Gönderen Konu: SBE2 DE DÜŞÜK GRAMAJ FİŞEK KULLANIMI???  (Okunma sayısı 6147 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bahadır AKGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
SBE2 DE DÜŞÜK GRAMAJ FİŞEK KULLANIMI???
« : 04 Nisan 2013, 16:38:30 »
merhaba arkadaşlar.benelli sbe2 tüfeğinle 30,32,34 gr gibi bu tüfek için hafif sayılabilecek gramajlı fişekler kullanıldığında verim nasıl olur?tutukluk,öldürücülükve pattern olaylarında bir değişme olurmu,sıkıntı yasanırmı.tüfeğin yapısı ağır gramajlı fişekler için yapılmıs diye(yay ve fişek yatağı) okudum bu yüzden soruyorum?bilgilendirirseniz sevinirim.tesekkürler
1986-AKHİSAR

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: SBE2 DE DÜŞÜK GRAMAJ FİŞEK KULLANIMI???
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2013, 17:53:44 »
Hiç sıkıntı olmaz..Kullanıcıları Fanatik derecede memnun ve tüfeklerine dünyanın heryerinde olduğu gibi Ülkemizde de aşıklar!
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2013, 19:31:31 »
benelli herzaman bir benelli dir şuanda dünyanın en iyi yarı otolarından,böyle ünlü bir markada  böyle sorunlar çıkmaz rahat olun
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

onurkaragoz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 04 Nisan 2013, 19:42:26 »
hıc kımsede boyle bır sorun duymadım kendını kanıtlamıs bır marka ve kullanıcıları cok memnunlar sanmam gonlunuz rahat olsun

Çevrimdışı Engin AY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 04 Nisan 2013, 20:04:17 »
28-63 gr arası değişik markalarda fişeklerle  denedim.sezon ortasından beri kullanıyorum.hiç bir sorun yaşamadım.her yönüyle artıları olan bir tüfek.selamlar
Engin AY
0 Rh + 1979 ÇANKIRI

Çevrimdışı Bahadır AKGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 05 Nisan 2013, 19:00:38 »
teşekkürler engin bey.dağ ve üveyik avlarında nasıl tüfek?kaç gram atıyorsunuz üveyike tüfeğin performansı nasıl?
1986-AKHİSAR

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 05 Nisan 2013, 19:37:10 »
benellinin sitesinde minimum 32 gram öneriyor ama 28 30 lada çalışıyodur
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 05 Nisan 2013, 22:03:59 »
Arada sırada 24 g fişeklerle, hatta 21 g fişeklerle Benellisi'nin çalıştığını yazanları okudum ama yeniyken olmaz herhalde. Bu arada 5000 atıştan sonra dipçik içindeki icra yayını kontrol edip, fazla kısalmışsa(2-3 cm) yensiyle değiştirmek iyi olur. Tabi yeni yayın uzunluğunu da bilmeniz lazımki ne kadar kısaldığını anlayabilesiniz.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Engin AY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 06 Nisan 2013, 00:21:51 »
üveyikte hiç kullanamadım.çünkü ocak ayının sonuna doğru aldım.ördekte kullandım.deneme amaçlı 28gr attım sıkıntı olmadı soğuk havada.magnum fişeklerde iyi sonuçlar veriyor.ayrıca birçok kaliteli marka fişeği denedim.federal ve remingtonu bir kenara koyalım.diğer bilinen markalarda bp 36 gr fişekler iyi sonuç verdi.belki inanmayacaksınız ama bir arkadaş tavsiyesi sonucu mke 34gr kullandım gerçekten mükemmel sonuçlar aldım.son avlarımıda genelde bu fişekle bitirdim.selamlar
Engin AY
0 Rh + 1979 ÇANKIRI

Çevrimdışı Bahadır AKGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 06 Nisan 2013, 09:21:18 »
arkadaşlar sbe2 crio namlu mu yoksa sadece şokları mı crio??
1986-AKHİSAR

CAVİT KARAKUZU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 06 Nisan 2013, 15:29:45 »
Arkadas ne cok soru sordun ya namluda crio soklarıda crio git bi bayiye incele yada ver 6000  tl al bi tane arkana bakma

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 06 Nisan 2013, 19:12:00 »
Arkadas ne cok soru sordun ya namluda crio soklarıda crio git bi bayiye incele yada ver 6000  tl al bi tane arkana bakma
+1
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Bahadır AKGÜL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 06 Nisan 2013, 19:14:05 »
 sen niye cevaplamaya zorunlu hissediyon kendini.zorlan cevap yaz diyen yok sana.aklıma geleni sorarım sen pek fazla karışma buna.
1986-AKHİSAR

CAVİT KARAKUZU

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 06 Nisan 2013, 20:43:26 »
sen tüfek falan alamazsın kardeş leyleğin ömrü laklakla geçer tüfek alcak olan adam gider tüfekçiye alır önüne alacağı tüfekleri hangisini beyendi bilgilerini alır böyle zaten fazla kullanan yok yada kullandığı tüfeğin ney ile calıştıgını bilen yok kafanı karıştırırlar böyle tüfek alınmaz ayrıca sbe2 yi her avcı kullanamaz zor bir tüfek zaten alacağın yokta işte