Gönderen Konu: Horizon av ürünü  (Okunma sayısı 2410 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Horizon av ürünü
« : 09 Ağustos 2016, 14:33:30 »
Saygıdeğer avcı dostlar... Yakın zamanda sipariş ettiğim http://www.horizonav.com.tr/av-yelegi-0277   kodlu ürünü ve beraberinde sipariş ettiğim horizon logosu 09.08.2016 tarih itibari ile biraz gecikmelide olsa elime geçti. Ürünün tanıtımında Ankara avcılarının talep ve ihtiyaçları göz önünde bulunudurularak üretildiğinden bahsedilmiş. Ancak ürünü açtığımda ilk etapta aklıma gelen avcılık belgelerinin bulunduğu standart ölçülü cüzdanın fermuarlı cebe girmediğini, girse dahi alttaki dikişlerden dolayı bu kez fermuarın kapanmayacağını gördüm ve hayal kırıklığı yaşadım.
    Akabinde ürünü incelediğimde ürünün tanıtım bölümündeki özellikler kısmında anlatıldığı gibi bir gibi gözükmediğimi farkettim. Öncelikle ceplerin dikişlerinin zeminin tamanın fileli bölüm üzerine orman desenli kumaşın montajının yapıldığı ancak tek dikiş kullanıldığın, bu ceplere kısmen fişek bırakıldığında ağırlıktan ve zaman sökülme ve hatta fileli zemine yapıldığından yırtılma olacağına kesin gözle bakarak yetkiliyi telefon ile aradım.
     Bayan görevliye neden istediğim logonun gönderilmediğini sorduğumda, elimizde yok gecikeceğinden ötürü farklı gönderdik dedi. ben ise beni neden aramadığınız bu logoları istemioum dedim bu kez farklı farklı izahatler.
    Gelelim asıl probleme; Ankara avcılarının yıllardır istek ve talepleri göz önünde bulundurularak üretildiği belirtilen ürünün fermuarlı bölümüne cüzdan sıkmaz ve sığsa dahi fermuar kapanmaz der demez ve akabinde bu ürünün 75 TL'yi hatk ettiğini düşünmüyorum der demez oradaki ilgili bey bana hitaben kısa ve öz bir şekilde ürünü gönderin inceleyelim dedi ve ben olur dedim.
     Ürünü paketleme yapar iken bana telefonda soruna yönelik geçerli bir açıklama yapmayan bu kişiler çok seri bir şekilde e-posta olarak

Bugün 12:55
Siz;
[email protected];
[email protected]
Merhaba,

Satın almış olduğunuz ürün hakkında ki  olumsuz yorumlarınızı  dikkatlice incelediğimizde; ürün açıklamasında  “evrak cebi “ ifadesi görülmemiştir. Ancak diğer bazı ürünlerimizde bu cep özellikle belirtilir .  Aşağıda ki metin incelendiğinde bu görülebilir.
Kumaş ile ilgili teknik datalar istenir ise tarafınıza gönderilebilir. Zannettiğiniz gibi basit bir kumaş değildir.
1990 yılından itibaren üretim yapmakta olan Horizon için hiç de alışık olmadığımız “ Ücretini hak etmeyen abartılmış bir ürün “  ifadesi haddini aşmış bir yorum olarak görülmektedir.
Ürünlerimizin iadesini lütfen, Yurt içi kargo ile faturada belirtilen adrese “ ücret alıcıya ait “ olarak faturası ile birlikte geri gönderiniz.

Ürün açıklaması;

1999 yılından itibaren, Ankara Tüm Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü değerli yönetici kadrosunun bilgi, tecrübe ve öngörüleri ile Horizon performansına uygun olarak üretilmektedir.

Yağmur geçirmez, soğuğa karşı koruyucu özelliği tam olan Oxford Polyester & Pamuk kumaştan, içi daima astarlı kumaşımızdır.
Dijital baskı ve transfer yöntemi ile parça ve metraj kumaşa yapılan baskı yöntemidir. Sınırsız renk ve model seçeneği olan bu yöntem ile fotoğraf kalitesinde ve ince ayrıntılı baskılar elde edilir.
Horizon, Dijital Transfer ( Süblimasyon ) baskı tekniği ile kendine has desenler ile üretim yaptırabilmektedir.  " Orman desen " genel tanımlanması ile çok farklı koleksiyonlar ve donamları üretebilmekteyiz.

Av sezonunun açıldığı dönemde Ülkemiz genelinde hava ısısının yüksek olması nedeniyle, hafif olan bel ve kemer yeleklerimiz tercih edilmektedir.

Soğukların hüküm sürdüğü sezonlarda da, kalın giysiler üzerine takılarak kullanılması bel ve kemer yeleklerimizi dört mevsimlik, kullanıcı dostu ürünler statüsüne sokmuştur.

Kumaş bedenler üzerine 20x20x8cm ölçülerinde iki büyük cep ve yine bunların üzerinde yapışık körüklü iki cep daha bulunmaktadır.Ön cepler iç içe fonksiyonel dört bölmeden oluşmaktadır.

Cepler içerisinde güçlü lastikten oluşturulmuş toplam on adet fişeklik mevcuttur. Fişekliğin lastik seçilmesi, değişik kalibre dolu kullanan avcıların tercihine cevap verebilmektedir.

Büyük ceplerin tek yanlarında pirinç çıt çıt lar, ceplerin hacimlerinin opsiyonel kullanılmasını sağlamaktadır. Cep kapaklarında separe kemik fermuarlarla 10x20 cm lik estetik iki cep daha bulunmaktadır.
45x20x8 cm ölçülerinde ki sırt cep kan geçirmez malzeme ile kaplıdır. Sırt cebin her iki tarafında ki pirinç çıt~çıtlar bu cebe de opsiyonel kullanım sağlarlar. Sırt cebin üzerinde 15 cm lik iki adet velkronlarla kapatılan ayrıca file cep mevcuttur.

Ayarlanabilen kemer bölümü 38 mm çok güçlü kolonlarla yapılmıştır. Kemer kısmının üretiminde uygulanan ayar sistemi, farklı beden ölçülerine uygunluk sağlamaktadır.

Benzeri taklit üretim çabalarına tesadüf etmekle birlikte, halen aynı kalite ve işlerliği olan bu ekonomik fiyatta bir bel yelek üretimine rastlanmamıştır.
Taklit edilen ürünlerimizin reel fiyatlarını yine Horizon olarak belirleyip bu sanal ortamda pazarlamaktayız. Bu sebepledir ki, araştıran, okuyan takipçi doğa sporcuları, Horizon 'un bu hizmeti ile kısır ürün satın almaktan kurtulmaktadırlar. Dileğimiz üretim yapma arzusunda olanların, kendilerine özgün modeller ile varlıklarını sürdürmeleridir.

mesajı atarlar.
     Şimdi soruyorum; Horizon ürününü ilk kez sipariş ettim ve kullanmadan bana dikişler güven vermedi ve cüzdan sığmadı. Kendilerinin sitesine yorum bölümüne mesaj yazdım ancak sisteye eklenmedi. Bir kaç kez denedim ancak bir türlü sisteme eklenmedi.
      Resimleri paylaşıyorum ve yorumlarınızı bekliyorum.

1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Selim UYGUN

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
Ynt: Horizon av ürünü
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2016, 15:01:50 »
Selamlar

Mesut Bey ben de Horizon avdan ürün alan birisiyim. Ürünlerini ve samimiyetlerini çok beğeniyorum. Özellikle Derya Bey müthiş bir insan. Daha havaleyi yapmadan sipariş sepetimdeki ürünleri kargolamış ve ertesi gün elimde olmasını sağlamıştı. Sanırım sizin işlemlerinizde bir sıkıntı olmuş, Derya bey ile görüşmenizi öneririm. Mutlaka bir açıklık getirecektir.

Saygılar.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 06 Ekim 2016, 11:24:02 »
Menderes bey yorumunuz için xöncelikle tşk. ediyorum. Burda anlatmak istediğim tanıtım bölümünde anlatıldığı gibi bir ürün olmayışı. Resimlerde görüleceği üzere bir av yeleğine standart ölçülere sahip ruhsat girmiyor. Sözüm oki, ürün imalatı esnasında anlatıldığı ve abartıldığı gibi önem verilerek üretilmiş bir ürün olmadığı. Tabi bu tartışılır. Ancak resim ortada... Kaldıki arayıp bunu söylediğimde "hemen paranızı iade edelim" şeklindeki konuşmaları ve akabinde attıkları mesajda kargo ücreti alıcıya aittir demeleri. Ben 7-8 liralık kargo ücretini konuşmaya utanıyorum...Bilmem anlatabildimmi? Bir diğer konu ise, bence en önemlisi, üyesi olduğum VE YORUM YAPMA HAKKIM BULUNAN BİR SİTEDE YORUM YAZMA HAKKIMIN ENGELLENMESİ...Empati yapmanızı öneririm. Yorumununz ve katkınız için tekrar teşekkür ediyorum. Sağlıcakla kalın.
1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #3 : 06 Ekim 2016, 13:08:39 »
Horizon güzel ürün yapar..10-15 sene içinde bir pantolon,bir ceketini,iki yeleğini ve sizin almış olduğunuz ürünün aynısı olan bel yeleğini almıştım.Halen hepsini kullanıyorum.Kumaşları çok sağlam ve kolay kolay yırtılmıyor..Eskidi gittiler halen giyiyorum..Özellikle kullanmakta olduğum ceketini tavsiye ederim,çok fonksiyonel,bir keresinde köpeğimi bile içinde taşımıştım :)
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #4 : 06 Ekim 2016, 17:14:04 »
Selamlar,
Mesut Bey yaşamış olduğunuz sıkıntıyı anlıyorum. Şahsen horizondan
Bir şikayetim olmasa da alış veriş yaptığım diğer sitelerden buna benzer
Hatta daha kötüsünü yaşadığım oldu. Ürünün elinize ulaştığı andaki düşüncelerinizi
Tahmin edebiliyorum. Maalesef geçmişte olduğu gibi günümüzde de müşteri memnuniyeti kavramı oturmamış durumda. 50 Tllik bir ürün de alsanız 1500 tl ye bir tüfek de alsanız muhatabınız olmayınca
Üzülüyorsunuz. Yani olan yine size bize oluyor ...
Ayrıca kargo ücreti konusu ve yorumlarınızın engellemesi aslında en kötüsü...
Saygılar.
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya