Gönderen Konu: Ahhh 2016 Ah  (Okunma sayısı 6268 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
Ahhh 2016 Ah
« : 03 Temmuz 2014, 09:15:08 »
Kırklareli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Filiz İhtiyar, "Avlak sahası tespit çalışmalarının ardından avlak sahaları dışında kara avcılığı yasaklanacak" dedi.
İhtiyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Lüleburgaz, Babaeski ve Kofçaz ilçelerine bağlı kırsal bölgelerde avlak sahası belirleme çalışmalarının yürütüldüğünü söyledi.
Avlak sahası belirleme çalışmalarının yaklaşık 2 yıl süreceğini belirten İhtiyar, çalışmalarının ardından avlak sahalarını 15'e çıkartmayı hedeflediklerini ifade etti.
Bu düzenleme ile kaçak avcılığın da önüne geçileceğini, avlak sahalarında yapılacak kara avcılığına da kota getirileceğini aktaran Filiz, konuşmasına şöyle devam etti:
Orman Ve Su İşleri Bakanlığı'nın Kara Avcılığı Kanunu kapsamında avlak tespit çalışmalarına başladık. Çalışmalar Lüleburgaz ilçesine bağlı Düğüncülü, Babaeski ilçesine bağlı Erikleryurdu ile Kofçaz ilçesine bağlı Karadere köylerinde sürüyor. Kırklareli'de 4 devlet ve 3 adet genel avlak sahamız var. Avlak tespit çalışmalarının ardından Kara Avcılığı Kanunu kapsamında avlak sahaları dışında avcılık yasaklanacak. Bu sayede hayvan türlerinin korunması daha kolay olacak. Her avlak için oradaki hayvan türlerinin popülasyonuna göre kota belirlenecek. Avcılar bu kotaları bakanlığımızın resmi internet sitesinden takip ederek, avlamak istediği tür, miktar ve zamanını buradan belirtecek. Bizde ekiplerimiz ile birlikte bunun kotnrolünü sağlayacağız. Bu uygulama ile kaçak ve bilinçsiz avcılığında önüne geçeceğiz. Kanun kapsamında avlak dışı avlanma 2016 yılından itibaren yasaklanarak ilgili kanun gereğince idari ceza işlemleri uygulanacak."
İhtiyar, tespit edilen avlak sahaları ve kotalarının çalışmaların ardından açıklanacağını söyledi. - Kırklareli
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Ahhh 2016 Ah
« Yanıtla #1 : 03 Temmuz 2014, 10:17:22 »
 sayın kemal bey,

sırayla yurdun dört bir yanında benzer uygulamalarla bardağı taşıracaklar,

sayın ihtiyar ın yaptığı gibi bölgelerdeki piyonlara üst merkezden gelen açıklamalar doğrultusunda halka duyurulacak bu avcı milletinden iyi gelir sağlayan bakanlık bütçeye kestiği cezalarlada ''ben korumacılık yaptım şu kadar ceza kestim bu kadar avcı yakaladım şu kadar tüfeği müsadereye soktum '' vs. gibi böbürlene böbürlene ahkam kesecek ağapaşaları öyle istiyor çünki,

şunu net ve açık biliyorumki ülkem sınırlarında pekçok bu bonularla ilgili nahoş durumlar yaşanacak, amma sözlü tartışma amma bıçaklı tartışma amma silahlı çatışma allah yardımcımız olsun avcının damarına basacaklar ve avcılar hala duyarsızca pısırıkça beklemede neyi beklerler bilinmez.

saygı ve sevgilerimle mersinden her avcı dosta selam olsun.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: İsmail TAVACI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2014, 10:23:47 »
sayın kemal bey,

sırayla yurdun dört bir yanında benzer uygulamalarla bardağı taşıracaklar,

sayın ihtiyar ın yaptığı gibi bölgelerdeki piyonlara üst merkezden gelen açıklamalar doğrultusunda halka duyurulacak bu avcı milletinden iyi gelir sağlayan bakanlık bütçeye kestiği cezalarlada ''ben korumacılık yaptım şu kadar ceza kestim bu kadar avcı yakaladım şu kadar tüfeği müsadereye soktum '' vs. gibi böbürlene böbürlene ahkam kesecek ağapaşaları öyle istiyor çünki, amaçları onları kazanmak olmalı oysaki cahil avcıyı bilinlendirip eğiteceğimize bohçacı diye tabir edilen tayfaya yenisini eklemek olacak bu uygulamalar bana göre caydırıcılık değil kışkırtıcılık teşkil ediyor tahrik kokuyor,

hep deriz ya avcılığı avcılar yönetmeli bir iki yıllık sıkı bir çalıştay kurmayları oluşturulup kimselerin gık diyemeyeceği ilime bilime dayalı ülkem gerçeklerine uyan ne güzel kararlar çıkar gönüllü olarak çalışacak onlarca insan varki fakat karar mercileri bunları bildikleri halde görmezden geliyor, eee,,.. sonuçta para çıkar menffat zinciri sekteye uğrar.

şunu net ve açık biliyorumki ülkem sınırlarında pekçok bu bonularla ilgili nahoş durumlar yaşanacak, amma sözlü tartışma amma bıçaklı tartışma amma silahlı çatışma allah yardımcımız olsun avcının damarına basacaklar ve avcılar hala duyarsızca pısırıkça beklemede neyi beklerler bilinmez.

saygı ve sevgilerimle mersinden her avcı dosta selam olsun.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2014, 12:39:43 »
Avlak tespit çalışmalarının ardından Kara Avcılığı Kanunu kapsamında avlak sahaları dışında avcılık yasaklanacak.

Şu yukarıdaki cümleyi kimseye anlatamadım yada millet anlamak istemiyor :( :( :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2014, 14:27:42 »
bize birşey olmaz...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2014, 18:06:04 »
Avlak tespit çalışmalarının ardından Kara Avcılığı Kanunu kapsamında avlak sahaları dışında avcılık yasaklanacak.

Şu yukarıdaki cümleyi kimseye anlatamadım yada millet anlamak istemiyor :( :( :(
O zaman noksan bilgi ver me sayın hocam :) Bir de artık eline tüfeği almadan önce AVBİS ten izin alıp sıra varsa avlak dolu değilse gidecek..Yok öyle bu gün kar yağdı ava gidelim. Bu gün bıldırcın havası.. Önce hanımdan, Sonra AVBİSten izin :)

• Müdavim Üyemiz

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 04 Temmuz 2014, 01:39:21 »
avcıdan cacık bile olmaz....

eylem şart.....

VEFAT ETMİŞTİR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 04 Temmuz 2014, 10:16:16 »
O zaman noksan bilgi ver me sayın hocam :) Bir de artık eline tüfeği almadan önce AVBİS ten izin alıp sıra varsa avlak dolu değilse gidecek..Yok öyle bu gün kar yağdı ava gidelim. Bu gün bıldırcın havası.. Önce hanımdan, Sonra AVBİSten izin :)

sayın serhat by ,

şu sıralamada değişiklik olabilirmi ?..

önce, allahtan- sonra kocam olacak avbisten- sonra eşim olacak hanımdan şartlar elverirse taşlar yerine oturursa ava çıkacam,

ben yıllardır kimseden izin almadan vergi harç pul parası alarak limitlere uyarak ava gidiyorum sizdenmi izin alacam, evvela siz biizden izin alın, ben sizin vatandaş sıfatına bile koymadığınız gelir kapınız aynızamanda avcı bireyinizim, biz bu uygulamayı yapacağız ne dersiniz ne faydası olur ne zararı olur diye enine konuna masayamı yatırdınız bizimlemi paylaştınız.
biz karşınıza gelen sessiz bölge temsilcisi değiliz tabanız taban zorla bişey yaptıramazsınız bana. ben bu ülkenin reel avcısıyım banada ülkemin diğer avcılarınada uymuyor uygulamalarınız yapamadığınız işi ya bilene sorunuz yada bırakın bir bilen yapsın, bükemediğin bileği öpmeyi öğrenmemek ayıptır bilmemek değil.

ülen be insafsız yetkililer ben yıllardır av sezonunda pazar gittiğim bir günlük avın pazartesiden hayalini planını yapıyorum ,

buradan sorarım o yetkililere siz hiç ava gittinizmi ?..

işte bu yüzden bizim sıkıntılarımızı avcı anlar avcı çözer masabaşı kararlarıyla olmaz bu işler, öyle oturduğun yerden kağıda dökülü envalter sayımına benzemez avcılık.

''AVCILIĞI AVCILAR YÖNETMELİ''

saygılarımla,..
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2014, 10:29:27 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Osman KARATEPE

• AvlakForum Üye
  • *
    • Deva Sağlık Kabini ve Sünnet Kliniği
« Yanıtla #9 : 04 Temmuz 2014, 10:38:02 »
İnsanlar mevki ve makam sahibi olduklarında değişirler en yakın arkadaşınız bile olsa tanıyamazsınız avcılığı avcılar yönetsin diyoruz ya kim yönetecek bir iki sezon sonra yakın arkadaşlarına ve çevresine peşkeş çekmeye başlayacak yavaş yavaş bi tarafları kalkacak zaten av hakkında herşeyi biliyor o zaman al tüfeği koy kılıfa...Zamanında denetimleri adam gibi yapsalardı tv kanallarında bu işin bu kadar basit olmadığını, bir bere satma uğruna avcılığa bu denli özendirilmemeliydi.jandarmadan polisten ormancıdan bizler korkuyoruz adamlar polisin karşısında ana avrat sövüyorda elini kıpırtadamıyor...yerinde ve zamanında, bilinçli personelle yapılacak her iş...ben bir kamu hastanesinde sağlık memuruyum hastane müdürü eski imam...herkes bildiği eğitimini aldığı işi yapsın...
Osman KARATEPE
1978 BURSA
Memleket:ESKİŞEHİR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2014, 16:06:54 »
Herkes haklı :) Herkes en iyisini biliyor :) Bu işlerde kimin rant peşinde olduğu kimin rant peşinde olmadığını ayrıt edemiyorsak ..Sorun bizde demektir. Burada gözden kaçırdığımız bir durum var. Bu konuda çok samimi ve dürüst bir yaklaşımda bulunmak isterim.Aslında bu bir soru. İnanın o kadar hassa bir denge sorusu ki hemen yanlış anlaşıla bilir. Fakat bu soruyu sormadan ve sorduğum bu sorunun cevabını almadan bazı noktalar erişmek gerçekten zor. Ancak aynı samimiyet suistimal edilmeden, çarpıtılmadan ya da her hangi bir yöne çekilmeden cevap verilmeli. Bu soruda kimseyi ötekileştirme, küçümseme, fikir ukalalığı olsun diye asla değil.. Sorum şu. Acaba kaç dernek başkanı var aramızda. Bu arkadaşlar dışında toplumsal destek vermek adına üyeler olarak sizler yazıp davanıza sahip çıkarken, bağlı bulunduğunuz dernek başkanına gündemi taşıya bildiniz mi.. Fikirleri ne? Sizin fikirleriniz karşısında, sizin bu onurlu ve şahsiyetli tutumunuz karşısında ne yapıyorlar ? Bir çıkış noktası arıyorlar mı?  Bulunduğunuz dernek her hangi bir federasyon çatısı altında mı? Dernek başkanları federasyon başkanları ile irtibat halinde mi ? Çözüme ulaşmak adına artık sadece biz bize yetemiyoruz. Ülke genelinde bir hareket istiyor ve davamıza sahip çıkmak istiyorsak, kaç kişilik bir orduyuz bilmek lazım. Bireysel değil toplumsal bir harekete geçmek durumunda ve tetiğe hep birlikte tüm bu duruma karşı olan dernek başkanları ve güzel üyeleri ile basmak zorundayız. Önerim şu herkesin bağlı olduğu bir derneği var mutlak suretle bu dernek başkanlarının fikirleri alınmalı, konuya hakimler mi ? yoksa tabela dernekçiliği mi yapıyorlar bilmek lazım. Bana ne diyen dernek başkanı, zaten bizden değildir. Bu durumda ilk düzeltilmesi gereken de o işgal ettiği yerin hakkını veremeyen yönetim kuruludur. Lütfen kurlu olan derneklerin tüzüklerine bir göz atın sizin haklarınızı savunmakla mükellef ve yönetime talip olanları çalıştırın. Saygılarımla
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2014, 16:12:30 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 04 Temmuz 2014, 21:26:30 »
şahsi feryat ve veryansınlarla bir yere varamayız . bu işin çözülebilmesi için , avcılık derneklerine ,  federasyonlarına ,konfederasyonlarına çok iş düşüyor .

seçilmiş dernek başkanları var , kurulmuş , ama tam anlamıyla organize olamamış , örgütlenememiş federasyonlar var . irtibat sorunları , iletişim bozuklukları var bu dernekler arasında .

avcıların hakkı , masa başlarında , bürokratlar tarafından ,  tam   manasıyla GÖZ GÖRE GÖRE RESMEN  GASP EDİLİYOR , İLERİ GELENLERDEN TIK YOK . OLDU BİTTİ GİTTİ .... ondan sonra , şöyle olsun , böyle olsun ... olmaz . . mak kararları alınırken , bu avbis denilen zımbırtı  çıkarılırken , hiç mi gerçek avcı yoktu bu bürokratların yanında , hiç bir gerçek avcı çıkıpta , bu bizim avcılara uymaz , bize göre değil , demedi , diyemedimi ? ayıkla şimdi pirincin taşını , ayıklayamazsan pilavı yerken dişini kırar , kıracakta zaten

bu iş türkiye genelinde örgütlenmeyle olur . her bölgeden temsilcilerin koordineli ve bilinçli bir şekilde örgütlenmesiyle olur . başka türlü bu işin önüne geçilemez .  burada dernek başkanlarına , temsilcilerine  çok iş düşüyor . her dermek başkanı , üyelerinden imza toplayıp , yetkili makamlara müracaat ederek , gerçek avcıların sorunlarını  çözümlerini dile getirecek . yoksa böyle bir kaç sitede imza toplayarak bu iş olmaz . türkiye genelinde avcıların bir araya gelip , organize olmalarıyla olur . YABAN TV deki agalara kalırsa bu işler , biz daha çok pirincin taşını ayıklamakla uğraşırız . 

yok , genel itibariyle mutlu olunabiliyorsa , benim açımdanda sıkıntı yok , herkes mutlu , bende mutlu . 
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 05 Temmuz 2014, 01:40:11 »
eylem şart gerisi fasafiso....

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Osman KARATEPE

• AvlakForum Üye
  • *
    • Deva Sağlık Kabini ve Sünnet Kliniği
« Yanıtla #13 : 05 Temmuz 2014, 09:14:24 »
Sezon kapalıyken klavye başında hepimiz isyan ediyoruz böyle iş mi olur diye feryat ediyoruz ama sezon açılıp köpeği kulübeden tüfeği klıfından çıkarınca kimsenin aklına avbis gelmiyor...Biz millet olarak kanıksamaya unutmaya ve alışmaya aşırı derecede meyilliyiz..Çok değil birkaç yıl önce söylenmesini bırakın düşünmesi bile suç olan milli değerlerimize aykırı olan şeyler neredeyse yasalaşacak...
Osman KARATEPE
1978 BURSA
Memleket:ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #14 : 05 Temmuz 2014, 13:16:08 »
Arkadaşlar son zamanlarda hep söylüyoruz bu dernekler bu federasyonlar ve en önemlisi bu konfederasyon neden var :( ne iş yapar...
şimdi eylem kararı alınıyor ama ne için belgeler iptal edilsin yani bireysel ve anlamsız bir eylem sonra da kimse katılmadı deniyor böyle dangalak bir eylem yaparsan hemde av sezonu içinde kimse katılmaz :(

Bu saatten sonra fiili eylem olmazsa ( Adam gibi ) hiç bir şey olmaz 2016 geldi çattı :( bunu da adım adım yapmak lazım insanların bu seviyeye çıkması için alışması lazım..

Bence önce il merkezlerinde DKMP müdürlüklerinde toplanıp siyah çelenk konulmalı bunu da her yerde aynı gün yapıp medyaya haber verilmeli.
Daha sonra buralardan gelen avcı görüntüleri hantal bir kaç avcımızı da heveslendirirse belki YABAN TV ve AYHAK de potansiyeli görürse dahil olur :)
ANKARA da MECLİSe ve ORMAN bakalığına siyah çelenk bırakılır ve BAKAN dan randevu istenir...

Burada olay tamamen ne kadar haber olduğunuzla ilişkilidir biraz iyi katılım ve MEDYATİK olmak sesimizi duyurmamıza yeter...

mesela tahtadan av tüfeklerimizi yakabiliriz, yada turuncu yeleklerimizle ve şapkalarımızla ve köpeklerimizle sempatik ve ilginç görüntüler oluşturabiliriz v.s v.s...
herhalde bir panter emel kadar ilgi çekeriz :)

NOT: bu tip eylemlerde valilikten izin alındıktan sonra ve taşkınlık yapılmadığı sürece hiç bir sorun yaşanmaz coplanmaz gazlanmaz sulanmazsınız :)
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 05 Temmuz 2014, 18:53:50 »
Arkadaşlar son zamanlarda hep söylüyoruz bu dernekler bu federasyonlar ve en önemlisi bu konfederasyon neden var :( ne iş yapar...
şimdi eylem kararı alınıyor ama ne için belgeler iptal edilsin yani bireysel ve anlamsız bir eylem sonra da kimse katılmadı deniyor böyle dangalak bir eylem yaparsan hemde av sezonu içinde kimse katılmaz :(

Bu saatten sonra fiili eylem olmazsa ( Adam gibi ) hiç bir şey olmaz 2016 geldi çattı :( bunu da adım adım yapmak lazım insanların bu seviyeye çıkması için alışması lazım..

Bence önce il merkezlerinde DKMP müdürlüklerinde toplanıp siyah çelenk konulmalı bunu da her yerde aynı gün yapıp medyaya haber verilmeli.
Daha sonra buralardan gelen avcı görüntüleri hantal bir kaç avcımızı da heveslendirirse belki YABAN TV ve AYHAK de potansiyeli görürse dahil olur :)
ANKARA da MECLİSe ve ORMAN bakalığına siyah çelenk bırakılır ve BAKAN dan randevu istenir...

Burada olay tamamen ne kadar haber olduğunuzla ilişkilidir biraz iyi katılım ve MEDYATİK olmak sesimizi duyurmamıza yeter...

mesela tahtadan av tüfeklerimizi yakabiliriz, yada turuncu yeleklerimizle ve şapkalarımızla ve köpeklerimizle sempatik ve ilginç görüntüler oluşturabiliriz v.s v.s...
herhalde bir panter emel kadar ilgi çekeriz :)

NOT: bu tip eylemlerde valilikten izin alındıktan sonra ve taşkınlık yapılmadığı sürece hiç bir sorun yaşanmaz coplanmaz gazlanmaz sulanmazsınız :)

tuncay hocam,

bizler legal avcılarız legal eylemde yaparız no problem,

güzel açıklık getirmişsiniz olası kafasının tası atan arkadaş zora dişmemesi için son noktada güzel.

saygı ve sevgilerimle.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 05 Temmuz 2014, 19:24:18 »

vayyyy eylemin şekline bakarmısınız allahınızı severseniz . avcılarla resmen alay edilmiş böyle bir eylem düşünülerek . enayiler belgeleri iptal etsinler , meralarda bize kalsın , avın kralını yapalım , modunda bir eylem girişimi . böyle eylemmi olur allah aşkına , mantıksızlığın kare kökü gibi resmen . . .
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 07 Temmuz 2014, 13:16:39 »
DKMP avcı sayısını azalmak isterken ..Bizi yönettiğini zannedenler adamların dediğini avcıya yaptırmak için eylem düzenletiyor. Belge iptali... .Biraz düşünün arkadaşlar şu belge iptali bir kaç arkadaşın ağzına pelesenk oldu. Neden belge iptali istiyorsun da haklarını savunmalarını istemiyorsun .Bu işin başka yolu yoksa ..Bırak git yönet me beni. Trafik kalabalık ehliyeti bırakalım, DKMP kontrol edemedi, Belgeleri bırakalım ..Şişşşşt erkek sayısı fazla..kesecek miyiz kardeşim.. :)

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 09 Temmuz 2014, 01:42:42 »
DKMP avcı sayısını azalmak isterken ..Bizi yönettiğini zannedenler adamların dediğini avcıya yaptırmak için eylem düzenletiyor. Belge iptali... .Biraz düşünün arkadaşlar şu belge iptali bir kaç arkadaşın ağzına pelesenk oldu. Neden belge iptali istiyorsun da haklarını savunmalarını istemiyorsun .Bu işin başka yolu yoksa ..Bırak git yönet me beni. Trafik kalabalık ehliyeti bırakalım, DKMP kontrol edemedi, Belgeleri bırakalım ..Şişşşşt erkek sayısı fazla..kesecek miyiz kardeşim.. :)

Bravo usta eline sağlık:)
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #19 : 12 Şubat 2017, 10:21:53 »
Bravo usta eline sağlık:)

Serhat Abi doğru söylüyor. İşin kolayına kaçmak çare değil. Elimizi taşın altına koymamız lazım. Serhat abi gibi her ilde 4-5 adam olsa mücadele eden çok mesafe alırız. Suya sabuna dokunmadan olmayacak bu işler...

Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 13 Şubat 2017, 10:05:43 »

ustaaa...

diline emeğine sağlık özlettin kendini

işin gücün rast gelsin serhat beyim.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN