Gönderen Konu: Yeni Tufegim Crio Comfort  (Okunma sayısı 24298 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yeni Tufegim Crio Comfort
« Yanıtla #25 : 14 Mart 2015, 22:44:46 »
bahri kardesim tüfeğin hayırlı olsun.sen bazı yorumları kafana takma.bizim kulpde üyelerimiz kullanıyorlar ama çok da memnunlar yalnız  şoklarını KICKS PORTED  kullanıyorlar. enaz0%20 tüfeğin randımanı artırıyor bu soklar.benelli tüfek ama bu soklar  şart ve tadına doyum olmuyor..   NOT .... tek dikkat edeceğin (tüfek dipcik ayarına kendinize göre ani çabuk atıslara göre ayarlayın)
saygılar burdur avc .kulb
« Son Düzenleme: 14 Mart 2015, 22:47:47 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Bahri GÖZÜYAŞLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 14 Mart 2015, 22:49:26 »
bahri kardesim tüfeğin hayırlı olsun.sen bazı yorumları kafana takma.bizim kulpde üyelerimiz kullanıyorlar ama çok da memnunlar yalnız  şoklarını KICKS PORTED  kullanıyorlar. enaz0%20 tüfeğin randımanı artırıyor bu soklar.benelli tüfek ama bu soklar  şart ve tadına doyum olmuyor..   NOT .... tek dikkat edeceğin (tüfek dipcik ayarına kendinize göre ani çabuk atıslara göre ayarlayın)
saygılar burdur avc .kulb
Abi çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler icin :)
1984 YOZGAT

Çevrimdışı Tekin TAMBAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 15 Mart 2015, 00:11:04 »
Kardesim sok kadar kulandin fisekte onemli keklikte yumusak sacma dusuk grm kulan ben kapanisi ordekle yaptim remigton longerange fisekle yakin vurdum hicbi ordek kalmadi hep dikilip uza dustu dusuk gram kulandim gayet iyidi fisekle soku ayarlaya bilirsen memnun kalcana eminim benim bikere daha hayirli olsun
1985-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 15 Mart 2015, 00:18:59 »
Kardesim sok kadar kulandin fisekte onemli keklikte yumusak sacma dusuk grm kulan ben kapanisi ordekle yaptim remigton longerange fisekle yakin vurdum hicbi ordek kalmadi hep dikilip uza dustu dusuk gram kulandim gayet iyidi fisekle soku ayarlaya bilirsen memnun kalcana eminim benim bikere daha hayirli olsun

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için :) 28 ve 30 gr yeterli olacaktir sanirim
« Son Düzenleme: 15 Mart 2015, 00:20:28 Gönderen: Bahri GÖZÜYAŞLI »
1984 YOZGAT

Çevrimdışı Tekin TAMBAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 15 Mart 2015, 00:28:25 »
Aynen oyle yumusak sacmasi olan marka secimi yaparsan super bide acilista ben bior tapa kulanicak power tapaya sezon ortalarinda kulanicam ama senin secimin ne olur bilemem benim bildim birsey varsa tufek kadar arkasinda duranda onemli dipcik ayari iyi olmali celik sacma kesinlikle kulanma ordekte ekip olarak husrana ugradik vidyoyada cektik kackere izledik bakiyorz toz cikiyo ordek bildin dahada hizlanip gidiyo delip geciyo hayvan dusene kadar ztn yol aliyo crio namluya gelince benim onceki tufeklerimden cok farkli sensw farkedersin emin ama
Yeni tufege Alisina kadar cokzorlaniyo insan kazasiz belasi bol avlar kopek tufek kombinini yakalmisin resime bakilirsa
1985-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 15 Mart 2015, 00:46:02 »
Aynen oyle yumusak sacmasi olan marka secimi yaparsan super bide acilista ben bior tapa kulanicak power tapaya sezon ortalarinda kulanicam ama senin secimin ne olur bilemem benim bildim birsey varsa tufek kadar arkasinda duranda onemli dipcik ayari iyi olmali celik sacma kesinlikle kulanma ordekte ekip olarak husrana ugradik vidyoyada cektik kackere izledik bakiyorz toz cikiyo ordek bildin dahada hizlanip gidiyo delip geciyo hayvan dusene kadar ztn yol aliyo crio namluya gelince benim onceki tufeklerimden cok farkli sensw farkedersin emin ama
Yeni tufege Alisina kadar cokzorlaniyo insan kazasiz belasi bol avlar kopek tufek kombinini yakalmisin resime bakilirsa

Bizim buralarda keklik biraz huysuz cok nadir yakindan kalkar kopegimde yaslandi epey eskisi kadar avin oldugunu çok  önceden belli etmiyor onun icinde power tapayi tercih ediyorum.
1984 YOZGAT

Çevrimdışı Tekin TAMBAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 15 Mart 2015, 01:17:28 »
Anladim ozaman haklisin ozaman yenibi kopek yetistirme zamanin gelmis ozmaan
1985-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 15 Mart 2015, 01:23:18 »
Anladim ozaman haklisin ozaman yenibi kopek yetistirme zamanin gelmis ozmaan

yetişiyor arkasından erkek 8 aylik ingiliz pointer :)
1984 YOZGAT

alperen Tigin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 07 Ekim 2015, 23:40:06 »
Allah kazasiz belasiz kullanmaya nasip etsin siz bu elestirilete pek kafayi takmayin arkadaşlar bu yazilarin hevesinizin kursaginizda kalma konusunu düşünmeden yazmislar. Aslındabu yorumlar bbenellinin sayfasına yazilmali. Yeni tüfek alan bi avcinin ssayfasına ddeğil.

The following users thanked this post: Bahri GÖZÜYAŞLI

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 08 Ekim 2015, 00:46:41 »
Bahri bey hayırlı uğurlu olsun iyi ve güzel günlerde kullanın benelli farklı ve kaliteli bir tüfektir 1990 yılından beridir her modelini kullandım halen 2 modelini kullanıyorum pek çok marka ve model denedim ama hep benelliye dönüş yaptım yarıotomatikte üstüne tanımam zamanla anlarsınız rastgele.
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2015, 00:48:50 Gönderen: Abdullah ŞAHİN 07 »
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 08 Ekim 2015, 11:02:33 »
Allah kazasiz belasiz kullanmaya nasip etsin siz bu elestirilete pek kafayi takmayin arkadaşlar bu yazilarin hevesinizin kursaginizda kalma konusunu düşünmeden yazmislar. Aslındabu yorumlar bbenellinin sayfasına yazilmali. Yeni tüfek alan bi avcinin ssayfasına ddeğil.
Amin cümlemize. Daha iyileri sizin olur inşallah. İyi dilekleriniz ve duyarlılığınız için çok teşekkür ederim.
1984 YOZGAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 08 Ekim 2015, 11:08:01 »
Bahri bey hayırlı uğurlu olsun iyi ve güzel günlerde kullanın benelli farklı ve kaliteli bir tüfektir 1990 yılından beridir her modelini kullandım halen 2 modelini kullanıyorum pek çok marka ve model denedim ama hep benelliye dönüş yaptım yarıotomatikte üstüne tanımam zamanla anlarsınız rastgele.
Amin abdullah abi teşekkür ederim. Benelliyi kullanmaya başladık kendine yapılan eleştirilerin haksız ve yersiz olduğunu ispatladı karabela :)
1984 YOZGAT

The following users thanked this post: Abdullah ŞAHİN 07

Çevrimdışı Ali NAYKİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 09 Şubat 2017, 14:16:11 »
Bahri bey merhaba; Tüfeğin hayırlı olsun, bende yeni aldım (ARALIK 2016) sonunda ama avlanma nasip olmadı, hangi fişeği kullanıyorsun, memnun kaldın mı bilgi verirsen sevinirim, ben keklik bıldırcın ve denk gelirse tavşan avı yapıyorum.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2018, 15:03:29 Gönderen: Ali NAYKİ »
1970-Mersin

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 26 Şubat 2017, 21:10:06 »
Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasiz belasız kullanmayı nasip etsin avı bol neşen eksilmesin
 Kardeşim veya büyüğüm hiç şok olayına hemen girme derim tüfek kafana yattiysa işlem tamamdır önce pisikolojik olarak bence benim m3000 var 5 10 tlye gittim dandik şok aldım grupman berbat ona rağmen güzel avlar oldu.
1982-Afyon

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 26 Şubat 2017, 22:01:18 »
Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasiz belasız kullanmayı nasip etsin avı bol neşen eksilmesin
 Kardeşim veya büyüğüm hiç şok olayına hemen girme derim tüfek kafana yattiysa işlem tamamdır önce pisikolojik olarak bence benim m3000 var 5 10 tlye gittim dandik şok aldım grupman berbat ona rağmen güzel avlar oldu.
Guzel temennilerin icin Teşekkür ederim allah razi olsun mustafa bey daha iyileri sizin olur inşallah önceki tüfeklerime göre criocomfort çok daha hafifti eski alışkanlık işte sanki bu tufek atış yaparken kırılacak gibi geliyordu alışamadım sattım ve önceki tüfeklerimin ağırlığına yakın başka bir tufek edindim Şok olayına girdim kicks high flyer xfull,mod carlson mod ve tepe mod ve tepe full  sok aldım criocomfort ve şimdiki tufegim de  hem kagit uzerinde hemde av performansında kayda değer bir fark gormedigimden dolayı hepsini elden çıkardım bıldırcın avında 4  keklık ,tahtali,ördek ve uveyik avinda da 3 No'lu tufegin orijinal soklari fazlasıyla işimi gördü güzel dilekleriniz için tekrar teşekkür ederim kalın sağlıcakla
1984 YOZGAT

The following users thanked this post: Mustafa AKŞİT

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #40 : 26 Şubat 2017, 22:50:35 »
İyi akşamlar Bahri kardeş, Benelli crio comfort tüfeğinizle yaşadıklarınızı okudum. Bu gün yazdıklarınızI doğru anladıysam eğer,   elden çıkardığınız anlaşılıyor. En son hangi tüfeği aldınız merak ettim?
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 26 Şubat 2017, 23:40:20 »

1984 YOZGAT

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #42 : 26 Şubat 2017, 23:53:18 »
Super Black Eagle II
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #43 : 26 Şubat 2017, 23:55:45 »
Hayırlı olsun, sağlıkla güzel avlar dilerim..
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

• Expert Üye
« Yanıtla #44 : 26 Şubat 2017, 23:56:08 »
Bahri bey
Sbe III daha iyi bir tüfek gibi ..Daha hafif, düşük gramajda daha başarılı ve daha konforlu. Ayrıca Raffaello serilerinde kullanılan yeni İnertia bolt "Benelli Click" diye meşhur olan problemi gidermiş
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #45 : 27 Şubat 2017, 00:00:35 »
 Tuncay bey iyi akşamlar, yarı otomtik tüfekler hakkında çok fazla bilgim yok,şu bahsettiğiniz "Benelli Click"  nasıl bir problem acaba?
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

• Expert Üye
« Yanıtla #46 : 27 Şubat 2017, 00:09:33 »
Boltun yuvasına tam oturmamasından dolayı tetiğin düşmesine rağmen iğnenin fişeği patlatamaması.
Düşük basınçlı fişek kullanımı,  mekanizmayı yavaş veya kısa mesafeden bırakma sonucu şekillenir.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #48 : 27 Şubat 2017, 00:16:21 »
Bu, boltun tam oturmaması olayı yayın yumuşaklığından (düşük gramajlarda da çalışsın diye özellikle yumuşak yay kullanılması olayı) kaynaklanmıyor mu? Bunu gidermek için daha uygun bir yay kullanılamaz mı? Sadece bu nedenle daha üst versiyon bir tüfek almak gerekir mi sizce?
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #49 : 27 Şubat 2017, 00:24:53 »
Yay tansiyonu tabiki önemli ama yaydan bağımsız olarak boltun çeşitli sürtme ve çalı çırpı elbiseye takılma vb . minimal direnimlere maruz kalmasıyla bile şekillenebiliyor.
Bu mekanizma bir lütuf olarak görülmemeli ve tüm Benelli'lerde kullanılmalıdır.
Hoş 95 yılından beri Benelli modellerini kullanan bir insan olarak benim başıma pek gelmedi.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI