Gönderen Konu: Fişek Anatomilerinin İncelenmesi  (Okunma sayısı 612896 defa)

Atakan BOZKAYA ve 50 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Fişek Anatomilerinin İncelenmesi
« Yanıtla #1250 : 18 Temmuz 2018, 23:05:28 »
Resimden belki o şekilde görünüyordu r
A1 barut la hemen hemen büyüklüğü sekli ayni renk farklı c7 bunun yanında daha küçük ve ince gördüğüm kadarıyla
Barut miktarı düşmüş buda nekadar etkiler bilmiyorum keklik açılışında denemek için aldım ama vaz geçtim mirage 30.5 alicam armer de 30.5gr 6no var
1977 inegöl

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1251 : 19 Temmuz 2018, 00:14:47 »
Emrah arkadaşın paylaştığı fişeğin yazılarına bakın,bir de ,barut miktarı 1.50 çıkan fişeğin yazilarina,demek ki RC nin de sahtesini yapmislar
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1252 : 19 Temmuz 2018, 00:36:35 »
Emrah arkadaşın paylaştığı fişeğin yazılarına bakın,bir de ,barut miktarı 1.50 çıkan fişeğin yazilarina,demek ki RC nin de sahtesini yapmislar
arkadaşım yazdıklarımı yanlış anlama benim kendi düşüncem üstte de yazdım fişeği n içeriğine bakmak lazım  diye yazdim ben sahte olduğunu düşünmüyorum tapa aynı barut yan yana koymadan tam olarak  belli olmaz belki ama aynı gibi duruyor rc barutu azaltmis bana göre
bunlar soldan sağa eskiden yeniye 3 çeşit rc s4 yazılar kutu ve fişeği n rengi farklı ama barut aynı sol baştakinin tapa da farkli şu an yeni s4 ler sağ baştaki gibi bayilerde s4 culer daha iyi bilir

« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 01:34:43 Gönderen: Fatih ÇAY »
1977 inegöl

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #1253 : 19 Temmuz 2018, 01:59:28 »
Sn.Çay
Clever 'ın saçma boyutlarına güvenmeyiniz , kesip mutlaka bakınız.
Elimde Lite Game, Rvs, Jk6  ve Xpert Game var, saçma büyüklükleri yazandan yarım yada 1 boy daha küçük.
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN, Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1254 : 19 Temmuz 2018, 08:25:03 »
arkadaşım yazdıklarımı yanlış anlama benim kendi düşüncem üstte de yazdım fişeği n içeriğine bakmak lazım  diye yazdim ben sahte olduğunu düşünmüyorum tapa aynı barut yan yana koymadan tam olarak  belli olmaz belki ama aynı gibi duruyor rc barutu azaltmis bana göre
bunlar soldan sağa eskiden yeniye 3 çeşit rc s4 yazılar kutu ve fişeği n rengi farklı ama barut aynı sol baştakinin tapa da farkli şu an yeni s4 ler sağ baştaki gibi bayilerde s4 culer daha iyi bilir

Fatih bey sizce büyük ve köklü bir firma aynı fişekte aynı tip barutta gramı düşürür mü,sanmam.Farkli bir barut türü kullanıp gramajı düşürürse eyvallah,ben bu forumda özellikle bu başlık altında Türk avcısının hiç hakketmedigi fişeklerin üretiminde değişiklikler yapıldığını gördüm,titano çok güzel fişekte ben bu fisrkten alırken mutlaka yazısına bakarim, mesela mirage fişeğin bile aynı gram aynı numara fişeklerin de farklılik olduğu bu sayfada paylaşılmıştır.Ben farklı bir sayfada yazdım lambro,sellier bellot gibi çok beğenilen fişeklerin Türkiye'de üretildiğini ya da sipariş üzerine kar amacıyla yurt dışında doldurulup burada bize kakaladiklarini düşünüyorum,yanılıyor da olabilirim inşallah bu tayfa RC b&p gibi köklü firmalara da el atmamistir
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 08:26:09 Gönderen: Selçuk KAYGISIZ »
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1255 : 19 Temmuz 2018, 09:17:44 »
Sn.Çay
Clever 'ın saçma boyutlarına güvenmeyiniz , kesip mutlaka bakınız.
Elimde Lite Game, Rvs, Jk6  ve Xpert Game var, saçma büyüklükleri yazandan yarım yada 1 boy daha küçük.
tunçay bey tesekkur ederim kumpas bende eksik mirage kullandığım bir fisek değil zaten keklik açılışında düşük gram denemek için 1kutu alicam ondada 1.70 gr a1 olacak süpriz cikmazsa
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 09:33:38 Gönderen: Fatih ÇAY »
1977 inegöl

