Gönderen Konu: 2017-2018 AV DÖNEMİ MERKEZ AV KOMİSYONU (MAK) KARARLARI TAM METİN  (Okunma sayısı 24573 defa)

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici

Kıymetli Dostlar,
Kuralları ve kanunları eleştirmek başka birşey, onlara uymayacağını beyan etmek ve uymamaya davet etmek başka birşeydir.Bu sitenin her yöneticisi hızlı ve aktif birer avcıdır, şahsen sezonda eski sistemde 4-5 gün parça zamanlı da olsa avlanan bir avcıyım dolayısıyla yanlış uygulamalardan en fazla etkilenen avcılardan biriyim.Ve fakat kanunlar çerçevesinde kurulmuş ve idame olan ve '' Hukuk'' a inanan bir sitede hukuksuzluğa çağrıyı kabullenmemiz mümkün değildir.
Gözümde her birey, her sistem ve her kanun ve kararname eleştirilebilir yanlış olan kısımlarına bireysel veya toplumsal refleksler verilebilir ve hatta iş yargıya taşınabilir yalnız ''Ben kanuna uymam, kuralları takmam, gelin sizde takmayın '' türünden çağrılar bizi değersizleştirir.
Kademe kademe '' ÖZEL AVLAKLARDA PARALI AVCILIĞA DOĞRU GİDİYORUZ'' ve sesimizi duyan ve duyuran yok, olan ve yapılan ise çok cılız kalıyor.
Biz bir aileyiz ve her ferdimizi sorumluluğa davet ediyorum.
Selamlarımla
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Onur TAVACI, Sabahattin KARAHAN, Fatih YAZICI, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
Yok osman bey avbisden sadece bugünler için izin alabiliyorsunuz.

Önümüzdeki sezon bu şekildemi olacak? geçen sezon hergün alınabiliyordu?
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Şükrü TEKELİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Osman bey bi iki kelime farkla madde açıkca belirtilmiş

Bu geçen senenin maddesi. Burda her gün ibaresi mevcut

Bu sene ise her gün ibaresi kaldırılmış

upload images

Bu benim gibi hafta ici tatil yapan biri için kötü bir durum. Sağdan soldan fikir aldım niye boyle oldu diye. Gecen sene av her gün olunca bu durum bohcaciya yaramış guya. Bohcaci her gun avlanir olmuş.
Ama aht ettim  ;D hafta ici meralarda gezip kacak avlananları bizzat ihbar edicem. Bence Sorumlu bir vatandaş illegal durumu devletin gerekli birimlerine bildirmek zorunda . Bende vergisini ödeyen bir ruhsatlı avcı olarak üstüme düsen vazifeyi yerine getiricem. Saygılarımla
  • Yıldız spz m
  • Armsan phenoma
  • Fias 16 cal.
1977 - Burdur - Kocaeli

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Aslan POLAT

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
Osman bey bi iki kelime farkla madde açıkca belirtilmiş

Bu geçen senenin maddesi. Burda her gün ibaresi mevcut

Bu sene ise her gün ibaresi kaldırılmış

upload images

Bu benim gibi hafta ici tatil yapan biri için kötü bir durum. Sağdan soldan fikir aldım niye boyle oldu diye. Gecen sene av her gün olunca bu durum bohcaciya yaramış guya. Bohcaci her gun avlanir olmuş.
Ama aht ettim  ;D hafta ici meralarda gezip kacak avlananları bizzat ihbar edicem. Bence Sorumlu bir vatandaş illegal durumu devletin gerekli birimlerine bildirmek zorunda . Bende vergisini ödeyen bir ruhsatlı avcı olarak üstüme düsen vazifeyi yerine getiricem. Saygılarımla

Teşekkürler Şükrü bey malesef hoş bir durum olmamış.
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

The following users thanked this post: Şükrü TEKELİ

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
''Bu benim gibi hafta ici tatil yapan biri için kötü bir durum. Sağdan soldan fikir aldım niye boyle oldu diye. Gecen sene av her gün olunca bu durum bohcaciya yaramış guya. Bohcaci her gun avlanir olmuş.
Ama aht ettim  ;D hafta ici meralarda gezip kacak avlananları bizzat ihbar edicem. Bence Sorumlu bir vatandaş illegal durumu devletin gerekli birimlerine bildirmek zorunda . Bende vergisini ödeyen bir ruhsatlı avcı olarak üstüme düsen vazifeyi yerine getiricem. Saygılarımla''

Benimde hoşuma gitmeyen bir çok yeri olsada bu kararların yine de avı mı kanun çerçevesinde yapmaya devam edeceğim. Kanunsuz avcılık ilede sonuna kadar mücadele edeceğim. Saygılar
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

The following users thanked this post: Şükrü TEKELİ, Eyüp AKTAŞ

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Slm çok değerli avlak forum üyeleri, Kaz limitini göremedim, sakarca yazmışlar herhalde sakarca kazı demek istemişler... Boz kazdan hiç bahsetmemişler...
Boz kazı yazmamalarından çıkardığım anlamlar;
1. Boz kaz her sene yasak olduğu için yazma gereği duymadık,
2. Hele bi vurun bakın ne sürprizimiz var cezai işlem konusunda,
3. Siz kiiiim boz kaz vurmak kim,
4. Boz kazı vurabilene helal olsun görmezden geliriz, gururumuzsunuz!(:(:

Sayın avlak üyeleri sizce neden yazmamışlar???
  • Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
17 mayıs tarihinde bakanlık oluru ile böyle bir karar alınmış.. Domuz kotası kaldırılmış ve av günü içerisinde limit 5 e çıkarılmış.
Ama belgede II. Bölge Müdürlüğü yazıyor. Karar sadece o müdürlüğe bağlı illeri mi kapsıyor yoksa ülke geneli için mi onu anlayamadım.

« Son Düzenleme: 01 Haziran 2017, 02:56:21 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
Bizi şu toplumda bir bakanlık anladı oda yanlış anladı...
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
Sevgili İ brahim Bey elinize emeğinize sağlık,bizleri bilgiendirmenizden dolayıda ayrıca teşekkürler.Ancak sene içersinde yetkilerle yapılan toplantılarda avcılar adına çok güzel işler olacak demişlerdi ama eskitas eski hamam.Geriye gidiş söz konusu,ilerisi için tek bir adım atılmamış,MAK kararını incelediğimde o hisse kapıldım.Bilmem sizler ne dersiniz.
Herşey bir ve beraber olmaktan geçer,bizler bir ve beraber olamadığımızda yaplanlarla yetinmek zorundayız.
Avına avcısına ve de doğasına sahip çıkan dostlar selam olsun.
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Fazlı BOZ

• Müdavim Üyemiz
Sevgili dostlar domuzda kota kalkmış kalkmamış farkeden bir şe yok.kotayı beşe çıkarmışlarki,domuz avında bilinçsiz yapılan av sonucu katliamlar yapılıyordu,yapılacak katliamların yolu açılmış.
Karadeniz avlaklarını incelediğinizde avlaklarda domuz kotası seksenlerden başlıyor,bu avlağa on arkadaş girdiğinde bir günde kota bitiyor.Ama o avlakta domuz bitmiyor.kotanın artması eksilmesi önemli değil,kotaların doğru tesbit edilip,kotanın ona göre konması.domuzda 2 sayısı gayet normal ve yeterliydi.Artımakla avcıya ne yararı olmuştur yetkililere sormak lazım.
Bence kota artırımı katliamın artmasına fayda sağlamıştır.Düşününki bir sürek avında 25kişinin olduğunu,kota tanamamlacak olursa o avlakta 125 domuz vurlacak,dolaysıyla o avlak daha birinci gününde ava kapanmış olacak.Kimin yararına varın sizler düşünün.
Avına avcısına vede doğasına sahip çıkan dostlara selam olsun.RASGELE.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2017, 08:45:19 Gönderen: Fazlı BOZ »
Fazlı BOZ
1949 Eynesil GİRESUN

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Teşekkürler İbrahim bey.
1963 Maltepe-İstanbul