Gönderen Konu: Kopek Havlama  (Okunma sayısı 825 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tarık ÖĞÜTEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Samsun
Kopek Havlama
« : 22 Ocak 2018, 15:18:52 »
Arkadaşlar iyi günler. Köpeğim  yemek için çok havlıyor nerdeyse günde 4 kez yemek veriyoruz genede havlıyor komşulara rahatsızlık verçek diye endişeleniyorum bunu için ne yapmalıyım köpek 6 yaşında bende başkasından aldım
  • Browning Maxus Realtree Max-5 __71cm__
  • Huglu Kinetik 401 __71cm__
  • Üzümlü Efsane 4125 g __55cm__
  • Lusu Setter Dişi

Çevrimiçi Sefa KOYUNCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Kopek Havlama
« Yanıtla #1 : 22 Ocak 2018, 15:43:10 »
Merhabalar Tarık bey,
Öncelikle köpeğinizi yeni aldıysanız yerine alışması biraz zaman alıcaktır ve bu süreçte biraz havlaması normal. Aynı zamanda yemek verdiğiniz kadar enerjisini atmasınada yardımcı olmanız gerekir. Bol bol hava aldırmanız koşmasını ve enerjisini yakmasını sağlamanız lazım olabilier diye düşünüyorum. Bağlı duruyor ise imkanların elverdiği ölçüde bağlamadan serbest biçimde dolaşabileceği bir kaç metre kare bir yer yapabilseniz oda faydalı olur. Belkide daha önce bulunduğu yerden kalma bir alışkanlık olarak yemekten sonra pislemesi için dışarı çıkmak istiyordur. Çünkü benim bundan önceki Kurzhaar köpeğim her zaman düsenli olarak 17:30 da yemek vaktinin geldiğini anlar ve bir kaç defa havlardı. Yemeğini yedikten sonra çok kısa bir tur yürüyüş yapardık o esnada pisliğini yapar çok sıkışmadıkça bir daha havlamaz ve bulunduğu yere pislemezdi. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Saygılar. Rastgele.
  • Baikal USSR ij 58
  • Huğlu GT1
  • Ata Arms Cy 12
  • Deutsch Kurzhaar - Akhisar'dan GEKAS
1987 Hendek/SAKARYA

Çevrimdışı Tarık ÖĞÜTEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Samsun
Ynt: Kopek Havlama
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2018, 17:16:00 »
Bulundu yere  1 m2  kum yeri yaptım kumu düzenli değiştiriyorum