Gönderen Konu: SİMSON SUHL çifte hakkında bilgi ???  (Okunma sayısı 26858 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ahmet APÇİN

• AvlakForum Üye
  • *
SİMSON SUHL çifte hakkında bilgi ???
« : 16 Eylül 2011, 18:37:30 »
tüm avcı dostlarıma selamlar...arkadaşlar yakın arkadaşımın bir dostunda 12 cal  simson suhl çifte var...Tüfeğin sahibinde bundan ayrı farklı avrupa tüfeklerde var bir sürü isim saydı bana....Ben bu çifteyi almak istiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim....Tüfek 1962 modelmiş....Tüfeği gördüm dipçiğinin plastiğinde daha ne cizik nede en ufak bi leke var sıfır tüfek gibi.....Kundaklarıda da en ufak cizik yok..Fakat zamanla namluda çiğlenme gibi birşey olmuş dedi.....Özel bir cila gibi bişey sürmüş namluya....namluda sıfır gibi....tüfek kubuzu koyu renkli yani krom kubuzlu değil....boya nasıl anlaşılır ve bu simson çiftelerin tutulan modeli  nasıldır hiç bi bilgim yok.....Tüfek enjektörsüz ve namlu yüksek banttır...tüfek bana sıfır gibi göründü.....BU tüfeğin nelerine dikkat etmeliyim????? ....fiyat olrakta 2.500tl bu fiyat uygunmu.... YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİRİM TEŞEkKÜRLER.
Ahmet APÇİN
1988 ANTALYA

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: SİMSON SUHL çifte hakkında bilgi ???
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2011, 18:50:28 »
çokçok extra degilse klasik hiçbir simson 2500 lira yapmaz.... ancak fişek atılmamış ve özel yöntemlerle bakımı yapılıp korunmuş olanlara 1500-2000 lira verilebilirki böyle tüfeklerde bir elin parmaklarını geçmez....normallerinin yapacagı 1000-1500 lira arasıdır...
ejektörlü veya tam çakmak olması yada tam çakmak ejektörlüsü birde orjinalse fiyatı satıcının insafına kalır :))
keklik tavşanın hiç sevmedigi çiftelerdendir....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ahmet APÇİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2011, 19:06:44 »
abi tüfek av yapmamış doğru düzgün..sadece öyle ufak tefek atışlar yapılmış..namluda karıncalanma değilde çiğlenme gibi birşey olmuş ondan dolayı özel cila gibi birşey yapmış öyle dedi.boyalı namluyu nasıl anlarım..tüfeğin diger yerleri daha kutudan yeni çıkmış gibi..dipçiğindeki pilasti pedinde pile çizik yok..abi bide bu simsonların namluda 4 halkalısı; gdr yazanı ,Thrungen gibi çeşit modelleri duyunca kafam karıştı..teşekkürler Birol abi
Ahmet APÇİN
1988 ANTALYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2011, 19:10:46 »
halka işi şehir efsanesidir..namluda krupp yazsın isterse hiç halka olmasın...birde yine bir şehir efsanesi kupuz altı ördekli modelleri tercih edilir.....

namlu içi küçükte olsa gözenekli (karınca)degilse sorun yoktur...

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı M.Emin OLGAÇ

• Müdavim Üyemiz
  • (Keklik Uzmanı)
« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2011, 19:13:05 »
çokçok extra degilse klasik hiçbir simson 2500 lira yapmaz.... ancak fişek atılmamış ve özel yöntemlerle bakımı yapılıp korunmuş olanlara 1500-2000 lira verilebilirki böyle tüfeklerde bir elin parmaklarını geçmez....normallerinin yapacagı 1000-1500 lira arasıdır...
ejektörlü veya tam çakmak olması yada tam çakmak ejektörlüsü birde orjinalse fiyatı satıcının insafına kalır :))
keklik tavşanın hiç sevmedigi çiftelerdendir....
  • Falcor 958 (Robust) (Poze) (70)
  • Vursan 92 A Europa (65)
  • Vursan 92 A Europa (71)
  • Üzümlü MKE çifte (71)
  • İngiliz Setter (MARKO)
Emin OLGAÇ B Rh (+)  1967 TEİAŞ/MARDİN  

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 16 Eylül 2011, 19:21:13 »
en fazla 1500  ila1750 arası eder bencede.daha fazla verilmez.çok özel bişey değilse.
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Ahmet APÇİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2011, 19:27:46 »
abi tüfeğin namlu içine bakmadım ama içinde bir sorun olacağını düşünmüyorm..namlunun dış kısmının boyası siyah ışıl ışıl..çok küçük çiğlenmeler için özel bi cila sürdüm deyince boyadan şüphelendim..tüfeğin namlusunun boyasındanda anlamadığım için kuşkuya düştüm..diğer yerleri sıfır tüfeğin..bide tüfek sahibinin tüfek hastalığı var elinde bir sürü avrupa tüfek var..tüfek kötü olsa önceden  kendiside almaz gibi geldi bana abi..banada zaten tüfeği götür git parasını yaza kadar verirsin dedi..ben namlu boyalı olmasından korktum
Ahmet APÇİN
1988 ANTALYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 16 Eylül 2011, 20:09:24 »
abi tüfeğin namlu içine bakmadım ama içinde bir sorun olacağını düşünmüyorm..namlunun dış kısmının boyası siyah ışıl ışıl..çok küçük çiğlenmeler için özel bi cila sürdüm deyince boyadan şüphelendim..tüfeğin namlusunun boyasındanda anlamadığım için kuşkuya düştüm..diğer yerleri sıfır tüfeğin..bide tüfek sahibinin tüfek hastalığı var elinde bir sürü avrupa tüfek var..tüfek kötü olsa önceden  kendiside almaz gibi geldi bana abi..banada zaten tüfeği götür git parasını yaza kadar verirsin dedi..ben namlu boyalı olmasından korktum

öyle yada böyle o tüfek 2500 lira etmez en azından ejektörlü olsaydı çok temiz orjinal diyorsun 2 bin liraya anlaş derdim...
benim paramla işlem görmemiş ve çokçok temizse maksimum 1500 lira ederi vardır...

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Ahmet APÇİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 17 Eylül 2011, 01:39:00 »
değerli abilerim bilgileriniz için çok çok saolun..bende etmez diye düşünüyorum ama temizliği beni etkiledi..bakalım 2000tl gibi alabilirsem ..yinede sizin tecrübelerinize görede fazla galiba ama olsun..benden sonraki çoçuk yada torunlara kalır..inşallah satarda sizlerlede paylaşırım fotoğrafları..
Ahmet APÇİN
1988 ANTALYA

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2011, 22:46:22 »
Ahmet kardeşim, tüfek temizese 2.000TL gibi bir meblağı çekinmeden ver. Yerli ele alınır çifteler 1.000TL den başlıyor. Temiz bir simson evladiyelik bir silahtır. Özellikle namlusu ve dolayısıyla saçması mükemmeldir. (kromsuz namlu zaten imalatı yok, çok kaliteli özel alman namlu çeliği ve tabii işçiliği ve de sürme namlu boyası) sağlam bir mekanizma, normal bir silah ağırlığı, güzel bir kundak. Etkili ve uzun mesafeli saçma sürebilme özelliği. Keklik tavşan vs dağ avları tüfeği. Ağır dolu sevmez fazla kalın saçmaya gerek yok. namlu kromsuz kulanınca aynı gün temizlemelisin yoksa korozyonlanır. Alacağın silahın namlu içini iyi incele. Eğer emsali merkeller ithal edilebilseydi (keşke edilse)fiyatları ne olurdu sen hesap et. Bende ejektörlüsü var çok temiz yedek kundak da yaptırdım vücuduma göre çok memnunum, tavsiye ederim. Baretta kadar zarif değilsede ondan sağlamdır. Bu benim kanım.
  • Simson Suhl SXS ejektör 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g 222 SXS 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g. 222 SXS 16 Cal.
  • Akus OB O/U 12 Cal.
  • Huğlu 103 d O/U 12 Cal.
  • Yıldız SPZ-ME O/U 20 Cal.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

Çevrimdışı Ahmet APÇİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 22 Eylül 2011, 13:38:30 »
orkun abi bende 2000 tl yi gözden çıkardım artık..zaten tüfek sahibi tanıdık..tüfek senindir ne zaman para eline geçerse o zaman ver dedi..elime geçen ilk fırsatta satın alcam..tüfeği bilenlere sordum çok simson bulursun ama bu gibisini bulamazsın dediler..tüfekçi bir abinin babasından alınmış bir tüfek iki yıl önce..alan abide 1750tl nakit almış 2 yıl önce..tüfek namlusu özel birşeyle kaplanmış çizilmemesi için..hatasız sıfır bir tüfek..yardımın teşekürler abi rastgele
Ahmet APÇİN
1988 ANTALYA

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 22 Eylül 2011, 20:43:00 »
Ahmet kardeşim tüfek namlusunun özel bir şeyle kaplı olmaması lazım. Simsonlar sürme boyadır, yukarıda anlattım. Tüfeği anlayan birine yani ekspere muhakkak göster. Yerli imalatta sadece akus da var sürme boya. Onunda bir kaç yıllık mazisi ve 375 tl farkı var. Dediğim gibi tüfek temiz ise bence  2.000 yapar. Sonuçta biz tüccar değiliz. İhtiyaç olursa bir kaç yüz altına veririz gider. Onuda kullandığımıza sayarız. Burada olsa 2 dakkada tüfeğin seceresini okuttururduk. Neyse hayırlı olsun rastgele
  • Simson Suhl SXS ejektör 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g 222 SXS 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g. 222 SXS 16 Cal.
  • Akus OB O/U 12 Cal.
  • Huğlu 103 d O/U 12 Cal.
  • Yıldız SPZ-ME O/U 20 Cal.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

Çevrimdışı Berk YENİGEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 28 Eylül 2011, 22:06:29 »
simson temizse elli yüz fazla ver ne kaybedersin . tüfeğe alıştığın zaman anlayacaksın ne kadar güzel bir karar verdiğini.   Bi ara sarsılmaz vardı elimde , ev sahibimizin babası 75 yaşlarında yılların avcısıyla havadan sudan muhabbet ederken konu av tüfeğine geldi , sevgili ali amcam benim tüfek nasıl bi bak dedim . şöyle bi aldı eline güldü ve iyi bi su borusu dedi. açıkçası biraz alındım ve garibime gitmişti . evden getirtti kendi tüfeğini , bak dedi bu tüfeği almanyadan getirttim , ben bu tüfekle ne öküzler  (Geyik)   ne keçiler vurdum dedi. tüfek simson du.  o gün karar vermiştim bende aynısından almaya. allaha çok şüküraynı tüfekten bizede kısmet oldu. değerini bilmeyen bir mirasyedi çooook uygun bir fiyata bana sattı.  bugün rahmetli ali amcayı her tüfeği elime alışımda hatırlıyorum.  

Berk YENİGEN
1980 istanbul