Gönderen Konu: Tüfek ustası Ramazan Aknarçay mı? Aman!  (Okunma sayısı 21721 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Tüfek ustası Ramazan Aknarçay mı? Aman!
« Yanıtla #50 : 02 Nisan 2016, 22:11:26 »
Forum adına çok üzücü ve kırıcı bir durum . Hiç tasvip etmediğimiz onaylamadığımız tipte yorumlar . LÜTFEN AKLI SELİM.
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #51 : 03 Nisan 2016, 01:00:49 »
Beyler, yönetici olarak haklıyı haksızı tespit edip yargılama, cezalandırma yetkimiz de yok, haddimizde yok. Sadece tartışmaları engellemeye çalışıp, "forum kuralları"na uygunsuzluk varsa uyarmak. Ramazan ve Ömer Beyler arasındaki anlaşmazlık bir şekilde konuşa, yazışa çözülecek veya her şey daha açık hale gelecektir. Yani onların arasındaki konuyu ayrı, o iki taraf arasındaki hariç diğer hepimizin arasındakileri birbirinden ayırmanın daha doğru olacağına inanıyorum.

Yukarıda karşılıklı kırıcı şeyler yazılmış ama "kendi aranızda" tamiri zamanla mümkün olmayacak kadar büyük değil (bence). Hatta büyük tartışmalar bazen ileride birbirimizi daha doğru tanumamıza vesile olabiliyor. Böyle olacağını umalım ve bir nefes alıp onlar arasındaki hususu da derinleştirmeden, birbirmizi de daha fazla incitmeden,  bir bekleyip sadece bilgi ve belgelerin devamını sabırla bekleyelim. Bilgimiz olsun, daha iyi anladıktan sonra eleştirimizi (ama kırıcı olmadan) yapalım. Biraz sakince bekleyelim.

Ömer Bey fotoğraflarınızı paylaşın, tartışma uzamasın lütfen.

Selam ve saygılarımla..
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Hüseyin ÜSTÜN, Tunç GEÇGİL, Cemal MADEN

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 03 Nisan 2016, 21:22:26 »
Resimleri daha önce hiç yapmadığım için yükleyemedim..yardımcı olacak arkadaş varsa watsaptan göndereyim o yüklesin
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 03 Nisan 2016, 22:29:12 »
Bir iddia ortaya atılırken iddaa yı doğruluyacak ispatlar sunmak gerekir.

Yoksa sôylemleriniz  inandırıcılığını kaybeder.

Burada ilk muhatap olunacak Ramazan ustadır.

Ve benim kanaatim( tüfeğimi ramazan ustaya göndermiş ve memnun kalmış biri olarak) Usta bu durumu bu safhaya getirmezdi diyorum.

Birşeyler  eksik yada kopuk.

Görüyorum ki forum da Ramazan bey  epey seviliyor.

Yani olayı bu boyuta gelmeden çözerdi diye düşünüyorum.

• HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #54 : 04 Nisan 2016, 00:28:44 »
BU KISMI SONRADAN SİLECEM ÇOK RESİM OLDU ÖĞRENİLMESİ İÇİN HAZIRLADIM
ASLINDA YERİ BURASI DEĞİL BİLİYORUM
AYRICA BU İLETİ BAŞKALARININ İŞİNEDE YARAR YÖNETİCİLERİM
ALTERNATİF OLARAK BU İLETİYİ BİRYERLERE ALABİLİRLER.

« Son Düzenleme: 04 Nisan 2016, 00:41:57 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #55 : 04 Nisan 2016, 03:05:41 »
Resimleri daha önce hiç yapmadığım için yükleyemedim..yardımcı olacak arkadaş varsa watsaptan göndereyim o yüklesin
Bana yollayın ben yüklerim. 05355665305
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Ahmet YILDIZ 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 04 Nisan 2016, 09:34:14 »
Ömer bey . Tüfeğinizin kendi firması dururken gidip neden dışarıda yaptırıyorsunuz ki ? Karşınız daki ustanın hangi firmada ne görevi olduğunu iyi araştırın bundan sonra. Yorumlar da Ramazan Bey den memnun olanlar var . Benim görüşüm bu tür işleri kendi fabrikasında yaptırın.
1979 Istanbul

