Gönderen Konu: Franchi Affinity ve Benelli M2 Parçalarını Detaylı Karşılaştırma  (Okunma sayısı 11336 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan UYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
  Sizi yarı yolda bırakmıyacağına güveniyorsanız,performansından memnunsanız ve beğeniyorsanız özellikle yarı oto için söylüyorum marka ikinci planda.Suat Bey'e katılyorum..
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Franchi Affinity Wood
1974 ÇANAKKALE

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Uğur KOÇ 72, Hüseyin ÜSTÜN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Abdullah ŞAHİN 07

• Müdavim Üyemiz
Franchı Affınıty Benelli fabrikasında dizayn edilen ve üretilen bir tüfek. Bazı parçaların birebir aynı olması (aynı üretim bandından çıktığı için) gayet normal, bu üretim ve AR-GE maliyetlerini düşüren bir durum bu nedenle fiyatı Benelli'ye göre daha uygun. Fiyatı sayesinde Benelli uygun fiyatlı diğer tüfeklerle affinity modeli ile rekabet ediyor fakat bu onu kalitesiz bir tüfek yapmaz, kaldıki kullananlar çok memnunlar. Benelli alma imkanı olmayanlar veya tüfeğe o kadar para verilmez diye düşünenler için fiyat kalite endexine göre tercih edilebilir bir avrupa yarıotomatik tüfek ama Benelli her zaman daha kaliteli bir tüfek olacaktır, aynı kalitede olsaydı fiyatları'da aynı olurdu çünkü kaliteden ödün vermeden fiyatları düşürmek imkansız.   
  • Pietro Beretta S 687 SP O/U
  • Benelli Raffaello Special Lusso
Abdullah ŞAHİN
1972  ANTALYA

The following users thanked this post: Uğur KOÇ 72, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  Cüneyt Bey espiri amaçlı yazmıştım.Sanırım farklı şekilde algıladınız.Son paragrafımı sileyim.Saygılarımla..
Abi olur mu öyle şey, çok üzülürüm. yanlış anlaşıldım galiba. Kesinlikle ters cevap yada benzer bir amaçla yazmadım. Senlik birşey yok. Özür dilerim yanlış anlaşıldıysam.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Yukarıdaki yazılarımda saygı veya sevgi çerçevesi dışarısına çıkmış bir hitap bir üslup göremiyorum.

Bilinçli bir tüketici olmadıktan ve bir tüfekten ne istediğinizi bilmedikten sonra firmaların bu pazarlama  taktiğine  yeniliyoruz malesef.

Gerçek olan şu ki bir ürünün çok teknolojik olması  çok iyi olacağı anlamını hiç bir zaman taşımaz.

Ben cebimden çıkan paranın hakkını verecek tüfeğin performansını baz alırım.

Fiyat kalite performans.

Bu kriterlerde bir kaç tane üst düzey  y oto ki bunların içerisinde BENELLİ VİNCİ yi de denedim.

Teknoloji olarak çok iyi fiyat olarak 7  8 bin bandındaki bu tüfeğin  Huğlu y oto mun altında performanslar verdiğine defalarca şahit oldum.

Teknolojiyi en üst düzeyde kullanıp  çok kaliteli ürünler yapmak bazen 500 Tl lik merdiven altı tüfekleri bozmaya yetmiyor.
Suat abi daha öncede Avrupa dan iyi yerliler olduğunu bende söyledim. Benim düşüncem bu 2tüfek arasında kesinlikle fark vardır. Aynı kalite olsa fiyatı birbirine yakın olurdu. Namlumdan kasasına kadar muhakkak farkları var. Neyse muhabbet ithal yerliye gidecek yine. Sadece mekanizmanın birbirine benzemesi 1-2parçanın birbirinle uyumlu olması aynı kalitede olacağı anlamına gelmez. İthal yerli benzetmem de aynı şey geçerliydi. Mekanızma vs parçalar birbirinle aynı ama performans olarak arada dağlar kadar fark yaratan tüfekler var. Benim düşüncem. Tüfeğin gruplandı ne kadar güzel olursa Avcı'nın atışı bir okadar daha iyi olur.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Franchı Affınıty Benelli fabrikasında dizayn edilen ve üretilen bir tüfek. Bazı parçaların birebir aynı olması (aynı üretim bandından çıktığı için) gayet normal, bu üretim ve AR-GE maliyetlerini düşüren bir durum bu nedenle fiyatı Benelli'ye göre daha uygun. Fiyatı sayesinde Benelli uygun fiyatlı diğer tüfeklerle affinity modeli ile rekabet ediyor fakat bu onu kalitesiz bir tüfek yapmaz, kaldıki kullananlar çok memnunlar. Benelli alma imkanı olmayanlar veya tüfeğe o kadar para verilmez diye düşünenler için fiyat kalite endexine göre tercih edilebilir bir avrupa yarıotomatik tüfek ama Benelli her zaman daha kaliteli bir tüfek olacaktır, aynı kalitede olsaydı fiyatları'da aynı olurdu çünkü kaliteden ödün vermeden fiyatları düşürmek imkansız.   
apdullah by dediklerine katılıyorum 6-7 bin benelli almaya değmez .F.AFFNITY varken.(2900,ağac dipcik 3300 tl, 3 yıldır kullanıyorum  F.affnıty
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

The following users thanked this post: Abdullah ŞAHİN 07, Uğur KOÇ 72

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
Cüneyt kardeşim elinizdeki tüfeğin parçalarının aynı olması veya farklı olması  hatta aynı fabrikanın değişik markalarla bir kaç yerini değiştirip farklı markalarla piyasaya sunması bir tüfeği daha mı etkili yapar ?

Yada teknolojisiyle sizi ezen geçen tüfekler daha mı etkili menzile sahip ?

Varmı böyle bir bilimsel test ispatlanmış bir kanıt var mı ?

Burada martı ve yeşilbaşı aynı
tutmuyorum.

Ancak çok dirayetli olarak bildiğiniz yeşilbaş ın en zayıf yeri sırt kısmı ve bir bıldırcın kadar da canı olur.

Vuracağın yeri iyi seçersen 10 numara saçma ördeği çok rahatlıkla düşürür.

0 derece civarlarında 2 parmak buzun  üstünden fırlayan bir kaç ördeği 9.5 numara saçmalarla kevgire çevirmiş birisi olarak yazdığım mesafeler  uzak mesafeler değil.

Bizzat tarafımdan denenmiştir.

Son olarak burası bir forum.Karşımızdaki kişilerle diyaloglarımızı kurarken biraz dikkat etmemiz gerekmez mi ?

Sizden yaşça büyük kişilerle yazışırken :konuyu saptırma, banane  vs vs gibi kelimeler kullanmak hoş olmuyor.

Dilin kemiği yok her önüne gelen aklına geleni yazıp çizerse ilkokul çocukları gibi birbirimizle mi dalaşıcağız.

Fikrinize karşı fikirler beyan edenler olabilir katılmayabilirsiniz ben öyle düşünmüyorum dersiniz olur biter. 

suat abi ördekte vuracağın yeri nasıl seçiyosun
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

Çevrimdışı Ebubekir ELÇİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Arkadaşlar kusura bakmayın ama bence benelli m2 ile franchi affinity nin birbiriyle hiç alakası yoktur. Çalışma sistemlerini videodan defalarca izledim, çalışma istemleri farklı. Franchi, steoger m2000 veya m3000 sisteminde çalışıyor. Benelli m2 nin ikamesi bence yerli de ata neo, girsan mc312 vs. olabilir, avrupa tüfekler de ise breda chirondur, diye düşünüyorum.
1995 sivas