Gönderen Konu: gx 512 parasının karşılığını verir mi?  (Okunma sayısı 20743 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet ŞANVER

• Ziyaretçi
Ynt: gx 512 parasının karşılığını verir mi?
« Yanıtla #25 : 31 Mart 2016, 15:29:49 »
YAKLAŞIK 2 SAAT ÖNCE YEĞENİME 512S HUĞLU 4+1 ALDIK ATIŞ VİDEOLARINIDA YOLLADI BAKTIM.AYRICA 601G 66 NAMLU 4+1 KULLANICISIYIM KARALAMALARI HİÇ YAKIŞTIRAMIYORUM.BEN HUĞLU 601G İLE HİÇ SORUN YAŞAMADIM YOK ALT VURUYOR YOK ÜST VURUYOR HİÇ GÖRMEDİM YİNE TÜFEK ALACAK OLSAM HUĞLU ALIRIM.

Çevrimdışı Mustafa ŞAHİN 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 13 Nisan 2016, 20:38:17 »
Selam ustalarım büyüklerim Foruma ilk iletim
İletilere bakıyorum sanki huğlu linç edilmek istenir gibi
 2000 li yıllarda tüfegim yoktu bir abimin huğlu otomatigi vardı abartmadan yazayım hiç ıskaladıgım kuş olmadı acele atışlarım oldu yeterki namluyu kuşa çevir bas tetige kuş sesindir
Şuandaki tüfegim resminden tanırsınız

Nitro beast ilk aldığımda sola çekti ölçmedim ama çok az gönderdim fabrikaya sorunu gidermişler
Şimdi çok güzel atışlar yapıyor vede süperpoze gibi güçlü tüfek tek kusuru çok tepiyor
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2016, 20:40:37 Gönderen: Mustafa ŞAHİN 35 »
1980 izmir

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #27 : 13 Nisan 2016, 20:49:12 »
Selam ustalarım büyüklerim Foruma ilk iletim
İletilere bakıyorum sanki huğlu linç edilmek istenir gibi
 2000 li yıllarda tüfegim yoktu bir abimin huğlu otomatigi vardı abartmadan yazayım hiç ıskaladıgım kuş olmadı acele atışlarım oldu yeterki namluyu kuşa çevir bas tetige kuş sesindir
Şuandaki tüfegim resminden tanırsınız

Nitro beast ilk aldığımda sola çekti ölçmedim ama çok az gönderdim fabrikaya sorunu gidermişler
Şimdi çok güzel atışlar yapıyor vede süperpoze gibi güçlü tüfek tek kusuru çok tepiyor
Nitroya bak sen :D
Mustafa Bey sola çekme sorunu giderildiyse güle güle kullanın inşallah sıkıntısız av yaparsınız.
Tepmesi konusunda size iki çözüm önerim var, birincisi trap tabanlık takın kesinlikle çok faydasını görürsünüz. diğer tavsiyem de bu tüfekte 32 gramı geçmeyin, düşük gramajlı fişeklerle bile harika avlar yaparsınız bu tüfekle. Çok soğuk olursa belki 34 gram ama 30-32 gramlar bu tüfek için ilaçtır. Pellagri mb clasic 32 gramı şiddetle tavsiye ederim.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 13 Nisan 2016, 21:00:59 »
Nitroya bak sen :D
Mustafa Bey sola çekme sorunu giderildiyse güle güle kullanın inşallah sıkıntısız av yaparsınız.
Tepmesi konusunda size iki çözüm önerim var, birincisi trap tabanlık takın kesinlikle çok faydasını görürsünüz. diğer tavsiyem de bu tüfekte 32 gramı geçmeyin, düşük gramajlı fişeklerle bile harika avlar yaparsınız bu tüfekle. Çok soğuk olursa belki 34 gram ama 30-32 gramlar bu tüfek için ilaçtır. Pellagri mb clasic 32 gramı şiddetle tavsiye ederim.
Emrah ustam
Öneriniz için teşekkür ederim deneyeceğim
Beni kimse yanlış anlamasın huğlu taraftarı değilim

Benimde kafamda huğluyla ilgili sorular var
huğlu nun bu nitrolara yaptığı dipcik ve kundak ağaçları çok güzel görüyor huğludan kafama takılan şu ceviz diyorlar ama acaba bu ağaçlar ceviz degilde zeytin olabilir mi zeytin ağacı desenide böyledir
1980 izmir

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #29 : 13 Nisan 2016, 21:03:47 »
Emrah ustam
Öneriniz için teşekkür ederim deneyeceğim
Beni kimse yanlış anlamasın huğlu taraftarı değilim

Benimde kafamda huğluyla ilgili sorular var
huğlu nun bu nitrolara yaptığı dipcik ve kundak ağaçları çok güzel görüyor huğludan kafama takılan şu ceviz diyorlar ama acaba bu ağaçlar ceviz degilde zeytin olabilir mi zeytin ağacı desenide böyledir
Nitro için kullandıkları dipçik-kundak cevizdir standart 2 numaradan biraz daha kaliteli. 2,5 numara demişlerdi. Kooperatif cevizden başka bir ağaç kullanmıyor diye biliyorum..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 13 Nisan 2016, 21:05:36 »
.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2016, 19:18:10 Gönderen: A.Can SAKA »

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #31 : 13 Nisan 2016, 21:23:09 »
ben gx aldım fabrikada şeritli sabit 5 no şoklu 51 cm bir otomatik yaptırdım tüfek geldi çalışmasında hiçbir sıkıntı yok ama kozmetik açıdan bakacak olursak tam anlamı ile 5 para etmez mat boya rezalet ötesi bez ile sildim boya attı metal gözümeye başladı bazı bölgelerde.
Venzanın bile kasasında boya atıyor da 950 tl lik tüfek boya atmış çok mu.. maliyeti düşürmek için kozmetikten biraz feragat etmişlerdir belki, sağlamlık aynı yerinde duruyosa bence sorun yok. Kozmetiğe düşkünseniz verin parayı kaliteli cam boya yapsınlar. ozaman da bakımıyla daha hassas ilgilenmeniz lazım mat krom gibi silince geçmez ufak tefek çizikler,  ilgisiz davranır ıslak veya nemli bırakırsanız hemen pasa çevirmeye başlar..
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2016, 21:24:58 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : 13 Nisan 2016, 21:47:13 »
Venzanın bile kasasında boya atıyor da 950 tl lik tüfek boya atmış çok mu.. maliyeti düşürmek için kozmetikten biraz feragat etmişlerdir belki, sağlamlık aynı yerinde duruyosa bence sorun yok. Kozmetiğe düşkünseniz verin parayı kaliteli cam boya yapsınlar. ozaman da bakımıyla daha hassas ilgilenmeniz lazım mat krom gibi silince geçmez ufak tefek çizikler,  ilgisiz davranır ıslak veya nemli bırakırsanız hemen pasa çevirmeye başlar..

.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2016, 19:17:20 Gönderen: A.Can SAKA »

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 13 Nisan 2016, 21:58:45 »
Ne kadar ekmek o kadar köfte.Bende 401 B kinetiğini kullanıyorum.

Ne boya atması ne başka bir şey ,ağırlık grupman ve öldürücülüğü harika.

Huğlu kalitesiz y oto larda yapmıyor aslında.

Standart bir üretim yapamadı sadece.

Büyük bir firma adına yakışmayacak kadar ufak hatalardan kaybediyor.

Ve bence bu ufak hatalar markayı fazlasıyla karalıyor....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Berkay TOPUZ, Emrah AKDENİZ

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : 13 Nisan 2016, 22:10:58 »

.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2016, 19:16:14 Gönderen: A.Can SAKA »

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 13 Nisan 2016, 22:18:36 »

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #36 : 13 Nisan 2016, 22:37:17 »
Suat Hocam ne güzel dedi bak nekadar ekmek okadar köfte..
Ben de ilk başlarda mat kromu siliniyor zannettim. önceki nitro ve şimdiki gt1 ikiside mat krom. Tahtalı avında sabah çisesi deydi kasaya, elimle sildim baktım sildiğim yer bir anda beyazlaştı, noluyo dedim bukadar nazikmiydi bu hemen silinecek. sonra evde hafif yağlı bezle üzerinden geçince aynı orjinal haline döndü. küçük kılcal çizikler bile silince hemen kapanıyo. 2 gün ıslak dursa bile pas yapmıyo hemen. Aslında bu yönleriyle mat krom daha iyidir bakmayın siz.

Kozmetik önemliyse dediğim gibi biraz daha para çıkacak cebinizden, hangi firma olursa olsun istediğiniz özellikte yapılır o tüfek. gx modeli piyasaya göre uygun fiyatla düşük bütçeli avcının ihtiyacını karşılayabilir. Zaten o tüfeği alcak adam kozmetik kaygısı gütmez. Sağlam olsun sıkıntısız av yapsın yeter der.

Huğlunun şuan kullandığım GT1 modeliyle Ata Neo nun modern gold tüfeği şekil sistem ve görüntü olarak neredeyse birebir aynı. GT1 standart kundak mat gövde ve namlu ile 1350 tl, öbürü biraz daha kaliteli ceviz, parlak namlu ve gövde, sarı tetik ve az bir gravür farkıyla 1850 tl. İkiside sağlam ve güzel tüfekler.. Görsellik isteyen veya istemeyen ona göre seçimini yapar ikisinin de hitap ettiği zevkler farklı.. benim anlatmak istediğim bu..

Benim için görsellik geri planda.. istesem fabrikaya derim mesela 3 numara ceviz olsun, gövde ve namlu boyası özel olsun, özel sarı renk işlemeli gravür istiyorum sarı tetik istiyorum vs veririm parasını tüfek bambaşka hale gelir :) tüfeği ahşap güzel gösteriyo dediler umruma gelmedi gittim plastik kundak takımı alıp taktım, avda her şartta kullanıyorum çünkü ahşap zarar görsün istemedim. bana göre görseli güzel olsa ne olmasa ne.. Sağlammı,sorunsuz çalışıp av yapıyomu ? Olay bitmiştir..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 13 Nisan 2016, 22:50:02 »
Aslında ülkemizde iyi tüfekler yapılıyor.Bunu inkar  etmiyorum.

Ancak üst düzey bir  markamız hala yok.

Akus bir nebze yol alsada oda bir yerlerde tıkanıyor.

İyi tüfek iyi para malesef.

Hal böyle olunca ekonomik olarak refah düzeyine erişemeyen  biz yurdum avcısına  ağır geliyor.

Bu gün en iyisinden en kötüsüne kadar her firmanın ucuz malları mevcut.

Olmak zorunda zaten.Pastanın en kaymaklı yeri ucuz tüfek pazarı.

Ancak şöyle sidelock çifteler görelim artık.

Tam çakmak tüfekler görelim artık.

Bizim icadımız olan kilit sistemi yada bir y oto sistemi görelim artık.

Yani bilmiyorum çok fazla  bir şeyler mi istiyoruz.

İmkansız değil bunlar yapılabilir diyorum.....

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Engin TARHAN, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #38 : 13 Nisan 2016, 22:55:32 »
Aslında ülkemizde iyi tüfekler yapılıyor.Bunu inkar  etmiyorum.

Ancak üst düzey bir  markamız hala yok.

Akus bir nebze yol alsada oda bir yerlerde tıkanıyor.

İyi tüfek iyi para malesef.

Hal böyle olunca ekonomik olarak refah düzeyine erişemeyen  biz yurdum avcısına  ağır geliyor.

Bu gün en iyisinden en kötüsüne kadar her firmanın ucuz malları mevcut.

Olmak zorunda zaten.Pastanın en kaymaklı yeri ucuz tüfek pazarı.

Ancak şöyle sidelock çifteler görelim artık.

Tam çakmak tüfekler görelim artık.

Bizim icadımız olan kilit sistemi yada bir y oto sistemi görelim artık.

Yani bilmiyorum çok fazla  bir şeyler mi istiyoruz.

İmkansız değil bunlar yapılabilir diyorum.....
Çelişki de orada ya zaten. İyi tüfek iyi para ama... Avcının durumu ortada. Bugün bayiye tüfek almaya giren 10 kişi den en az 7 si 1000 tl civarı tüfek soruyo. Sen bu adama 1000 tl ye ne yapabilirsin ? Sidelock çifte ? numaralı kundak ? gravür ? hadi yaptın diyelim kaç kişi anlıyo bunlardan ? Adama ''tüfek'' gösteriyosun yok diyo o bana gelmez, gidiyo 1000 tl lik tüfeği alıp çıkıyo. 500 tl ucuz tüfek peşinde koşanları hiç saymıyorum bile. Yukarı tükürsen bıyık aşşağı tükürsen sakal derler ya. Vaziyet tam da bu..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 13 Nisan 2016, 23:08:05 »
ben gx aldım fabrikada şeritli sabit 5 no şoklu 51 cm bir otomatik yaptırdım tüfek geldi çalışmasında hiçbir sıkıntı yok ama kozmetik açıdan bakacak olursak tam anlamı ile 5 para etmez mat boya rezalet ötesi bez ile sildim boya attı metal gözümeye başladı bazı bölgelerde.
Can bey fazla iddalı olabilir ama gx i en çok zorlayanlar biri de benimdir.Yağmur çamur,çalı,çırpı baya sert bi sezon geçirdi.Islandiktan sonra eve gelince kuruladım hep.Pas problemim olmadı.Çok sık ormana girdim çıktım çizik vs oluştu hafif yağlı bezle sildigimde izi bile kalmadı.Hatalı üretim olmuş olabilir en güzeli servis ile konuşun.Sizden kaynaklanan bir sıkıntı varsa bile koop. size yardımcı olacaktır.
Bu da tüfekle birlikte çamura düştükten sonra tüfeğin hali.(camurlar hala çıkmadı )
1994 BURSA-TAVŞANLI

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 13 Nisan 2016, 23:10:18 »
Temizleyince parlamaya devam
1994 BURSA-TAVŞANLI

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #41 : 13 Nisan 2016, 23:17:10 »
Can bey fazla iddalı olabilir ama gx i en çok zorlayanlar biri de benimdir.Yağmur çamur,çalı,çırpı baya sert bi sezon geçirdi.Islandiktan sonra eve gelince kuruladım hep.Pas problemim olmadı.Çok sık ormana girdim çıktım çizik vs oluştu hafif yağlı bezle sildigimde izi bile kalmadı.Hatalı üretim olmuş olabilir en güzeli servis ile konuşun.Sizden kaynaklanan bir sıkıntı varsa bile koop. size yardımcı olacaktır.
Bu da tüfekle birlikte çamura düştükten sonra tüfeğin hali.(camurlar hala çıkmadı )

.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2016, 19:14:07 Gönderen: A.Can SAKA »

Çevrimdışı İbrahim ÇAKIR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 13 Nisan 2016, 23:27:38 »
Namlu boyun standart olmadığı için 1 ay beklemissindir.Tüfeğin diğer kisimlari icin değil.Özel yapim olsun veya olmasin kimse problem yasamak istemez.Hazır sezon kapaliyken yolla fabrikaya ne yapılması gerekiyorsa yapilsin.
Fotoğraflari varsa atarsan buradaki usta abilerimiz sana daha fazla yardımcı olacaktir.
1994 BURSA-TAVŞANLI

A. Can Saka

• Ziyaretçi
« Yanıtla #43 : 13 Nisan 2016, 23:49:14 »
Namlu boyun standart olmadığı için 1 ay beklemissindir.Tüfeğin diğer kisimlari icin değil.Özel yapim olsun veya olmasin kimse problem yasamak istemez.Hazır sezon kapaliyken yolla fabrikaya ne yapılması gerekiyorsa yapilsin.
Fotoğraflari varsa atarsan buradaki usta abilerimiz sana daha fazla yardımcı olacaktir.

.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2016, 19:12:27 Gönderen: A.Can SAKA »

Çevrimdışı Ahmet KAYNUP

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 14 Nisan 2016, 07:54:34 »
Huğlu GX ve kasada yıpranma??? Ben sezon boyunca kullandım ve birazda hor kullanırım tüfeği gx in kundağı çabuk çiziliyor deseler inanırım ama kasası tam anlamıyla harika bir tüfektir gx. O kadar hor kullanmama rağmen kundakta çizikler oluştu fakat kasada en ufak bir çizik yada deforme olmadı. Mat kasayı eve gelince hafif yağlı bezle silince sıfırından farksız oluyor. Hatta sezon sonu fabrikada kundağı boyattım tüfek bakım yapılıp geldiğinde sıfırından farksız oldu.
1979 ankara

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 16 Mayıs 2018, 23:04:04 »
Selam ustalar gx ler in kinetik modeli var mı ?

VIA_P2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1980 izmir