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1256 : 19 Temmuz 2018, 09:30:10 »
Fatih bey sizce büyük ve köklü bir firma aynı fişekte aynı tip barutta gramı düşürür mü,sanmam.Farkli bir barut türü kullanıp gramajı düşürürse eyvallah,ben bu forumda özellikle bu başlık altında Türk avcısının hiç hakketmedigi fişeklerin üretiminde değişiklikler yapıldığını gördüm,titano çok güzel fişekte ben bu fisrkten alırken mutlaka yazısına bakarim, mesela mirage fişeğin bile aynı gram aynı numara fişeklerin de farklılik olduğu bu sayfada paylaşılmıştır.Ben farklı bir sayfada yazdım lambro,sellier bellot gibi çok beğenilen fişeklerin Türkiye'de üretildiğini ya da sipariş üzerine kar amacıyla yurt dışında doldurulup burada bize kakaladiklarini düşünüyorum,yanılıyor da olabilirim inşallah bu tayfa RC b&p gibi köklü firmalara da el atmamistir
selçuk bey yoruma açık tabiki yazdıklarımı zin hiç biri kesin değil tabiki emrah akdeniz incelediği titano nun barutu rc 32 de kullandığı barut la aynı yazıyordu yanlis hatirlamiyorsam bugün rc 32 alıp kesicem titano ile barutu karşılaştiricam fotoları atıcam ve iki üç ay önce fisek doldurmak için malzemeleri hesapladı k d20 barut ile 39tl çıktı sterling ayarında fisek hazır dolum fisek sterling 30 tl idi yanı çakma sahte fişekte olsa maliyet Saçma si kurşun kovanı kovan barutu barut bu titano sahte olsa kaca Maliyet çıkar ben bunu 44tl aldım 1ay evvel bozkurt av dan aynen bunun maliyetine federal 32gr 6no yapsın remington 32gr 6no yapsın  madem yapabiliyor winchester yapsın rc jk6 yapsın titano maliyetine ama kutusu 80tl ile 130 tl arası daha iyi kazanır federal remington da bulunmuyor yok satarlar
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 09:34:44 Gönderen: Fatih ÇAY »
1977 inegöl

The following users thanked this post: Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1257 : 19 Temmuz 2018, 09:52:27 »
selçuk bey yoruma açık tabiki yazdıklarımı zin hiç biri kesin değil tabiki emrah akdeniz incelediği titano nun barutu rc 32 de kullandığı barut la aynı yazıyordu yanlis hatirlamiyorsam bugün rc 32 alıp kesicem titano ile barutu karşılaştiricam fotoları atıcam ve iki üç ay önce fisek doldurmak için malzemeleri hesapladı k d20 barut ile 39tl çıktı sterling ayarında fisek hazır dolum fisek sterling 30 tl idi yanı çakma sahte fişekte olsa maliyet Saçma si kurşun kovanı kovan barutu barut bu titano sahte olsa kaca Maliyet çıkar ben bunu 44tl aldım 1ay evvel bozkurt av dan aynen bunun maliyetine federal 32gr 6no yapsın remington 32gr 6no yapsın  madem yapabiliyor winchester yapsın rc jk6 yapsın titano maliyetine ama kutusu 80tl ile 130 tl arası daha iyi kazanır federal remington da bulunmuyor yok satarlar
Fatih bey siz de haklısınız,bazen bu tür fişekler yüzünden tüfeğini değiştiren de çıkıyor ve o zaman maliyet artıyor,Keşke yerli firmalar güzel ve kalıcı kalitede fişek uretseler ama onlarda ilk yıl en iyi malzemeyi kullanıp 2.yil katakulleye kaçıyor,rastgele hayırlı işler.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: Fatih ÇAY

Çevrimdışı Hasan TOKGÖZ 02

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #1258 : 19 Temmuz 2018, 10:16:48 »
Ustalar ben fişeğin içeriğinden, barut cinsinden vs. çok anlamam. Bu bir öneridir katılan olur, katılmayan olur. Herkesin şahsi düşüncesi. Acaba forum olarak bir firmadan istediğimiz malzemelerle fişek ürettiremezmiyiz. Farklı gramajlarda, farklı numaralarda istenilen kalite ve memnuniyeti yakalayamazmıyız. Bir abimiz öncülük etse olmazmı. Bu forumda av bayisi olan bir sürü arkadaş var bu işe bir el atsa olmazmı. Hem biz istediğimiz fişeğe kavuşuruz hemde onlar satış yaparak kar elde etmiş olur. En azından içeriğini tam olarak bildiğimiz ürünü kullanırız. Daha önce forumda bir konuda okumuştum Turaç firması istek üzerine bir part fişek üretmiş.  Biraz hayal gibi görünüyor ama neden olmasın.
Saygılarımla..
1987 - Adıyaman

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #1259 : 19 Temmuz 2018, 10:34:07 »
Sterling 28 gr 8 numara bior tapa
Bu fişeği üveyik açılışta kullanmayı düşünüyorum meca ların yanına alternatif olarak.Koli fiyatı 300 lira şu anda.
Saçma sayısı 447 adet çıktı lakin istediğim kalitede değil ama buna şükür.Tatlı bir patlaması var tepe mod ported şok hariç stoegerin kendi mod ve hindi şokuyla güzel dağılım verdi.Hindi şok la güzel mesafelere atış yaptıracak gibi.Tapa ve barut hakkında yorumu sizlere bırakıyorum sağlıcakla

1988-Denizli

The following users thanked this post: Kemal GÜNEL

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1260 : 19 Temmuz 2018, 11:38:30 »
bu barutun aynısı sterlıng ses fıseklerınde cıkıyordu  cinsini hatırlayamadım ::) hafıf gram  hızlı yanıslı barut tu  galıba   tapa yarım pover  gıbı haznesı  derın yakın ve orta mesaferde ıyı iş yapar  diye tahmin ediyorum.  kapsül cx 2000 ise daha güzel olur   saçma  numarası olarak, uveyık için güzel  bıldırcında da  ıs görür
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1261 : 19 Temmuz 2018, 11:50:24 »
Resimden görüldüğü kadariyla barut nobel sport as barutu ben uveykte 30 gr kullanmıştım çokta güzeldi
1977 inegöl

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1262 : 19 Temmuz 2018, 12:48:20 »
Sterling 28 gr 8 numara bior tapa
Bu fişeği üveyik açılışta kullanmayı düşünüyorum meca ların yanına alternatif olarak.Koli fiyatı 300 lira şu anda.
Saçma sayısı 447 adet çıktı lakin istediğim kalitede değil ama buna şükür.Tatlı bir patlaması var tepe mod ported şok hariç stoegerin kendi mod ve hindi şokuyla güzel dağılım verdi.Hindi şok la güzel mesafelere atış yaptıracak gibi.Tapa ve barut hakkında yorumu sizlere bırakıyorum sağlıcakla

O bile degil piston tapa diye biliyorum yanılmıuprsam
1982-Afyon

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #1263 : 19 Temmuz 2018, 13:24:09 »
bu barutun aynısı sterlıng ses fıseklerınde cıkıyordu  cinsini hatırlayamadım ::) hafıf gram  hızlı yanıslı barut tu  galıba   tapa yarım pover  gıbı haznesı  derın yakın ve orta mesaferde ıyı iş yapar  diye tahmin ediyorum.  kapsül cx 2000 ise daha güzel olur   saçma  numarası olarak, uveyık için güzel  bıldırcında da  ıs görür
Hüseyin ustam barut konularında bir hayli zayıfım bilinenlerin haricinde lakin üveyikte dediğin gibi güzel iş yapar ayriyetten bu fişeği sezonda botak(bozlak cikla) avındada kullanmayı düşünüyorum
1988-Denizli

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #1264 : 19 Temmuz 2018, 13:25:40 »
O bile degil piston tapa diye biliyorum yanılmıuprsam
Sevgili hemşerim mustafa abi piston tapa dediğin pover tapaysa bu o değil
1988-Denizli

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #1265 : 19 Temmuz 2018, 13:26:47 »
Resimden görüldüğü kadariyla barut nobel sport as barutu ben uveykte 30 gr kullanmıştım çokta güzeldi
Fatih abi 30 gramını hiç kullanmadım.ben devamlı meca kullanırdım üveyikte onun yanına birde bunu aldım bakalım nasıl iş çıkaracak
1988-Denizli

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #1266 : 19 Temmuz 2018, 16:23:59 »
Bizde 28 g fişekler 35 TL.
Siz 300 e kolisini  bulduysanız hiç kaçırmayın.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #1267 : 19 Temmuz 2018, 17:30:31 »
Aslında Suat Abi yeterince fişek stoğum var sizinki kadar olmasada  :) Ama arada böyle uygun fiyatlı denkgelirse alıyorum.
1988-Denizli

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1268 : 19 Temmuz 2018, 18:54:07 »
Meca 30gr bior 330tl ile 355 tl
Sterling 30 gr 28 gr  340 ile 350 tl
Bps 30gr  33.5tl ile 36tl arası bayilerde degisiyor
1977 inegöl

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1269 : 19 Temmuz 2018, 19:41:30 »
Rc titano ve rc 32 barut lari
Fark yok aynı barut ama titano da barut azalmış
Rc 32 de barutta 1.57gr

1977 inegöl

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Fatih ÇAY

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1270 : 19 Temmuz 2018, 19:43:02 »
Rc titano ve rc 32 barut lari
Fark yok aynı barut ama titano da barut azalmış
Rc 32 de barutta 1.57gr
En alttakinde 2016 yılında emrah akdeniz in incelediği titano

« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 19:55:08 Gönderen: Fatih ÇAY »
1977 inegöl

The following users thanked this post: Selçuk KAYGISIZ, Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #1271 : 20 Temmuz 2018, 11:09:46 »
Yaf 33 gr 5 no Keçe tapa
Geçen sezondan kalan parlama ördek ve tavşan da kullandığım bir fişekti lakin çok kullanma imkanım olmamıştı.Saçmalar 5ve 6 no karışık gibi arada birkaçtane 4 no çıktı 2 adette 8 numaraya benzer birşey çıktı keçe ve saçma kalitesi güzel olsa çok güzel işler yapacak bir fişek.Keçe tapanın ucu biraz koptu çıkarırken bilginize.karar sizin sağlıcakla

1988-Denizli

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #1272 : 20 Temmuz 2018, 12:22:45 »
 Bilal ustam; öncelikle paylaşım  için  teşekkürler   yaf firmasının  kronik  sorunu  saçma   kalitesi   bu sabit
 O keçe  tapa  kötü  bir  tapa  deil sanki  bps  firmasida  aynı tapayı  kullanıyordu   ithal  diana keçe tapa galiba
Barut miktar ve cins  olarak  güzel   fişegin  saçmadan sonraki sıkıntısı  keçe altına  ara tapa koymamalari    dar  namluda  performans  düşüşu  az olsada  geniş  namluda performansı  daha fazla düşecektir  ara tapa şart
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #1273 : 20 Temmuz 2018, 12:59:26 »
Bilal ustam; öncelikle paylaşım  için  teşekkürler   yaf firmasının  kronik  sorunu  saçma   kalitesi   bu sabit
 O keçe  tapa  kötü  bir  tapa  deil sanki  bps  firmasida  aynı tapayı  kullanıyordu   ithal  diana keçe tapa galiba
Barut miktar ve cins  olarak  güzel   fişegin  saçmadan sonraki sıkıntısı  keçe altına  ara tapa koymamalari    dar  namluda  performans  düşüşu  az olsada  geniş  namluda performansı  daha fazla düşecektir  ara tapa şart
Ustam dediğin gibi yaf fişeklerinin sorunu saçma oluyor.Ama geçenlerde aldığım 32 gr ların saçmaları düzgündü onu görünce özellikle sordum bayiye yeni ürün dediler.bu dediğim gibi geçen sezondan kalma.Evet ara tapa atsalar araya daha iyi olur düşüncesindeyim bende.Barut miktarı gayet güzel iyi iş yapıyor bakalım bu senede elimizde kalanları atacağız
1988-Denizli

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #1274 : 20 Temmuz 2018, 14:51:19 »
Günümüzde sahtesi yapılmayan ( yapılamayacak ) ürün sayısı oldukça az maalesef. Bu konularla ilgili benim de kulağıma bazı duyumlar gelmişti. Doğruluk payı varsa eğer, avrupa fişek alırken enine boyuna incelemek lazım  :)

Titano fişekteki duruma gelince, benim kullandığım eski terazi 0,1 hassasiyetliydi. 0,05 grama kadar genelde eksi yönde hata payı veriyormuş, 0,01 hassas terazi alınca farkettim. Yani 1,6 gösteriyorsa o barut aslında 1,55 falan olabiliyor.
Titanoyu ölçtüğümde 1,6 göstermişti galiba..  Aynı şekil mirage 30,5 gramı ölçünce de 1,7 gelmişti. Ama öbür terazide 1,63-1,65 dolaylarında çıkıyor barut ölçüsü. Ama geyik fotoğraflı kutulu olanlarda 1,68-1,70 gr geliyor.
Titano da barut benim ölçümümle 1,53-1,55 dolaylarında geliyor.  Üretimden dolayı 0,02-0,03 oynayabilir, tabi bir de terazi kalitesi önemli. Bizimkiler çin malı orta sınıf ürünler. Daha hassas ölçümlerde farklı sonuçlar gelebilir..

Titano ile rc 32 gr barutları neredeyse birebir aynı. Türü aynı olup yanma hızlarına göre serisi değişik olabilir, aquila barutlarda olduğu gibi..
Rc 33 gr fişeklerde de benzer barutu görmüştüm..

İncelenen Sterling 28 gr bior modeli, 3 yıldır kullanırım. Muadillerine göre yumuşak ve naif bir fişek. Bıldırcın harici kullanmadım. Bıldırcında deneyince de o avda başka fişek pek kullanmadım. 1,35 gr AS barut var içeriğinde. Power tapa ve bior tapa olanlarda barut miktarının farklı olduğunu öğrenmiştim. Power 28 olanı açıp ölçmedim.. Üveyikte atacaksanız tavsiyem klasik tüfeklerde kullanın. Sonuçlar daha güzel olabilir. Ayrıca kırma tüfeklerde atım keyfi çok güzel, yormuyor.

Bu bir öneridir katılan olur, katılmayan olur. Herkesin şahsi düşüncesi. Acaba forum olarak bir firmadan istediğimiz malzemelerle fişek ürettiremezmiyiz. Farklı gramajlarda, farklı numaralarda istenilen kalite ve memnuniyeti yakalayamazmıyız. Bir abimiz öncülük etse olmazmı. Bu forumda av bayisi olan bir sürü arkadaş var bu işe bir el atsa olmazmı. Hem biz istediğimiz fişeğe kavuşuruz hemde onlar satış yaparak kar elde etmiş olur. En azından içeriğini tam olarak bildiğimiz ürünü kullanırız. Daha önce forumda bir konuda okumuştum Turaç firması istek üzerine bir part fişek üretmiş.  Biraz hayal gibi görünüyor ama neden olmasın.
Saygılarımla..

Haftaiçi, Turaç firma dağıtım ve üretim müdürleri Samsundaydı. Daha sonra bizim ilçede bayiye uğradılar. Bu yıl fuarda tanışıp sohbet ettiğimiz için av bayii abim davet etti ben de yanlarına gittim.

Üretim müdürü Ercan bey, işin başındaki adam ve bana göre bu işin piri.. Ne yaptığını bilen oldukça donanımlı bir insan..
Hem fişekler üzerine hem de 9 mm ve diğer yivli mühimmatlar üzerine epey muhabbet ettik.
Sterling fişeklerle ilgili beğendiğim ve beğenmediğim yanları belirttim, ciddi şekilde dinledi sağolsun.

Üretimlerde, balistik değerler açısından modellerde hep RC fişeklerini baz aldıklarını söyledi. Ben biraz sğuk ve nemli iklim kaygılarımdan bahsettim, 206 S barutlu 34 gramların eksilerde zayıf kaldığından bahsettiğim, kendisi de durumun farkında tabi ama genel anlamda her iklime uygun üretmek zorundayız demişti. Karadeniz soğuklarında normal gelen Ege de Akdenizde kullanıcıları isyan ettirebiliyor dedi :)
Ama, istenilen her türlü fişeği de yaparız demişti zaten.
Velhasıl, benim alışveriş yaptığım bayii, sizin bahsettiğiniz şekilde sipariş yaptırdı. Daha önce yazmıştım forumda.
Hatta bana fikir sorudğunda soğuk+mesafeli iş yapsın diye söylemiştim. Onlar da 36 gr barutu ( A6SP ) ve özkütlesi ağır saçma kullandılar. Bp tapası koydular. Geçen sezon 27-28 tl den almıştım ve çok memnun kaldım. Bu sezon da son zamlardan önce 33 tl den  5 koli daha ilave ettim envantere.. Normal 34 gramı olsa soğuk hava avları için almazdım...

Bu tarz bir sipariş için en az 1 palet geçmesi gerekiyormuş, o da tek partide 25 ya da 30 bin fişek olması lazım. Daha aşşağısı olmuyor. Yani en az 25 bin adet ( 100 koli ) sipariş geçilecek ki istenilen fişek yapılsın. Tabiki bu, Turaç bayileri aracılığı ile yaptırılabilir. Herkese de yapacaklarını pek sanmıyorum...

Şu son paylaşılan yaf fişeklerle ilgili de birkaç şey yazayım :) Keçe ''tapa''sı kalitelidir. Ama saçma konusu ciddi sıkıntılı. Bazı serileri düzgün çıkıyor onun harici hep karışık ve bozuk.. Ayrıca keçe tapa altına ara tapa koymadıkları için de 18,5 ve üzeri iç çaplı namlularda sıkıntı oluyor. Ciddi gaz kaçağı yapıyor, bunu bizzat gördüm..
Uygun miktar aquila barut, keçe altına plastik ara tapa ve düzgün saçma kullansalar, yaf keçe tapa varken başka muadiline ihtiyaç duymaz, bu tip fişek kullanacak olanlar.. Ama işte her şey istediğimiz gibi olmuyor maalesef... ::)
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2018, 14:53:56 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Selçuk KAYGISIZ, Bilal AYDIN, Hasan TOKGÖZ 02