Gönderen Konu: 29.12.2012 KOPAYLA ÇULLUK(!) VE 30.12.2012 BARAKLA TAVŞAN AVIMIZ :)  (Okunma sayısı 5118 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tarıh: 29.12.2012.
Saat:06:55
Yer:Yalova
Sabahın erken saatlerınde vardıgımız merada hava zifiri karanlık...Yer yer yağmur ve rüzgar var.Çoktan doğması gereken güneş sisten yüzünü gösteremiyor.Tavşanın vurulmaması için bütün sebepler nerdeyse bir arada.Ama olsun.Sıkıntı yok :) Meraya tavşan uzmanı Atak ve çırağı Şilayı saldık.Daha 5 dk olmamıştıki  Atak başladı Caka cukaya...Yarım saat Ataktan senfonı orkestrası dınledıkten sonra bir valele koptu ama Sanki kurt  bi bacağını kopardı Atağın.Tavşan kaltı ama ses var sisten dolayı görüntü yok...Gelde kahrolma arkadaş...Bu arada sisten birbirimizi vurmassak iyi...Köpeği gözle takip etmek zaten imkansız.Bizde kulakla takip ediyoruz.Ama ses uzaklaştıkça uzaklaştı ve sonrasında kesildi. Havadaki siste hafıf hafıf aydınlanıyordu artık.Ama yinede 6-7 metre önümüz görünmüyordu.Tam ses gitti av bitti derken yenıden caka cuka...Yine yeni yeniden bir heyecan.Ha döndü, ha dönecek...Ama nerdeeee...Giden dönse ninem dönerdi misali tavşan dönmedi...Sonra kopegimiz dili 1 kariş dişarda geldı ve bizde mera değiştirdik.Değiştirmez olaydık.Tilki yuvasına düşmüşüz haberimiz yok.Yerler çamur, çamurda tilki izi de iyi belli olur :) Gece sanırım onbire onbir maç yapmışlar.Neyse ordanda çıktık eski oynak yerine gidelim dedik.Sis eski baskınlığını yitirmiş hava iyice aydınlanmıştı.Bu seferde yağmur yüklendi...Haydaaa...Dedik bu iş bugün olmaz.Atak izdeydi ama sahibi Muhterem abim ıslanmaktansa köpeği yakalayıp gidelim dedi Şilanın peşine girdi pürnerliğe ve 2-3 dk sonra bir el tüfek sesi...Dedim yok artık...Tavşan sandım ama bi baktim çalıların ardından elinde bişeyle geliyo.O da ne çulluk...Hemde hatrı sayılır buyuklukte.Abi hayırdır, biz tavşancı değilmiydik ne oldu bize ? :D Muhterem abi de yapıştırdı cevabı... -Kuşçular tavşan vurunca şaşırmıyonda, biz kuş vuruncamı şaşırdın dedı bıyık altından gulerek...Neyse artık olan olmuştu :) Maşallah Şila uçan kaçan herşeye sardığı için gözunden pek bişey kaçmıyor.Geçenkı tavşan gibi buda Şilaya rastgeldı.Nasip abimin  üzerine uçunca oda vermiş hakkını...Ava devam edecektık ama vardiya zamanı geldıgınden işe geç kalmamak için istemeye istemeye avımıza saat 09:20 itibarıyla son verdik.Bu seferlik uzun kulak yine yırttı paçayı...Ama yınede guzel vakıt gecırdık.

Bu resimler saat 09:00 gibi çekılen fotolar, varın sabahkıl havayı siz düşünün.
EL.jpg]

Tarıh: 30.12.2012.
Saat:07:10
Yer:Bursa civarları
Hava güzel, açık, yerde geceden kalma ufak tefek yağmur birikintileri.Meramız hasatı tamamlanmış zeytinliklerin içi.Mustafa abinin Barağı ve benim şımarık Şilayı saldık meraya.Barak önumuz sıra geceki izin peşine caka cuka yokuş yukarı uçtu gitti, tabi bizde barağın peşine geçit olabilecek yerleri kestik.Herkes yerini aldı.Mustafa abi eski bir traktor yolunu göstererek aman burayı bırakma dedi bana ve kendı de baragın sesıne dogru çıktı yukarı yamaca dogru.Şilada Mustafa abini peşinde bi oyana bi bu yana deli gibi koştura koştura...Yarım saatten fazla bekledım, bekldikçe üşüdüm, kımsede yok can sıkıntısından patlamak uzereyken Barağın uzaktan gelen tek tük cak cuk sesleri birden değişti, kesik sesleri artık uzun havaya döndü ve bende ne üşüme nede can sıkıntısı kaldı.Ha burdan ha şurdan gelır mı ucarmı kacar mı derkeeeeen...Booom...Yine Mustafa abi yaptı yapacağını...Ve Mutlu son...Tavşanın koşarken vurulması ve yaralı kaçması, bunu gören Şilanında  tavşanın peşine koşup canlı canlı sıkmasıda cabası oldu...Bızı en cok sevındırende bu oldu zaten... ;)
İnşallah Olacak bu kız olacak... 8)

« Son Düzenleme: 02 Ocak 2013, 00:53:26 Gönderen: Uğur İPEK »
1985-Yalova
Kalp atacak, Kopay kovacak aGa...Kovulmadan vurulan tavşana av eti demem!
Bülbülden bile güzeldir Kopay sesi...Oynak  sesi....Yatak sesi...Kalkma Sesi...Kovma Sesi...
İYİ KÖPEĞİN SECERESİ KAĞITTA DEĞİL, DAĞDA BELLİ OLUR! KÖTÜ KÖPEĞİN DE BAHANESİ BOL OLUR!

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Avınız ve muhabbetiniz daim olsun.

Sağol Ufuk Abi...
1985-Yalova
Bülbülden bile güzeldir Kopay sesi...Oynak  sesi....Yatak sesi...Kalkma Sesi...Kovma Sesi...
İYİ KÖPEĞİN SECERESİ KAĞITTA DEĞİL, DAĞDA BELLİ OLUR! KÖTÜ KÖPEĞİN DE BAHANESİ BOL OLUR!

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
Rasgelsin manzara süper
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Rasgelsin manzara süper

Cumlemize rasgelsin...Nedendir bilmem ama manzara av olunca daha bi super gorunuyor ınsana  ;D
1985-Yalova

Çevrimdışı Kemal YILMAZ

• Müdavim Üyemiz
  • Şehit oldu!
Kemal YILMAZ
1975 KONYA- ŞEHİT OLDU

Çevrimdışı Aydın KARAKİŞİ

• AvlakForum Üye
  • *
MAŞALLAH
Aydın KARAKİŞİ
1973 istanbul

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
çok güzel kareler ellerinize sağlık uğur bey  yeni yılda belasız kazasıznice avlara  rasgele
online photo sharing

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
çok güzel kareler ellerinize sağlık uğur bey  yeni yılda belasız kazasıznice avlara  rasgele

Sağol Hasan abi...2013 te de Başkentin uzun kulakları yine sana emanet ;)  ;D

Hasan abi senın bu resımdekı soldakı kopay benim Şilanın geleceğine çok benziyor, paylaştığın diğer resimlerinede baktımda dıkkatimi çekti... :o Senin mi Hasan abi o 3 RENK kopay... ?

MAŞALLAH

Teşekkurler... ;)
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2013, 13:12:42 Gönderen: Uğur İPEK »
1985-Yalova

Çevrimdışı Hasan CAN

• Müdavim Üyemiz
uğur bey evet benziyor benimde dikkatimi çekti  benim kopapaylarımdan fındık bende 15 kopay var hangi renk istersen var

Hasan CAN
1962 ANKARA

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
uğur bey evet benziyor benimde dikkatimi çekti  benim kopapaylarımdan fındık bende 15 kopay var hangi renk istersen var
HAsan abi Allah sana daha nice onbesler büyütüp egitmeyi nasip etsin. Ben bu işlerde çırak seviyesindeyim.
 O yüzden av konusunda senin gibi değerli abilerimden bilgi ve tecrubelerine ihtiyacımız var...
1985-Yalova

• AvlakForum Üye
  • *
Hasan   Abi  yokmu  canavarların  resimleri? paylaşta   gözlerimiz  bayram  etsin:)

senin  resimdeki  sana yakın olana  hasta oldum   resmen  ben  bu işte ustayım  diyor. maşalllah

« Son Düzenleme: 03 Ocak 2013, 10:16:49 Gönderen: Aydın KARAKİŞİ »
Aydın KARAKİŞİ
1973 istanbul

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

senin  resimdeki  sana yakın olana  hasta oldum   resmen  ben  bu işte ustayım  diyor. maşalllah

Hangisine hasta oldun Aydın Abi??? Hasan abinın resimdekilere diyosan onlara hasta olmayan yok zaten  ;D
1985-Yalova

• AvlakForum Üye
  • *
evet  uğur  kardeşim hasan  abinin  resimdekine   valla  çok  beğendim.maşallah
Aydın KARAKİŞİ
1973 istanbul

Çevrimdışı Uğur İPEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Katılıyorum Aydın abi  ;)
1985-Yalova