Gönderen Konu: Haniç Lever Action  (Okunma sayısı 54415 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Haniç Lever Action
« Yanıtla #50 : 30 Ocak 2015, 20:21:44 »
12 numara tüfekte  10 tl verip 10 tane tek kurşun  atıyosun.

36 numara tüfekte 15 tl verip 25 tane tek kurşun atıyosun.
Evet dogru kafa basmadi bir an.ben sacma dusunmustum kursun aklima gelmedi. Halbuki ben bununlasadece kursun atrim.
Guzel olur,bu tufegi sevmiyen yoktur heraldi:)
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #51 : 05 Şubat 2015, 19:54:11 »
36 kalibre fişek doldurmakta normale göre hesaplı.
12 kalibrede kendini amorti etmiyor ama 36 kalibrede kendini
amorti ediyor.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 09 Şubat 2015, 12:17:07 »
36 kalibre fişek doldurmakta normale göre hesaplı.
12 kalibrede kendini amorti etmiyor ama 36 kalibrede kendini
amorti ediyor.
Şu fişek doldurma işine hep heves ediyorum ama kurtarmıyor diyorlar caydırıyorlar,dediğiniz gibiyse 36 kalibre alırsak işin içine girerim heraldi.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Bülent FAZLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 15 Şubat 2015, 19:09:52 »
söz vermedim ama bi arkadaş vidyo istemişti bugün ancak gidip deneme atışı yapabilme şansım oldu, orjinal video iyi olsa da nedense youtube da epey bozulmuş neyse.. buyrun     
1976 Kocaeli

Çevrimdışı Gürkan ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 15 Şubat 2015, 19:54:34 »
Gayet güzel. Teşekkür ederiz
1975 - istanbul - www.hobimaket.com

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 15 Şubat 2015, 20:28:56 »
Bülent bey dipçiği sola göre mi yaptırdınız , onların standart dipçik mi?
1978-İZNİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 15 Şubat 2015, 23:43:55 »
ben solağım, standart dipçikle koyveriyorum.
1976 Kocaeli

Çevrimdışı Murat ÖZBAY 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 29 Nisan 2015, 18:16:53 »

tek sıkıntısı mermi.. zuber ve sterling denedim kesinlikle takılıyo şişiyor doluyu almıyo... yavaşçalar süper işliyo... ama bp var oda 45 tl tek kurşunu ... makine güzel av için kullanılmaz
1980-istanbul

• Ziyaretçi
« Yanıtla #58 : 29 Nisan 2015, 20:24:09 »
Prohunt 2015 Fuarını  dolaşanların , tartışmasız en merak ettiği  model budur herhalde. Teşhir edilen ürünlerin kilitsiz olması ve stant görevlilerinin , modeli inceleyenlere karışmaması iyi bir yaklaşım.

Genelde satın almayı düşündüğüm her modeli birde söküp , iç donanıma  bakarım  ama 36 cal olduğu ve bende 36 cal bir tüfek satın alma gibi bir fikir oluşmadığı için , bu modeli sökmeyi düşünmedim. . Ayrıca  firma sahibi Hüyesin HANİÇ  beyle , bizzat bu model hakkında konuşma fırsatı yakaladım.

Resimden incelemek farklı , bizzat omuzlaması farklı bir tüfek. Ancak 36 cal den daha farklı  kalibrede bir model üretilmeyeceğini öğrenmek , benim açımdan biraz üzücü oldu.

Belki ilerde fikir değiştirir, 20 cal modelini üretirlerse kesinlikle alırım.
« Son Düzenleme: 29 Nisan 2015, 20:26:26 Gönderen: Cömert ÖZEN »

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #59 : 29 Nisan 2015, 23:53:56 »
bizde fuarda dolanırken bir uğradık haniçe bizim yanımızda talip kaya gibi bu işin gurmesi olduğundan biz işi ona bıraktık.
bir tane olumsuz laf etti.

"bu düz dipcik bunun orjinalinın dipcik tabanı omuzu saracak şekilde yay şeklinde olur. levyeyi aşağı itince omuzdan kurtuluyor. winchester omuzu sarar at sırtında bile kurup ateş etmeye olanak sunar. ve bana çok mantıklı geldi insan ben bunu neden düşünmedim diyor resmen. :) "

geri kalan parça ve işçiliğe diyecek yok. baya bir inceledim.
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Murat ÖZBAY 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #60 : 10 Mayıs 2015, 20:37:23 »
36 kalibre fişeklerde en kalın saçma numarası ve markası hakkında bilgi sahibi olan varmı.. mesela 9lu yakın olan saçma numarası...
1980-istanbul

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #61 : 18 Mayıs 2015, 20:14:48 »
36 nın 9 lu saçması 04 no saçma gibi oluyor bende var oradan biliyorum...
1978 Bursa

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #62 : 18 Mayıs 2015, 21:11:59 »
Tufek görüntü açısından mükemmel ama elinize
alınca ağırlık sorun yaratıyor 36 kalibre için çok ağır
neredeyse 12 kalibre kadar
1976  istanbul

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #63 : 19 Mayıs 2015, 17:34:59 »
namnunun kalınlığı ve tüfeğin genel ağırlığını  konuşmuştuk onlarla , nişan alırken namnunun pek fazla oynamaması lazım isabet bizim için önemli dediler. evet tüfek göründüğünden ağır ama öyle 12 gibi gelmedi bana .3 kg falan yok yani o tüfek.
1978-İZNİK

Çevrimdışı Engin TARHAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 19 Mayıs 2015, 21:53:29 »
Bana öyle geldi savaş bey
1976  istanbul

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 09 Haziran 2015, 15:40:42 »
Tüfeği inceleyen arkadaşlar bilgi verebilirmi acaba,kasa ve namlu bu tüfekte ayrılıyormu,parçalanıyormu,temizliği nasıl yapılacak.
Yani nereye kadar sökebiliyoruz tüfeği?
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 28 Ağustos 2015, 21:49:08 »
tüfek öyle canım sıkıldı hemen parçalayıp temizleyim tarzı bir tüfek değil, namlu zaten sabit...üç beş  vida ve pim söküp parçalanabilecek bir tüfek ama  bunu yapmaya da pek gerek yok.
1976 Kocaeli

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #67 : 31 Ağustos 2015, 11:28:43 »
tüfek öyle canım sıkıldı hemen parçalayıp temizleyim tarzı bir tüfek değil, namlu zaten sabit...üç beş  vida ve pim söküp parçalanabilecek bir tüfek ama  bunu yapmaya da pek gerek yok.
Teşekkürler..
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

Çevrimdışı Cem ERYENTÜR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #68 : 01 Eylül 2015, 00:39:16 »
Lever action model bana çok nostaljik geliyor, ayrıca 36 cal daki düşük tepme  eşiminde oğlumunda kullanımına da gayet uygun,  amacım hedefe tek kurşun atış,  yani av için kullanmayı düşünmüyorum.

Çelik kasa modeli ile ilgili karar aşamasındayım.   Bu tüfek ile ilgili okuduğum yorumlardan ve seyrettiğim videolardan malzeme kalitesi, işçilik ve çalışma mekaniği açısından olumlu intiba edindim. Tabii ki tüfeği yakından görmeden elime almadan son noktayı koymak istemiyorum. İlk fırsatta imalatçı firmayı ziyaret etmek istiyorum. 

Tek tereddüdüm Türkiye içinde  alternatifsiz bir model olduğundan fiyat konusunda. Konyada Yerli bir marka prototip imalatını yapmış,  firma yetkilisi ile görüştüm, seri imalata  yönelik yakın vadede planlamaları yokmuş. Dolayısıyla marka şu anda  tek tabanca durumunda,  tüfeğin aktüel satış fiyatı 2300 tl civarı  ederi bu mudur emin olamıyorum. Değerli görüşleriniz ve alternatif önerilerinizi  paylaşırsanız karar almada çok yardımcı olursunuz

Saygılar.
1964 İstanbul

Çevrimdışı Selim BÜYÜKKARACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • _Mein ehre heißt treue_
« Yanıtla #69 : 01 Eylül 2015, 01:12:05 »
Tüfeğin herşeyi güzel aluminyum ve çelik kasa her ikisinide inceledim. işçilik güzel. Videolardan gördüğüm kadarıyla  yafın siyah tekkurşunlarıyla güzel çalışıyor , fakat hiç bir grupman videosu fotosu yok, benim aklıma en çok takılan husus bu, tüfeğin isabet potansiyeli nedir ?  Firma ortaklarından Onur beyin bu videosunun altına bir yorum yazdım 16-17 gün önce haala cevap gelmedi ...

yazdığım yorumda buydu.

Onur bey bu tüfekle ilgili hiçbir grupman çalışması yok. Mümkünse 25-50-75-100 metre gibi üçer yada beşer atışlık bir grupman videosu hazırlarsanız benim gibi tüfeğin isabet potansiyelini merak edip tüfeği almaya çekinen insanları aydınlatmış olursunuz.

Bu tüfeğe sahip olan birisi keşke basit bir grupman çalışması yapsa.
1987 Almanya

Çevrimdışı Cem ERYENTÜR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #70 : 01 Eylül 2015, 22:28:58 »
Bugün öğlen üsküdar ilçe emniyetten tüfek alım belgemi aldım o hevesle atladım motora  karşıya daha önce hazırlamış olduğum tüfek marka ve modellerii listemdeki alternatifleri görmek üzere Eminönüne geçtim.  Mercandaki av malzemeleri satan mağazalarda listemdeki  tüm  modelleri yerinde ve canlı  gördüm, inceledim,  listemdeki modellerden tek Haniç alternatifii eksik kaldı, onun için de Haniç firmasını aradım telefonda konuşup randevulaştım Haniç in Ümraniyedeki imalat hanesine gittim Onur beyle tanıştım sağ olsun mesai bitmesine rağmen çok ilgili davrandı,  epeyce vakit  geçirdik hem çok keyifli sohpet ettik, hemde Haniç 36 cal.i detaylı inceleme fırsatı buldum. Hakikatten çok düzgün iş çıkartmışlar malzeme işçilik kalitesine söylenecek söz yok. Sağ olsun Onur bey bir kaç değişiklik isteğimi de anlayışla kabul etti bende hiç tereddütsüz siparişimi verdim.  Önümüzdeki hafta başı tüfeğimiz elimize geçmiş olacak. Bu konuyu karara bağlayıp  son noktayı koyduğum için keyfim yerinde,  İlgilenenler için tüfeğimizin fotoğraflarını bu konu içinde paylaşacağım

Saygılar
1964 İstanbul

The following users thanked this post: Tevfik GÜN

Çevrimdışı Selim BÜYÜKKARACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • _Mein ehre heißt treue_
« Yanıtla #71 : 02 Eylül 2015, 00:37:56 »
Hayır olsun Cem bey ozaman siz bir grupman denemesi yaparsınız bizler için 25 ve 50 metre en azından.
1987 Almanya

The following users thanked this post: Cem ERYENTÜR

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 02 Eylül 2015, 01:02:56 »
Hayırlı olsun Cem Bey,İnşallah her atışınızda bir öncekinden daha fazla keyif alacağınız bir tüfek gelir.
1978 Eğirdir-Isparta

Çevrimdışı Cem ERYENTÜR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 02 Eylül 2015, 12:20:05 »

Hayırlı olsun Cem Bey,İnşallah her atışınızda bir öncekinden daha fazla keyif alacağınız bir tüfek gelir.
Hayır olsun Cem bey ozaman siz bir grupman denemesi yaparsınız bizler için 25 ve 50 metre en azından.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim dostlar, Öncelikle Allah hepimize silahlarını kazasız belasız ve keyif için kullanmayı nasip etsin.

Selim bey havalıda az buçuk tecrübemiz var ama bu bizim ilk ateşlimiz. Tecrübe yok denecek kadar az. İlk kez  yapacağımız atışlardan paylaşılabilir bir grupman çıkarabilirsek ne ala :) ama ilk atışlarımız yaptığımızda deneyimlerimi muhakkak paylaşmak istiyorum,  ki bizim gibi ilk kez ve onda da bu silahı tercih edenlere az buçuk referans olsun.

Saygılar,
C.E
1964 İstanbul

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #74 : 03 Eylül 2015, 15:23:53 »
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim dostlar, Öncelikle Allah hepimize silahlarını kazasız belasız ve keyif için kullanmayı nasip etsin.

Selim bey havalıda az buçuk tecrübemiz var ama bu bizim ilk ateşlimiz. Tecrübe yok denecek kadar az. İlk kez  yapacağımız atışlardan paylaşılabilir bir grupman çıkarabilirsek ne ala :) ama ilk atışlarımız yaptığımızda deneyimlerimi muhakkak paylaşmak istiyorum,  ki bizim gibi ilk kez ve onda da bu silahı tercih edenlere az buçuk referans olsun.

Saygılar,
C.E
İyi günlerde kullanın inşallah. Cirit diye bir firma metal kovanlı fişekler üretecekti zannediyorum. Bir de onlardan olabilse levyeliyi kullanmak da doldurmak da daha keyifli olurdu belkide :) Gülegüle kullanın.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.