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 04 Nisan 2016, 10:57:06 »
Ahmet bey öneriniz için teşekkürler düşünemedim işte...Gökhan Bey e watsaptan 4 tane resim attım.yüklediği zaman o çok bilmiş kişilere karşı cvp hakkımı kullanacam
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #58 : 04 Nisan 2016, 13:49:03 »
Bende memnun kalmamıştım,arkadaşı niye suçluyorsunuz,750 tl ye tüfek yaptırdık namlunun yarısı kromlu yarısı kromsuz boya gibiydi,kasayla namlu uyumlu değildi,gözle görülür sapma vardı,ben o defteri 300 tl ye av yapmayan bir arkadaşa satarak kapadım,herkez memnun olmak zorundaymış gibi bi hava oluşturursanız adamıda böyle konuşturursunuz.Ustanın ters anı bizemi denk geldi...
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

The following users thanked this post: Sefa GÖKÇE, Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Raha BOLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #59 : 04 Nisan 2016, 13:53:52 »
Benide taa fabrikaya yanına gittiğimde gezdirmişti,ne diceğimi bilemiyorum,tamam ilgilendi,dinledi hakkını yememek lazım ama,bende yaşadığım şeyi nereye koyacağımı,ustaya kızayımmı kızmayayımmmı hala karar veremiyorum,buraya yazsan bi türlüü yazmasan bi türlü,o yüzden arkadaşa çok yükleniliyormuş gibime geliyor.
Raha BOLAT
1977 kırıkkale

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #60 : 04 Nisan 2016, 15:11:46 »

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #61 : 04 Nisan 2016, 15:20:55 »
Hocam kimse arkadaşı suçlamıyor.
Asıl arkadaşım birilerini suçluyor. Biçok insanda nasıl olur biz memnun kaldık defalarca lütfen resim
Atar mısınız diyor.

."beynimden vurulmuşa döndüm..ustaya aynen şunu söyledim.bu durumu avlak üyeleriyle paylaşacam ustalığı nı bilsinler dedim..2 Hafta hiç aramayan usta bu defa sabah akşam beni aradı.açmadım.Tüfek ustası arayan arkadaşlara ibret olsun.varsa eksik fazla usta burda buyursun cvp versin "

Demişsiniz siz ustaya cevap hakkı vermemişsinizki biz neden verelim adam sizi aramış açmamışsınız. Belki neresini beğenmediniz diye soracaktı varsa bir hatam duzelteyim diyecekti itibar kaybetmektense para kaybetmeyi yeğlerim diyecekti. Siz kendi tufeğiniz için bu şansı ustaya vermezseniz zaten bize ne burada paylaşılsa ne olur paylaşılmasa ne olur.

Resimlerdeki rutuş boyası ile boyanan yerde baya minikmiş bu arada namlunun tam ucunda.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2016, 15:37:31 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
« Yanıtla #62 : 04 Nisan 2016, 15:55:06 »
Ben bu resimlerden pek bişey anlayamadım.
Namlu uç kısmı gün ışığı dolaylısıyla parlak çıkmış.
Namlu ucunun neresi tam olarak yamalı anlayamadım doğrusu,var ile yok arası birşey.
Birde dipçikte problem var demişsiniz,dipçik geriden jilet gibi görünüyor.Ama varsa bir sıkıntı dipciğin resminide ekleyin lütfen...
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Mert PASTIRMACI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #63 : 04 Nisan 2016, 17:27:08 »
Ustayı zırt pırt aramayacaksın diye bir mantık olamaz. Benim silahım çok kıymetlidir usta gerçekten ustayım diyorsa o özeni gösterecek. Burda bahsi geçen makine su tabancası değil. Bu olayda esnaflığa sığmaz usta gereken açıklamayı yapacaktır sözkonusu durum büyük bir maduriyet.
1992-İstanbul Yenisahra E-5 Gedik Silah Av Ve Outdoor Mağazası

The following users thanked this post: Sefa GÖKÇE, Yaşar KÖKÇEN, Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #64 : 04 Nisan 2016, 17:42:45 »

telefondan baktım pc den baktım acaba yuvarlak içine alınan yermi?
1978 Bursa

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #65 : 04 Nisan 2016, 17:47:18 »
Ucundan itibaren 5 cm lik kısım adi boyalı.boyalı yerde zaten doğru düzgün boyanmamış
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 04 Nisan 2016, 18:05:43 »
Ömer bey belkide haklı olduğunuz bir konuda sizden farklı düşünen insanlara hakaret etmenizi gerektirmez .Hepimiz burda hoş sohbet için bulunuyoruz.Konular açıp yada açılan konularda fikirlerimizi beyan ediyoruz. Bende farkındayım Ramazan Usta kendini bazı arkadaşlara bayağı sevdirmiş. Ama emin olun bunu tatlı diliyle başarmıştır.Lütfen sizde paylaşımlarınızda diğer saygı değer avcı arkadaşlarımıza kibar davranınız. Sinirlenmiş olduğunuzu hepimiz fark ediyoruz ama kalp kırmamaya lütfen biraz özen....

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
« Yanıtla #67 : 04 Nisan 2016, 18:13:15 »
3 mm yer için usta 50 mm yermi boyamış.
1978 Bursa

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #68 : 04 Nisan 2016, 18:15:32 »
Arkadaşlar,

Karşılıklı hakaret ve atışmaya döndüğü için, konuyu silinmek üzere kilitliyorum.

Edit: Cevap hakkı doğurabilecek mesajlar konudan kaldırıldı. Yine de , rahatsız edici bir mesaj olduğunu düşünürseniz, moderatöre rapor et butonuyla bildirebilirsiniz. Bize gelen moderatör raporlarında, her iki tarafın aleyhinde de farklı farklı görüşler var. Ancak yönetimi de suçlayıcı ifadeler var. Kendi haline bırakalım da, kavga,, küfürleşmelere ve boyutu hukuki olabilecek safhaya mı gelsin isteniyor ? Yapmayın arkadaşlar.

İçerisinde karşı tarafı kışkırtıcı ve/veya hakaret içeren ifade olmamak kaydıyla, iletmek istediğiniz mesajınızı bize iletin, konu altına ekleyelim.

Ayrıca yukarıda da yazdığım gibi, rahatsız olabileceğiniz bir mesaj varsa moderatöre rapor et butonuyla yönetime bildirebilirsiniz.

Edit2: Ramazan Aknarçay usta, adı soyadı geçtiği için bizzat kendisi cevap hakkını kullanmak istediğini söyledi. Konuyu geçici süre için kilidini açıyorum. Kavga, gürültü, hakaret, kışkırtıcı ifadeler ya da bunlara mahal verebilecek sözlere müsaade etmemiz mümkün değil arkadaşlar. Bilginize.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2016, 00:00:24 Gönderen: İbrahim AYSU »
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Alkan YOKSUL, Atagan YILDIZ, Osman LİMAN, Hüseyin ÜSTÜN, Adem KARACAN

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #69 : 07 Nisan 2016, 01:50:58 »
Değerli avlak sakinleri konu malum aslında yazmayacaktım ama düşündümki bu çamurun izi bile  gerek bende gerekse yaptığımız işlerde kalmamalı.

Ömer bey iyi güzel yazmışta neresinden baksanız eksik çevirip baksanız fazla gibi.Ömer bey aradı franchi y.oto  tüfeğinin  dipçik elkundağı verniklenecek gerekenler konuşuldu eğitimci olduğunu söyledi hitap ömer beyden ömer hocama döndü benim için . fiyat nedir ee soracak adam 110 tl dedim düz olmazmı dermiki tarafından 100 tl olur hocam size dedim .

Bu  arada av atış hobisi olan  eğitimcilere çok ama çok sempatim var  ,niye derseniz düşünsenize çocuklarımızla hafta içi uğraşıyolar iyisi var haylazı var  vsvs  hafta sonu hocamız çıkmış dağlara çiçekler böcekler temiz hava nasipse bide barut kokusu aldımı offf . ptesi geçmiş sınıfının karşısına bu durumdaki hocalarımız inanın daha öğretici daha hoşgörülü daha sevgi dolu olmazmı.Yıllar önce aynen bunları yaşayıp anlatan  kulakları çınlasın bir öğretmenim vardı gerçekten çok farklıydı.Hep aklımdadır ve yaradan  meslek olarak bana bu şansı vermişse ben kullanırım .

Yani hocaya yapılabildiğince güzellik yapılacak .Ömer hocaya hocam anlaşmalı kargomuz var kendiniz öderseniz fazla ücret alıyolar karşı ödeme yapın o kısmı sonra helalleşiriz dedim(Kargolar gerçekten bir tüfek taşıma için indirimsiz 30-40 tl alıyolar bunu fazlaca bulduğum için uygun olan bütün müşterilerime bu şekilde söyler daha az ödemelerini sağlamaya çalışırım) ömer beyin söylediği gibi kargo benden ifadesi kesinlikle yoktur hoca böyle anladı yada ben anlatamadımsa bilemiyorum .Yada şöyle diyelim ömer beyin gönderi barkotu 25.03 tl benim gönderi barkotum 14.50 tl toplamda 39 -40 tl 100 tllik işte  bunu ben nasıl karşılıyabilirim ki.İnanın bırakın para kazanmayı aç kalırız .
Devam edelim ömer beyle vernik konusunda anlaştık .arkasından namluda çizik olduğunu mekanizma arka stop burcunun yerinden sıklıkla çıkıp tüfeğin çalışmasını engellediğini ve kasa üzerinde küçük bir rötuş yapılacak yer olduğunu söyledi  tüfek geldikten sonra bi bakıp olabiliyorsa yapılacağını söyleyerek telefonu kapattık .
Tüfek elime normalde 2. gün gibi gelir 3. geçti .Yine misafirim var bakamadım bu arada sağolsunlar tüfek vs işlerinde heryerden misafirimiz eksik olmaz herzamanda çayımız çorbamız vardır .Ömer bey aradı aramış bakamadığımı bakıp kendisine döneceğimi söylesemde 5. tüfeğin bendeki 2. günü bir hafta oldu göndereli bir vernik nekadar sürerki gibi benim için anlamsız bir serzenişte bulundu .Aslında filim orda kopmalıydı ama ömer HOCAMIZIN işi yapılacak.

Neyse tüfeğine baktım ruhsat fotokopisinde yazan yapılacaklar listesi  4 satır yani 4 kalem.Aşağıdaki kayıtları kafamıza göre yazamayız İllaki müşterinin istekleri doğrultusunda not alınır ve fiyatlandırılır .Neye ne kadar ücret yazıldığı apaçık görünüyor.Bu ücretlendirme Yukarda bahsettiğim eğitimci sempatimden kaynaklı yanlış olmasın .

Ömey beyden 120 tl ücret alındı.Bunun 25 tlsi geliş kargo bedelidir.Toplamda 95 tl benim yapılanlara istinaden aldığım yada almadığım neye sayarsanız.

Namlu uç kısımda mengene izi var derin epeyce.yaklaşık 3mm yatay 1 cm dikey izler var. Derinliği kaybetsem çukurlaşacak , geniş bir temizlemeyle giderilir ancak yani 1.5 cm dikey 2 cm yatay temizlemeyle anlaşılmaz bir şekilde çizik kaybolacak lakin bu genişlikteki rötuş azda olsa sırıtır.Bunu vernik temizlenip alttan güzel renkli desenli bir ağaç çıktığında hocaya şeftolun bu ağaçta hoş olacağını söylemek için aradığımda kendisiyle paylaştım .TÜFEĞİ SATACAĞINI bu bakımdan mengene izi olacağına rotuş olmasının daha iyi olacağını kendisi söylemiştir.Şeftolüde sevmediğini vernik yapmamı söyledi.
HOCANIN tüfeği bitti aradım hocam tüfek hazır 120 tl borcunuz var UYGUNMUDUR SİZCEDE (kendisinin söylediği gibi uyarmı kelimesi  benim uslubum değildir.) tamamdır vs.
Tüfeği gönderdik neyse almış beğenmediğine dair  mesaj atmış vs.Eyvallah aradım yanıt yok .müsait değil heralde sonraları aradım birkaçdaha yanıt ok haaa sonra anladıkki hoca burlara yazacakmışda  küşmüş .

Tüfeğin macerası bu şekildedir .
Şimdi bize düşenleri söyleyeyim.

1- Ömer bey hata insana mahsus  hata olmamalı şizin tüfeğinizdede  asla olmadı 10 üzerinden 9.5 iş işçilik yapıldı var diyorsunuz saygı duyarım peki konu yada yapılan işi beğenmediğiniz maduriyet varsaki var dediğiniz  sizin tüfeğiniz mesajınızdan sonra defalarca aramama ragmen kendinizinde yazdığı gibi telefonu açmadınız .Bunun Açıklaması ne olabilir  bu durumda benden nasıl bir talebiniz olabilirki .

2-Resim atarsanız durumun aydınlatılması anlamında iyi olur demişler arkadaşlar bende dahil  bayiye verdim diyorsunuz .Bayiye bu tüfeği sattınızmı ki resim çekemeyecek kadar tüfek üzerinde tasarrufunuz olmasın .Sattıysanız bu namlusu yamalı gibi ,dipçik el kundağının çizgileri vernik dolmuş BEYNİMDEN VURULMUŞA DÖNDÜM  dediğiniz tüfek hemencecik talip bulmuş olmuyormu, bu durumda  bayi arkadaşmı işi bilmiyor oluyor.Yok satmadıysanız  atmıyorumla başlayıp resimleri hazırladımla devam edip sonrada bişekilde yazdıklarınızda adeta çelişen resimler atan , iddia ettiğiniz kısımların detaylı resimlerini atamayan yok parlamış yok uzak çıkmış görünmüyor diyen yine siz değilmisiniz .
 Bu arada siz hiç çizgileri vernik dolmuş dipçik elkundağı görmemişiniz sanırım  buyrun bakın .

Şimdi sizin dipçik el kundağının durumunu tekrar düşünün derim .Artı verniği aldıktan sonra ortaya çıkan ahşabınızın güzelliğini sizinle paylaştım bu güzelliğe istinaden cevizin doğal rengini damarlarını belirginleştiren özel solüsyon kullanılmıştır bilginiz olsun .

3-Namlu rötuşunuz derin mengene izi giderilerek yapılmıştır .Fakat olası ton farkı sebebiyle artı olarak  son kat tonlama boyasıda yapılmıştır .Bunu yapmasam inanın sırıtırdı .Siz mengene izinin derinliğinin ,rötuşun ne olduğunun ne amaçla yapıldığının tüfeğin namlu dış kaplamasının hangi tür olduğunun x kaplama türünde  zamanla solmalar olduğunun olabileceğinin  farkında değilken nasıl bu kadar karalayıcı olabildiniz.

4-Şimdi gelelim silinen uslup anlamında bozuk yazılarınıza ,düşünüyorumda yazaçak çok var ama insan kendisine yakışanı yapmalı bence.

Ömer HOCAM  bir eğitimci olarak size yakışmayan şeyler yazmışınız okudum silinmiş vs  ben kendi adıma  görmezden gelmiş olayım. Lütfen hoşgörüyü, empati kurabilmeyi yeni nesiller için eksik etmeyin .İnanın kazanmak kazanmış olmak herzaman doğru olan değildir.

Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #70 : 07 Nisan 2016, 02:22:31 »
Ömer bey . Tüfeğinizin kendi firması dururken gidip neden dışarıda yaptırıyorsunuz ki ? Karşınız daki ustanın hangi firmada ne görevi olduğunu iyi araştırın bundan sonra. Yorumlar da Ramazan Bey den memnun olanlar var . Benim görüşüm bu tür işleri kendi fabrikasında yaptırın.

Ahmet bey işimiz mesleğimiz budur .Gerek artı kazanç gerekse ustalık anlamında biryerlerde çalışmışlığım vardır yaradan sağlık sıhhat verdikçe gerek oldukça çalışadabilirim ama benim kendi işim budur .Eksik  bilgilendirildiniz sanırım .Sağlıcakla kalın .
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

The following users thanked this post: Hüseyin ÜSTÜN

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #71 : 07 Nisan 2016, 02:42:09 »
Bende memnun kalmamıştım,arkadaşı niye suçluyorsunuz,750 tl ye tüfek yaptırdık namlunun yarısı kromlu yarısı kromsuz boya gibiydi,kasayla namlu uyumlu değildi,gözle görülür sapma vardı,ben o defteri 300 tl ye av yapmayan bir arkadaşa satarak kapadım,herkez memnun olmak zorundaymış gibi bi hava oluşturursanız adamıda böyle konuşturursunuz.Ustanın ters anı bizemi denk geldi...
Benide taa fabrikaya yanına gittiğimde gezdirmişti,ne diceğimi bilemiyorum,tamam ilgilendi,dinledi hakkını yememek lazım ama,bende yaşadığım şeyi nereye koyacağımı,ustaya kızayımmı kızmayayımmmı hala karar veremiyorum,buraya yazsan bi türlüü yazmasan bi türlü,o yüzden arkadaşa çok yükleniliyormuş gibime geliyor.

Sevgili Reha doğru  olanı doğru bildiğini illaki yazacaksın .Şana kadar kendimden sonra tanıdığım 2. detaycı kıl adamsın  :) Sanırım bu yüzden sıkıntı olmuş.Ama seni herzaman ayrı yere koyarım  .İlanlarda  tüfeğini satlık görünce seni aradım farkındaysan ama görüşemedik .Sonuçta senin hertürlü isteğini maduriyetini karşılarım yeterki iletişim kuralım .Senin durumun burdakiyle çok farklı .
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 07 Nisan 2016, 07:43:16 »
Ramazan usta güzel edebi bir yazı olmuş.Verdiğiniz akıl ve öğütler için de ayrıca teşekkürler..Yalnız meselenin ana konusu olan namlunun yama boya olması noktasında ya yanılıyorsunuz yada kasıtlı yanlış ifade kullanıyorsunuz.ben hiç bir görüşmemizde namlu ucu yama boya olsun gibi yada o anlama gelecek herhangi bir ifade kullanmadım.Hatta hatta yama olur ancak dediğinizde o zaman sırıtır gerek yok ozaman dedim sizde teyit ettiniz.Zaten sıkıntının büyüğü orda.benim beynimden vurulmamın forumda paylaşmamım sebebi namlunun benim onayım olmadan yapmalıklı yapılması.tüfeğimin değerinin iznim olmadan düşürülmesi.Edebi şiir gibi yazı yazmak kabahatinizi affettirmiyor..Takdiri değerli forum üyeleri verecektir.Herkese saygılar.sizede hayırlı işler
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 07 Nisan 2016, 08:15:28 »
Bence şairane değil ama ders gibi yazmışRamazan Usta .Bahsedilen rakamlar adı anıldığında utanılacak rakamlar forumlara konu olmamalı . gönül kırgınlıkları ise konuşarak çözüle bilecek konular belli ki. Bence Ramazan Usta esnaf olarak gereken şekilde davrandı.Ömer bey'de konuya siniri azaldıysa Ramazan Ustayla diyalog yoluyla konuyu tatlıya bağlayabilir. Belli ki her iki tarafta art niyetli değil .Olan olmuş çaremi arıycaz birbirimizimi kırıcaz bence diyalog kurulunca pek çok konu açıklığa kavuşuyor ve varsa bir mağduriyet eminim giderilecektir.
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

The following users thanked this post: Yusuf SAĞLAM

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #74 : 07 Nisan 2016, 09:18:03 »
Gürsel bey ders vermek benim mesleğim  işim.Verilecekse biders alasınıda veririm ama ben herkesin düşüncesine saygı duyup fikirlerimi empoze etmeye akıl vermeye kalkmıyorum.Olan oldu.tüfeği yerli tüfek fiyatına sattım..Arkadaşlar benim düştüğüm duruma düşmesinler diye  sorumluluk hissederek konuyu paylaştım.
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN