Gönderen Konu: Beretta Şikayetleri  (Okunma sayısı 7298 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı A.Kadir KILIÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Beretta Şikayetleri
« : 03 Nisan 2013, 11:42:41 »
Beratta A400 XPlor Light aldım, 2 hafta sonunda tüfeğin namlusu komple küflendi. Aldığım bayiye geri veridim 3 gündür haber bekliyorum ses yok. Ben artık beretta falan kesinlikle almam. Tavsiyede etmiyorum.
1978-Balıkesir

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Ynt: Beretta Şikayetleri
« Yanıtla #1 : 03 Nisan 2013, 12:06:49 »
Piyasaya girmesinden 2-3 ay sonra ikinci ele düşen bir silah,ben olsam kıllanırdım bu durumdan hiç araştırmadınız mı.Yazık bi dünya paraya.Geçmiş olsun.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
« Yanıtla #2 : 03 Nisan 2013, 12:48:44 »
Berattadan'da şikayet geliyorsa yerli markalar hakakikaten iyi durumda demekki..
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

onurkaragoz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 03 Nisan 2013, 13:32:58 »
bı markanın her cıkarttıgı urun ıyı olucak dıye bı kaıde yok elbette onlarında urunlerınde sorunlar cıkabılır asıl onemlı olan bu urunun arkadasında olup olmadıkları fakat bı tufegı almadan ıyı bır arastırma yapmak gereklı dıye dusunuyorum cok cabuk kullanıcı memnunıyetsızlıgı olan bı tufek umarım sorun hallolur saygılar

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2013, 16:23:59 »
Baretta 391 , Baretta a 400 son modellerden alanlardan duyduğum canlı düşüyor , yaralı gidiyor. Bu tüfeklerden her hangi birisine sahip değilim . kullananların bu konuda ki yorumunu merak ediyorum.?????
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Nisan 2013, 18:27:18 »
KADİR BEY ÖNCE KONU BAŞLIĞI YANLIŞ OLMUŞ BERETTA SORUNU DEĞİL A 400 YAZIN DOĞRUSU BU :).BEN DAHA ÖNCE DEFALARCA YAZDIM A 400 YARAMAZ ALMAYIN DİYE BEN ALDIM  5 PARA ETMEZ.GERÇEKTEN ÖLDÜRMÜYO  İYİ OLAN TARAFI SORUNSUZ ÇALIŞIYOR TEK KURŞUNU SÜPER..ÇOOK ESTETİK AMA MALESEF KUŞ AVINDA ÖLDÜRÜCÜLÜĞÜ BERBAT BEN BERETTAYA YAKIŞTIRAMADIM BAYİLERE DE HERZAMAN DİYORUM BUNLARI GETİRMEYİN SATAMAZSINIZ DİYE YİNEDE GETİRİYOLAR MAKSAT BULUNSUN DİYE:).NEKADAR A400 KULLANAN TANIDIĞIM VARSA HEPSİ SATTI HİÇ BİRİ MEMNUNDEĞİL.3 NE 5 NE BAKMAYIN SATIN 391 390 YADA BENELLİ VEYA  BROWNING ALIN MEMNUN KALIRSINIZ BUNLARI KULLANMIŞ BİRİ OLARAK YAZIYORUM
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #6 : 04 Nisan 2013, 01:22:03 »
Ben bu konuda daha eskici yada safkancıyım diyebilirim keza bir Beretta 390 nın öldürmeme gibi lüksü olmadı duymadık buna eşdeğer s 55 s 56 lar hala tek geçiliyor

Bununla beraber bu kadar araştırma vede mühendislik boş değildir diyorum belki yeni tüfeklerde uygun mühimatı kullanamıyoruz bu şikayetlerde böyle geliyor....
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı M.Çağrı YILMAZ

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 04 Nisan 2013, 09:53:34 »
Arkadaşlar her tüfek fişek seçer.Bir arkadaşımda 303 vardı 32 gr kullanıyordu ve öldürmüyordu 28 gr denedi problemi sona erdi. Ve suya sıktığımızda bazı fişekler dökerek gidiyordu.Emin beyin dediği  gibi fişeği iyi seçmek lazım.
Bende Emin bey gibi 390 cıyım  berettanın hemen hemen her tüfeğini denedim.En iyi saçma 390 ın yalnız biraz ağır.390 a kadar olan seride ben tutukluk yaptığını görmedim.391 ve sonrasında tutukluk problemi var olduğunu biliyorum. Bazı arkadaşlarımızda berettanın 300 serisi bile var tüfeğe baksan artık hurdası çıkmış ama tüfek hayatta dikmemiş.Berettayı beretta yapan bence mekanizmasının güzelliği.
M.Çağrı YILMAZ
1978 Gaziantep

Çevrimdışı A.Kadir KILIÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 08 Nisan 2013, 20:31:45 »
Teşekkürler yorumlar için. Öncelikle xplor light çok hafif görsel açıdan çok kibar, hoş geri tepmesi çok çok az olan bir tüfek. Çok beğenerek ve güvenerek aldım. Satın aldığım yer hiç itiraz etmeden istanbuldaki berettanın fabrikasına gönderdi. Onlarda hemen italyaya göndermişler. Namlunun yenisi gelecekmiş.
Ben bu tarz basit sorunlarla karşılaşmamak için beretta markasına yüksek para ödedim. Özel namlu çeliği özel boya vb. Artıları var diye.
Ama karşıma çok kısa bir süre sonra böyle bir sorum çıkınca şok oldum. Aldığıma o an pişman oldum. Bakalım ;sonuca göre değerlendirip tüfeğimi geri verip vermiyeceğime karar vereceğim.
Ama aklımdan geçmiyor değil Yerli Malı her zaman daha iyidir diye.
Sağlık olsun bakalım neler olacak beretta ile aramızda.
1978-Balıkesir

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 08 Nisan 2013, 21:13:15 »
bence saçma için bir tüfeğin öldürmemesi diye bişey olamaz kabul etmiyorum,uygun mühimmatı bulama vardır.

örneğin ben back bore namlu kullanıyorum yüksek gramaj istiyor yoksa peneterasyonu düşük kalıyor,32 gramdan aşağısını ben silahıma sokmuyorum kuş havada çaput oluyor tabiri caizse ;)

a400 içinde mutlaka uygun mühimmatı bulmak lazım.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin