Gönderen Konu: ilan silinebilir saygı ve sevgiler  (Okunma sayısı 6121 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa BİTMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • POLATLILI
ilan silinebilir saygı ve sevgiler
« : 05 Mart 2010, 22:48:57 »
çatal burun köpegim hediye verdim yozgata artık yok saygı sevgilerle
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2012, 15:40:29 Gönderen: Mustafa BİTMEZ »
  • Beretta pigeon 2 drahtaar tibet
  • Beratta A400unico ultimec kick of drahtaar amon
  • Çifsan poze Drahtaar meks
Mustafa BİTMEZ
1977 ankara
polatlı.
MEJNUN NASIL LEYLAYA AŞIKSA BENDE DRAHTARA AŞIGIM:)

Çevrimdışı Sabri AKDENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: arakdaşlar yardım
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2010, 15:44:54 »
Mustafa arkadaşım köpeğinizin  Çatal ile Kurzhaar melezi olduğunu düşünüyorum.Düşüncemde hatalıysam lütfen düzeltirmisiniz.Saygılarımla.

Sabri AKDENİZ
1953 BURSA/AKÇALAR - BALIKESİR/EDREMİT - MARDİN
0 533 654 18 93 http://sabrihoca.wordpress.com - Blog Sayfam için tıklayınız...

Çevrimdışı İsmail YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2010, 18:50:06 »
sabri abi bencede haklı olabilirsin ama en iyisini sahibi bilir tabiki arkadaşta bi açıklama yapmamış gerçi
İsmail YILMAZ
1987-Burdur
0506 879 76 06
0 rh(-)

Çevrimdışı Berşan UÇAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 27 Mayıs 2010, 10:29:48 »
Haddimi bağışlayın ama bu tam çatalburun, bendede var renk olarak tamamen siyah kırçıllı  (tıpkı kutzaar) ama kafa tam çatal erkek.Üstelik baba beyaz üzeri sarı lekeli anasıda siyah üzeri lekeli ama anasının rengi kendinin renginden açık.bence diğer kutzaarlar üretme köpek olduğundan bu köpeklerde de bu renk çıkması normal.
Mehmet Berşan UÇAR
1977-Osmaniye
İlahi Azrail, Sen adamı öldürürsün!!![img=http://s5.postimg.org/ot7rd4lab/Foto_raf_0045.jpg]

Çevrimdışı Seyhan ŞENOCAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2011, 15:16:16 »
kurzaarla ne alakası var  >:(,saf kan çatal burun.melez veya kırma çatalburunlar hiç bir zaman tam çatal olmaz burunları. ;Dçatal burun renkleri her renk ve tonda olur.siyah beyazını görsen onada pointer kırması dersiniz.gelin tarsus veya adanaya görün tanıyın sonra yorum yazın :-X.selamlar..
Seyhan ŞENOCAK
1951 ADANA     
0 536 269 30 54

Çevrimdışı Berşan UÇAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 04 Nisan 2011, 21:23:51 »
SEYHAN BEY BEN ÇATALIN HER RENGİ OLUYOR DEMEK İSTEDİM.Benim köpeğimide örnek verdim.siyah kırçıllı rengide.uzaktan kurtzaar sanırsınız burnunu görene dek dedim.Ancak "melez veya kırma çatalburunlar hiç bir zaman tam çatal olmaz burunları"  demişsiniz.ben rengi boyu posu herşeyi kopoy olan ama burnu ayrık çatalburun gördüm.Çatalları olan Bir arkadaşım var çatallarını setterle eşlemiş saf çatal denecek kadar güzel çatalburun yavru vermiş, o yavruyu tam çatal bi erkeğe vurmuş 1i çatal gerisi düz 8 tane doğurdu.aYNI KÖPEĞİN BACISI DÜZ AMA O DA 6 ÇATAL 1 Düz doğurdu.Benim çatalım o kadar güzel burunlu değildi ama çatalı iyi erkekle eşledim 8 yavrunun 2 si düzdü ve oğlunu besliyorum şu anda tam çatalburun.Çatalburunda avcıların ayrık burun istemelerinin sebebi sanırım çiftleştirilen av köpeklerinin birisi bile tam ayrık olursa çatalburun yavru alma olasılığı artıyor.Tamamı çatalburun yavru veren köpek görmedim mutlaka 1 i olsun düzburun çıkıyor.yANLIZ İLGİNÇTİR KOKU TESTİNDE DİĞERLERİNDEN ÖNCE ANASINI BULUYOR KOKUSU ÇOK GÜZEL OLUYOR.Ama yarı çatalburun Osmaniye köpek barınağında çoğu enik şu anda bile bir sürü var.
Mehmet Berşan UÇAR
1977-Osmaniye
İlahi Azrail, Sen adamı öldürürsün!!![img=http://s5.postimg.org/ot7rd4lab/Foto_raf_0045.jpg]

Çevrimdışı Uğur SAYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN OLUR DEVRAN DÖNER
« Yanıtla #6 : 19 Temmuz 2011, 22:10:45 »
çatal burun zaten kırma bir köpek değilmidir??? yada hatalı bir köpek değilmidir?? sakın ola yanlış anlaşılmasın söylediğim...merak ediyorum sadece.
Ugur SAYAN
1980 BOLU/ MUDURNU

Çevrimdışı B.Hürkan ÇOBAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2011, 13:42:02 »
 Değerli avcı dostlarım yanlış anlamayın çatal burun veya pointer veya kurzharr cinsi ne olursa olsun safkan ırk ı uretmek ve cogaltmak önemli olan diye dusunuyorum.Çünki her saf olmayan ırk saf ırk lar için gelecekte buyuk tehlike yaratır.
 Zamanla saf olmayan turler saf ırk larla çifleştirilir ve saf bir ırkın kanı değişir buda köpegin avcılık yeteneklerinde buyuk noksanlık demek olur.Sayıları arttıgı takdirde de saf köpekleri sadece köpeginin kıymetini bilen sahip cıkan avcılarda,veya ozel çifliklerde görebiliriz.İyi bir safkan köpege sahip olmak içinde servet ödemek zorunda kalırız.Bu neden le safkan olduguna kesin olarak emin olmadıgınız iki tur u asla çifleştirmeyin.
 Saygılarımla..
B.Hürkan ÇOBAN
1981-Ankara