniz resmini paylaşırsanız sevinirim..o zaman neden efsane olduğunu anlarsınız. :D :D :D
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 19 Eylül 2020, 23:34:02 »
Zaten tüfeğin resimlerine bakınca  uca daralan şokları görebiliyorsunuz..öteki İspanyol ve baska  çifte tüfeklerden de biraz farklı; .kibar, hafif ,aynı zamanda güclü ve temiz bir tüfek..resimlerini paylaşıyorum..

« Son Düzenleme: 19 Eylül 2020, 23:48:29 Gönderen: Hüseyin AVCI »
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 20 Eylül 2020, 00:37:53 »
Suat  çalışkan sen avcıysan bilmem lazım.namlu uzunluğu belli bir ölçüyu geçtiği zaman bir anlamı yok..bilakis mesafe daha da kısalıyor. Bıldırcında sıktıgım o zaman 7 numara idi....mesele zaten şoklarla alakalıdır özellikle bilmenizi isterim.şöyle yapalım tûfek balık esir edremitte..yakında istanbuldan oraya geçeceğim.avlanmak için .video eşliginde 71 namlu merkel, winchester, benelli Vinci, browling..vb.tufeklerden herhangi biri veya hepsî olabilir..kapışalım..önce aynı gramaj ve sacma ile saçma dağılımı, tenekeyi  veya sacı delme  gucune bakalım..Sonra yüksek bir yerden baraj, göl  veya denize dogru mesafê atısı yapalım..arkadaşklarda Gırsin ve degerlendirsin..yenilen o kisiye çilingir sofrası hazırlasın..hodri meydan..Burda yok soyle, yok boyle açıklamalara gerek yok..laf salatalıgınada gerek yok..ben varım..sizde varsanız soyleyin bir tarihte buluşalım ve arkadaşlarda şahit olmus olur..Daha ne diyeyim🙂🙂🙂 öyle  değilmi arkadaşlar..
Bak arkadaşım
Sizden daha iddaalı bir av tüfeği üreticisiyle bir iddiaya girdik.
Onların tüfekleride 36.6 m de % 98 grupman atıyor diye iddia ettiler.
O filmin klibini çekmiştik.Hatta o marka tüfeği sadece onların iddialarını çürütmek için satın aldık.
Yani tüfek sahibi olduk senin anlayacağın.
36 ve 50 m mesafeler defalarca ölçüpte yüzlerce fişek atmış ,metresi kuvvetli gözlem ve istatistiğe önem veren ve bunları ara ara forumda paylaşan biriyim.
Ancak sizin iddialarınızı
Ne matematik ,ne fizik, ne kimya ne de balistik denen inceleme bilimi kabul eder.
5 no 400 m/s ile patlayan bir fişeğin saçmaları 37 m de 220m/s ye düşüyorki bu hızın öldürülecek bir av için 150 m/s nin üzerinde olması gerektiği hesaplanmış.
Bu fişeğe 37 m de bir ördek için 2.5 m önleme hesaplanıyor.
Şimdi elimizde 400m/s ile patlayan bir 7 no fişek var.
Bu fişeğin hızı 80 m de ne olur ? Ne kadar önlemeyle atmalıyız, nasıl göreceğiz ?
50 m mesafede bir A4 kağıdı arpacıkta kayboluyor
Görünmüyor.
Sabit destekli bir atışta.
 Velhasıl konuyu uzatmaya gerek yok.Siz biraz forumu pattern ve penetrasyon bölümlerine bakınız.
Kendi tüfeğinizi methederken gerçekten gülünç duruma düşüyorsunuz.
Bu arada öyle tüfekler gördümki etrafımda 36.6 m de % 90 92 grupman atabilenleri mevcut.
Deveden büyük fil var anlayacağınız.
Ama hiç birinin sahibinden daha  80 90 m den vurdum lafı duymadım.
80 90 m den av vurulmaz mı tabikide vurulur.
Tilki çakal kaz tavşan binde bir bile olsa vurulma ihtimali olan avlar.
Çok özel fişeklerle tabiki olabilir.
0 ve üzeri  numaralar ,büyük av hedefleri olmak şartıyla.
Ya da sürüye atarsınız denk gelirse düşen olur belki.
Forum sizin sayenizde biraz canlanacak.
Ben bu katkınız için bile sizlere teşekkür ediyorum.
Rastgele

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 00:45:18 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

The following users thanked this post: Hakan UYAR, İsmail BİLİR

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 20 Eylül 2020, 00:53:49 »
Birde namlu uzunluğu ne olmalıdır,ne kadar uzun olmalıdır daha uzun yada kısa olmasının avantajı nedir ?
Oradan da bahsedin biraz.
Hatta sizin hiç bilmediğiniz ve iddialarınız arasında bile olmayan fişeğin ne olduğu, nasıl olacağı,hangi malzemelerle doldurulmuş olduğu gibi konulara girmemişsiniz bile.
 7 no bir fişek dediniz kestirip attınız.
Bunlardanda bahsedin istifade edelim...

BİGA/1979

The following users thanked this post: Hakan UYAR

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 20 Eylül 2020, 01:24:52 »
  Hüseyin Bey konuyu muhabbet olsun forum hareketlensin diye açtıysanız güzel olmuş derim. Keyifle okunur takılınır, tatlı bir tebessüm bırakır insanda..
  Eğer bunu ciddi olarak söylüyorsaniz tüm fizik kurallarının yeniden yazılması gerekir.
  Rahmetli Dedem Eibar çifte kullanırdı. Babam hala 16 Krupp çifte kullanıyor. Her iki tüfekte kromsuz. Hicbiri 1.5 kat uzağa atmadi ve 16 kalibre hiç daha uzağa sürmedi. Kalibre küçüldükçe uzağa sürmez..
  Tufekleri kapistirmak tam anlamiyla nedir?.36.5 metrede Deliciligi mi ? grupmani mi. Kac sacma isabet ettigi mi ? partniches boslugu mu?.Matematiksel hesabi mi?..Bence boyle iddialara girmeden ismarlayin, ismarlatin :)
  Çekirdekten yetişen bir avcı olarak sizinle benzer zamandır tüfek kullanıyorum.90 metreden ördek yâda tavşan vurmak, özel mühimmatla çok çok zor ama nadiren olabilir. Tabi kimseye bu mesafeye tüfek atması etik olarak tavsiye edilmez. 90 metrede bıldırcın ise, vurmayı geçtim tarla üstünde en fazla 2 metrede ucan kusu nasil görüyorsunuz ve atabiliyorsunuz bravo. Bence tufegi değil gözlerinizdeki keskinliği konuşmak lazım.
  Tufeginizi seviyorsanız size uyumluysa kimseye bir sey izah etmenize gerek yok. Kendi dünyanizda mesafeler sizi baglar.90 da olur 190 da olur. İnanabilinir ve mutlu olunabilinir. Tabi baskasinin inanmasini istememek sartiyla..

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 01:52:51 Gönderen: Hakan UYAR »
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 20 Eylül 2020, 03:42:50 »
Efendim bu arada enjektör değil ejektör dür onun adı.
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 20 Eylül 2020, 10:39:00 »
arkadaşlar avcılıkta herşey kabul edilebilir ölçülerle değerlendirilmez belliki ustamız avcılığının her manada zirvesinde ...
nacizane bende geçen sene 138 metreden bir tavşan vurdum ayağını çekemedi....
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 20 Eylül 2020, 11:58:59 »
arkadaşlar avcılıkta herşey kabul edilebilir ölçülerle değerlendirilmez belliki ustamız avcılığının her manada zirvesinde ...
nacizane bende geçen sene 138 metreden bir tavşan vurdum ayağını çekemedi....
Halis Bey videolarınızı beğenerek izliyorum. Bu ATIŞINDA videosu var mı acaba. Varsa link atarmısınız. Ayağını çekemediğine göre ayaktan da vurmuşsunuz hayvanı. Kulağını kaşırken atsaymışsınız hem ayaktan hem kulaktan vurup efsane bir durum olurmuş. Ömrü hayatım boyunca normal bir fişekle 60-70 metre üzeri bir adet ördek vurmuşluğum var; bugün hala düşünürüm acaba o ördek niye düştü diye... Videolarınızı izlemeye devam edeceğiz. Kalın sağlıcakla...
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon

The following users thanked this post: İsmail BİLİR, Halis UZEL

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 20 Eylül 2020, 12:17:51 »
Halis Bey videolarınızı beğenerek izliyorum. Bu ATIŞINDA videosu var mı acaba. Varsa link atarmısınız. Ayağını çekemediğine göre ayaktan da vurmuşsunuz hayvanı. Kulağını kaşırken atsaymışsınız hem ayaktan hem kulaktan vurup efsane bir durum olurmuş. Ömrü hayatım boyunca normal bir fişekle 60-70 metre üzeri bir adet ördek vurmuşluğum var; bugün hala düşünürüm acaba o ördek niye düştü diye... Videolarınızı izlemeye devam edeceğiz. Kalın sağlıcakla...
  ustam 90 metreden bıldırcın vurulan sohbette  138 metreden tavşan vurmak gerekir. bu ATIŞIN malesef videosu yok
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 15:53:13 Gönderen: Halis UZEL »
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

The following users thanked this post: Cemal KARADENİZ

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 20 Eylül 2020, 12:52:23 »
Laga luga yapmaya gerek yok..size İstanbul,dan  Edremit'te gittiğimde  bir kaç video çekeyim..buraya atayım..gazınızı alayım..efsaneyi görün..böylelikle neticeyi değerlendirirsiniz..söz gider yazı kalır hesabı.. ;) :D : :D ;D
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 12:58:05 Gönderen: Hüseyin AVCI »
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 20 Eylül 2020, 13:28:30 »
Hüseyin bey biz size inanacağız ama siz kendi söylediklerinizle bizi  ikna edemiyorsunuz.
Daha EJEKTÖR ile enjektörün  farklı ve birbirinden  apayrı şeyler olduğunu bile bilmiyorsunuz🤔.

Daha önce denenmiş ,sonucu hüsranla sonuçlanmış tüfek üreticilerinin halini sizlere anlatmak istedim.
Yani biz de sizin kadar bu işleri bilemeyebiliriz ama bildiğimiz bazı gerçekler var.

Madem öyle videoyu çekerken bir metre ile hedefi ölçün. Hedefin eni ve boyunu fişeğin marka gramajı ve numarasını da çekin.

Mesela A4 kağıdına istediğiniz 34/1 numara bir fişek atın.
3 5 sefer atın ki elimizde bazı referanslar var bakıp mukayese ederiz.
Sizde çok uğraşmazsınız hemde.
Ama dediğim gibi.
Mesafe ,fişek ,hedef hepsinim kriterini yukarıda  yazdım.
Öyle 80 90 m lere gerek yok.
50 m 34g 1 no  ve A4 kağıdı benim için yeterli.
Birde agrasif bir yapınız var.
Yani kendinizi ve iddialarınızı ispat etmek isterken kimseye hakaret etmek zorunda değilsiniz.
Yani ben bişeyler öğrenirken kimseye kızmam.Hakarette etmem.
Sizde etmeyin olur mu ?

« Son Düzenleme: 20 Eylül 2020, 13:30:37 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #24 : 20 Eylül 2020, 13:58:03 »
80-90 metrede bıldırcını vurmak değil, görmek başarı ister tebrik ediyorum..  :D ben göz doktoruna gideyim görebileceğimi sanmam
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN