Gönderen Konu: ARMSAN PARAGON GRANDE CAMO MAX5 3.5 İNÇ TÜFEĞİM VE HAYAL KIRIKLIĞIM  (Okunma sayısı 19473 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih YAZICI

• Müdavim Üyemiz
  • Çocukluğunda şahit olduğu avlarla avunan bir adam
Suat Bey öncelikle üzgün olduğumu belirteyim.
Ben hiç bir şeyin düzeltildiği kanaatinde değilim.
Firmanın yapması gerekenin, mal benim diyerek tüfeğini geri çağırması olduğunu düşünüyorum. (Tabii tamir etmek için değil, hurdaya çıkarmak için)
Şu anda bu markanın burada yazılanlardan haberi var ve bekliyorlar, bakalım ne olacak diye. Oysa katılmalarını beklerdim. (Hadi bayram sonu, bir iki güne gelirler diyelim.)

Hemen belirteyim Suat Çalışkan'a şu fişeği attın mı? falan markayı denedin mi gibi soruların sorulmaması gerektiği de bariz bir gerçek. Forum arkadaşlarımızın yorumlarında daha dikkatli olmalarını tavsiye ederim.

Bir markanın yurt dışına ne kadar ürün gönderdiğinin reklamı gereksiz algı. Önemli olansa hangi müşteri tabakasına hizmet ettikleri.
Ne Avrupa'nın hepsi Avrupa, ne de Amerika'nın hepsi Amerika. Hepsinin kenarı, köşesi, ortası var.

Bir de şu slogan laflara atlama duygusallığımız olmasa. Yüzümüzün akıymış, gözümüzün karasıymış. Teknik olarak böyle standartlar yok oysaki.

Ben ARMSAN firmasının burada muhatap olarak bulunmasını bekliyorum. "Onlar kendi kendilerine konuşurlar ve sonra da unutulur gider." düşüncesi içindeler ise  bu düşüncenin Türk avcısına, Türk sanayisine, Türk ahlakına, Türk töresine hakaret olduğunu düşünüyorum. Müslüman olduğunuz gibi bir ön yargım da olmadığı için o konuya girmiyorum.

Burada bir hadsizlik yapıp Suat Beye de bir hatırlatmam olacak. Bozuksa eğer babasına iade edilir.

Yukarıda yazdığım her şey Türk'ten, Türk sanayisinden, Türk vatandaşından ve Türkiye'den yana olduğum içindir. Kimseyi kırmak, kötülemek gibi bir düşüncem yoktur. Böyle olması için bir sebep de yoktur.

Saygılarımla efendim.

« Son Düzenleme: 28 Haziran 2017, 12:39:30 Gönderen: Fatih YAZICI »
  • Prestige Custom Sidelock E. S&S
  • Sauer Beretta S56 E. O/U
  • Beretta Xplor Action Semi Auto
Fatih YAZICI 1964 
Bursa

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Suat Bey öncelikle üzgün olduğumu belirteyim.
Ben hiç bir şeyin düzeltildiği kanaatinde değilim.
Firmanın yapması gerekenin, mal benim diyerek tüfeğini geri çağırması olduğunu düşünüyorum. (Tabii tamir etmek için değil, hurdaya çıkarmak için)
Şu anda bu markanın burada yazılanlardan haberi var ve bekliyorlar, bakalım ne olacak diye. Oysa katılmalarını beklerdim. (Hadi bayram sonu, bir iki güne gelirler diyelim.)

Hemen belirteyim Suat Çalışkan'a şu fişeği attın mı? falan markayı denedin mi gibi soruların sorulmaması gerektiği de bariz bir gerçek. Forum arkadaşlarımızın yorumlarında daha dikkatli olmalarını tavsiye ederim.

Bir markanın yurt dışına ne kadar ürün gönderdiğinin reklamı gereksiz algı. Önemli olansa hangi müşteri tabakasına hizmet ettikleri.
Ne Avrupa'nın hepsi Avrupa, ne de Amerika'nın hepsi Amerika. Hepsinin kenarı, köşesi, ortası var.

Bir de şu slogan laflara atlama duygusallığımız olmasa. Yüzümüzün akıymış, gözümüzün karasıymış. Teknik olarak böyle standartlar yok oysaki.

Ben ARMSAN firmasının burada muhatap olarak bulunmasını bekliyorum. "Onlar kendi kendilerine konuşurlar ve sonra da unutulur gider." düşüncesi içindeler ise  bu düşüncenin Türk avcısına, Türk sanayisine, Türk ahlakına, Türk töresine hakaret olduğunu düşünüyorum. Müslüman olduğunuz gibi bir ön yargım da olmadığı için o konuya girmiyorum.

Burada bir hadsizlik yapıp Suat Beye de bir hatırlatmam olacak. Bozuksa eğer babasına iade edilir.

Yukarıda yazdığım her şey Türk'ten, Türk sanayisinden, Türk vatandaşından ve Türkiye'den yana olduğum içindir. Kimseyi kırmak, kötülemek gibi bir düşüncem yoktur. Böyle olması için bir sebep de yoktur.

Saygılarımla efendim.

Fatih hocam fişekler konusu da geçti konuşmamızda.
Bende dedim ki öyle çok ucuz adi fişek kullanmam.İyi bir fişek stoğum var dedim.

Ne söylediysem arkasındayım.Affınıza sığınarak.

Yani langur lungur fişekte pek atmam aslında.
Ancak üveyik ,bıldırcın ve çulluğa da  çok iyi fişek atmıyorum.
Ben buradan firmanın ürününe laf söylemiyorum.
Tüfek paket içeriği en zengin,işçiliği güzel bir tüfek.
Ancak sıfır bir ürün hatalı çıkması,tamire gitmesi ve hata sebebinin bana yüklenmesi zoruma gitti.
Ben bir özüre razıydım aslında.
Ancak biliyorsunuz bir ürünün değişebilmesi için 3 kez aynı arızadan fabrikaya gitmesi gerekiyor.
 Öyle hemen birebir değişim nerede.
Prosedürler vs vs.
Diğer tarafta tüketici mahkemesi falan.Vaktim zamanım yok. Uğraşamam.

Ne diyelim kısmetimizde bunları yaşamak varmış.
Belki bunda da bir hayır vardır.
Firma yetkilileri de konuya dahil olabilirler.Onlarda açıklama yapıp kendini savunabilirler.
Bana hatalı bir ürün denk gelmiş diyelim.
Ya da kendi düşen ağlamaz mı desek acaba...

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Fatih YAZICI

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
Ahh Affinity Ahhh....:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Ahh Affinity Ahhh....:)
Bir cümleyle konuyu özetledin abi.Selamlar.

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Yavuz ŞAHİN

• AvlakForum Üye
  • *
Selamlar Suat bey, ben yaşadığım deneyimi paylaşmayı düşünmüyordum. Yerli firmalara destek olsun diye yerli tüfek almayı tercih etmiştim. Siz yaşadığınız sorunu paylaşınca konuyu desteklemek için paylaşmam gerektiğini düşündüm.
Yaklaşık bir ay kadar önce 65 kurşun namlusu ve 71 şoklu namlu(çift namlu) Armsan Phenoma carbo satın aldım. (Antalya Güney Av mağazasından) Tek kurşun namlusunu sıfırlamak için 50 nin  üzerinde tek kurşun attık. gez ayarını defalarca yapmamıza rağmen saçma sapan atışlar yaptık. Sonunda farkettik ki bizim 'GEZ' kendi başına bağımsız olarak geziyor. Yani biz ayar vidalarıyla ayarlıyoruz. Atış yapınca titreşimden gez yer değiştiriyor. Yalnızca Slug namluyu GÜney Av 'a verdim. Onlar Armsan'a gönderdiler. Ben de Hikmet usta ile konuştum. Durumu anlattım. Olabilir, gezi değiştiririz, sorun düzelir dedi. Bunu anlayamadığımı, silahların satışa sunulmadan kontrol edilmiş olması gerektiğini söyledim. Biraz yüksek perdeden bunların olabileceğini, bazen namludaki yuvaya uygun olmayan gez takıldığını, sonuçta kendilerinin sorunu düzeltmekten kaçınmadığını söyledi. Durumu böyle kabullendim. Birkaç gün sonra namlu geri geldi. 35 metre destekli atışlarında 5 cm sol vuruşa kadar düzelttim. Düşeyde sorun kalmadı gibi. Bir hafta önce 10 adet tek kurşun attım. Tüfeği temizlemek için el kundağını söktüğümde yay fırladı gitti. Yayı fişek haznesinde tutan tapayı bulduğumda tırnaklarının olmadığını gördüm. Plastik tapanın yayı tutmak için fişek haznesine tutunduğu iki adet tırnak kırılmıştı. Hikmet usta ile tekrar telefonlaştık. Durumu anlattım. Hareketin olmadığı, içinde yalnızca fişek bulunan haznede bu tırnakların nasıl kırılabildiğini sordum. Konuşmadaki üst perde tonu bir perde daha yukarı çıktığını farkettim. Bunun önemli olmadığını, tapanın yenisini gönderebileceklerini, zaten aynı olayın kendi tüfeğinde de olduğunu söyledi. Çok şaşırdığımı belirtmeliyim. Yani  aynı olay sizin tüfeğinizde de meydana geldi ve siz bu sorunu düzeltmek için hiç bir şey yapmadınız mı diye diye hayretle sorduğumda, parça konusunun çok sıkıntılı olduğunu, patent sorunu yüzünden bazı parçaları istedikleri gibi yapamadıklarını söyledi. Bu sizin sorununuz, bana tüfek satıyorsanız sorunlarını çözmüş olmanız gerekir dedim.
Yaşadığım olay budur. Sonuçta Güney Av vasıtasıyla iki adet plastik tapa gönderdiler . 2200 tl ödediğim tüfek için kendimi kandırılmış, hevesi kursağında kalmış hissediyorum.  Üzüntülüyüm. Bu silahı nasıl güvenerek kullanacağım açıkca bilmiyorum. Bu tüfekle ava gittiğimde arazide başıma daha ne gelebilir bilemiyorum, güven sorunu yaşıyorum. Şimdi kimse çıkıp da yerli sanayi gelişsin, yabancı tüfekleri tercih etmeyin demesin. Bir şeyi ya doğru dürüst yapmalı ya da hiç bulaşmamalı diye düşünüyorum.
Yavuz ŞAHİN
1951-Antalya

The following users thanked this post: Tamer YİĞİT, Suat ÇALIŞKAN, Gökhan AKDOĞAN, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Suat bey çantanın içinde olan şok kutusunu kargonun kırması mümkün değil. Genelde o çantalar fabrikalara gidince hep kırılıyor benim tüfek 6 kez gitti çanta hurdalık oldu. Mesela bir seferinde çantayı kutudan çıkardığımda yanlardaki kapatma aparatlarının birinin kopuk olduğunu gördüm. Bununda kargo tarafından olması mümkün değil çünkü eğer kargo yapsa o kopan parça kutunun içinde olurdu. Armsan tüfek hiç kullanmadım ama çanta kırılmaları gördüğüm kadarıyla her firmada oluyor.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2017, 14:29:21 Gönderen: Bahri TUĞRULTEKİN »
1983 Akhisar

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Yaşar KÖKÇEN

• Expert Üye
Suat Hocam,
Aynı şeyleri '' EN İYİ '' denilen yabancı markalarda yaşamış 11 ay boyunca değişim beklemiş, Komando-Stoeger arasında topaca çevrilmiş ve değişim sonunda da YAMUK atan 2. tüfeğe sahip olmuş biri olarak yaşadım..
Firmaların ilk vereceği tepki Hadi canım, Benelli'de öyle sorun olurmuymuş, siz destekli atmamışsınızdır, Beretta'dan daha mı iyi biliyorsunuz? Kurşunla bu işler denenmez, açı ayar pullarını değiştirip deneyiniz vb olmakta..
Eğer elinizdeki tüfek yabancı bir marka olsaydı yüzde doksan olayın sizin yaşadığınız aşamaları geçmesi bile 1-2 YIL sürerdi..Verdiğiniz UCUZ CİNSİNDEN OTOMOBİL PARASI olmak kaydıyla..
Açık çek veriyorum; SORUNSUZ İYİ BİR İKİNCİ EL var iken SIFIR TÜFEK ALMAM!
Krieghoff dahi alacak olsam DENEMEDEN ALMAM! Hatta ruhsatıma işletmeden önce onlarca fişek atarım, bayiyle anlaşır isteklerimi kabul etmesi halinde tüfek getirtirim..
Eldeki iyi bir örneği sorgulamak safdillik maalesef Ülkemizde..O yüzden o iyi tüfeği asla satmamak gerek!
Pekçok insan sizin gibi yapmıyor Hocam, 300-500 ucuzuna satıp geçiyor; Sonra bu tüfek yakmıyor,yıkmıyor öldürmüyor...
Nereden ve kimden hangi marka tüfek alırsanız alınız DENEMEDEN,DENETMEDEN ALMAYINIZ!
Sorun büyük oranda hallolmuş görülen ,detaylar tüfeğin size uydurulmasıyla halledilir..
Hiçbirşey sizin güzel canınızdan tatlı değil ,ölümlü dünyada üzülmeye değmez, ne zaman isterseniz  tüfeklerim emrinizde!
Geçmiş olsun!
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Fatih YAZICI

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Yaşadığım olaylar neticesinde üzgün ve öfkeli olduğumu belirtmek istiyorum.
Ancak emin olmadığım ve gözümle görmediğim bir olay için öyle ya da böyle deyip  kimseye de iftira atamam.
Ben elime geçen ürünü denedim.Gördüklerimi yazdım.
Yalan ,dolan, iftira atıp kimseyi karalamak benim tarzım değil.
Kul yapısı  her şey olabilir.Ancak olmaz, mümkün değil,imkansız derseniz kesin ve kati hüküm vermiş olursunuz.
Ve bazen herşeyin olabilme ihtimalinin olduğunu görürsünüz.Hiç tahmin etmediğiniz şeylerinde olabileceğini.

BİGA/1979

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Paylaştıkça türlü türlü müşteri ;D memnuniyetsizliği ve hizmet sıkıntıları ortaya çıkıyor .Bir de bu problemlerin kaynağı kısmında olanlar da çıkıp bişey söylese ya..
Bana hep diyorlar ki yabancı tüfekte problem olursa kimi muhattap alacaksın ...OLay  belli sorun çıkarsa canımı sıkacak kimseyi aramayacağım bulurum bir tüfek ustası beraber uğraşırız o da sorun çıkarsa ;D
Türkiyede bu olaylar hep sıkıntılı yerlisi de avrupalısı da piyangodan iyi bir tüfek çıkarsa ne ala yoksa bizim aldığımız  bu paralara problem çıkmayacak tüfek yok.

Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
İmla ve yazım hatalarım için özür dilerim cep telefonundan yazıyorum.
Saygılarımla
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Suat Hocam,
Aynı şeyleri '' EN İYİ '' denilen yabancı markalarda yaşamış 11 ay boyunca değişim beklemiş, Komando-Stoeger arasında topaca çevrilmiş ve değişim sonunda da YAMUK atan 2. tüfeğe sahip olmuş biri olarak yaşadım..
Firmaların ilk vereceği tepki Hadi canım, Benelli'de öyle sorun olurmuymuş, siz destekli atmamışsınızdır, Beretta'dan daha mı iyi biliyorsunuz? Kurşunla bu işler denenmez, açı ayar pullarını değiştirip deneyiniz vb olmakta..
Eğer elinizdeki tüfek yabancı bir marka olsaydı yüzde doksan olayın sizin yaşadığınız aşamaları geçmesi bile 1-2 YIL sürerdi..Verdiğiniz UCUZ CİNSİNDEN OTOMOBİL PARASI olmak kaydıyla..
Açık çek veriyorum; SORUNSUZ İYİ BİR İKİNCİ EL var iken SIFIR TÜFEK ALMAM!
Krieghoff dahi alacak olsam DENEMEDEN ALMAM! Hatta ruhsatıma işletmeden önce onlarca fişek atarım, bayiyle anlaşır isteklerimi kabul etmesi halinde tüfek getirtirim..
Eldeki iyi bir örneği sorgulamak safdillik maalesef Ülkemizde..O yüzden o iyi tüfeği asla satmamak gerek!
Pekçok insan sizin gibi yapmıyor Hocam, 300-500 ucuzuna satıp geçiyor; Sonra bu tüfek yakmıyor,yıkmıyor öldürmüyor...
Nereden ve kimden hangi marka tüfek alırsanız alınız DENEMEDEN,DENETMEDEN ALMAYINIZ!
Sorun büyük oranda hallolmuş görülen ,detaylar tüfeğin size uydurulmasıyla halledilir..
Hiçbirşey sizin güzel canınızdan tatlı değil ,ölümlü dünyada üzülmeye değmez, ne zaman isterseniz  tüfeklerim emrinizde!
Geçmiş olsun!
Teşekkür ederim Tuncay dostum.Çok naziksiniz.İyi bir yerli tüfek bulmak zor ama iyi bir dosttan  İtalyan bir Beretta sahibi  olmak benim için  daha kolay bu ülkede.
Allah Razı Olsun teklifleriniz için.
Duygularımızın karşılıklı olduğunu her zaman bilmenizi isterim.
Hoş bizim Beretta mız olmasada elde olanlar her zaman emrinizde.
Sevgi ve selamlarımla...

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN

Çevrimdışı Alper BEKRET

• AvlakForum Üye
  • *
Geçmiş olsun Suat Abi benzer benzer sıkıntıları bende hatsan da yaşadım, üstelik benim tüfek 2 veya3 kez fabrikaya gitmesine rağmen düzelmemişti av bayii ile kavga dövüş iade etmiştim.
  • Dörtler tüfek sanayi çifte huğsan otomatik
  • Fortuna Suhl çifte
  • sarsilmaz kilinc 2000mega
  • Kopay__ŞANS___
Alper BEKRET
1989 Çorum.
EDEPLE GELEN HÜRMETLE GİDER.

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
Suat bey atışlara bakıldığında sağlı sollu alt üst değişik sonuçlar var , sizin atışlar saçmayı toplamış sonuç güzel yalnız aklıma takılan bu atışlar aparat yardımı ile yapıldı değilmi ama nasıl sağlı sollu atılabiliyor.
oturarak veya çömelerek veya ayakta sabit atışlar yapılmamış gibi
Bir diğer husus ise bu konuda fabrikaların yeterliliği armsanda olsa veya başka firmada olsa ustalar çok önemli bu tüfek hangi ustanın elinden çıktı ise makanik işleyiş konusunda yetersizliği vardır. Elbette çıraklık,kalfalık,ustalık dönemi var fabrikanın makinalaşmış düzeyinide düşünmek lazım .
Ama en önemlisi bu işin ya ustası olacaksın yada cnc ile sıfır hata ile işleyip hiç bir tüfek bilgisi olmayan adama toplatacaksın .
Ülkemizde avcı camiası bu konuda fena derecede sıkıntı çekmekte ve şahsen üzülmekteyim koca fabrikada 50 kişi çalışıyor olsa 1 kişi bu silahların makina destekli atışlarını yapıp kontrol sağlasa bu olay tamamiyle çözülecek ama nedense birtürlü olmuyor . Türkiye geneli kaç fabrikamız var tam sayıyla bilmiyorum ama genel potansiyele sahip 20 firmamız 20 kişiye bu işi verse koskoca ülke 20 kişi ile kurtulacak.
Siz yinede tüfekten soğumayın yerli olsun attığınız yeride vuracağa benziyor yabancıda kullansak şuan yerli kullanan birisi olarak vurmadığım av çeşidi kalmadı siz 76 namlu almışsınız fena derecede menzil yakalar. Bu tüfek yine sıkıntı çıkaracak olursa değişim için başvurun koskoca firma eğer bir silahı değişip yerine silah veremiyorsa kapıya kilidi vurup gitsin.
Kazasız belasız avlar dilerim
Rastgele

• SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Atışları iki farklı kişi destekli olarak attı.Arkadaşım genelde hep üst attı.
Ben bir kaç atışta sadece az bir sol vurdum. O da muhtemelen nişan hattıyla olabilecek hatalardan.
Atışlarda hiç sağ yok aslında.Fotoğraf atımındaki dikkatsizlikten  dolayı öyle görünüyor.
Aslında konuyu fotoğrafları düzenlemek için kaldıracaktım.
Ancak epey üyemizi online görünce kaldırmak
istemedim.

BİGA/1979

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Benim tufeginde buna benzer bi sorunu vardı hatta şok yataginda neler yapmadim neler en sonunda ilkkez fabrikaya gönderdim namlu değişti hatta 66cm yerine 71 cm istefim onuda degistirdiler dipcik pedi ve fazladan şokta verdiler.ücretsiz yaptilar faturalarinda yaptıkları işlemler mevcut firma ismini yazmayayim berettanin turkiyedeki yan firması hani şu müşteri memnuniyeti olmadığı düşünülen
1982-Afyon

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Suat geçmiş olsun.
Bende butip sorunları defalarca yaşamış,vede yıllardır defalarca tüfeği fabrikasına yollamama rağmen birtürlü namlu değiştirmeye ikna edememiş biri olarak (konuyu sen gayet iyi biliyorsun)(firma şimdilik bende saklı !!) psikolojini gayet iyi anlıyorum.
Artık firmalarımızın bu gidişatı biran evvel değiştirmesini umuyorum.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
Suat bey nacizane fikrim keşke çalışan sıkıntısız tüfeğe hiç ellemeseydiniz :)  Yerli olsun Avrupa olsun huyunu suyunu bildiğiniz tüfek en iyi tüfek .
Çevrem de tüfeğinden memnun olupta değiştirerek çok büyük sıkıntı yaşayan arkadaşım var.
Benim en çok kızdığım nokta şu ..
Tüfeği test etmek ..
Doldur boşalt istasyonunda ki gibi bir istasyonda boşa sıkarak !!!
Test etmek  değildir...
Veya dört ayak üzerinde sabitleyerek tüfeğin nişangahı üzerinden ateş etmek te değildir....
 TÜFEK bence bir kullanıcı tarafından omuzlanarak belli mesafeler arasında atış testi yaparak yapılmalıdır.
Hep deriz ya dipçik vurur. Sabit ayaklar üzerinde atılan tüfekler ASLA insan omzunda aynı sonucu vermez.
Sağlık olsun diyelim moralinizi bozmadan kullanmaya devam edin derim.
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Suat bey nacizane fikrim keşke çalışan sıkıntısız tüfeğe hiç ellemeseydiniz :)  Yerli olsun Avrupa olsun huyunu suyunu bildiğiniz tüfek en iyi tüfek .
Çevrem de tüfeğinden memnun olupta değiştirerek çok büyük sıkıntı yaşayan arkadaşım var.
Benim en çok kızdığım nokta şu ..
Tüfeği test etmek ..
Doldur boşalt istasyonunda ki gibi bir istasyonda boşa sıkarak !!!
Test etmek  değildir...
Veya dört ayak üzerinde sabitleyerek tüfeğin nişangahı üzerinden ateş etmek te değildir....
 TÜFEK bence bir kullanıcı tarafından omuzlanarak belli mesafeler arasında atış testi yaparak yapılmalıdır.
Hep deriz ya dipçik vurur. Sabit ayaklar üzerinde atılan tüfekler ASLA insan omzunda aynı sonucu vermez.
Sağlık olsun diyelim moralinizi bozmadan kullanmaya devam edin derim.
Sn MİRZA
Her ürünün bir test metodu olduğu gibi silahlarında bir test metodu var.
Ve malesef bu test metodları yapılmadan  tüfekler piyasaya sürülüyor.
Ben grupman testi yaptıktan sonra silahın içine atış kağıtlarını koyan bir firma bilmiyorum.
Duyduklarım oldu ama görmedim.Pekte inanmıyorum açıkçası.
Belki arızalı bir tüfek için tamir  sonrası  bu testler yapılmış olabiliyodur.

Mesajınızın son bölümünde tüfek testlerinin belirli mesafelerde  omuzlanarak yapılması gerektiğini belirtmişsiniz.
Buraya bendebbir iki ekleme yapayım.

Geçen yıl bir yerli tüfek denemiştik.Ve videolarını burada paylaşmıştık.
Bariz derecede sol vuruyordu. Videolarına kadar çekip yayınladık.

Bu almış olduğum tüfekte ilk geldiğinde sol vuruyordu.
Ben  bu tüfeği 15 ve 36 m de bizzat denedim.Ve fark ettim.
Ölçü aletide bunu doğruladı.
Şimdi siz ne kadar iyi atıcı olursanız olun tüfeğinizdeki arpacığın gösterdiği yeri,namlunuz  vuramıyorsa siz sadece size uygun bir ağacı yüzlemiş olursunuz.

Siz bu tarz yamuk atan bir tüfeğin farkındaysanız  yine de av vurabilirsiniz.Biraz dikkat edersiniz sadece.

Ancak farkında olmazsanız bu tüfek öldürmüyor diye dövünür durursunuz.

Dolayısıyla tüfek sehpada arpacığın gösterdiği yeri vurmuyorsa bence çöptür.Vurması gerekir.
 En önemli kısmı namlu olan bir tüfeğin  namlusu sorunluysa ağacının numaralı yada plastiğinin kaplamalı olmasının hiç önemi yoktur.
Çöptür yani benim için çöp.
Bu  arada hep diyoruz eldeki iyiyse daha iyi aranmamalı diye.
Aslında bu da yanlış bir terim.
Sen adam gibi sağ ,sol vurmayan düzgün kaliteli tüfek yap bizde bir öncekini aramayalım.
Sen tüfek yapamayacaksın ,ben paramla rezil olacağım birde yamuk atan tüfek aldım diye kendim  mi suçlu olacağım ?

750 tl ye zaten sol atan bir tüfeğimiz vardı ikinci  sol atan bir tüfeği 1500 Tl ye neden alayım ?
Nerde kurumsallık, nerede kalite ?
Aynı işi gören 750 TL lik tüfeği alırdık 750 de cepte kalırdı.
Milletin ağzınada sakız olmazdık....

Dahada ileri gideyim.Ben çifçilikte yapıyorum.Ceviz yetiştirip satıyorum.
Ve ürünümün kalitesine o kadar güveniyorum ki boş yada kurtlu çıkanı birebir değiştirme garantisi veriyorum.Ancak bütünüyle üretimin içindeyim.Bizzat her şey ile ben ilgileniyorum.
Ve iyi bir ürünü iyi bir fiyata yüksek kalitede müşteriye gönül rahatlığıyla garantili satabiliyorum.

Şimdi soruyorum hangimiz daha kurumsal ?

Armsan mı ben mi ?

« Son Düzenleme: 29 Haziran 2017, 14:03:41 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

Çevrimdışı Yakup ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
Ne kadar acı ve üzücü bir şey al hiçbir sıkıntı yaşamazsın diyebileceğimiz bir markamız yok övüne övüne alıp helal olsun diyelim bir tane yerli marka göremedim otomatikte kilit yatağı dövme veya freze den temiz çıkmış yok yok hepsi sonradan parmak taşla oyulmuş kilit otursun diye

http://ibb.co/mfNaNk
  • Ata cy
1986 - İzmir Karşıyaka
Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz;
Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağına.

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Şevki MİRZA

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
Ne kadar acı ve üzücü bir şey al hiçbir sıkıntı yaşamazsın diyebileceğimiz bir markamız yok övüne övüne alıp helal olsun diyelim bir tane yerli marka göremedim otomatikte kilit yatağı dövme veya freze den temiz çıkmış yok yok hepsi sonradan parmak taşla oyulmuş kilit otursun diye

http://ibb.co/mfNaNk
Suat bey sizin ne kadar prensipli ve titiz bir insan olduğunu az çok biliyorum. Bizde ki firmaların kurumsallık olayı bambaşka. Misal bir tüfeği inat ettik 6 kez yolladık sağolsunlar yağ ile bal ile bizi karışılıyorlar telefondan biz ürünlerimizin arkasındayız. İyide 6 kez gitti halen sıkıntındevam ediyor. Biz ürünümüzün arkasındayız. Eee ama sıkıntı halen devam ediyor... Paylaşımlarınızı dikkatlice takip ediyorum. Burdakı yazınızda hayvanın canlı düştüğünü. Anlattınız. Çok avcı sırf bu yüzden tüfeklerini elden çıkarıyor. . Açıkca yazayım huğlu poze kullanıyorum. Bariz sol sıkıntısı olan firmalardan biri. Fakat pozesi ve otomatiğinden çok memnunum çok güzel sonuçlar alıyorum. Ama çok sevdiğim bir abim benim otmatiğin aynısından aldı. Adam avcılığı bırakacak durumda . Aynı ürün aynı model bu kadar nasıl zıt olabilir. Vel hasıl bir kurşun yarışmasında .
Güzel bir derece yaptım poze ile sonra biri geldi
Bu huğlumu evet
Sol atıyor bunlar hayatta elime almam
Sıra ona geldi 50 metre kaıt hedef
 Beş atış üçü kaıdın solundan dışarı ikisi kaıdın kenarı.
Armsan. Bir otomatikti ama modelini hatırlamıyorum.
Avcı abim sinir krizi geçircekti.
Cevabımm
Siz daha kurumsalsınız eminim
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2017, 20:18:07 Gönderen: Şevki MİRZA »
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Suat bey sizin ne kadar prensipli ve titiz bir insan olduğunu az çok biliyorum. Bizde ki firmaların kurumsallık olayı bambaşka. Misal bir tüfeği inat ettik 6 kez yolladık sağolsunlar yağ ile bal ile bizi karışılıyorlar telefondan biz ürünlerimizin arkasındayız. İyide 6 kez gitti halen sıkıntındevam ediyor. Biz ürünümüzün arkasındayız. Eee ama sıkıntı halen devam ediyor... Paylaşımlarınızı dikkatlice takip ediyorum. Burdakı yazınızda hayvanın canlı düştüğünü. Anlattınız. Çok avcı sırf bu yüzden tüfeklerini elden çıkarıyor. . Açıkca yazayım huğlu poze kullanıyorum. Bariz sol sıkıntısı olan firmalardan biri. Fakat pozesi ve otomatiğinden çok memnunum çok güzel sonuçlar alıyorum. Ama çok sevdiğim bir abim benim otmatiğin aynısından aldı. Adam avcılığı bırakacak durumda . Aynı ürün aynı model bu kadar nasıl zıt olabilir. Vel hasıl bir kurşun yarışmasında .
Güzel bir derece yaptım poze ile sonra biri geldi
Bu huğlumu evet
Sol atıyor bunlar hayatta elime almam
Sıra ona geldi 50 metre kaıt hedef
 Beş atış üçü kaıdın solundan dışarı ikisi kaıdın kenarı.
Armsan. Bir otomatikti ama modelini hatırlamıyorum.
Avcı abim sinir krizi geçircekti.
Cevabımm
Siz daha kurumsalsınız eminim

Sn MİRZA malesef her markada bu sorunlar var.
Ancak mukayese edecek olsaydım sattığım Huğlu bu tüfeğin yanında gerçekten mükemmelmiş.
Ancak onlarda da kusur yok değil tabiki.
Yerli tüfeklerde hele ki y otolar da iyi bir tüfeği denk getirebilmek  büyük şans.
Malesef ben denk getirmişken kaşındım.Ve yerli tüfek defteri benim için kapandı artık.

Yerli tüfek alacak arkadaşlarada bol şanslar diliyorum.

BİGA/1979

The following users thanked this post: Hasan BOZKURT, Şevki MİRZA

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
Hastalık derecesinde takıntılı olduğum konu.Şu an bir çok avcının tüfeği attığı yere gitmiyor.Bizzat onlarca tüfekte denedim.

Sözüm meclisten dışarı , bir çok ikinci el tüfek satan avcıların tüfeği elden çıkarma yada kakalama sebebi de bu sorun..(tüfek bana uymuyor)

Bu sorun yeni nesil tüfeklerde daha az.
Aynı sorun özellikle yere göğe sığmayan, kan çıkaran,90 ların üretimi,kuşlu uçaklı,barettayı tokatlayan vs. diye nitelendirip fiyatı şişirilen tüfeklerde daha çok.

Suat abi geçmiş olsun.Bilgiler için sağolun.Üretenlerin dikkatini çekmesi açısından paylaşımlarınız iyi oluyor.
1982 Konya

The following users thanked this post: Alper BEKRET, İbrahim YÜZBAŞIOĞLU

• Expert Üye
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
SBE 3 almaya niyetlenenler durup bir düşünsünler....
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
eyvah eyvah yapma Tuncay abi.  Ben çevirip okuduğum için tam anlayamadım. Comforttech ile alakalı ama sıkıntı diymi?
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2017, 08:46:11 Gönderen: Alp BALABAN »
Alp BALABAN
1984-Manisa