Gönderen Konu: benelli tüfek  (Okunma sayısı 10914 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
benelli tüfek
« : 20 Nisan 2011, 12:14:56 »
benellinin rafaelo modelini inceliyordum ve bazı soru işaretleri ile karşılaştım.bu konuyu bilen avcı arkadaşlara sormak isterim;şuan üretilen tüm rafaelolar crio namlu mu ve şoklarıda crioma?rafaello standart,elegant,legacy,crio olarak ayrılıyor bildiğiniz gibi sadece crio modelinde mi crio namlu mevcut,örneğin standart modelin namlusu normal,şokları mı crio?cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederi.
  http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=229
http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=9&urun=210
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

Çevrimdışı Ümit GÜLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • FREE BOY
Ynt: benelli tüfek
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2011, 13:02:16 »
selamlar abi seninde dediğin gibi crio denilen sadece şok yani tüfekte bi değişiklik yok kendi resmi sitesindede açıklaması var ancak ingilizce varsa bi arkadaş çevire bilecek tanıdığın daha güzel bilgi alabilirsin. bende benelli süper vinçhiyi bekliyorum mayıs sonunda gelecek o daha güzel bir makine incele istersen.hem bi arkadaşım var bayi oda daha uygun bile alabiliriz piyasada 5500 gibiolursa 4800 5000 gibi alırız.
Ümit GÜLTEKİN 1984 İZMİR/BERGAMA-0506 990 45 01

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 05 Mayıs 2011, 16:42:28 »
teşekkür ederi ümit bey,bekliyorum bakalım yeni parti gelsin göreceğiz ve deneyecegiz hepsini..
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

Çevrimdışı Ümit GÜLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • FREE BOY
« Yanıtla #3 : 10 Mayıs 2011, 16:41:24 »
sende saol semih abi bu ay sonunda geleceğini söylüyorlar bizde 4 arkadaş alacağız bekliyoruz. selamlar. fiyat alınca bana da mesaj atın karşılaştıralım kim daha uygun getirirse ondan alalım...
Ümit GÜLTEKİN 1984 İZMİR/BERGAMA-0506 990 45 01

Çevrimdışı Bekir YENİAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Haziran 2011, 12:39:11 »
arkadaşlar crio olan modeli namlusundada cio yazıyor şoklarındada crio yazıyor ve bogma namlu ekstradan birmilyar arasında farkvar  şokuda optıma uzun şok diger bennellilere olmuyor  şokları 100 tl filan icinden 2 adat şok cıkıyor biri 3 digeri 5  celtik  bilginiz olsunn ben birtane aldım bence alınacak eniyi tüfekkk
Bekir YENİAY
1972 ANKARA

Çevrimdışı Bekir YENİAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2011, 12:42:04 »
ha bu arada vinciyide gördüm bana göre sadece ördekte kazda iyi  gibi geldi keklik tavşan ve hatta bıldırcına pek götüremezsinz kaba bıraz her nekadar hafif olsada
Bekir YENİAY
1972 ANKARA

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2012, 21:42:36 »
crio şok deyil dir. namlu teknelojisi dir.
crio namlular özel namlulardır cok yüksek sogukta bırakılarak -- eksi 50,100 tam bılmıyorum. bekledıkten sonra işleniyor. bu olay şu işe yarıyor namlunun için de bızım gözle göremedıgımız puruzleri en aza indiriyor  ve surtunmeyı mınimuma cekıyor ve hedefte %20 daha fazla gurupman yapıyor. kısaca sürtünmeden kaynaklanan sacma defarmosyonunu en az seviyeye indiriyor.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Numan GÖKÇE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 16 Nisan 2012, 20:19:06 »
benelli comfortun namlusu criomu değilmi arkadaşlar crio ise rafeello crio comfort ile arasındaki fiyat farkı nereden kaynaklanıyor
Numan GÖKÇE
1984 kastamonu

Çevrimdışı Numan GÖKÇE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 16 Nisan 2012, 20:20:11 »
birde crio namlu bir benelliyle crio namlu olmayan bir benelli arasında ne fark vardır ustalarımız cevaplarsa çok iyi olur
Numan GÖKÇE
1984 kastamonu

Çevrimdışı Zafer KESENDURAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 16 Nisan 2012, 22:27:39 »
  Arkadaşlar bildiğim kadarı ile açıklama yapmak isterim benellinin bazı modellerinde crio teknolojisiyle üretilmiş namlular kullanılmıştır örnek olarak rafaello crio . rafaello comford crio gibi bu teknoloji namlu iç cidarının pürüzsüz şekilde işlenmesi adına geliştirilmiş bir teknolojidir malzeme eksi 180 derece olan  azot gazında bekletilir  sonra işleme alınır torna işlemi bitipte ortam ısısına ulaşan malzeme normal olarak bir genleşme yapar bu arada bizim gözle göremediğimiz torna bıçağının izleri genleşme sırasında düzleşerek sanki taşlama yapılmışçasına pürüzsüz bir hale kendiliğinden gelir bu namlularda aynı teknolojiyle üretilmiş optimal şok dediğimiz uzun tip şoklar kullanılır gene benellinin bazı modellerinde crio teknolojisiyle üretilmemiş namlulardada crio şok diye anılan şoklar kullanılmaktadır fakat bu şokları kullanan namluların üzerinde crio yazısı yok ise kesinlikle crio namlu olarak nitelendirilmemelidir bu tip namlular arasında bir tek fark vardır crio namlular saçma defarmasyonu en alt seviyede olduğundan daha iyi bir gurupmanı yüzde 15 civarında daha ileriye ulaştırır ayrıca aynı şekilde defarmasyon olmadığı için çelik saçma atmasında bir sakınca oluşturmaz bu konu hakkında bildiklerim bundan ibarettir daha açıklayıcı bilgilere sahıp arkadaşlarımızdanda çeşitli yorumlar bekleriz hoşçakalın
zafer kesenduran 1963 seferihisar izmir

Çevrimdışı Ünal ÇELİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 24 Nisan 2012, 00:23:02 »
herkeze selam benimde bir sorum olacak bu namluların çok çabuk paslandıgını duydum doğrumu acaba bende alıcam ama bundan korkuyorum kullananlar biraz anlatırsa yeni alıcaklara iyi olur
Ünal ÇELİK
1975 ist

Çevrimdışı Hüseyin ZORLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 07 Ağustos 2012, 11:43:43 »
yaklaşık 3 yıldır crio kullanıyorum özellikle ördek avındaki performansı çok iyi uzak atışlarda iyi  fişek seçerseniz mükemmel sonuç alırsınız,birgün ördek avındayken ciddi bir yağmura yakalandık tüfek dahil ne varsa ıslandı ben de yorgunluktan olacak tüfeği bir iki gün temizlemedim 3. gün tüfeğe baktığımda namlunun dış yüzeyi baya bi küflenmiş würth ile temizledim hiçbirşey kalmadı ünal kardeşim benelli hiçbir zaman sorun çıkarmaz...
HÜSEYİN ZORLU 
1980 BUCAK

Çevrimdışı Hüseyin ZORLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 07 Ağustos 2012, 12:01:09 »
şimdi grupmana gelince aslında en güzeli belirli mesafelerde farklı tüfeklerle kağıta atış yapmak,ama ben şöyle bir tecrübemi analatayım uzun zamandır crio kullanıyorum 66 namlu ekstradan yanına  geçen sezon başlamadan beretta xplor 400 aldım 71 namlu birer hafta arayla çivrile ördeğe gittim kullandığım fişekler winchester special chasse 34 gr 4 no nikel ve winchester 40 gr 4 no nikel,bu iki tüfekle de avlandım ama vuruş mesafesi ve penetrasyonda arada gerçekten ciddi fark var crionun namlusu daha kısa olmasına rağmen kesinlikle ava isabet eden saçma sayısı olsun öldürücülüğü olsun daha üstün bir tüfek kullananlar bilir,xplor şık bir tüfek ama bir defasında yaklaşık 40 m civarı macar ördeğine bir atış yaptım ki bu mesafelerde crionun yıkıcılığı tartışılmaz bizim macar tam düştü düşeceeek derken tekrar havalandı gitti bu bir değil birkaç defa başıma geldi ,yanımdaki armsancı arkadaş birçok defasında benim yaralı kuşları kurtardı diyecem ben bizzat kullandım, crio tam bir göl tüfeği alacak olan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim,ek olarak şunu söyliyeyim crio da full şoka hiç gerek yok 3 çentik şok kesinlikle size fazlasını verir selamlar...
HÜSEYİN ZORLU 
1980 BUCAK

Çevrimiçi Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 07 Ağustos 2012, 12:23:52 »
crio namlunun bi faydası varmı bilmemde crio şoklar pazarlama yalanı bence.
crio şokla karşılaştırmak için briley şok alıp denedim briley çok daha iyi dağılım yapıyor. zaten crioyu takıp namlunun ucundan dikkatlice bakınca çok hafif bi yamukluk oluyodu namlunun tam ortasına gelecek şekilde durmuyolardı, çok küçük bi yamukluk bile grupmanı çok etkiliyor.
2 numara crio şok ile 35 metreden tenekeye attığımda 21 saçma varken aynı fişekle briley şokla 40 saçma vardı ve saçmalar daha düzenliydi
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2012, 20:33:46 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR

The following users thanked this post: Feridun AKGÜN