Gönderen Konu: Armsan A616  (Okunma sayısı 1857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Armsan A616
« : 14 Şubat 2021, 01:02:40 »
Armsan'ın yeni A616 modeli var, 16 çap. Sitesinde yeni gördüm, kullanan oldu mu? Yorumlarınızı alabilir miyim?
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Armsan A616
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2021, 10:19:59 »
Yurt dışı için üretilmiş, şuan yurt içi satışı daha yok, ilerde olurmu bilmiyorum
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2021, 11:24:38 »
.
 O0
 O0
Yazdım yazdım sildim
Yerli bir marka niye önce yurtdışına satış yapar?
Yurtdışına satış yapan bir firma yerli ve milli ise niye kendi pazarına ürünü ilk etapta satmaz ??
Satmıyorsa Türkiye’de ne işi var ?
Böylesi firmalar Yoksa yerli değilmi?
belli bir süre sonra yerli piyasaya veriyorsa neden o süreyi bekliyor?
Yurt dışına satamadıklarını süre sonunda yerli piyasayamı satıyor?

Yerli marka ne demektir?
Bizim Yerli markalarımız yerli avcıyı ne kadar düşünüyor?
Yerli deyip milli duygular ile aldığımız ürünler bize ne kadar soruluyor?
Tüm bu soruların cevabını  bilen varsa cevaplarsa sevinirim.Zira bu cevaplar sonunda bizim yerli firmamız dediğimiz firmaların bize ithal yurtdışı firmalardan ne kadar farkı olduğu ortaya çıksın istiyorum olay sadece Türkiye’de fabrikası olmak ve çalışanların Türkçe konuşabiliyor olması firmaların yerli olmasını mı sağlıyor????

Ben bu konuları bu markayı değil tüm bu sektörü konuşabilmek ve yanlış anlamış olabileceğimi  düşündüğüm konuları anlamak için soruyorum.
Fikri olanlar beri gelsin.

Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.

Selamlar saygılar
« Son Düzenleme: 14 Şubat 2021, 11:38:41 Gönderen: Doğan ATEŞ »
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2021, 00:23:42 »
.
 O0
 O0
Yazdım yazdım sildim
Yerli bir marka niye önce yurtdışına satış yapar?
Yurtdışına satış yapan bir firma yerli ve milli ise niye kendi pazarına ürünü ilk etapta satmaz ??
Satmıyorsa Türkiye’de ne işi var ?
Böylesi firmalar Yoksa yerli değilmi?
belli bir süre sonra yerli piyasaya veriyorsa neden o süreyi bekliyor?
Yurt dışına satamadıklarını süre sonunda yerli piyasayamı satıyor?

Yerli marka ne demektir?
Bizim Yerli markalarımız yerli avcıyı ne kadar düşünüyor?
Yerli deyip milli duygular ile aldığımız ürünler bize ne kadar soruluyor?
Tüm bu soruların cevabını  bilen varsa cevaplarsa sevinirim.Zira bu cevaplar sonunda bizim yerli firmamız dediğimiz firmaların bize ithal yurtdışı firmalardan ne kadar farkı olduğu ortaya çıksın istiyorum olay sadece Türkiye’de fabrikası olmak ve çalışanların Türkçe konuşabiliyor olması firmaların yerli olmasını mı sağlıyor????

Ben bu konuları bu markayı değil tüm bu sektörü konuşabilmek ve yanlış anlamış olabileceğimi  düşündüğüm konuları anlamak için soruyorum.
Fikri olanlar beri gelsin.

Konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.

Selamlar saygılar
Aynen katılıyorum, her yıl olmasa da aşağı yukarı 12-13 sezondur av yapıyorum ve daha önce edindiği  av tüfeklerimin çoğunluğu yerli, kullandığım fişeklerin çoğunluğu yerli sırf Milli duygularla bu şekilde düşünürüm. Ancak yerli firmalarımız sanırım kazanç bakımından ihracaat ağırlıklı düşünüyor, o zaman bizde kalite bakımından İthal ağırlıklı düşünelim. Elin Browning firması bile 16 çap yarı otomatiği ülkemizde satışa çıkarıyorum, yerli firmalarımızın hayli hayli satışa çıkarması gerekiyor.
Örneğin ben 16 çap 66 namlu çift tetik av tüfeği yaptırmak için ülkemizdeki çifte üreticilerin tamamını aradım ancak üretmediklerini söylediler, daha sonra hobi amaçlı 20 çap 50-55 namlu mobil şoklu tek kırma yaptırmak istedim ancak nafile en az üç ay beklememi  söylediler, Ne bileyim bu ülkede avcı olmak başlı başına bir sorun.
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 16 Şubat 2021, 00:09:34 »
İhracat yap yüzde 18 kdv yi geri kap,euro doları al gel burada 7 le çarp,koy kasaya.yurtdışı ayıklamaları sür iç piyasaya.bir kaç firma hariç tüfekte biz sanayici veya marka değeri değiliz,biz fasoncuyuz.Arkadaşımız doğru yazmış,denizi geçiyorlar,bir kaşık suda boğuluyorlar,yerli bir tüfek markamız var,inanın ben bu markayı yunanistan veya bulgaristan üzerinden gümrüğünü ödeyerek satın almak istiyorum,artık o derece.
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Orkun ÜNLER

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 16 Şubat 2021, 16:03:17 »
Kanımca 16 numaraya talep olmadığı için yerli firmalar ne yazık ki 16 numara av tüfeği üretmiyorlar. Bahse konu firma da yurt dışından sipariş almış ki bu üretimi yapmış. Üretim için yapılacak yatırımı karşılayacak kadar  talep olursa yaparlar diye düşünüyorum. Ancak 16 imalatı yapıldıysa, iç piyasaya verilmemesi ilginç.
  • Simson Suhl SXS ejektör 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g 222 SXS 12 Cal.
  • Fusil Robust Brevete s.g.d.g. 222 SXS 16 Cal.
  • Akus OB O/U 12 Cal.
  • Huğlu 103 d O/U 12 Cal.
  • Yıldız SPZ-ME O/U 20 Cal.
Orkun ÜNLER
1972 KONYA

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 16 Şubat 2021, 16:06:10 »
İhracat yap yüzde 18 kdv yi geri kap,euro doları al gel burada 7 le çarp,koy kasaya.yurtdışı ayıklamaları sür iç piyasaya.bir kaç firma hariç tüfekte biz sanayici veya marka değeri değiliz,biz fasoncuyuz.Arkadaşımız doğru yazmış,denizi geçiyorlar,bir kaşık suda boğuluyorlar,yerli bir tüfek markamız var,inanın ben bu markayı yunanistan veya bulgaristan üzerinden gümrüğünü ödeyerek satın almak istiyorum,artık o derece.

Ahmet bey, cümlemizin sonunda bahsettiğiniz yerli firmamız hangisi bilmek isterim.
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 19 Şubat 2021, 22:10:24 »
Ahmet bey, cümlemizin sonunda bahsettiğiniz yerli firmamız hangisi bilmek isterim.
Konya üretimi idi,bir kaç gün önce bu ve iki markamızın Rusya da ki testlerini izledim vazgeçtim bu markadan
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2021, 22:12:07 Gönderen: Ahmet ÖZTÜRK »
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2021, 16:57:54 »
Bütün firmalar hazır kur lar yükselmişken kazançlarını katlamak için yurtdışından başka gözleri birşey görmüyorlar. yerli milli hikaye. İşin içine para girdimi yerlilik millilik kalmaz. 3-5 tane Türk e tüfek satacaklar onu da beğendremeyecekler şikayet edecekler diye üretim bantlarının düzenini hızını bozamazlar.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

Çevrimdışı Taylan ADIGÜZEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #9 : 11 Nisan 2023, 21:47:54 »
A616 modeli kullanılıyorum. İç piyasaya satılıyor. 2021 yılında üretimi yapılmış. Tekrar üretime alınmamış. Sentetik kundak takımı için fabrikayı aradığımda söylediler. Fişek kısıtlı olduğu için çok tercih edilmiyor. Satış adeti düşük tekrar üretilir mi belli değil.
İhracat KDV iadesi konusu düşündüğünüz gibi değil. Yurt dışı satış 0 kdv oranı ile yapılıyor. Ancak üretimde kullanılan ham madde ve diger sarflara üretici firma satın alırken kdv li tutarı ödüyor. Ödenen bu kdv nin iadesi devletten talep ediliyor.
Yurt dışı satış kdv li olsa iade talebinde bulunulmasına gerek kalmazdı.
« Son Düzenleme: 11 Nisan 2023, 21:50:14 Gönderen: Taylan ADIGÜZEL »
  • Ata Neo 12 Modern III Gold / 66
1980-İzmir