Gönderen Konu: Haniç Lever Action  (Okunma sayısı 54413 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bülent FAZLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Haniç Lever Action
« : 02 Eylül 2014, 17:11:33 »
Haniçin ürettiği kovboy tüfeği, winchester benzeri 36 kalibre yivsiz lever action tüfekler malum piyasaya vitrinlere çıkmaya başladı ve yine malumunuz olduğu üzere fiyatı biraz fazla gibi. Belki bu yüzden henüz burada paylaşıma yansıyacak denli yaygınlaşmadı. Bu tüfeği bir şekilde eline almış denemiş görmüş olanlardan tüfek hakkındaki yorumlarını alabilirsem çok memnun olacağım.
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2014, 17:13:10 Gönderen: Bülent FAZLIOĞLU »
1976 Kocaeli

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Haniç Lever Action
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2014, 17:36:04 »
detaylı incelemedim... gördügüm kadarıyla  işçilik mükemmel.. görünüşüde harika kalem gibi biraz agırca yapmışlar.. göze hafif gibi görünüyor.. elinize aldıgınızda hissettiriyor agırlıgını.... bence olmuş güzel bir hobi tüfegi....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2014, 18:41:41 »
Teşekkürler Birol bey, tüfeği kabaca ben de inceledim benim de hoşuma gitti lakin bu işlerin çok da içinde olmayan biri olarak fiyatını hak edip etmediğini merak ediyorum bir usta gözüyle. Bir de mekanizmasının ne kadar sağlıklı olduğunu atıştaki performansını elinde tutup da bir kaç fişek atan biri var ise şayet. Sizin de dediğiniz gibi avdan ziyade seyirlik ve kırda bayırda hedefe atıp eğlenmek için alayım mı almayayım mı ikileminde bulunduğum bir tüfek kendisi.
1976 Kocaeli

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2014, 19:04:36 »
36 cal var bendede bir tane.karatavuk bile vurmuyor desem yalan söylemiş olmam.25 mt de karatavuğu bile vuramıyorum.bence hiç kullanılacak bir çap  değil...
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 02 Eylül 2014, 19:15:40 »
36 cal var bendede bir tane.karatavuk bile vurmuyor desem yalan söylemiş olmam.25 mt de karatavuğu bile vuramıyorum.bence hiç kullanılacak bir çap  değil...

yes,,, si,,, ha,,, evet,,,, he babo ....vs vs +100000000000000000000000000000000000  36 cal  sadece fantazi için 
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #5 : 02 Eylül 2014, 20:20:11 »
Sanirsam gordugum kadariyla o tufek tek kursun tufegi gibi.
Yani bir avci tufegi zaten degil.
Safir musterilerinin ilgisini cekecek bir tufek.
Safirin de bu ulkede bircok av tufegi firmasindan daha cok tufek sattigi
Unutulmamali
Sahsen ben kovboy filmleri ile buyudum. Bi tane almak isterim.
Butceme uygun olsa. Ates etmenin ava cikmak kadar zevk verecegini dusunuyorum
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 03 Eylül 2014, 10:08:14 »
İnsaf arkadaşlar amacımın fantezi olduğunu  ikinci postumda belirttim zaten.
Tunç bey aynen dediğiniz gibi alınca tek eksiğim üç nal ve bir katır kalacak, evde bir nal var. >:D
1976 Kocaeli

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 03 Eylül 2014, 14:39:16 »
"Sarah kardeşe iki katır" filmini hatırladım :)

Bu tüfeği alsam içine tek kurşundan başka şey koymayı aklıma bile getirmem. Lakin yine de fantazi işi. Bunun fiyatlarında ithal bir markanın geleceğini tabancatufek forumunda okudum ama tüm yazılanları değil.  Rossi Rio Grande vesaire vesaire.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 04 Eylül 2014, 09:27:14 »
Evet Rossi konusunu ben de okumuştum lakin Türkiyede arkasında distribütör şu bu garantisi olmayan bir şeye bulaşmayayım dedim şimdilik. Gerçi silah fizanda da üretilse türünün buradaki tek örneği olsa da sorunları çözebilecek ustalarımız var ama yine de temkinli olayım dedim. Fiyata gelince daha makul bir fiyata ikinci elini almayı düşünüyorum zaten.
1976 Kocaeli

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #9 : 04 Eylül 2014, 12:06:32 »
Hanic firmasi malinin arkasinda olan bir istanbul firmasi  ben urun konusunda servis acisindan bir sorun yasayacagimi sanmiyorum ama fiyat biraz sorunlu :-)
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 04 Eylül 2014, 12:12:30 »
Evet çifteleri hakkındaki methleri okudum. Bir ara fabrikayı da ziyaret etmiş ve Lever Action ı orada da görmüştüm, fabrika dediğime bakmayın, oto sanayi sitesinde bir odacıkta bir cnc tezgahı gördüm ama mal güzeldi, emeğe ve ustalığa saygı.
1976 Kocaeli

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 04 Eylül 2014, 14:55:47 »
arkadaşlar tüfegi  görmeyenler için söylüyorum... bu tüfek sıradan bir tüfek degil.. safir yanında kalite bakımından oyuncak kalır...   yurtdışı için yapmış olabilirler...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #12 : 04 Eylül 2014, 18:22:38 »
Atolye uretimine her zaman guvenirim.
Fabrika uretiminde belki  100 kisinin elinden gecer o  mal ama hepsinin gozunden kacan birseyler vardir.
Atolyeden cikan mali belki bir kisi kontrol eder ama nadir gozden bisey kacar.
Usta adama bi torna bi freze bi cnc bikacta kucuk alet yeterde artar bile. Harikalar yaratir.
1978 Bursa

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 05 Eylül 2014, 15:14:30 »
bu ürün tamamen cnc de işleniyor namlusu çok etli ve kalın ben şahsen ilk üretildiğinde istemiştim şimdi nekadar fiyatı bilmem hüseyin haniç çok başarılı iş çıkarmıştır benim kanaatimce yapancı firmalardan eksiği olmadığını düşünüyorum saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Serkan GÜNGÖR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 05 Eylül 2014, 21:14:52 »
  Kaliteli görünüyo, güzel bir hobi tüfeği gerçektende. Ama 2,200tl buna vermektense 1,200tl ye quantum bolt action almak daha mantıklı geliyo bana. Hem aradaki fiyat farkı yarısı hemde 20 kalibreyle avda yapılır gerektimi. Saçma adeti kıyaslanamıyacak kadar fazla kurşun etkiside aynı derecede. Ama kartal görünümlü şahin yani safir tüfeklerine göre çok daha iyi  ;D

« Son Düzenleme: 05 Eylül 2014, 21:19:28 Gönderen: Serkan GÜNGÖR »
Serkan GÜNGÖR
1984 İZMİR

Çevrimdışı İsmail DAL 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av doğa demek, avcı doğayı koruyan demek
« Yanıtla #15 : 06 Eylül 2014, 09:46:11 »
fantazi tüfeğide olsa çok pahalı
  • Remington 11 87 Premier Light Contour
  • Ata als 2100 tradition
  • kral Quen
  • Kral pompalı
  • pointer
Bismillahirrahmanirrahim
1980 Kadirli

Çevrimdışı Selim BÜYÜKKARACA

• AvlakForum Üye
  • *
  • _Mein ehre heißt treue_
« Yanıtla #16 : 19 Aralık 2014, 11:19:29 »
Firmaya mail attım mail adresleri bloke, site içinden mesaj attım mesaj sistemi bloke, en son telefon edeyim bari dedim telefona bakanda yok. bence büyük bir ciddiyetsizlik var. Sen piyasaya yeni bir ürün sunuyorsun 1750 - 2250 TL bandında bir tüfek için ne bir tanıtım nebir reklam hiçbirşey yapmıyorsun. Bence firmanın tüfek satmak gibi bir amacı yok.
1987 Almanya

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 19 Aralık 2014, 11:30:59 »
ben bu insanları tanıyorum. tüfeklerimin bakım ve modifiyelerini onlara yaptırıyorum.  gayet titiz ve işini seven insanlar. önlerine gelen silahla  kendi silahı gibi ilgilenirler.
ortamları bazen gürültülü oluyor  aradığımda ulaşamadığım olmuştur ancak öyle bir iletişim sorunu yok .

yaptıkları tüfek 12  numara tüfeğe göre tabi ki hafif,
 ama safir ya a çatüsle kıyaslandığında  ağır, epey emek verilen ,  güzel sağlam bir ürün,  öyle piknik tip bişey değil .
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 11:56:20 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

