Gönderen Konu: Savunma amaçlı ev için tüfek seçimi  (Okunma sayısı 18247 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Noyan YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Savunma amaçlı ev için tüfek seçimi
« Yanıtla #25 : 20 Şubat 2015, 01:17:36 »
Niyetim 0 urun almak :) pek basimi agritmak istemiyorum winchester sxp ile stoegerlara icim siner gibi oldu birde sendeki sakanin sekli hosuma gitti :)
1983-İstanbul

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #26 : 20 Şubat 2015, 01:31:00 »
o saka remington 870 çakması tabi arada bikaç gömlek fark var ama gardrobumun üzerindeki tüfek o :)
71 uzun namlusuda var. avada çok götürdüm. 1 kere teklemedi. (pardon iç somununu sıkmadığım için 1 kere tekledi iğne kovana değmiyormuş iğne kırıldı zannetmiştim ama beni hatammış)

valla arada sırada avda yapıyorsan çift namlulu modellerden düşünebilirsin.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2015, 01:34:24 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Noyan YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 20 Şubat 2015, 02:45:39 »
Sakanin tam modeli ne :) bakmak isterim tabiki bir remington performansi bekliyemeyiz yari yolda birakmasin yeter.
1983-İstanbul

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #28 : 20 Şubat 2015, 11:00:21 »
hayatta yolda bırakmaz. sakanın modeli pa-08 sanırsam benimkinin.
saka-pointer diye bir model var. o biraz çelik malzemede ucuza kaçılmış
gibi duruyor. pa-08 de piyasada yok. ithallerden denk getirmiştim ben
defolulardan. defosuda dipciğinde ufak bir siyahlıktı. 5 kuruş kadar bir
yer.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Noyan YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 20 Şubat 2015, 15:49:46 »
Stoegerlarla ilgili dusunceleriniz nelerdir peki onerebilceginiz var mi ? Cok tesekkurler baya zahmet veriyoruz sizede...
1983-İstanbul

Çevrimdışı Noyan YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 20 Şubat 2015, 16:01:44 »
Senelik izinlerde vakit oldukca ortamda uygunsa ava cikiyorum 5-6sefer domuz avina cikmisligim var vurduk ama dusuremedik ;)tavsan,keklik,culluk ve domuz avina cikiliyor genelde ist.da oldugumdan ben izinlerde ancak toplasan belki senede 300-400fisek atarim.
1983-İstanbul

Çevrimdışı Atınç ERGÜREL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 20 Şubat 2015, 16:31:12 »
Gördüğüm kadarıyla savunma silahı adı altındaki silahlara son zamanlarda korkutucu bir merak var.
Av camiası dışındaki bireylerin merakı daha  da düşündürücü.Neyi, kime karşı savunuyoruz? Oldum olası bu tarz tüfeklerin(Avda kullanılamayacak üretimlerin) yivsiz silah ruhsatıyla verilmesine karşıyım.
Adam meraklanıp alıyor evine koyuyor, silahı ve silahın gücünü bilmediğinden tehlikesinin farkında değil.
Sonra gazetede , televiziyonda görüyoruz.tüfeğini temizlerken çoluğunu çocuğunu vurdu,16 yaşındaki çocuk kavga ettiği arkadaşını pompalıyla vurdu.Dolu tüfekle oynarken kardeşini vurdu.En kötüsüde hemen hemen her soygun ve gasp haberlerinde bu tür silahlar karşımıza çıkıyor.
Diyeceksiniz ki ; normal av tüfeklerinde de tehlike yok mu? Evet var ,ama av merakı olan ve avcı olan arkadaşlar elindeki gücün ve tehlikenin farkında olduğu ve silahı iyi tanıdığı için hem ev halkını bilinçlendiriyor, hemde önlemini alıyor.
Demem o ki ; bu tarz  tüfekler(Pompalı sabit dipçikli tüfekler hariç) bence  avnı tabanca ruhsatı gibi işlem görmeli.Her önüne gelen almamalı.Saygılarımla
  • Stoeger m2000 71 namlu
  • Üzümlü Koop.S.poze 71 namlu
  • Huğlu Koop.S.Poze 104/A 76 namlu
  • deutsche kurzhaar DORA
1973 İZMİR

Çevrimdışı Noyan YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 20 Şubat 2015, 16:57:21 »
Peynir ekmek gibi disarda 350-400tl ye yari otomatik ve pompalilar satilioyor herhangi birseye gerekte yokta benim ruhsatli bir adet silahim bulunmakta ki 5senedirde poligon atislari haric kullanmadim kimse anasinin karnindan avci olarak dogmuyor buradada bunu tartismanin bir anlami yok varsa bir fikrin sorularima cevap vericegin ver yoksada benim actigim konuyada yazma av tufekleriyle pek icli disli olmayabilirum ama isim geregide 2005den beri silah tasiyorum ...
1983-İstanbul

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #33 : 20 Şubat 2015, 18:44:47 »
sakın o 350-400 liralık tüfeklere bakma.
otomatikse hiç bakma. :)

stoeger iyidir. pompalısı çok tok ve güzel.
hatsan field hunter pompalıda güzel
sarsılmaz pompalılar listemde en altlarda
armsan p612 bende var. kullanımı rahat ve hafiftir.
akkar pompalı yine tavsiye edebilirim.

pompalı tüfekte yerli yabancı pek farketmez
ahanda bende yerli var yağmur çamur kar kış kay düş at tut
as çek suya sok ördeğe uzan :) eve gelince bir sil güzelce yağla yine sil
devam. tüfeğin pahalı olunca bunları yapamazsın
aman tüfeğim düşmesinde ben kaseyi kırsamda olur dersin :)
1978 Bursa

Çevrimdışı Ömer ÇELEBİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 20 Şubat 2015, 18:51:09 »
Gördüğüm kadarıyla savunma silahı adı altındaki silahlara son zamanlarda korkutucu bir merak var.
Av camiası dışındaki bireylerin merakı daha  da düşündürücü.Neyi, kime karşı savunuyoruz? Oldum olası bu tarz tüfeklerin(Avda kullanılamayacak üretimlerin) yivsiz silah ruhsatıyla verilmesine karşıyım.
Adam meraklanıp alıyor evine koyuyor, silahı ve silahın gücünü bilmediğinden tehlikesinin farkında değil.
Sonra gazetede , televiziyonda görüyoruz.tüfeğini temizlerken çoluğunu çocuğunu vurdu,16 yaşındaki çocuk kavga ettiği arkadaşını pompalıyla vurdu.Dolu tüfekle oynarken kardeşini vurdu.En kötüsüde hemen hemen her soygun ve gasp haberlerinde bu tür silahlar karşımıza çıkıyor.
Diyeceksiniz ki ; normal av tüfeklerinde de tehlike yok mu? Evet var ,ama av merakı olan ve avcı olan arkadaşlar elindeki gücün ve tehlikenin farkında olduğu ve silahı iyi tanıdığı için hem ev halkını bilinçlendiriyor, hemde önlemini alıyor.
Demem o ki ; bu tarz  tüfekler(Pompalı sabit dipçikli tüfekler hariç) bence  avnı tabanca ruhsatı gibi işlem görmeli.Her önüne gelen almamalı.Saygılarımla

1984 Ankara

Çevrimdışı Gürkan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 20 Şubat 2015, 19:02:13 »
Lütfen paylaşmayı tartışma haline getirmeyelim.
Yivsiz tüfekler de tabancalar kadar tehlikelidir. Ruhsatın nispeten kolay alınmasının sebebi; tabanca gibi rahat gizlenememesi ve av için kullanılmasıdır. Evet, pompalısı, çiftesi, taktiği hepsi çok tehlikelidir. Ancak yeni başlayan arkadaşlar da burası gibi forumlarda gerekli bilgileri alabilir, paylaşır, öğrenir. Abd De ateşli silahlara meydana gelen kazaların %50sinde kullanıcı ve ev halkı zarar görüyor. Önce emniyet.
Herhangi bir silahı gaspta, cinayette, illegal işlerde kullanan adamın emniyet kurallarına ihtiyacı yoktur. Bu tarz forumlara ise hiç bakmaz. Ruhsat ? Ruhsata ne gerek var? Alır 300e ruhsatsız üzümlüyü kullanır atar.
Bence; tabanca tüfek tüm ruhsatlar daha kolay verilmeli. Böylece denetim kolaylaşır, sorumluluk artar. Memlekette silahla işlenen suçların %90-95inde ruhsatsız kullanılıyor.
« Son Düzenleme: 20 Şubat 2015, 19:03:24 Gönderen: Gürkan ÖZKAN »
1975 - istanbul - www.hobimaket.com

Çevrimdışı Noyan YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 20 Şubat 2015, 20:00:31 »
Yok zaten isim olmaz 350-400tllik birsey baksam ya da baska bir isin gider alirim burada sizlerin vaktini calmam :)
1983-İstanbul