Gönderen Konu: SAFRAN SİLAH 2015 YENİ MODEL KİNETİK SİSTEM AV TÜFEĞİ SR 12  (Okunma sayısı 40285 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
    • safran özkar tüfek sanayii

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
hayırlı olsun test sonuçlarını mereakla bekliyoruz.
1976  istanbul

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Özkanlar fx015 le nerdeyse aynı.

Hayır cengiz bey her firmanın kendine özgü tasarımı ve çalışma sistemi vardır sizin söylediğiniz gibi düşünürsek eğer dünyada ki bütün tüfekler birbirine benzemektedir. benelli rafaellonun parçalarını ürünümüzde , bizim ürünümüzün parçalarını benelli ye uyum  sağlamaktadır. Ayrıca bizim ürünümüzün ar-ge si 2014 den beri yapılmaktadır ve test sonuçları yeni tamamlanmış olup iç piyasayada ki satışa yeni sunulmaktadır.  Bilginize....

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Hayır cengiz bey her firmanın kendine özgü tasarımı ve çalışma sistemi vardır sizin söylediğiniz gibi düşünürsek eğer dünyada ki bütün tüfekler birbirine benzemektedir. benelli rafaellonun parçalarını ürünümüzde , bizim ürünümüzün parçalarını benelli ye uyum  sağlamaktadır. Ayrıca bizim ürünümüzün ar-ge si 2014 den beri yapılmaktadır ve test sonuçları yeni tamamlanmış olup iç piyasayada ki satışa yeni sunulmaktadır.  Bilginize....
İsmail bey ilk yazıda gerilmenize gerek yok daha ne yazılar gelebilir ikinciside evet özkanların silahına benziyor genel görünüm olarak. fx15'in kopyası dememiş Cengiz bey nerdeyse aynısı demiş evet öğle ilk bakışta neredeyse aynısı tabiki parçalar birbirine uymaz diğer markalarla ama bu tasarımın genel çizgisinin farklı olduğu anlamına gelmiyor kendine özgü bir tasarım demek çok iddialı bir yaklaşım kendine özgü bir yeni ne yaptınız ? silah benellinin ilk kendine özgü yaptığı tasarımdan yola çıkılarak şekil farklılığı ve marka farklılığı olan bir silah sadece buna keza bunu çekinerek değil özkanlar gibi gururla söğleyin yani onlar biz benelliyi baz alarak yaptık diyorlar ve buda beğeni ile karşılandı çünkü gerçek bu, bu tasarımların ilk müdavimi benellidir bildiğiniz gibi ve yerli silahlarımızın bu tasarımda ilk reklam özkanlar tarafından yapıldığı için tabiki buna benzetmeleri çok normal dediklerimide eleştiri olarak algılamayın lütfen bizler yerli her silahımızı desteklemeye hazırız yeterki desteği hak etsinler en iyi şekilde hizmet etsinler. Neyi baz alırsa alsınlar arkanızdayız. Silahınız hayırlı uğurlu olsun Allah utandırmasın nice yeni modeller yaparsınız inşallah daha detaylı bilgilerinizi bekliyoruz silah hakkında. Saygılar
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
Bence gayet başarılı.Görsel olarak beğendim.Tüfekler genel olarak birbirine benziyor markalar farklı olsada.Sonları farklı olsun.( sağ sol atan  alt üst atan ve 28 gr fişekle bile çalışmayanlar gibi)
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2015, 23:34:57 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
Şimdi;

Biz benellinin teknolojisini getirdik demek ayrı
Benellinin patentli tasarımını kullanıyoruz demek ayrı
Benelliyi kopyaladık bu şekilde üretiyoruz demek ayrı
Benellinin patentli tasarımında ufak tefek değişiklikler yapıp patenti devre dışı bıraktık bu şekilde üretim yapıyoruz demek ayrı
Senesi dolup patent hakkı düşmüş bir yapıyı kullanıyoruz demek ayrı
Tamamen kendi özgün tasarımımız demek apayrı

vahim olan tüketicinin kullandığı ürünün ne olduğunu bilmemesidir.
daha vahim olan ise üreticinin bu şıklardan hangisine dahil olduğunu bilip dilinin farklı söylemesidir.

elime alıp inceleme fırsatım olmadı, tüfeğide hiç görmedim bunuda belirteyimki kimse ne pohpohlansın
nede üzerine alınsın.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

The following users thanked this post: Tevfik GÜN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Dış görünüşü aynı bile olsa parçaların birbirine bağlanması, işleyen parçaların tasarımı gibi farklar olabilir. Mesela şu an aklıma gelen; Benelli bu son çıkardığı modele kadar sürgü salma düğmesini farklı yapıyordu. Oysa ülkemizde aynı sistemi (inertia driven) uygulayan firmalar daha kullanışlı bir sistemi çoktan beri uyguluyorlardı. Dıştan bakınca bunu fark etmek imkansız. Ne bileyim, ona benzer ufak tefek farklar vardır belki. Ön yargılı olmayalım.

Ben yukarıdaki modelleri oldukça hoş buldum. Bu kadar resimden ne anlarız; pek bir şey anlamayız :) Görünüşü güzel. Fakat görüntüsünden beğenmediğim "ufak da" olsa bir bölüm var ve onu da yazacağım. Bence değişikliğe giderlerse daha çok beğenilir. Kasanın arka bölümüyle dipçiğin üst hizasının birleşimi "M" gibi olmuş. Aynı görünüş başka yerli tüfeklerimizde de hala var. Fakat yabancı tüfeklerde rastladığımı sanmıyorum.

Aşağıda bahsettiğim yerleri vurgulamak için kenarlara paralel kırmızı çizgiler çizmeye çalıştım. Çizgileri fareyle çizdiğim için hatalarım olabilir. O durumda çizgileri dikkate almayın.

resim yülke

gif upload

çoklu resim yükle

resİm yÜkleme

1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Erol ÖZTÜRK, Mustafa AKŞİT, Veysi ŞENGÜL

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
Hem benelli rafeello ile uyumlu hem de kendine özgü ilginç.ben köyden yarın geldiğim için anlayamadım.  Bir defe Türkiye'de adam gibi namlu çeliği işleyen kaç fabrika var. Bence Avrupa standartlarına göre yoktur yada bizi adam yerine koyup bize satmıyorlardır
. İnanmıyorum TÜRK üreticilere
 Taklitciler

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

The following users thanked this post: Mehmet AKKUŞ

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
taklit taklit nereye kadar anlamış değilim, tamam emek verilmiş yapılmış ama neden başka bir silaha benzemeyen yapılmıyor illa 3 b lerden birine benzemesi mi gerekiyor, bu düşünceden sıyrılmamız gerek, avrupa sevdalısı olmaktan sıyrılmak isteniyorsa bir şeklide kendimize yakışan bir model yaplılması gerek die düşünüyorum
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Mehmet AKKUŞ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
Dış görünüşü aynı bile olsa parçaların birbirine bağlanması, işleyen parçaların tasarımı gibi farklar olabilir. Mesela şu an aklıma gelen; Benelli bu son çıkardığı modele kadar sürgü salma düğmesini farklı yapıyordu. Oysa ülkemizde aynı sistemi (inertia driven) uygulayan firmalar daha kullanışlı bir sistemi çoktan beri uyguluyorlardı. Dıştan bakınca bunu fark etmek imkansız. Ne bileyim, ona benzer ufak tefek farklar vardır belki. Ön yargılı olmayalım.

Ben yukarıdaki modelleri oldukça hoş buldum. Bu kadar resimden ne anlarız; pek bir şey anlamayız :) Görünüşü güzel. Fakat görüntüsünden beğenmediğim "ufak da" olsa bir bölüm var ve onu da yazacağım. Bence değişikliğe giderlerse daha çok beğenilir. Kasanın arka bölümüyle dipçiğin üst hizasının birleşimi "M" gibi olmuş. Aynı görünüş başka yerli tüfeklerimizde de hala var. Fakat yabancı tüfeklerde rastladığımı sanmıyorum.

Aşağıda bahsettiğim yerleri vurgulamak için kenarlara paralel kırmızı çizgiler çizmeye çalıştım. Çizgileri fareyle çizdiğim için hatalarım olabilir. O durumda çizgileri dikkate almayın.

resim yülke

gif upload

çoklu resim yükle

resİm yÜkleme

+1000 zor geldi bu kadar resim filan koyup yapmak aynen lafi ağzımdan aldin abi tamda bende oraya dikkat cektim gercekten cok kötü duruyor kendine özgü bir tasarim olmuş ☺ bu tarz hatalar evet bazi firmalar hala yapiyor el kundagi kabze kasayla uyum icinde olmuyor neyse genel olarak uzaktan bakilinca hos duruyor detaya girmeyelim simdilik biraz daha firma tarafindan bilgi paylaşılsın bakalim
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Emrah TUNCA 57

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: SAFRAN SİLAH 2015 YENİ MODEL KİNETİK SİSTEM AV TÜFEĞİ SR 12
« Yanıtla #10 : 04 Ağustos 2015, 11:52:28 »
Benellide olması Türkler tüfek üretemiyecek... :) :) :)
  • Armsan A612W Yarı Otomatik
  • Setter-Paşa
1994/SİNOP

The following users thanked this post: Veysi ŞENGÜL

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 04 Ağustos 2015, 11:54:12 »
Taklit yada benzeri iki ürün kıyaslanırken bence en önemli parametre fiyat ta olmalı.Birisi diğerinin 5 katı fiyata oldumu
 mukayese edilecek pek bişey olmaz.

Bu tüfekte estetik olarak belki göz tırmalıyor olabilir.Sonuçta güzellik göreceli bir kavram.Ben tüfeğin performansına bakarım.Arpacığın gösterdiği yeri vuruyorsa  ve sorunsuz çalışıyorsa diğer aksamlar düzeltilebilir...

BİGA/1979

Çevrimiçi Gökhan AKDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 04 Ağustos 2015, 13:10:27 »
taklit taklit nereye kadar anlamış değilim, tamam emek verilmiş yapılmış ama neden başka bir silaha benzemeyen yapılmıyor illa 3 b lerden birine benzemesi mi gerekiyor, bu düşünceden sıyrılmamız gerek, avrupa sevdalısı olmaktan sıyrılmak isteniyorsa bir şeklide kendimize yakışan bir model yaplılması gerek die düşünüyorum
Özgün tasarım Girsan vardı ama o da beklentilere cevap veremedi kronik sorunları  devam etti diğer firmalar gibi yurtiçine verilen mallar arızalı fabrikadan geri dönüşlerde pek ollumlu olmaynca sonuç hüsran. Ama tasarım olarak avrupa değerinde bi tüfek.
  • Ata NEO 12 Cal /66 Namlu
  • Deutsch Drahthaar - Tony
Gökhan AKDOĞAN
1988  / 0 RH (+)
Fethiye / MUĞLA

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #13 : 04 Ağustos 2015, 17:44:49 »
+1000 zor geldi bu kadar resim filan koyup yapmak aynen lafi ağzımdan aldin abi tamda bende oraya dikkat cektim gercekten cok kötü duruyor kendine özgü bir tasarim olmuş ☺ bu tarz hatalar evet bazi firmalar hala yapiyor el kundagi kabze kasayla uyum icinde olmuyor neyse genel olarak uzaktan bakilinca hos duruyor detaya girmeyelim simdilik biraz daha firma tarafindan bilgi paylaşılsın bakalim
Daha evvel başka tüfekler için de yazacaktım, üşendim falan filan, atladım yani. Bunda da görünce artık paylaşayım dedim. O kısım hariç fotoğraflarda göz alıcı. Gene de beğenen böyle de beğenir. Zevktir vesairedir. O konulara girmeyelim hiç.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 15 Ağustos 2015, 19:11:50 »
arkadaşlar yazımı dikkatli ve anlayarak okumadan cevap yazmışsınız saygı duyuyorum ancak tüfek safrana özgü tasarımı var demedim her tüfeğin kendine özgü tasarımı var dedim kopya çekmedik veya taklit etmedikte demedim.

BİZİM BU TÜFEĞİ ÜRETMEMİZDE Kİ AMACI KISACA BAHSEDEYİM;

yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimizde gelen talepler dogrultusunda ürettik avcılarımız bennelli ye 7000 tl para ödüyoruz neden yerli üreticiler üretmiyor taleplerine karşı ürettik ve aynı  tasarım ve aynı kalitede ki tüfeği daha uygun fiyata kullanmaları için ürettik.
bugün bir benelli tüfeğinin tamir veya yedek parçası piyasada bulmanın zor olduğundan bahsetti avcılarımız geçen sene İstanbul fuarında bir avcımızın basına gelen olayı aktarayım benelli tfeğinin fişşek fırlatıcısı bozulmuş ve fahiş fiyat istemişler orijinal parçasına 70 dolar gibi biz neden bu kadar para vereyim diyerekten yerli üreticilerin neden üretmediğinden sitem etti tabiki benim param çok marka tutkum var diyen arkadaşlar 7000 tl vererek benelli alabilirler tercih meselesi bizim için önemli olan ne ürettiğimiz değil avcılarımızın ne istediği ve bizden talep ettiklerini üretmektir. arge olayına gelince türkiyede üretim yapmanın ne kadar zor olduğunu ancak üreticiler bilir bir makine alırken yabancı markaları tercih ediyoruz yerli üretim olmadığı için ve kdv ötv gümrük vergiside eklenin rakamlar uçuyr türkiye piyasasında yatırım yapmak çok zor bu durumda argeye yeterli yatırımı yapamıyoruz haklısınız ..

Bazı arkadaşlarımızın yapıcı yorumlarından dolayı teşekkür ederim aryıca şu konuyada değinmeden edemeyecegim kendine has yeni çalışma sistemi ve tasarım olan ürün üretmek konusunda şunu söylemek istiyorum geçmişte türkiye de kendi markasıyla araç üretildi ancak yapılan siyasi baskılar türk tüketicilerinin yabancı marka bagımlılıgı kendi ürünlerine sahip çıkmaması ve ekonomik etkenlerden dolayı günümüzde halen yerli üretim yapılamamaktadır gelelim taklit konusuna ben ürünü taklit etmedik demiyorum kesinlikle ancak bugün günlük hayatta kullandıgımız hangi ürün taklit değil örnek vermek gerekirse arabayı ilk icat eden adam opel ve günümüzde bütün araba üreticilerinin ürettikleri araçların çalışma prensibleri taklit ve aynı sadece farklı olan dış tasarımı başka örnekler vermek gerekirse yine çok kullandıgımız cep telefonları vs hepsi birer taklit üründür.
Sizlerin söyledigi gibi taklit ürünlerin piyasada var olması tüketicilerin faydasına dır şahsi görüşüm aynı kalite de ki bi ürünü daha ucuza sahip olmak ve fahiş fiyatlara satın almak zorunda kalmamak bugün dünyada sadece benellinin elinde olsaydı silah sektörü günümüzde 15 - 20 bin tl ye tüfek almak zorunda kalacaktık bu yüzden arkadaşlar yapılan yerli üretime sahip çıkmak bunları desteklemek hem tüketicilerin faydasına hemde ülke ekonomisine fayda sağlamaktadır klasik türk mantıgından artık vazgeçelim lütfen yapılan emek harcanan ürünü kötülemek,eleştirmek ve yermek yerine yapılan emege ve çalışmayı takdir edelim ve destekleyelim ki yabancı yatırımcıları ve sahiplerini zengin etmekten vazgeçelim.. son olarak bu söylediklerimi herkes farklı anlayabilir farklı yorumlayabilir herkesin kendi görüşü ve düşüncesidir.
HERKESE SAYGILARIMI SUNUYORUM ....
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2015, 19:52:48 Gönderen: İsmail ÖZCAN »

The following users thanked this post: Engin TARHAN, Gökhan AKDOĞAN, Adem KARACAN, Yavuz YILDIZ

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 15 Ağustos 2015, 21:50:07 »
hayırlı satışlar dilerim ismail bey taklit konusunda herkesin kendi fikri diğer tüfeklerde hep taklit hepsi birbirine benziyor bana göre ben öyle konulara takılmam sağlammı tutukluluk yapıyormu isabeti nasıl ona bakarım sormak istediğim birkaç soru var slug namlusu çıkacakmı plastik dipçik el kundaklısı çıkacakmı aynı tüfeğin gazlı modeli olacakmı birde icra yayı kundaktamı dipçiktemi
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

The following users thanked this post: İsmail ÖZCAN

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 16 Ağustos 2015, 21:18:15 »
hayırlı satışlar dilerim ismail bey taklit konusunda herkesin kendi fikri diğer tüfeklerde hep taklit hepsi birbirine benziyor bana göre ben öyle konulara takılmam sağlammı tutukluluk yapıyormu isabeti nasıl ona bakarım sormak istediğim birkaç soru var slug namlusu çıkacakmı plastik dipçik el kundaklısı çıkacakmı aynı tüfeğin gazlı modeli olacakmı birde icra yayı kundaktamı dipçiktemi
Teşekkür ederim yavuz bey düşünceleriniz için sağlamlık ve tüfeğin çalışma konusunda firma garanti vermektedir. slug namlusu zaten var plastik dipçiği ilerleyen zamanlarda çıkabilir ancak şahsi görüşüm bu tüfege platik kundak gitmez çünkü biz 2-2,5 numara kundak kullanıyoruz güzel görünmesi açısından gazlı modeli olmayacak bu modelin üzgünüm,icra yayı dipçikte yani kasanın arkasında . iyi günler diler...

The following users thanked this post: Yavuz YILDIZ

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 16 Ağustos 2015, 21:21:10 »

resim yülke

gif upload

çoklu resim yükle

resİm yÜkleme

volkan bey paylaştıgınız resimlere dikkatli bakarsak eğer bizim ürettiğimiz tüfeklerde ki üst kapak boyutu büyük diğerlerindeki kapak boyutu kurma koluna kadardır boy uzunlugu o yüzden kasanın arkası m şeklinde durmaktadır.

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 16 Ağustos 2015, 22:53:06 »
arkadaşlar yazımı dikkatli ve anlayarak okumadan cevap yazmışsınız saygı duyuyorum ancak tüfek safrana özgü tasarımı var demedim her tüfeğin kendine özgü tasarımı var dedim kopya çekmedik veya taklit etmedikte demedim.

BİZİM BU TÜFEĞİ ÜRETMEMİZDE Kİ AMACI KISACA BAHSEDEYİM;

yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimizde gelen talepler dogrultusunda ürettik avcılarımız bennelli ye 7000 tl para ödüyoruz neden yerli üreticiler üretmiyor taleplerine karşı ürettik ve aynı  tasarım ve aynı kalitede ki tüfeği daha uygun fiyata kullanmaları için ürettik.
bugün bir benelli tüfeğinin tamir veya yedek parçası piyasada bulmanın zor olduğundan bahsetti avcılarımız geçen sene İstanbul fuarında bir avcımızın basına gelen olayı aktarayım benelli tfeğinin fişşek fırlatıcısı bozulmuş ve fahiş fiyat istemişler orijinal parçasına 70 dolar gibi biz neden bu kadar para vereyim diyerekten yerli üreticilerin neden üretmediğinden sitem etti tabiki benim param çok marka tutkum var diyen arkadaşlar 7000 tl vererek benelli alabilirler tercih meselesi bizim için önemli olan ne ürettiğimiz değil avcılarımızın ne istediği ve bizden talep ettiklerini üretmektir. arge olayına gelince türkiyede üretim yapmanın ne kadar zor olduğunu ancak üreticiler bilir bir makine alırken yabancı markaları tercih ediyoruz yerli üretim olmadığı için ve kdv ötv gümrük vergiside eklenin rakamlar uçuyr türkiye piyasasında yatırım yapmak çok zor bu durumda argeye yeterli yatırımı yapamıyoruz haklısınız ..

Bazı arkadaşlarımızın yapıcı yorumlarından dolayı teşekkür ederim aryıca şu konuyada değinmeden edemeyecegim kendine has yeni çalışma sistemi ve tasarım olan ürün üretmek konusunda şunu söylemek istiyorum geçmişte türkiye de kendi markasıyla araç üretildi ancak yapılan siyasi baskılar türk tüketicilerinin yabancı marka bagımlılıgı kendi ürünlerine sahip çıkmaması ve ekonomik etkenlerden dolayı günümüzde halen yerli üretim yapılamamaktadır gelelim taklit konusuna ben ürünü taklit etmedik demiyorum kesinlikle ancak bugün günlük hayatta kullandıgımız hangi ürün taklit değil örnek vermek gerekirse arabayı ilk icat eden adam opel ve günümüzde bütün araba üreticilerinin ürettikleri araçların çalışma prensibleri taklit ve aynı sadece farklı olan dış tasarımı başka örnekler vermek gerekirse yine çok kullandıgımız cep telefonları vs hepsi birer taklit üründür.
Sizlerin söyledigi gibi taklit ürünlerin piyasada var olması tüketicilerin faydasına dır şahsi görüşüm aynı kalite de ki bi ürünü daha ucuza sahip olmak ve fahiş fiyatlara satın almak zorunda kalmamak bugün dünyada sadece benellinin elinde olsaydı silah sektörü günümüzde 15 - 20 bin tl ye tüfek almak zorunda kalacaktık bu yüzden arkadaşlar yapılan yerli üretime sahip çıkmak bunları desteklemek hem tüketicilerin faydasına hemde ülke ekonomisine fayda sağlamaktadır klasik türk mantıgından artık vazgeçelim lütfen yapılan emek harcanan ürünü kötülemek,eleştirmek ve yermek yerine yapılan emege ve çalışmayı takdir edelim ve destekleyelim ki yabancı yatırımcıları ve sahiplerini zengin etmekten vazgeçelim.. son olarak bu söylediklerimi herkes farklı anlayabilir farklı yorumlayabilir herkesin kendi görüşü ve düşüncesidir.
HERKESE SAYGILARIMI SUNUYORUM ....

Sn ÖZCAN ilk önce eleştirilere açık olmalıyız.Bu önerim sizi ve markanızı dahada ileri götürebilecek artı bir durum aslında. Şimdi bu ülkede en iyi 5 yerli firmanın ürün şikayetlerini diyuyoruz.

Mesala bazıları özellikle üst atan tüfekler üretirken  bazıları sol vuruyor. Kimisi 28gr bile çalıştıramazken kimisinin namlusu paslanıyor kimisinin öldürmediği söyleniyor.Vs Vs...

Ben bu kadar markalarda bu kadar şikayet duyunca sizin biraz daha şansa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum.

Son olarak sizin tüfeğiniz bir arıza çıkarsa bu forumda yerden yere vurulur ama benelli si olan birisi 7000 i verdikten sonra gıkını bile çıkarmıyor.

Yerli üreticileri zaman zaman bende çok eleştiriyorum.Bu ülkede iyi bişeyler yapmak gerçekten zor.İyi bir ürün yaparsınız fiyatı fazla derler ucuz bir ürün yaparsınız dandik kalitesiz derler.

Önemli olan satış sonrası hizmet anlayışı.Hala kendisine ulaşılamayan ulaşılınca da sorulara cevap veremeyen teknik bilgiden yoksun servisler o kadar çokki.Umarım siz bu hatalara düşmezsiniz. 

Ufak tefek hatalar düzeltilebilir önemli olan ilgi ve alaka........
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2015, 22:55:53 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

The following users thanked this post: Cevdet TAŞDEMİR

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 16 Ağustos 2015, 23:36:32 »
Gerçekten inanılmaz özgün bir tasarım olmuş.Türk sanayisiyle yine gurur duydum.

Tam 2014ten beri süren Ar-Ge çalışmasıyla bu ürün ortaya çıktıysa yakında mazallah ilk yerli uçaksavarı en kısa zamanda yaparsınız.
1982-Mersin

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #20 : 17 Ağustos 2015, 00:27:29 »
Keşke daha Özgün bir tasarım olsaydı, ama düşüncenizi paylaşmanızdan sonra size hak vermemek elde değil. Parçaların Benelli ile uyumlu olması çok iyi olmuş. Yedek Parçalar çok yüksek fiyattan satılıyor maalese vergi ithalat derken. Ben rafaello için progressive comfort kit siparişiverdim. Salı elimde nasibse. Tabi 300lira alt tarafı dipçik kiti. Keşke memleketimde de üretimi olsa da ucuza alsak.  Yarın öbür gün tüfeğimde bir arıza çıksa çekinmeden sizden yedek Parça isterim. Kaldı ki Benelli nin sadece namlusu iş yapar. Gerisi hikaye kim ne derse dedin.. Gruptan testlerinizi de heyecanla brkliyorum. SAYGILAR.   
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 17 Ağustos 2015, 21:59:22 »
Sn ÖZCAN ilk önce eleştirilere açık olmalıyız.Bu önerim sizi ve markanızı dahada ileri götürebilecek artı bir durum aslında. Şimdi bu ülkede en iyi 5 yerli firmanın ürün şikayetlerini diyuyoruz.

Mesala bazıları özellikle üst atan tüfekler üretirken  bazıları sol vuruyor. Kimisi 28gr bile çalıştıramazken kimisinin namlusu paslanıyor kimisinin öldürmediği söyleniyor.Vs Vs...

Ben bu kadar markalarda bu kadar şikayet duyunca sizin biraz daha şansa ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum.

Son olarak sizin tüfeğiniz bir arıza çıkarsa bu forumda yerden yere vurulur ama benelli si olan birisi 7000 i verdikten sonra gıkını bile çıkarmıyor.

Yerli üreticileri zaman zaman bende çok eleştiriyorum.Bu ülkede iyi bişeyler yapmak gerçekten zor.İyi bir ürün yaparsınız fiyatı fazla derler ucuz bir ürün yaparsınız dandik kalitesiz derler.

Önemli olan satış sonrası hizmet anlayışı.Hala kendisine ulaşılamayan ulaşılınca da sorulara cevap veremeyen teknik bilgiden yoksun servisler o kadar çokki.Umarım siz bu hatalara düşmezsiniz. 

Ufak tefek hatalar düzeltilebilir önemli olan ilgi ve alaka........

SAYIN suat bey öncelikle yorumlarınız için çok teşekkür ederim sonuna kadar katılıyorum düşüncelerinize

bir önceki yazımda söylediğim gibi her zaman eleştirilere açığız hakaret boyutunda olmamak şartıyla söylediğiniz gibi bu bizim için artı bi değer yine bi önceki yazımda söylediğim gibi bizim ne ürettiğimiz önemli değil avcılarımızın bizden ne istediğidir biz bunu ürettik standartlarımız bu demedik bugüüne kadar.
Ancak ürünlerimizin kalite ve performansı açısından şunları söylemeliyim ki üretiminin %98 ihracat olan bir firmanın işini şansa bırakamaz çünkü avrüpa ülkelerine giden her tüfek "CIP" TESTİNDEN teker teker geçmektedir bu testlerde dayanaklılık ve performans testleri yapılmaktadır. ayrıca 1450 bar basınçlı fişşeklerle test edilmektedir türkiyede avcıların kullandığı en yüksek gramajlı olan 50 gr magnum fişşek bile 1050 bar basınca sahiptir bu yüzden yaptığımız tüm tüfekleri mastar lar ve atış testlerinden teker teker geçmektedir. Avrupa ülkelerine giden bir konteynırda ki tüfek içinden bir tanesi bile geçmesse tamamen geri gönderiyolar bu yüzdendir ki ürettiğiniz her tüfeği özenle ve titizlikle yapmak zorundayız Avrupa standrtlarında tüfek üretmek için ayrıca bu bizim marka değerimizi ve bilinirliğimiz etkilediği için işimiz şans ile değil özveriyle yapıyoruz kaliteli malzemeden ve kaliteli işçilikten kaliteli ürün ortaya çıkar.

SAYGILAR...

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 17 Ağustos 2015, 22:01:10 »
Gerçekten inanılmaz özgün bir tasarım olmuş.Türk sanayisiyle yine gurur duydum.

Tam 2014ten beri süren Ar-Ge çalışmasıyla bu ürün ortaya çıktıysa yakında mazallah ilk yerli uçaksavarı en kısa zamanda yaparsınız.
iNSANLARIN AR-GE DEN NE ANLADIGINA BAGLI DOĞU BEY BİZ SATIŞA SUNMADAN ÖNCE 5000 ADET 50 GR ATIŞLARI,GRUPMAN ATIŞLARI VE METAL KISIMLARIN NE KADAR AŞINACAGI, TÜFEĞİN NE ZAMAN,NE KADAR VE NEREDE ARIZA VERECEĞİ İLE İLGİLİ TESTLERİ GERÇEKLERTİRDİKTEN SONRA SATIŞA SUNUYORUZZZ....
SİZE ATATÜRK'ÜN BİR SÖZÜYLE CEVAP VERMEK İSTİYORUM : Fikirler anlamsız, mantıksız, boş sözlerle dolu olursa, o fikirler hastalıklıdır Aynı şekilde sosyal hayat akıl ve mantıktan uzak, faydasız, zararlı ve birtakım inançlar ve geleneklerle dolu olursa felce uğrar. (1922)
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2015, 22:26:03 Gönderen: İsmail ÖZCAN »

Çevrimdışı İsmail ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 17 Ağustos 2015, 22:05:15 »
Keşke daha Özgün bir tasarım olsaydı, ama düşüncenizi paylaşmanızdan sonra size hak vermemek elde değil. Parçaların Benelli ile uyumlu olması çok iyi olmuş. Yedek Parçalar çok yüksek fiyattan satılıyor maalese vergi ithalat derken. Ben rafaello için progressive comfort kit siparişiverdim. Salı elimde nasibse. Tabi 300lira alt tarafı dipçik kiti. Keşke memleketimde de üretimi olsa da ucuza alsak.  Yarın öbür gün tüfeğimde bir arıza çıksa çekinmeden sizden yedek Parça isterim. Kaldı ki Benelli nin sadece namlusu iş yapar. Gerisi hikaye kim ne derse dedin.. Gruptan testlerinizi de heyecanla brkliyorum. SAYGILAR.
MERHABALAR CÜNEYT BEY;
söylediğiniz gibi parçalar maalesef pahalı memlekette üretim yapılıyor ama insanları memnun etmek gerçekten çok zor türk insanımız eleştirmekten zevk alıyor. Sizin söylediğiniz bi konuya değinmek istiyorum Örnegin benellinin namlusu kostik boyadır ama bizim ürettiğimiz namlular krom kaplamadır. paslanmaz,karıncalanmaz ve deforme olmaz. Tüfeğiniz hayırlı olsun bol avlar yapmanız dileğiyle....

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 18 Ağustos 2015, 14:31:08 »
iNSANLARIN AR-GE DEN NE ANLADIGINA BAGLI DOĞU BEY BİZ SATIŞA SUNMADAN ÖNCE 5000 ADET 50 GR ATIŞLARI,GRUPMAN ATIŞLARI VE METAL KISIMLARIN NE KADAR AŞINACAGI, TÜFEĞİN NE ZAMAN,NE KADAR VE NEREDE ARIZA VERECEĞİ İLE İLGİLİ TESTLERİ GERÇEKLERTİRDİKTEN SONRA SATIŞA SUNUYORUZZZ....
SİZE ATATÜRK'ÜN BİR SÖZÜYLE CEVAP VERMEK İSTİYORUM : Fikirler anlamsız, mantıksız, boş sözlerle dolu olursa, o fikirler hastalıklıdır Aynı şekilde sosyal hayat akıl ve mantıktan uzak, faydasız, zararlı ve birtakım inançlar ve geleneklerle dolu olursa felce uğrar. (1922)

AR-GE : bilgi dağarcığını artırmak amacıyla sistematik olarak sürdürülen yaratıcı çalışma ve bu bilginin yeni uygulamalar yaratmak için kullanılması olarak tanımlanmıştır.

Bu tanım benim değil Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü'nün tanımıdır.Kurum Avrupa Ekonomik İşbirliği Örgütünün devamıdır.

Ar-ge diyince siz tüfeği test etmek olarak anlıyorsanız bir yerde yanlış yapıyorsunuz demektir.Ar-ge nin mantığında YARATMAK ve YARATICI olmak yatar.Zaten amacı da budur.Sizin kendi ifadenizle de belirttiğiniz üzere Benellinin parçaları birebir tüfeğinize uymaktadır.
Yani siz her hangi bir şey yaratmamışsınız.

Hali hazırda bir markayı alıp onu bire bir kopyalamışsınız.

Madem Atatürk'ten bir örnek vermişsiniz ki konumuzla uzaktan yakından alakası yok.Ben de sizi bir sözünü hatırlatiym.

"Biz batı medeniyetini ,bir TAKLİTÇİLİK yapalım diye almıyoruz.Onda iyi olarak gördüklerimizi,kendi bünyemize uygun bulduğumuz için,dünya medeniyeti seviyesi içinde benimsiyoruz" K.Atatürk.

Yakın gelecekte kurduğunuz Ar-Ge Laboratuarını amacına uygun şekilde kullanıp bizlere daha yaratıcı tüfeklerle gelmenizi temenni ediyorum.
1982-Mersin

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Özgür UYAR, Erol ÖZTÜRK