The following users thanked this post: Burak KUTUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 19 Aralık 2014, 11:34:19 »
Atölye gibi bir yer burası çoğu aileden olmak üzere 2-3 kişi çalışıyor. Karşı çaprazda da büro gibi bir yerleri var ama genelde imalathane kısmında takılıyorlar. Site ve mailler faal olsa da kısa sürede görülme ve dönülme şansı yok zaten. Pazarlama ve satış konusunda pek çaba sarfetmedikleri gerçek ama işleri sağlam ve sanki yurtiçi satışı pek önemsemiyorlar gerçekten. Gün içinde uygun bir saatte arayıp büroda biri varken denk getirmek lazım.
1976 Kocaeli

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 19 Aralık 2014, 11:59:12 »
geçen hafta dükkanlarındaydım önümde sökülü bir tüfek vardı merak ettim hocam kilit sistemi nasıl bunların pompalı gibi mi  dedim. yok farklı dediler.

sonra gösterdiler, levyeyi  kapadığınızda kocaman bir kilit gelip  mekanizmanın arkasına oturuyor.
yani otomatik ve pompalılardaki gibi mekanizmanın içinde yatay çalışan bir sistem değil, arkasında dikey çalışan bir kilidi var.

« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 12:04:14 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 19 Aralık 2014, 12:46:17 »
bu silah modelini eskiden beridir çokseverim,hatta yazıcılar avda winchesterı vardı bir zamanlar almadığıma pişman olmuştum sonradan,zevk tüfeği olduğu kesin yalnız av için düşünülmez bence.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 19 Aralık 2014, 13:25:17 »
Zahmet edip bir deneme atışı videosu çekmemişler. Sitelerinde bile bir bilgi yok bu model hakkında, Alümnyum olan versiyonunu inceledim  bana göre winchester 9410dan daha sağlam bir model ama ince işçilik yok diyebiliri . nişan hattı kötü. Savaş bey iyi insanlardır eyvallah ama  işini gerekli ciddiyetle yaptıklarını söyleyemem. Modeli piyasaya çıkalı kaç ay oldu ? sitelerini bile güncellemediler. Düzgün çekilmiş 1 2 video olsa şimdiye çoktan almıştım ben bu modeli.
1987 Almanya

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 19 Aralık 2014, 13:54:39 »
tüfekteki nişan hattı sanıyorum ki winchestera benzetilmeye çalışılmıştır pek bizim alıştığımız gibi değil , zaten hiçbir şeyi alıştığımız gibi değil,
 bolt action sevdiğim için ben almadım ama levyeli seven adam için güzel bir çalışma. rossi alıp da arıza halinde yurt dışına göndermek istemeyen adam için iyi seçenek.

aliminyum modeli incelemedim. o ne zaman çıkmış. sitede detaylı tanıtım ve film olsa iyi olur doğru.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 13:57:31 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 19 Aralık 2014, 14:04:27 »
Benim ithaca pompalı tüfeğimdede benzer bir nişangah var fakat baktığınız zaman güzel ve isabetli bir nişan hattı var. Bu tüfekte nişan alınamıyor. Eğer firma sahipleriyle görüşebilirseniz bence bir video hazırlasınlar.
1987 Almanya

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 19 Aralık 2014, 14:12:40 »
benim çatüs tüfeğim vardı bu 36 gauge tüfeklerin hepsinde genel bir uyumsuzluk oluyor,

kazık kadar 12 gaugeyi kavramaya ve üzerine abanmaya alışmışız.  el kundağıdır, kabzasıdır, dipçik eğimidir,  nişan hattıdır, yani öyle 12 numaradan 20 numara geçiş gibi değil daha bir zor alışması.  ata ata alışır insan.   orjinal winchesteri incelemedim nişan hattı nasıl bilmiyorum ona benzetmişlerdir diye tahminen söylüyorum  . ama daha iyi olabilir.
resim geçen yüzyılda azerbaycanda çekilmiş,
 o tüfek rus yapımı bir taklid değilse , o dönem batıdan  winchester almış olmalılar üzerindeki nişangah daha bir profesyonel. onlara da gönderdim.

« Son Düzenleme: 19 Aralık 2014, 14:24:26 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK