Gönderen Konu: DRAHTHAAR'IN DİGER IRKLARA GÖRE OLUMLU YADA OLUMSUZ YÖNLERİ NELER SİZCE ?  (Okunma sayısı 40543 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
Her ırkın av yapanı tartışılmaz çok güzeldir.Her ırkın avı hakkıyla yapanına doyum olmaz.Ama drahthaarı abarttığınızı düşünüyorum.Görüşlerinize saygım var.
Hüseyin bey bu konularda kendi kullandığımız ırktan başk ırkların ismini kullanmanın yanlış olduğuna inanıyorum bu polemik yaratır kırgınlıklar yaratır.. bizler bunlardan verim aldığımız ve memnuniyetimiz had safhada olduğundan deneyimlerimizi paylaşıyoruz tabiiki her ırkın eğer damarı iyiyse üretme zincirinde bir arıza yoksa görüntü değilde av kanı olarak yüksek bir silsileden geliyorsa ne avına nede ona sözümüz olmaz alkışlarız bravo deriz ama almanlar yapmış arkadaş ördeğe domuza kuşlara sulara tavşana tek bir köpek oda DRAHTHAAR
burası çok önemli köpek ancak sabırla eğitimle ve ava sık çıkmasıyla köpek olur evde oturana diploma vermezler selamlar...
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Serhat SERİN

• Müdavim Üyemiz
Son nokta DD, bunu bana kanıtlayan burda daima ava gittiğim Ufuk Durak abimdir..
Herşey ortada, Rıdvan abi ve Emrah bey gerekeni söylemiş.,
Ufuk abi ve DD Pars'ı..
doğum yılı ve yaşadığınız ili profilinize yazınız
http://avlakforum.com/forum/profile/?area=forumprofile;u=23147

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
  • DRAHTHAAR YOLUN SONU :)
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2012, 10:20:44 Gönderen: Turgay SULU »

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Ercüment YÜKSEKÇINAR

• Ercüment YÜKSEKÇINAR
  • Müdavim Üyemiz
BEN YENİ DRAHTHAAR'CIYIM

oğlumun 2 pointeri benim 2 drahthaar'ım var bakalım bundan sonra yaşayarak ve görerek anlayacağız aralarındaki farkı...

ISPARTA'DAN SELAMLAR....
Ercüment YÜKSEKÇINAR
A Rh -  1973   ISPARTA
0 544 544 35 32

ISPARTA AVCILIK ATICILIK İHTİSAS DERNEĞİ BAŞKANI

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
ne zaman isterseniz memnuniyetle buyrun gelin...

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
TURGAY SULU ÜSTAD anlatılacak söylenecek ne var ise görsel olarak herşeyi ortaya koymuş DRAHTHAAR,lar için ne kadar anlatılsa boş yaşayıp görmek lazım diyorum... AV KÖPEĞİ DÜNYASINDA YENİ BİR IRK ÜRETİLENE KADAR ,,BİR DRAHTHAARDAN DAHA İYİ BİR AV KÖPEĞİ ,,BİR BAŞKA DRAHTHAARDIR....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Onur KUŞLAR

• AvlakForum Üye
  • *
 bende   bu sene  drahtar beslemeye karar verdım şimdiye kadar ilk defa beslıyorum drahtarı diğer köpeklere nazaran eğitime daha çok yatkın gordum drahtaar kısa kokulu , fermasız , aportsuz dandik drahthaar var turgay abinin dediği gibi benim drahtarımda aynı bu şekılde olacak
çünkü turgay abinin torunlarından birisini aldım.ne yapalım sağlık olsun ...:):)
Onur KUŞLAR
1983 ANTALYA

Çevrimdışı Furkan GÜNER

• AvlakForum Üye
  • *
Çok amaçlı drahthaar, daha önce de paylaşmış ama görmeyenler var demek ki :).

http://drahthaar-trulyversatile.com/video/index.html
Furkan GÜNER
1993 Ankara

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
maşallah turgay bey ,
emeğinizze sağlık.Çok güzel paylaşımlar var ancak baktım ki daha bizim dd ye öretcek çok şey  var :D
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Orhan ÖZHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Bu konuda Emrah Rıdvan ve Turgay abi gerekli açıklamaları yapmışlar bütün söylenenlere kalıbımı basarım.
Kendini herşeyi ile göreve adamış bir hayvan. Herzaman emir almaya hazır ve emri yerine getirmek için gözünü budaktan esirgemeyen bir partner. Yanınızda o varsa sorun yoktur, ister merada avlanırken, ister kamp yerinde istirahat ederken ne yapması gerektiğini tam anlamıyla bilen bir arkadaştır. Yanınızda o varsa kendinizi her ortamda bir adım önde hissedersiniz.
Orhan ÖZHAN
1980 KAYSERİ

Çevrimdışı M.Erdem YALÇINDAĞ

• AvlakForum Üye
  • *

Merhaba Alpaslan bey,

Öncelikle bir Emet-Kütahyali olarak size Kütahyaya hosgeldiniz derim.Yorumlari asagi yukari okudum.Tabi olumlu ve olumsuz aciklamalar mevcut.Simdi her cinsin kendine göre avantajlari oldugu gibi dezavantajlarida mevcuttur fakat bunlar düzenli bir egitimle
minimuma indirilecek konumlardir.Tabi bu egitimi verirken gerekli bilginin elde bulunmasiyla birlikde pratiginde olmasi kacinilmazdir aksi takdirde kas yapayim derken gözü cikarivermis oluruz.Alman köpeklerinin asagi yukari hepsi(DD,DK,WEimaraner)tabi fermaya duranlari kast ediyorum burada genelde serttirler.Ama bu sertlik yabanilere yani ava karsi olmalidir.
        Mesela bir tilki sansar,porsuk aninda onlar tarafindan paketlenip kenara konur.Iste bu sertlikdir ama iyi ITAAT egitimi almamis her cins köpekde hata her zaman mevcuttur.Itaati tam kavramis köpek ne komsunun tavugu kapar nede inege öküze saldirir nedeni gayet aciktir sertlik kontrollu olmalidir yani köpeginize tam hakim olmak zorundasinizdir ki avda diger arkadaslarin köpeklerine de yazik olmasin.Her cins köpek sahibine göre güzeldir hele güzel bir egitim almissa zevkle av yaparsiniz iki tarafda mutluluga ulasir bence.Iste ben bunu senelerdir yasiyorum ama temelde ITAAT'tir.
      Ama maalesef itaat egitimi tam almamis köpeklerde her zaman hata mevcuttur ne bileyim aport tam olmaz suya girmez silah sesi vs.vs.Bu örnekler cogalabilir.Bilhassa
Türkiyede avci arkadaslarimiz 6 aylik yavruya egitimin A'sini vermeden ava sokuyorlar cok büyük bir yanlis bence bu benim fikrim.Ondan sorular basliyor.Iste is yine dolasip itaate kilitleniyor.Arkadaslar tam itaati verin sonra egitime gecin derim yoksa
hatalar zinciri devamli artarak devam eder ondan sonra yine A'dan baslamak zorunda kalirsiniz.Hepinize kolay gelsin.Berlinden selamlar. www.avci43.de
Mustafa Erdem YALÇINDAĞ
1954 Berlin ALMANYA

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye
  • *
Eyvallah Ufuk kardeşim biz birbirimizi iyi biliyoruz da, bilmeyen dostlar yanılıyor bu ırk konusunda işte sorun bu ama belkide boylesi daha iyi herkes dd ci olurda av kalmaz sa o sorun olur :)
« Son Düzenleme: 08 Şubat 2012, 03:17:58 Gönderen: Turgay SULU »

Turgay SULU 1969
AKSARAY - ANTALYA

Çevrimdışı Tolga GÜVENDİK

• Müdavim Üyemiz
Drahthaarın böyle bir köpek olduğunu bilmiyordum..Peki kurzhaarın bu ırktan neyi eksik acaba o ırk fazla konuşulmuyor???
Tolga GÜVENDİK
1990 / MANİSA
ImgLand.net image

Çevrimdışı Ercüment YÜKSEKÇINAR

• Ercüment YÜKSEKÇINAR
  • Müdavim Üyemiz
yıllar önce drahthaar besledim gösterişli ve zeki bi köpekti amaaaa davara ve koyuna verdiği fermayı kekliğe vermiyordu bende kaldığı süre içerisinde ferma vermesine rağmen çağırdığımda dönüp geliyordu ama bu beni rahatsız ediyordu köpeği bir arkadaşa verdim arkadaş biraz boğazından kısmış köpek zayıflamış ve artık davara gider olmuş ve duyduğuma göre 5 davar parası ödemiş ve köpeği vurmuş neyse bu olaylardan sonra yıllarca drahthaar'ı aklımdan bile geçirmedim geçiren arkadaşlarımada engel oldum amaaaaa her drahthaar aynı değilmiş tesadüf eseri bir drahthaar aldım 1-1,5 ay önce, ava götürdüm çok güzel arıyor ve mükemmel aport ediyordu yaklaşık 300 m ileride davar sürüsü vardı ve korku sardı beni ya davara giderse diye ama sanki orada hiç bir şey yokmuş gibi geldik geçtik sürünün yanından ve 12 gün önce 2. drahthaar'ımıda aldım oda çok güzel ve iteatkar artık drahthaarlara olan ön yargımı yendim 1 köpeğin hatasını tüm drahthaarlara malettiğim için pişmanım her şeyin başı eğitim ....

« Son Düzenleme: 09 Şubat 2012, 12:24:16 Gönderen: Ercüment YÜKSEKÇINAR »
Ercüment YÜKSEKÇINAR
A Rh -  1973   ISPARTA
0 544 544 35 32

ISPARTA AVCILIK ATICILIK İHTİSAS DERNEĞİ BAŞKANI

Çevrimdışı Rıdvan KOCATAŞ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *

Erdem YALÇINDAĞ abim dediklerinin hepsine kelimesi kelimesine katılıyorum. Üzerine söylenecek bir şey yok.

Turgay bey maşallah partnerleriniz tartışmasız süper birer avcı ve dost.çoookk önceleri belki 15 yıldan fazla  Orhangazide bir av arkadaşımda görüp tanıyıp yıllarca özenmeme rağmen boş safsatalar yüzünden boş bir korkuyla DD sahibi olamadım :'( :'( ve son 3 yıldır Pars ile DDnin ayrıcalığını yaşıyorum ^-^ ^-^.açıkçası ilk cesaretide internet aracılığı ile sizin ve Rıdvan KOCATAŞ kardeşimin partnerlerini defalarca izledikten sonra bulabildim.beslediğim diğer ırklarda bana iyi avlar yaptırdı ancak iyiden daha üstünü yani mükemmelde varmış bunu DRAHTHAAR ile yaşadım 8) 8) 8).Rıdvana yüzyüze şifayende teşekkür ettim,yeri gelmişken ilk cesareti bulmamdaki faydalarınız için size ve partnerlerinizede teşekkürler.Bu arada Serhat SERİN kardeşim bu sitede kafasına DD ile ilgili bi dolu soru sıkıntı ve önyargı ile tanıştığım bir kardeşimdi ;) ;) :) :).olabilirdi aynı şeyleri aşşağı yukarı bende yaşamıştım :-[ :-[.hatta SERHATım önce DD konusunda ufak yollu gider bile yapmıştı,davet ettim tanıştık Pars ın peşine takıldık ve hepsinin boş olduğunu kendi gördü :) :).konuya yolladığı ferma resmi yağmura rağmen bayağı yakındı kaç metre vardı Serhat sen söyle ben bişey demiyorum yada ikinci kuş varda uçmadıysa ne yapıyor veya tek saçma almış uçup gözden yiten bıldırcınla ilgisi nasıl veya çelgin konusu yahutta fermada kalma süresi kuşları canlı getirmesi laf dinlemesi sahibine korumacılığı vesaireeeeeeee,ben demiyorum bişey sen yaz.bu arada SERHAT gibi güzel ve iyi bir kardeşimizide bize pars kazndırdı :) :) :) ^-^ ^-^ ^-^.yok canım bu DD ler 5para etmez bırakın herkes beslemesin ;) ;) ;) >:D >:D >:D >:D >:D ;D ;D ;D ;D.RIDVAN sevgili kardeşim bizim gönül kapımız herkese açık ver telefonumu dileyen buyursun gelsin tanışalım avlanalım bizim danada bende hazırım DD şova.sevgiyle saygıyla.BİR  DRAHTHAARDAN DAHA İYİSİ YİNE ANCAK BİR DRAHTHAAR OLABİLİR.

Ufuk abim;  yok çulluk avı zayıfmış yok kokusu zayıfmış vs. diyenler vardı. Bunlardan  3-4 kişiye senin telefonunu verdim. Arayın davet edin. Yada siz gidin ama bu seferde "köpeği bu arazilerin tanıdığı olunca ondan iyi av yaptı" vs. diye bahane bulursunuz. Onun için arayın davet edin. Kendi bildiğiniz arazilerde av yapın o zaman farkı görürsünüz dedim. Ama galiba seni arayan olmadı hiç. Arayacaklarınıda sanmam. Yemez çünkü ;D ;D ;D Ben buralara davet ediyorum hatta gelin buraya, geliş  paranızıda ben vereyim diyorum ona bahane çok oluyor uzak vs. diye ama senin için ne gibi bahaneler var onu kavrayamadım şimdilik. Ahmet hocama numaranı veremedim  daha ama gerekirse o gelmek isterse sana özelden mesaj atsın hocamıda bi götürüver çulluk kapanmadan. Kısa kokulu drahthaar görsün. Turgay abinin tabiriyle "dandik drahthaar" görsün ;D ;D

Drahthaarın böyle bir köpek olduğunu bilmiyordum..Peki kurzhaarın bu ırktan neyi eksik acaba o ırk fazla konuşulmuyor???

Tolga kardeşim kurzhaar için bir şey söylemek polemik konuları olabilir ama drahthaar bekçilikte, iz takibinde ve ava karşı sertlikte bir adım daha önde. Gerisi aynı.

Rıdvan KOCATAŞ - 0545 464 4805
1980 Antalya - İkamet  ISPARTA

Çevrimdışı Haluk ÇETİNTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Çok güzel paylaşımlar oluyor,biz yeni DD cilerde her yorumdan kendi DD miz adına pay çıkartıyoruz.İlk defa DD almaya karar verdiğimde kendisi bir poınterci olan arkadaşım Erdoğan Köroğlu ,bana SN Turgay Sulu ve Bodo adını söyledi.videolarını seyredipte hayran olmayan azdır herhalde.Sonunda Bodo nun bir yavrusunu edindim,şu an 8 aylık oldu.Turgay ve Cengiz arkadaşıma buradan teşekkürler sunarım.
Rıdvan ve Turgay arkadaşlar ve daha adını sayamadığımız üstadlar bu köpeklerin Türkiyede sevilmesinde öncülük ediyorlar,ama bana göre hala Türkiyede kurhzaarlar daha fazla tutuluyor gibi.DD lerin reklamı daha az yapılıyor bence.
şimdi acemi bir DD ci olarak bir iki sorayım üstadlara.DD eğitimi sizce kaç aylık iken başlanmalı ve kaç aylık olduğunda ava sokulmalı.Bir arkadaşıma DD aldığımı söylediğimde o bana avın birisini sana ikişsini kendine yapar dedi.kendi köpeği normal aportu yaptığını ama avı yediğini bu yüzden köpeği avda bıraktığını söyledi.
buradaki tüm yorumları hemen hemen okuyorum ama av yiyen DD den kimse bahsetmedi nedeni ne olabilir yada bunun için ne yapmalıyız

Tekrar okuyan yorumlayan herkese teşkükür ederim.
Haluk ÇETİNTAŞ
1970 eskişehir

Çevrimdışı Ramazan ASLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Korucu
selamın aleyküm arkadaşlar konu bayagı şenlenmiş  drahthaar  öncelikle zeki egitimi en kolay alabilen bir ırk bitmeyen enerjisi var sıcakta ve sogukta çalıda çırpıda her ortamda  hem yerden hem avadan arar  sahibini görmedigi yerde av kalkarsa sesle sahibine haber verir  koku yüksektir verilen egitime göre degişir  sahibini asla yarı yolda bırakmaz çok tasması  kullanmayı gerektirmez  hem iyi bir avcı hemde sahibinin bekçisi olur  cesurdur  hareket eden her nesle avdır onun için domuza korkuzsuz dalar yalan dolan fermalarla sahibini aldatmaz  avda çok ciddidir avı en kısa zamanda bulmak için çok çalışkan köpektir merada  drahthaarın sahibiyle kimse alay edemez  ettirmez çünkü uzun yıllardır drahthaar besler avlanırım  başka ırklara ezilmedi ezdi  bazıları kokuya degil ava ferma versede çalışkanlıgınla açıgını kapatır şekilci degil avcıların dostu drahthaar ispatı meralarda 
Ramazan ASLAN
A Rh + 1963 İsmetiye BURSA   

Çevrimdışı Gökhan TÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • "TÜRKÇE GİDERSE TÜRKİYE GİDER ! "
    • www.drahthaar.azbuz.com
bu konuda gereken değerlendirmeler layıkıyla yapılmış
üstüne daha fazla söylenecek söz de yok
ancak DD hakkında klasik bir lafımız var ya "anlatılmaz yaşanır" diye
DD ile avlanmamış ve sadece kulaktan dolma bilgiler ile devam eden arkadaşlara tek tavsiyem olabilir
o da müsait bir zamanlarında herhangi bir DD sahibi ile iletişime geçip avlanmalarıdır
zira "bozayı bilmeyen bir kişiye bozanın faydalarını anlatmak hiçbir şey ifade etmez"
bu konuda tüm değerli avcı arkadaşlara şahsım adına her zaman kapımız açıktır, başım üstüne

ha unutmadan da söyleyeyim,
bence DD'ın önemli bir eksisi var
O da ; DİKKAT!! YÜKSEK DERECEDE BAĞIMLILIK YAPAR :)
sonra tüm ırklar boş gelir
benden söylemesi :)

tüm arkadaşlara rasgele
sağlıcakla
Gökhan TÜRK
0 Rh+ 1981  AYDIN              www.drahthaar.azbuz.com

"Son suyu kirlettiğinizde, son agacı kestiğinizde ve son balıgı tuttugunuzda paranın yenmeyecegini anlayacaksınız. Jeronimo "

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
birde köpeğinizi kesinlikle dövmeyin su tabancası ile cezalandırın buda çok etkili bir yöntemdir.

Alparslan abi  DD su tabancasını yer benden söylemesi ;D ;D Köpeğimi kızdığım ve cezalandıracağım zaman kırbaş niyetine kullandığım bir ip vardı. Bi ara bahçede unutmuşum hala bulamıyorum ;D ;D

İkincisi drahthaarı gönül rahatlığı ile dövebilirsiniz ;D ;D ;D Eğer aranızdaki bağ güçlü ise drahthaarınızı dövmek masaj gibi gelir ona. Küsecek kırılacak diye derdiniz olmasın. Ama aradaki bağ zayıf ise o zaman bir şey diyemem.

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
o yüzden millete hep fark yaptık bu yıl çullukta ;) ;) ;) ;D ;D ;D 8) 8) 8) 8) ;D ;D ;D üstelik diğer arkadaşlardan kuş desteği almalarına rağmen ;) ;) :-\ :-\ :-\ ;D ;D ;D ;D,bende arkadaşlarım darılmasın diye 15gündür ördek kovalıyorum dondum soğuktan

Ufuk abi yinede farkın hala kapanmadığını duydum. Eğer sen 15 gündür ava gitseydin grubundaki estetik fermalılar iflas bayrağını çekecekler galiba ;D ;D

Arkadaşlar bakın bazıları hala karşılaştırma yapmaya çalışıyorlar. Öyle bir derdimiz yok. Bizler sadece drahthaarın güzelliklerinden bahsediyoruz.
Amaaaaa Ufuk Durak abimin grubunda 1 adet drahthaar 1 adet seter ve 1 adet pointer var. Ve bu gruptada hiç köpeği olmayan ve bütün ırklara aynı mesafede duran sitemizdeki Serhat Serin arkadaşım var. Farkları o sıralayıversin bi ara.

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
   Rıdvan aslında Serhat ın Mersinde 1 pointeri var ancak ben ve Pars ile tanıştıktan sonra illada DRAHTHAAR diyor ;) ;) ;D ;D ;D ;D,bende Serhat kardeşimi çok sevdim saygılı ve açık yürekli bir kardeşimiz o yüzden Parsı iyi bir dişiye çektiğimde babalık hakkı SERHAT SERİN kardeşimin hediyesi olacak :) :) :) :).bu arada 12 fark olunca çulluk avında beklemeye geçtim ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8) hatta başkalarının vurduğu kuşlarla destek alındığıda deşifre olduğu halde 8) 8) 8) ;D ;D ;D ;D itiraf başka bir arkadaşımızdan geldi nerdeyse ekiple bi ben bi Pars yarışıyormuşuz ;) ;) ;D ;D ;D ;D ;D 8) 8) 8) 8) 8) terbiyesiz bu Pars yahu ;D ;D ;D ;D ;D ;D.ben ördeğe gidiyorum o yine gidip çalı diplerinde ferma verip çulluk vurduruyor 8) 8) 8) 8) onlarıda saymıyorum ;) ;) ;) ;) ;D ;D ;D 8) 8) 8).

Abi sen sadece Yahya çavuş ile değil koskoca ekiple yarışıyordun. Bu önceden belliydi. Çavuş 3 vurdum diyor, ekipteki diğerleride 3 vurduk diyor. Toplam 6 kuş olması gerekirken 4 kuş çıkıyor ortaya. Ekibe "hani sizin 3 tane vurduklarınız" diye sorunca yanlış saymışız diyorlar. Yinede koskoca ekibe karşı odun tekbaşına mücadele ediyor. Tabi seninde katkın çok ama kaçırdıkların sayılsaydı ekibe 100 fark atardın gibime geliyor ;D ;D

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
Alparslan abi  DD su tabancasını yer benden söylemesi ;D ;D Köpeğimi kızdığım ve cezalandıracağım zaman kırbaş niyetine kullandığım bir ip vardı. Bi ara bahçede unutmuşum hala bulamıyorum ;D ;D

İkincisi drahthaarı gönül rahatlığı ile dövebilirsiniz ;D ;D ;D Eğer aranızdaki bağ güçlü ise drahthaarınızı dövmek masaj gibi gelir ona. Küsecek kırılacak diye derdiniz olmasın. Ama aradaki bağ zayıf ise o zaman bir şey diyemem.
boşuna dememişler DAYAK CENNETTEN ÇIKMADIR diye .....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Cem ÇOKDAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="http://www.dailymotion.com/embed/video/xlkhk5"  buda maxin 11 aylıkken çektiğim eğitim videosu birşeyler anlatıyor herhalde...

Cem ÇOKDAŞ
1974 kütahya

Çevrimdışı Emrah ERDAL

• AvlakForum Üye
  • *
Rahmetli Rita'yı da analım. Drahthaar estetik ferma vermez diyenlere gelsin. ;D

Buda Rita'nın emaneti Adoff

« Son Düzenleme: 10 Şubat 2012, 08:58:12 Gönderen: Emrah ERDAL »
Emrah ERDAL
1980-Ankara

Çevrimdışı Turgay SULU

• AvlakForum Üye