Gönderen Konu: Benelli Beccaccia  (Okunma sayısı 16851 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
Benelli Beccaccia
« : 20 Ekim 2010, 15:38:33 »
Benelli nin Beccaccia modelinden almak istiyorum.Bu tüfeği kullanan arkadaşların görüş ve önerilerini öğrenmek isterim.Benim bildiğim 61 namlu,2+1 fişek kapasiteli,2650 gr ağırlığında bir tüfek.Ağırlığının 12 cal bir tüfeğe göre az olması tüfeğin dengesi üzerindeki etkisini merak ediyorum.Tüfeği ani omuzlamada dengesi nasıl?Kullananlardan artı ve varsa eksilerini merak ediyorum.
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Benelli Beccaccia
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2010, 20:14:10 »
resimdende anlaşılacagı gibi çulluga özel bir tüfek...
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2010, 21:27:10 »
Tüfeğin dengesi bilmemnesi hepsine siz karar vermelisiniz. Biri beğenir, ben beğenmem, herkes bir değil. Dükkanda omuzlamak da yetmez, avda kullanana kadar da ne siz, ne ben anlayamayız. İşin gerçeği bu.

Sağlamlık falan derseniz, demezsiniz gerçi; söz etmeye gerek yok. Çulluk sevdalılarına göre yapmışlar işte. Var mıymış Komando'da? Alan birini satıcıya sorsanız, referans olarak??
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2010, 11:34:54 »
Ben Balıkesir de yaşıyorum.Burda Komando av da var.Ancak sizinde dediğiniz gibi mağazada omuzlamayla,ucuna bakma ile olmuyor.Bu tüfeği kullanan arkadaşların düşüncelerini merak ediyorum,nede olsa gerçek performans avda ve sürekli kullanımda belli oluyor.
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #4 : 21 Ekim 2010, 11:46:21 »
Kadri Kardeş,
Bir süre bende ilgilenmiştim bu modelle ama almak nasip olmadı,
Rahmi Abi,Oğlu Ömercan ve Haldun bu model  ilk çıktığında almışlardı çok memnundular,
İstersen Bir fikirlerini alıver,İletişim bilgileri =
R.Yücel:0 532 424 04 80 H.Güreşen:0 532 241 11 90
Ayrıca Dr.Murat Kantarcı Ağabey bu modeli kullanıyor oldukça memnun.
Selamlar,Rasgele
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 21 Ekim 2010, 17:21:31 »
Siz karar vermelsiniz derken esas kastettiğim elde tüfek avlanmak. O da mümkünse en azından av yerinde müsadeyle denemek. Çünkü malum, aynı tüfek herkese uymuyor. Mesela Ansam beye sorsan Benelli ele yatmıyor, dengesiz der :)

Balıkesir'de sattığı birileri ile tanışıp, birlikte gitmek mümkün olsa en güzeli. Demek istediğim bu. Olursa tabi...
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #6 : 21 Ekim 2010, 17:28:25 »
Sayın Ağralı,
Bu tüfek ülkemize sadece 24 inch namlu boyuyla ithal ediliyor oysa Avrupa ve Amerikada 26 inchlik namlu opsiyonu da mevcut..
Crio bore denilen sıvı azot içerisinde 24 saat bekletilerek çeliğin yüzey gerilimi düşürülerek açılan düz ve pürüzsüz yüzeyden dolayı daha iyi pattern verdiği iddia edilen teknolojiye sahip..Bant şeridi Carbon fiber den yapılma olup vidayla bağlantı yapılmış durumda..Ağaç aksamınına göre 2750-2800 ağırlığına kadar çıkabiliyor..
Özellikle çabuk omuzlama ve hızlı swing isteyen yerden havalanan Çulluk başta kuş avlarında çok yürünen tüfek ağırlığının önemsendiği avlarda biçilmiş kaftan..Criobore namlu Crioplus şoklarla pattern sıkıntısıyla ilgili hiç şikayet duymadım kullanıcılarından..
0.723 inch tam olarak 18.37 yazan 18.3 namlu çapıyla ince saçma hafif gramaj tüfeği..Şu an Kütahya il merkezinde biri sıfır biri ikinci el olmak üzere 2 adet satılık var..
Allah ömür verir yaşlanırsam ve hala ava gidebiliyor olursam diğer 2 Benellimin yanına en yakışan silah bu olur diye düşünüyorum..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

• Expert Üye
« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2010, 17:30:44 »
Ani omuzlama denemelerim oldu tek sorun swingte kuşu hızla geçip gitmem olur herhalde..:)
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2010, 17:34:31 »
Sayın Ağralı,
Bu tüfek ülkemize sadece 24 inch namlu boyuyla ithal ediliyor oysa Avrupa ve Amerikada 26 inchlik namlu opsiyonu da mevcut..
Crio bore denilen sıvı azot içerisinde 24 saat bekletilerek çeliğin yüzey gerilimi düşürülerek açılan düz ve pürüzsüz yüzeyden dolayı daha iyi pattern verdiği iddia edilen teknolojiye sahip..Bant şeridi Carbon fiber den yapılma olup vidayla bağlantı yapılmış durumda..Ağaç aksamınına göre 2750-2800 ağırlığına kadar çıkabiliyor..
Özellikle çabuk omuzlama ve hızlı swing isteyen yerden havalanan Çulluk başta kuş avlarında çok yürünen tüfek ağırlığının önemsendiği avlarda biçilmiş kaftan..Criobore namlu Crioplus şoklarla pattern sıkıntısıyla ilgili hiç şikayet duymadım kullanıcılarından..
0.723 inch tam olarak 18.37 yazan 18.3 namlu çapıyla ince saçma hafif gramaj tüfeği..Şu an Kütahya il merkezinde biri sıfır biri ikinci el olmak üzere 2 adet satılık var..
Allah ömür verir yaşlanırsam ve hala ava gidebiliyor olursam diğer 2 Benellimin yanına en yakışan silah bu olur diye düşünüyorum..
26'' NAMLULUSU tam bana göre imiş sevgili TUNCAY bir gün bende alcam bu BENELLİLERDEN ???
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #9 : 21 Ekim 2010, 19:26:47 »
Vedat,Rahmi abi nin ve Haldun nun telefon numaralarını verdiğin için teşekkür ederim.Tuncay bey,Kütahya daki ikinci el beccaccia durumunu ve fiyatını biliyormusunuz?
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #10 : 22 Ekim 2010, 00:42:26 »
Namlu kısa, şerit hafif, şarjör kısa. Şu tüfeği eline alan olursa neresinden tutunca dengelendiğini(ağırlık merkezini) söylesin beyav :)
1968

Çevrimdışı Ergün CANBULAT

• Free Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 22 Ekim 2010, 01:22:47 »
kadri bey bu tüfek belki diğer marka ve modellere ağır bi itham unsuru oluşturabilir ama bence av için ama ne tür olusa olsun her av için dünyada üretilmiş en ideal tüfek 2005 den buyana 6 adet aldım ve kullandım fakat hiçbirtanesi bende ivedi olmadı her götürdüğüm avda bi arkadaşım elimden zoraki bile olsa benden bunları almayı başardılar şimdi ava gelince okadar memnun olacak ve performans alacaksınızki beni arayıp teşekkür bile edeceksiniz hafif olmasından dolayı çırpabilir diyede düşünmeyin namussuz cavur öyle bir teknoloji uygulamışki en yüksek gramajda bile basıncı absorbe ederek dengeli atış yapmanızı sağlıyor ve avcını yaptığı yüzde 15 lik hatalı atışta bile mükembel sonuç sağlıyor kısaca alet çalışır el övünür bece acemi avcı kardeşleriminde bekasin alması şiddetle tavsiye edrim bende sonuç diğer yıllara oranla hep üçe katladı umarım sizede faydası olacak komandodaki fiatı nedir lütfen açıklama ergün canbulat ısparta 0 542 349 26 26 sizdeki dişi kuurzarı almak isteyen arkadaş saygılarla
Ergün CANBULAT
1969 ISPARTA

• Expert Üye
« Yanıtla #12 : 22 Ekim 2010, 11:07:44 »
Sayın Ağralı,
Kütahya il merkezinde Gürcanlar av bayiinde sıfır( bende dahil herkes tüfeği kurcaladığı ve elinde oynadığı için ikinci elmiş gibi görünüyor) atıcı ve avcı dostumuz Sadık Erdoğmuştada ikinci el mevcut o tüfeği henüz il merkezine gidip göremedim..
Tel:Kadir Gürcan 05422374943
Sadık Erdoğmuş:05354044343
Sayın Köydemir tüfek kısa diye herhangi bir denge problemi yok sıradan herhangi bir tüfeğin denge merkezi neresiysa size göre bundada aynı..
El kundağından tuttuğunuzda İPEK taşıyormuş hissine kapılıyorsunuz..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Kadri AĞRALI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #13 : 22 Ekim 2010, 12:28:38 »
Dün Komando Av bayisindeydim...Mağazada olan Benelli modellerini tekrar inceledim.Önümüzdeki kurban bayramına doğru Benelli nin bütün modelleri geliyor,almak istediğim beccaccia modelide geliyor. ilgilenen arkadaşlara haber vermek istedim.Bilgi veren arkadaşlara da ilgilerinden dolayı çok teşekkür ederim.
Kadri AĞRALI
1974 - Balıkesir

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #14 : 22 Ekim 2010, 22:31:07 »
Tuncay Bey, ağırlık merkezini problem anlamında kastetmemiştim. Tahminime göre bu tüfeğin ağırlık merkezi aynı namlu uzunluğundaki başka bir benelliye göre farklıdır. Bu doğru veya yanlış olmaz elbette. Kullanana göre değişir. Herhalde ne kastettiğimi açıklayabilmişimdir.

Ördek avında kullanılacak bir tüfekle, çulluk avında kullanılacak tüfeklerin ağırlık merkezleri aynı olmaz değil mi? Bence bu tüfekte bu fark daha belirgin olabilir diye tahmin ediyorum. Belki de değildir. Fark yoksa bu modelin diğer 61 namlu benelliden ne farkı olacak, öyle değil mi? Neden Becaccia modeli bu? Farkı ne? Sadece ortalama 2700 gram olması mı? Eğer böyleyse... e, olabilir :)
1968

• Expert Üye
« Yanıtla #15 : 23 Ekim 2010, 11:15:24 »
Sayın Köydemir,
Tüfeğin denge merkezi tüm tüfeklerle aynı bu anlamda hiçbir fark yok..Fakat bu kadar kibar hafif ve estetik silah üstelik 61 cm namlusuyla o kadar hızlı yüzlenip swing yapılıyorki saatlerce elde taşısanız bile ağırlıktan dolayı yorulma ve ormanda hızla kalkıp manevra yapan birkuşa hızla nişan alma konusunda bir problem yaşamıyorsunuz..
Pazartesi günü SBE2 nin ağırlık merkezine baktım tüm geçit tüfeklerinde olduğu gibi hafif önde..Ama Becaccia modeli ile Super90 Extralight,Comfort Veya Beretta 391 Urika Gold arasında bir fark yok denge merkezi açsından..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 23 Ekim 2010, 13:45:22 »
 DEĞERLİ arkadaşlar fiyatı nedir bu güzel tüfeğin ,, ipek taşıyormuş hissi veriyorsa eğer,, el yakmıyordur umarım ......
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

• Expert Üye
« Yanıtla #17 : 23 Ekim 2010, 14:35:43 »
2000-2400 euro arasında fiyatlar var piyasada
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Muhsin DEMİRÖRS

• Müdavim Üyemiz
  • GEZEN AVCI BULUR.
« Yanıtla #18 : 23 Ekim 2010, 16:07:38 »
BU KADAR PARA VERECEĞİNİZE BENELLİN KOPYASINI ÜRETEN ATA AYI ALMANIZI TAVSİYE EDERİM.
ATA NEO 61 CM,KİNETİK SİSTEM +  HAFİF.BEN KULLANIYORUM ,ÇOK MEMNUNUM.TAVSİYE EDERRİM
  • DİAMOND GE 12Ga.OTM.
  • CESA-SARSILMAZ 12Ga.S.P.
Muhsin DEMİRÖRS
1976 KASTAMONU/İSTANBUL                 [email protected]

HERKES BİR GÜN AVCI OLACAK.

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #19 : 23 Ekim 2010, 20:59:10 »
Tuncay Bey, zahmet edip baktığınız için teşekkür ederim.
1968

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #20 : 24 Ekim 2010, 20:14:56 »
tüfek kinetik ve çok hafif geri tepme kaçınılmaz..şerit çıtır çıtır oynuyor..Şeridi tek vida tutuyor düşürdün gitti yedek parçasıda yok getiricisinde..
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

Çevrimdışı Safa AKÇİÇEK

• AvlakForum Üye
  • *
  • Önce VATAN!!!!
« Yanıtla #21 : 29 Ekim 2010, 00:37:50 »
tüfek çok hafif olduğu için çok geri teper. bide ne tür avlar yapığınzı bilmiyorum ama keklikte kullanışlı olmadığını çok duydum.
Safa AKÇİÇEK
1987-Elazığ

Çevrimdışı Salim KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 27 Mayıs 2011, 18:07:38 »
Benellin en güzel seri confort ve crio dur avcı arkadaşım
Salim KAYA
1986 UŞAK