Gönderen Konu: SİVAS' a dışarıdan ava gelen avcı arkadaşlar.  (Okunma sayısı 10578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlhan FİLİZ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: SİVAS' a dışarıdan ava gelen avcı arkadaşlar.
« Yanıtla #25 : 22 Eylül 2016, 15:00:46 »
Kadir bey ; amacım polemik yapmak değil, ama ister 2000 Km ister 3000 Km yol gelsin kurallara uyup avlansın ama uymazsa kendi bilir, yakalandığı zaman da cezası neyse katlanır, paramı takozsuz avlanıyorsa tüfek mi gider, yoksa far avı yaparsa arabamı gider avlanan kendi bilir. Yakalandığı zaman da telefon edip sözüm ona hatırlı kişilere falan senle görüşecek diyip telefonu uzatanları çok gördük. Daha bu sezon. İzmir' den gelen avcı arkadaşlar aynı duruma düştüler. Av herkesin vicdanı limitlere uyulursa av sürdürülebilir hale gelir uyulmazsa maalesef sonra ki nesiller kınalıkekliği, çilkekliği ve bazı av hayvanlarını resimler de görürler.Rastgele...
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2016, 11:58:29 Gönderen: İlhan FİLİZ »
  • Symbol Süperpoze
  • Franchi Otomatik
İlhan FİLİZ
1959/SİVAS

Çevrimdışı Esat AYTUĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI
« Yanıtla #26 : 30 Eylül 2016, 11:44:56 »
Bir Elazığ'lı olarak keklik avlarında sürekli Sivas'ı tercih ediyoruz. Gerek doğası, gerek popülasyonu bizleri cezbediyor. Ama bu demek değil ki oraya gidip katlim yapıp doğaya zarar vermenin adı avcılık olsun.

Özellikle Sivas avlarında bu güzelliği korumak için maksimum seviyede özen gösteriyoruz. Buradan tekrardan Sivaslı avcı dostlara selam olsun. Kıymetini bilmek lazım bu güzel ilin doğasının.
1982 ELAZIĞ/MERKEZ

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı İlhan FİLİZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 30 Eylül 2016, 12:07:04 »
Kadir bey, bu resimler genelde Arjantin tarafı paralı avlaklar, Türkiye den de gidip av turizmi yapıp avlananlar var. Aynı resimdeki gibi Türk avcıları üveyik ve değişik çeşit bıldırcın vuranları Yaban Tv. de izledim Av herkesin vicdanı başka söze gerek yok yakalanmayan hırsız da beyden yücedir ama yakalanırsa da sonu hüsrandır. Herkes istediği gibi avlanabilir. Yalnız benim düşüncem avın sürdürülebilir olması için doğayı ve yaşadığımız bölgede av hayvanlarını koruyalım. Kurallara uyalım, Bütün avcılara Rastgele...Hayırlı Cumalar.
  • Symbol Süperpoze
  • Franchi Otomatik
İlhan FİLİZ
1959/SİVAS

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 30 Eylül 2016, 12:09:51 »
Keklik bizim kuşumuz sahip çıkalım.Sivas malatya keklik için güzel bölge orada yaşayanlara bu gorev daha çok düşüyor.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 30 Eylül 2016, 12:19:50 »
Keklik avlamaya gelen avcılara zorluk çıkaran ama yasak olan dağ keçisini çatır çatır avlayan Divriğli avcı bozuntularından da bahsedelim biraz.Koruma memurları bizzat o kaçak avcıları yakalamak için geziyorlar.denk gelirse başkalarınıda göstermelik kontrol ediyorlar.
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı İlhan FİLİZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 30 Eylül 2016, 13:55:04 »
Ömer bey, Divriğili avcı bozuntusu demişsin güzel de söylemişin, hatta daha da bana göre az söylemişin. Ha şunu da diyeyim Maraş' dan gelip Sivas' ın ilçesi güründe geçen sezon takozsuz ve fazla avla yakalanan arkadaşlardan da bahsetseydin. Tüfeğine el koyulup, idari para cezası kesilen sonra da Orman işletmede tüfeği satılan arkadaştan. Ne dedik av herkesin vicdanı. Ama bu sezon o dediğin göstermelik hiç olmayacak. Kontroller çok sıkı olacak. Bakanlık ve Milli Parklar Dairesi Başkanlığı bayağı bir memur atadı. Ayrıyeten 30 kişi Fahri Av Müfettişi Bakanlıktan görevlendirildi. Limitler aşılmassa herkes Türkiye' nin her yerinde ava açık yerde limitler ve kurallar dahilinde avlanabilir. Keklik sezonun da bütün avcıların kazasız belasız av geçirmelerini diler rastgele derim. Rastgele.....
  • Symbol Süperpoze
  • Franchi Otomatik
İlhan FİLİZ
1959/SİVAS

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 30 Eylül 2016, 16:59:58 »
Maraş merkezin ahlaklı avcısı pek bulunmaz ve. Ben elhamdülillah maraşlı değilim.sivasa gidip kırım yaptıklarını çok iyi biliyorum. İnşallah bu yıl av koruma memurları gereken denetlemeyi nizami yapar da bizlerde sizler gibi huzurlu bir av sezonu geçiririz
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 30 Eylül 2016, 23:42:05 »
Bence il il ayırıp şuralılar böyle burarılar böyle demek hiç hoş değil nereli olursa olsun insan insandır.
İnsan görünümlü baska maluklarda cok ama bunlar su illi bunlar buralı demek hoş değil olayı çözümden cok ayrıştırmaya cekiyoruz böyle diyerek saygılarımla.
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #33 : 01 Ekim 2016, 02:33:19 »
Benim av camiasında duyduğum en meşhur yabancı avcı katliamları maraştan malatya ve  sivasa giden avcılar ve bursadan eskişehire giden avcılar...Bu sitemler sözler boşuna değil mutlak..buralardan gelen avcılardan ılallah etmişler..
Bu arada maraşlı ve bursalı arkadaşlar kızmasın bunu yapanlar bu şehirlerin bu olayda adını çıkartmışlar kızacaksanız bu hemşerilerinize kızın..
Bir de anadolu da haymana var orasıda mimlidir ama dışardan gelenler değil oranın insanları yabancı avcıya aşırı düşmandır.
1982-İstanbul

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 01 Ekim 2016, 02:52:56 »
Benim av camiasında duyduğum en meşhur yabancı avcı katliamları maraştan malatya ve  sivasa giden avcılar ve bursadan eskişehire giden avcılar...Bu sitemler sözler boşuna değil mutlak..buralardan gelen avcılardan ılallah etmişler..
Bu arada maraşlı ve bursalı arkadaşlar kızmasın bunu yapanlar bu şehirlerin bu olayda adını çıkartmışlar kızacaksanız bu hemşerilerinize kızın..
Bir de anadolu da haymana var orasıda mimlidir ama dışardan gelenler değil oranın insanları yabancı avcıya aşırı düşmandır.

Sevgili Erdem bey 10 yıl önce bursa nufusu 500 bindi bugün 3 milyon simdi sizin zihniyetinizle bakayım olaya bu 2.5 milyonun ne işi var enim memleketimde parkımı işal ediyor okulumu trafiğimi hayatımı işgal ediyor o zaman onlarda gitsin kekliklerinin yanında otursun benim av sahama gök delen diktiler bende bursa kütüğü olmayanları kovalayayım o zaman bursadan böyle bir mantık var mı ?

Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 01 Ekim 2016, 08:17:57 »
Maraşlı yada bursalı diye yaftalamamız da haksız değiliz.Sebebini söylim.Dışarıya ava giden ekip vurabildiği kadar av vurup döndükten sonra avcı  kulübüne gidip ballandıra ballandıra anlatıyor.bunu duyan diyer ahlaksız avcı hırs yapıp daha çok vurmaya çalışıyor.bu kısır döngü yıl boyu devam ediyor.Yav adamlar sabah dağa çıkıyor akşama kadar dinlenme yok geziyor.herkes bireysel avlanıyor sadece dönerken birlikte oluyorlar.Yazıklar olsun onlara. En çokda o koruma memurlarına ve bu sistemi sürdürenlere kızıyorum.Girdikleri dağ yemin ederim iflah olmuyor.Bu sene Sivas'da  gördüğüm yerde ihbar edecem bakalım
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

The following users thanked this post: İlhan FİLİZ

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 11 Aralık 2016, 17:20:40 »
Arkadaşlar bende Sivasliyim
Son yıllarda Sivas a başka illerden okadar Avcı geliyorki akıl isi deil
Adamlardaki mantık şu  kimi istanbuldan kimi izmirden vs.vs. okadar yolu 2 keklik için mi geldim diyor akıl almaz bi  kıyım var  bu sene keklik avında mera akıl almaz derecede kalabalıkti kaza çıkmaması sans ti  adamlar öğleye kadar avlanıp onları pişirip tekrar aksama kadar avlaniyorlar limit falan hikaye hiç bir denetim yok allah sonumuzun Hayır etsin
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #37 : 25 Şubat 2017, 12:32:18 »
         Bence  avcılığın temel dayanağı vicdanımız ve inançlarımız olmalı. Sonra kanunlar ve büyüklerden bize intikal eden kurallar..

Şimdi MAK kararlarında keklik ve tavşan avı 15 ağustosda serbest bırakılsa gidip enikli tavşanları mı avlıcaz.  Yada diyelim gece avı serbest oldu, farla tavşan mı avlıcaz. Domuz avı yıl boyu açık olsa mayısta haziranda gidip yavrulu domuzları mı vuracağız??? Bunları benim vicdanım ve inancım asla kabul etmez...

Büyüklerimden ve babamdan öğrendiğim de yavrulu, gece tünekte ve savunmasız olan hiç bir hayvanı vurmamaktır.. Eylülden önce babam bize tüfeği vermezdi. Şubat sonunda da yağlayıp kaldırırdı tüfekleri.. İlkokulda babamın arkasına düştüm. Lisede kendim ava gitmeye başladım. 15  yıla yakın belgesiz evraksız avlandım.. O zamanlar böyle şeylerden haberimizde yoktu zaten.. Bir saatte 30 bıldırcın kaldırdığımız zamanlarda en fazla 10 bıldırcın vurdum. Çünkü çok vurmaya ailem hoş bakmazdı. Fazlası günahtı..

Şu zamanda maalesef vicdanların mihengi bozulmuş.. Ailesinde, çevresinde hiç avcı olmayan; bu işin geleneğini,töresini hiç öģrenmemiş birisi forumlara bakıp internetten gaza gelip başlıyor avcılığa.. Zannediyor avcılık ne bulursa vurmaktır..

İşte vicdan,inanç ve toplum kurallarının zaafa uğradığı bu zamanda kanunlar ve eğitim sağlam olmalı ki avcılık sağlıklı devam edebilsin..

Bu da vicdanlı, inançlı ve kanunlara uyan avcılar sayesinde olabilir.. Vicdansızlara fırsat vermeyelim. Şikayet edelim. Neme lazım demeyelim..

İşte tam kitabın ortası burası...
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 25 Şubat 2017, 13:21:59 »
Bir sezonu daha Divriğ avlaklarında geçirdik her hafta iki gün,inanın bikere av koruma gelmedi.bikere kontrol olmadı.Yazıklar olsun bu sisteme,vicdanı Olmayan avcıya,şu meşhur maraşlı avcılar bikere kontrol görmesi.bu nasıl iştir,bu nasıl düzendir.hayvanlara yazık günah,verdiğimiz onca para zehir zıkkım olsun, gözümüzün önünde divriğli avcılar keçi avladı tl çekmediği için kimseye diyemedik.
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #39 : 25 Şubat 2017, 13:36:52 »
Bir sezonu daha Divriğ avlaklarında geçirdik her hafta iki gün,inanın bikere av koruma gelmedi.bikere kontrol olmadı.Yazıklar olsun bu sisteme,vicdanı Olmayan avcıya,şu meşhur maraşlı avcılar bikere kontrol görmesi.bu nasıl iştir,bu nasıl düzendir.hayvanlara yazık günah,verdiğimiz onca para zehir zıkkım olsun, gözümüzün önünde divriğli avcılar keçi avladı tl çekmediği için kimseye diyemedik.
Fotoğraf çekseydiniz !
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 25 Şubat 2017, 13:54:30 »
Erol bey cümle sonundaki ünlem işaretini anlamadım ama fotoğraf çekilebilecek durum mesafe olsaydı onu bizde akıl ettik ama pusuya yatmış üç avcı silah sesi var konuşmalarını duyuyoruz ama görüntü resimleyecek gibi değildi
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #41 : 25 Şubat 2017, 15:33:22 »
Erol bey cümle sonundaki ünlem işaretini anlamadım ama fotoğraf çekilebilecek durum mesafe olsaydı onu bizde akıl ettik ama pusuya yatmış üç avcı silah sesi var konuşmalarını duyuyoruz ama görüntü resimleyecek gibi değildi
gözümüzün önünde divriğli avcılar keçi avladı tl çekmediği için kimseye diyemedik.
Siz bu şekilde yazınca,bende haliyle ''akıl ettiğinizi'' düşünemedim.
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 25 Şubat 2017, 15:47:45 »
Haddini bil erol, tanımadığın adama atar yapma!!!!!
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
« Yanıtla #43 : 25 Şubat 2017, 15:55:27 »
Heryerde sıkıntı büyük Sİvas bölgesini kurutup gitmediklerine şükür edelim.
  • SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #44 : 25 Şubat 2017, 15:58:22 »
Haddini bil erol, tanımadığın adama atar yapma!!!!!
Ömer bey,ben kime ''atar'' yapmışım ?
Yazdığım yanlışmı ?
Siz üslubunuza biraz daha dikkat etseniz !!!
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Fazlı MORAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #45 : 11 Mart 2017, 07:39:06 »
Sivas, Eskişehir, Malatya buralara giden avcıları o memleketin insanı götürüyor, evinde ağırlıyor. Adam bı alışınca iflah olmuyor. Vurduklarinin kasabın dolabında saklıyor. Kurallar kanunlar çerçevesinde her avcı avlagini korumalı bence. Bu kadar araziye ne jandarma yeter ne polis... Vicdan, vicdan illa vicdan. İnaniyorsa Allah korkusu. Bizler gaddar avcıların nasıl can verdiklerini duyuyoruz hep. Sürü sigirciklari avlayıp sepetle toplayan birinin "sigirciklar gözlerimi yiyoor" diye bagira bağıra can verdiğini biliyoruz. Artık RABBİM ıslah etsin bu vicdansizlari...
  • huğlu 401A
  • huğlu renova kinetik sistem
  • sarsılmaz concort sport 66 namlu
  • kurzaar
Fazlı MORAL
1973  terme samsun ikamet menemen izmir
Cümleler doğrudur sen doğru isen
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.