Gönderen Konu: tavşan avı iyi seyirler ....  (Okunma sayısı 2882 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
tavşan avı iyi seyirler ....
« : 21 Kasım 2018, 21:00:52 »
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ynt: tavşan avı iyi seyirler ....
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2018, 21:11:23 »
Halis bey Maşallah,
Yaralı avın yanına hızlıca koşmanız hem dini hem insani bir sorumluluk , buna her seferinde dikkat ettiğiniz için teşekkür ederim Allah razı olsun.
Tebrik ederim , Rast gele!
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Halis UZEL

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2018, 21:53:19 »
Öncelikle selam eder sonra tebrik ederim.Tavşan konusuna tam vakıf olmuşsunuz.Kul neye yoğunlaşır neyi isterse rabbim onun ilmini ve kendisini vermektedir. Bu yıl bende ekip arkadaşımla her av günümüzde tavşan almayı başardık yani allahım nasip etti. Naçizane yöntemimiz meraya girmeden önce konuşuyor güzergahı belirledikten sonra el işaretleriyle ve çok acil durumlarda ıslık yatak görürsek elimizi kulağımıza götürüp yavaşlıyor yataklara rağmen tavşan kalkmamışsa Bi daire çiziyoruz.Malum sezonun ortasına geldiğimiz için 3,4 numara fişek kombinasyonu kullanmaya başladık.Bide şunu unutmamak gerekiyor tavşanın nerden kalkacağı belli olmuyor onun için hep hazır davranmak mümkünse ağır ağır yürümek ve bir tane vurduktan sonra onu kesmeye giderken bir tane daha kalkacağı yada fişek sıktıktan sonra vah tüh uzaktı yakındı derken kalkan ikinci tavşanı kaçılabilirsiniz. Taze yatak olmasına rağmen tavşanı kaldıramadıysanız fazla inat edip kendinizi yormayın siz merayı gezerken tavşan daire çizip yine yatak bölgesine dönecektir.Tekrar aynı bölgede daire çizerek gezmediğiniz yerlere bakarak tavşanı kaldırabilirsiniz. Fişek sıkıp kaçırdığınız tavşanı takip ettiğinizde kalkacağını düşündüğünüz yerde çok dikkatli ve ağır ilerlemeniz gerekir çünkü korktuğu için pusar ve sizi yanından geçirmek isteyebilir. Son olarak sabah saat 9ile 13 saatleri en derin uyku saatleridir. Bu saatlerde yataktan kalkacağı için yakın kalkacaktır.Daha yazılacak çok şey var ama bu işi böyle şöyle demekten ziyade ben tavşan olsam diye düşününce işler bambaşka bir hal alıyor. Bu adam ne yapıyor şimdi niye döndük diyen arkadaşınız tavşan kalkınca şaşırabiliyor. Daha sonra ekip arkadaşınızla birbirinize saygı duymayı paylaşmayı arkadaşlığı öğreniyorsunuz. Halis bey bu yazdıklarım dışında sizinde ilave edeceğiniz birşeyler varsa mutlu olurum selametle
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2018, 21:57:59 »

Bu tavşan da benden olsun.
Adem KARACAN

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 21 Kasım 2018, 23:01:26 »
Adem bey belliki tavşan avında baya tercübelisiniz  bu hafta tavşanın yatabileceyi yeri tahmin ettim hazırlıklıydım 15 20 m civarı iri bir tavşan kalktı iyi iki atış yaptım acele etmedim tavşan banamısın demedi tüfek 71 poze şoklar 4/3 fişek 30g 6 no bp acaba nerde yanlış yaptım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1983
Yozgat

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 21 Kasım 2018, 23:07:56 »
masallah rasgele hocam
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 21 Kasım 2018, 23:54:47 »
Öncelikle selam eder sonra tebrik ederim.Tavşan konusuna tam vakıf olmuşsunuz.Kul neye yoğunlaşır neyi isterse rabbim onun ilmini ve kendisini vermektedir. Bu yıl bende ekip arkadaşımla her av günümüzde tavşan almayı başardık yani allahım nasip etti. Naçizane yöntemimiz meraya girmeden önce konuşuyor güzergahı belirledikten sonra el işaretleriyle ve çok acil durumlarda ıslık yatak görürsek elimizi kulağımıza götürüp yavaşlıyor yataklara rağmen tavşan kalkmamışsa Bi daire çiziyoruz.Malum sezonun ortasına geldiğimiz için 3,4 numara fişek kombinasyonu kullanmaya başladık.Bide şunu unutmamak gerekiyor tavşanın nerden kalkacağı belli olmuyor onun için hep hazır davranmak mümkünse ağır ağır yürümek ve bir tane vurduktan sonra onu kesmeye giderken bir tane daha kalkacağı yada fişek sıktıktan sonra vah tüh uzaktı yakındı derken kalkan ikinci tavşanı kaçılabilirsiniz. Taze yatak olmasına rağmen tavşanı kaldıramadıysanız fazla inat edip kendinizi yormayın siz merayı gezerken tavşan daire çizip yine yatak bölgesine dönecektir.Tekrar aynı bölgede daire çizerek gezmediğiniz yerlere bakarak tavşanı kaldırabilirsiniz. Fişek sıkıp kaçırdığınız tavşanı takip ettiğinizde kalkacağını düşündüğünüz yerde çok dikkatli ve ağır ilerlemeniz gerekir çünkü korktuğu için pusar ve sizi yanından geçirmek isteyebilir. Son olarak sabah saat 9ile 13 saatleri en derin uyku saatleridir. Bu saatlerde yataktan kalkacağı için yakın kalkacaktır.Daha yazılacak çok şey var ama bu işi böyle şöyle demekten ziyade ben tavşan olsam diye düşününce işler bambaşka bir hal alıyor. Bu adam ne yapıyor şimdi niye döndük diyen arkadaşınız tavşan kalkınca şaşırabiliyor. Daha sonra ekip arkadaşınızla birbirinize saygı duymayı paylaşmayı arkadaşlığı öğreniyorsunuz. Halis bey bu yazdıklarım dışında sizinde ilave edeceğiniz birşeyler varsa mutlu olurum selametle
abi helal olsun ben bu kadar profesyonel değilim ama benim stilim yatacağı yeri tahmin etmek ve eğer orda bir tane tavşan varsa onu kaldırmaya dayalı ağır ağır tavşanın pisikolojisini bozarım kalktığındada Allah’ın izniyle affetmem
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 22 Kasım 2018, 00:15:55 »
İslam dini teoriye değil pratiğe yani amele bakar sizinde vurduğunuz tavşanlara bakınca çok güzel profesyonel atışlarınız ve tavrınız var. Birgül unutmam sabah ördek bekinde ördek beklerken karşı yamacın sıtlarındaki anızda 3 saat tarama yapan 60 yaşındaki amcamın tek el silah sesini duyunca anladımki  tavşan avı başka bir şey çok sabır istiyor.Yaşlı adam tarlayı didik etti. Tavşan kalkmadı taki tavşan baktı ki adam Avcı kalktı ve vuruldu.Bu işin sonu yok önemli olan stres atıp zevk almak işin sonunda Bi arabaşı herşeyi unutturur.
Adem KARACAN

Çevrimdışı Ali TOPAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Kasım 2018, 09:25:53 »
cengiz bey tüfek ağırsa gramaj yetmiyor bende 71 namlu 4/3 soklu poze kullanıyorum 32 gr  tercih ediyorum gayet verimli
  • HUĞLU 104A
  • verney carron v12
1988 - Kayseri

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2018, 10:34:55 »
İslam dini teoriye değil pratiğe yani amele bakar sizinde vurduğunuz tavşanlara bakınca çok güzel profesyonel atışlarınız ve tavrınız var. Birgül unutmam sabah ördek bekinde ördek beklerken karşı yamacın sıtlarındaki anızda 3 saat tarama yapan 60 yaşındaki amcamın tek el silah sesini duyunca anladımki  tavşan avı başka bir şey çok sabır istiyor.Yaşlı adam tarlayı didik etti. Tavşan kalkmadı taki tavşan baktı ki adam Avcı kalktı ve vuruldu.Bu işin sonu yok önemli olan stres atıp zevk almak işin sonunda Bi arabaşı herşeyi unutturur.
Adem abi bizim en kıymetli avımız tavşan avı çokça çil var ama korumaya çalışıyoruz  sezonda 10 taneden fazla çil vurmuyorum istesem her av günü 2 tane çil vururum tahtalı ise binlerce var fakat bizim için avı makbul değil av demek yorulmak demek üşümek demek strateji demek 
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 22 Kasım 2018, 10:36:03 »
masallah rasgele hocam
teşekkürler ustam
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 22 Kasım 2018, 10:39:11 »
Halis bey Maşallah,
Yaralı avın yanına hızlıca koşmanız hem dini hem insani bir sorumluluk , buna her seferinde dikkat ettiğiniz için teşekkür ederim Allah razı olsun.
Tebrik ederim , Rast gele!
Tuncay ustam ben imam hatip im bir Avcı’nın Ava başlamadan önce ilmihaldeki av bölümünü okuması gerek
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 22 Kasım 2018, 12:18:01 »

Adem abi bizim en kıymetli avımız tavşan avı çokça çil var ama korumaya çalışıyoruz  sezonda 10 taneden fazla çil vurmuyorum istesem her av günü 2 tane çil vururum tahtalı ise binlerce var fakat bizim için avı makbul değil av demek yorulmak demek üşümek demek strateji demek

Çok doğru söylüyorsun Halis kardeşim bizim burdada çokmuş çil keklik ama şimdi hiç yok avı korumalıyız. Şimdiden Türkiye’nin birçok yerinde tavşan bile kalmadı
Adem KARACAN

Çevrimdışı Halis UZEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 22 Kasım 2018, 17:53:43 »
Adem bey belliki tavşan avında baya tercübelisiniz  bu hafta tavşanın yatabileceyi yeri tahmin ettim hazırlıklıydım 15 20 m civarı iri bir tavşan kalktı iyi iki atış yaptım acele etmedim tavşan banamısın demedi tüfek 71 poze şoklar 4/3 fişek 30g 6 no bp acaba nerde yanlış yaptım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
ustam eğer sade tavşana gidiyorsan 32 4-5 şaşmamak lazım
  • huğlu koop. SR112KE
1989 - Nevşehir

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 22 Kasım 2018, 19:38:41 »
ustam eğer sade tavşana gidiyorsan 32 4-5 şaşmamak lazım
halis bey bügün aldım fiyatta uygun sanki 50 tl