Gönderen Konu: Fabarm Elos C  (Okunma sayısı 12358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
Fabarm Elos C
« : 09 Mart 2015, 16:42:30 »

Elos C modelini yeni aldım. Tüfeği bir hayli araştırdıktan sonra siparişi verdim ve son hafta elime geldiği için bir avda kullanabildim. Ördek avına götürdüm, ördek olmayınca mekelere attım. Farklı gramlarda fişek attım 28 gr 7 no bior tapayla bile gayet güzel vuruşlar yaptım ama bu fişekler biraz zayıf kaldı. 32 gr 6 no ile daha da iyiydi. Bir de 34-35 gr fişekler de attım burada ilginç olan tüfek 3050gr civarı olmasına rağmen aşırı bir tepme yada çırpma filan da yoktu dengesini gerçekten çok beğendim. Bu tüfeği bıldırcın, üveyk, keklik ve çulluk avında kullanmak için aldım İnşallah seneye o avlarda deneyip fikirlerimi paylaşırım.
Ben 71 namlu tercih ettim kendi adıma kısa tüfekle swing problemi yaşıyorum bir de nişan hattının kısa olmasından dolayı daha çok hata yapıyorum. Bütün görüşlere saygı duymakla birlikte ideal av tüfeği namlusunun 71 olması gerektiğini savunanlardanım.

• Benelli Raffaello Special Lusso
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY
1969 Serik/ANTALYA  BRh +

The following users thanked this post: Hasan BAŞKARA

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Fabarm Elos C
« Yanıtla #1 : 09 Mart 2015, 16:50:51 »
3 no 35 gr RC JK6 fişeklerde bile dengeli olması beni hayli memnun etti. Av tüfeğinde ağırlık eşiğim 3000 gr dır bunun altında olan tüfeklerle avlanmayı pek tercih etmem. Genel olarak konuşuyorum 3 kg altındaki tüfek taşıma da sağladığı rahatlığı fişek atarken senden fazlasıyla çıkartır.
Bir arkadaşım bundan 3 yıl önce Fabarm Axıs modelini almıştı birlikte bıldırcın ve üveyk avındayken benden ısrarla akşamüstü avında kullanmamı istedi. İlk kez o zaman denedim ve muhteşem bir üveyk avı yapmıştım.
Berettayı tercih edicektim ancak son zamanlarda işçilik kalitesi ve şişirilmiş fiyat politikası en azından Türkiye deki rakamlarını abartılı buluyorum. Silver Pigeon New 1 en baz model olmasına rağmen geçen yıl fiyatı 5000 tl iken şu anda 6200 tl deniyor. İşte o rakamlara çıkınca o kadar çok alternatif var ki yine berettaya sıra gelmez mesela Cesar Guerini var yan yana koy beretta çok sönük kalır.
Velhasıl işin maddi boyutu, fiyat fayda indeksi, kalite vs derken site üyesi değerli arkadaşlarım Tuncay Kahraman, Hasan Başkara ve İbrahim Aysu ile yapmış olduğum görüşmelerden sonra yolumuz Fabarm Elos C ile kesişti. İçime sinerek aldım, Cenabı Allah da sağlıcakla kullanmayı nasip eder İnşallah
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #2 : 09 Mart 2015, 16:59:13 »
Orhan bey,
Güle güle kullanınız..Hayırlı olsun.Mevlam kazadan beladan korusun..İyi seçim iyi tüfek..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 09 Mart 2015, 17:00:33 »
Allah kazasız kullanmak nasip etsin,güle güle eskitin.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #4 : 09 Mart 2015, 17:08:10 »
İnsanın tüfeğinin içine sinmesi ve severek kullanması avdan alınacak keyfi de katlayarak artırıyor...

Allah kazasız, belasız, bol, bereketli avlarda kullanmayı nasip etsin Orhan Bey...  Kendimi saymayayım da,  zaten Tuncay Kahraman'dan kötü tüfek tavsiyesi alamazsınız :)

Selamlar..
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Hasan BAŞKARA, Ömer GÜNEY

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2015, 18:07:13 »
Hayırlı olsun. Çok yerinde bir seçim yapmışsınız. Yıllarca severek kullanacaksınız emin olun.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Uğur ŞENLİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 10 Mart 2015, 03:55:31 »
Orhan bey tüfeğiniz hayırlı olsun
Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
Tüfeğiniz çelik kasamı yoksa alaşım kasamı Orhan bey.
  • Akkar 512 çifte
  • Akkar Altay
  • Armsan 620
Uğur ŞENLİK
1969 zonguldak

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Mart 2015, 08:51:26 »
İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Allah cümlemize kazasız belasız avlar nasip etsin
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2015, 08:55:24 »
Uğur bey benim aldığım AL modeli, çelik kasalar Türkiye'ye ithal edilmemiş diye biliyorum.
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY

The following users thanked this post: Uğur ŞENLİK

Çevrimdışı Hasan BAŞKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2015, 10:49:52 »
3 no 35 gr RC JK6 fişeklerde bile dengeli olması beni hayli memnun etti. Av tüfeğinde ağırlık eşiğim 3000 gr dır bunun altında olan tüfeklerle avlanmayı pek tercih etmem. Genel olarak konuşuyorum 3 kg altındaki tüfek taşıma da sağladığı rahatlığı fişek atarken senden fazlasıyla çıkartır.
Bir arkadaşım bundan 3 yıl önce Fabarm Axıs modelini almıştı birlikte bıldırcın ve üveyk avındayken benden ısrarla akşamüstü avında kullanmamı istedi. İlk kez o zaman denedim ve muhteşem bir üveyk avı yapmıştım.
Berettayı tercih edicektim ancak son zamanlarda işçilik kalitesi ve şişirilmiş fiyat politikası en azından Türkiye deki rakamlarını abartılı buluyorum. Silver Pigeon New 1 en baz model olmasına rağmen geçen yıl fiyatı 5000 tl iken şu anda 6200 tl deniyor. İşte o rakamlara çıkınca o kadar çok alternatif var ki yine berettaya sıra gelmez mesela Cesar Guerini var yan yana koy beretta çok sönük kalır.
Velhasıl işin maddi boyutu, fiyat fayda indeksi, kalite vs derken site üyesi değerli arkadaşlarım Tuncay Kahraman, Hasan Başkara ve İbrahim Aysu ile yapmış olduğum görüşmelerden sonra yolumuz Fabarm Elos C ile kesişti. İçime sinerek aldım, Cenabı Allah da sağlıcakla kullanmayı nasip eder İnşallah

Orhan Bey hayırlı uğurlu olsun.Allah kaza bela vermesin,sağlıkla keyifli avlarda kullanın.Sezon açıldığında tüfeğinizi daha çok seveceksiniz.Görüştüğümüzde söylediğim gibi Fabarm alacaksanız 3.fişeği aramıyorsanız tercih ELOS C olmalı...Bende Fabarm aşkı ELOS C ile başladı ,sürüyor ;)
  • Fabarm AXIS 71cm ,Remington 1187 Premier
  • 12ga Beretta urika 2, 20ga Beratta urika 2

The following users thanked this post: Orhan AKSOY, Uğur ŞENLİK

Çevrimdışı Reha GÜREL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2015, 21:02:25 »
abi maşallah gerçekten çok güzel tüfek. allah güle güle kullanmayı nasip etsin.
bende nasipse önümüzdeki sezon bir çelik kasa bir elos almak istiyorum. fakat temin etmesi biraz zor galiba. sizin konu hakkında bilginiz varmı acaba
  • FABARM ELOS B
  • cesa süperpoze mod.1700 monoblok
1986 SİVAS

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Mart 2015, 10:07:14 »
Reha kardeşim; öncelikle güzel temennilerin için teşekkür ederim. Fabarmın Türkiye distribütörü Rasgele Av diye biliyorum. Kendileri ile irtibat kurarsan kesin ve net bilgi alabilirsin
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY

The following users thanked this post: Reha GÜREL

Çevrimdışı Reha GÜREL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 12 Mart 2015, 16:26:40 »
Reha kardeşim; öncelikle güzel temennilerin için teşekkür ederim. Fabarmın Türkiye distribütörü Rasgele Av diye biliyorum. Kendileri ile irtibat kurarsan kesin ve net bilgi alabilirsin
Teşekkür ettim orhan abi.
  • FABARM ELOS B
  • cesa süperpoze mod.1700 monoblok
1986 SİVAS

Çevrimdışı Yasin GÜL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 07 Mayıs 2015, 22:59:31 »
FABARM POZE ELOS.C.İLE.B.ARASINDA NE FARK VAR BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA CEVAPLARSA SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
Yasin GÜL
1975 Manisa

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #14 : 07 Mayıs 2015, 23:12:52 »
B'nin namlu finish'i daha parlak, C'nin de ayarlanabilir tetiği var , bir de C'de farklı kundak finish'i seçeneği de var sanırım.

Fabarm'cılar ve İtalyansever arkadaşlar daha iyi bilgiyi verebilirler sanırım :)

FABARM POZE ELOS.C.İLE.B.ARASINDA NE FARK VAR BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA CEVAPLARSA SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 08 Mayıs 2015, 10:20:16 »
B'nin namlu finish'i daha parlak, C'nin de ayarlanabilir tetiği var , bir de C'de farklı kundak finish'i seçeneği de var sanırım.

Fabarm'cılar ve İtalyansever arkadaşlar daha iyi bilgiyi verebilirler sanırım :)

Abi valla tamda bu muhabbeti bekliyordum. Sana Fabarm hakkındaki görüşlerini sormak istiyordum özeldenmi yazsam burda nası konusu olsada diye sorsam derken aha yakaladım :) senin geniş namluyuda sevmenden yola çıkarak ama bir İtalya iç savaşında olmana rağmen :)  Fabarm hakkındaki görüşlerin nelerdir çok merak ediyorum doğrusu. sezona bir xlr compozit ile girmeye baya niyetliyim ama kararsızımda başka hevesler giriyor aklıma bilmiyorum yani. Ama berettalar gitti yani bu arada  :)
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #16 : 08 Mayıs 2015, 11:25:28 »
:)

Eyvallah Özgür kardeşim,

Yalnız, yanlış tanınmış olabilirim, ben geniş namlu sevmem, ben iyi namluyu severim, bayılırım. Tüfek tercihimi ya da beğenilerimi namlu kalitesi belirler. O kadar yani :)

Fabarm, fiyat/performans(kalite) oranı çok iyi olan bir tüfek...

Bu arada, son euro artışlarından sonra , fiyatlar ne oldu hiç bilmiyorum...

Abi valla tamda bu muhabbeti bekliyordum. Sana Fabarm hakkındaki görüşlerini sormak istiyordum özeldenmi yazsam burda nası konusu olsada diye sorsam derken aha yakaladım :) senin geniş namluyuda sevmenden yola çıkarak ama bir İtalya iç savaşında olmana rağmen :)  Fabarm hakkındaki görüşlerin nelerdir çok merak ediyorum doğrusu. sezona bir xlr compozit ile girmeye baya niyetliyim ama kararsızımda başka hevesler giriyor aklıma bilmiyorum yani. Ama berettalar gitti yani bu arada  :)
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Cihangir GÜNEL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • "Sabır Her Kişinin Değil Er Kişinin Harcının"
« Yanıtla #17 : 08 Mayıs 2015, 11:34:21 »

Orhan bey öncelikle güle güle kullanın, çok zarif bir tüfek 28 Gr mekede biraz zayıf kaldı demişsiniz, 5-4 numara saçma kullansanız daha mı verimli olurdu acaba, ustalar pozelerde çok soğuk havalarda bile 30 gramın üzerine çok çıkmayın diyor, 28-30 gr kaliteli fişeklerde karar diyorlar fakat bu konuda sizde biliyorsunuz çok değişken var.

tekrar hayırlı uğurlu olsun.
  • Beretta Poze S56
  • Browning A5
  • Deutsch Black Kurzhaar (Rockey)
1987 - ANKARA

Çevrimdışı Yasin GÜL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 08 Mayıs 2015, 17:25:42 »

Bilgilendirme için teşekkürler ibrahim bey  .B. İLE.C.ARASINDA.500.TL.FARK.VAR.BEN SADECE CULLUK AVINDA KULLANACAM OYÜZDEN SURDUM.
Yasin GÜL
1975 Manisa

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #19 : 08 Mayıs 2015, 18:30:36 »
İbrahim İtalyan tavsiye etmişsin hayret :)
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 08 Mayıs 2015, 22:27:01 »
Cihangir kardeşim; sezonun son günü avlandım dolayısıyla detaylı bir deneme değildi. Elimde olan fişeklerden rastgele aldım. Tespitim tamamen gözlem, kullandığım 28 gr 7 no mirage ile biraz canlı düştü. 32 gr 6 nolarla çok net sonuç aldım. Tabii bu arada şoklarda da oynadım değişik kombinasyonlarla atışlar yapınca sağlıklı fikir sahibi olamadım. Inşallah sezonda istikrarlı denemelerden sonra daha net fikir sahibi olursam yine paylaşırım. 
Ayrıca Tecrübe etmiş arkadaşların tavsiyelerini de beklediğimi belirtmek isterim.
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY

The following users thanked this post: Cihangir GÜNEL

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 18 Ağustos 2015, 10:13:33 »
2015 yılı Av sezonunu hayırlısı ile açtık. Fabarm Elos c ile ilk bıldırcın avımı yaptım ve çok keyf aldım, sanki uzun yıllardır kullanıyormuşum gibi uyumlu olması beni ziyadesi ile memnun etti.
Fişek olarak 9-9,5 no Mirage 28 gr bior ve power ayrıca 30gr 9 no power tapa Mirage kullandım hepsi ile çok iyi sonuç aldım.
Uzaktan uçkun gelenler, doubleler falan derken Fabarm Elos C ile muhteşem bir açılış gerçekleştirdik. İnşallah cicim ayı değildir  ;D 
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #22 : 18 Ağustos 2015, 10:21:42 »
xlr compozit ile sezon açılışını yaptım bıldırcında çeşitli yerli fişekler kullandım sıkıntı olmadı fakat saga 24 gr ile çalışmadı, ayrıca suya deneme atışı yaptım 5 no şok ile 28 gr 9 numarayla çok toplu gittiğini gördüğüm tribore olmasından mı anlamış değilim
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 18 Ağustos 2015, 12:26:23 »
Ben; alt göz cylinder üst 4 şok kullandım. Öyle bariz parçalanma falanda olmadı. Velhasıl sezona iyi başladık
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY