Gönderen Konu: akdaş ah212 hybrit  (Okunma sayısı 3582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yahya ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
akdaş ah212 hybrit
« : 25 Ocak 2017, 22:11:17 »
ARKADAŞLAR MERHABA.. AKDAŞ AH 212 HYBRİT MODELİ KULLANAN VARMI.. VARSA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.. ACABA BU SİLAHIN YIKIMI-ÖLDÜRÜŞÜ NASIL BİDE HANGİ MARKA FİŞEKLERİ KULLANIYOSUNUZ...?
İletiyi düzenle
  • AKDAŞ HİBRİT
1988 - Konya

Çevrimdışı Erdinç YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: akdaş ah212 hybrit
« Yanıtla #1 : 04 Şubat 2017, 14:17:14 »
Yahya bey iyi günler,
Ben de yivsiz av tüfeği alacağım ve araştırıyorum. Geçen bayide ah 212 w inceledim 66 cm mobil şok olanını. İcra yayı el kundağında, döner baş sistemi mevcut. Tasarım ve cevizine lafım yok. Tüfek ağır değildi ölçmedim ancak 3,0 kg civarındaydı. Yayın el kundağında olması serbest yani omuzlamadan  atışı destekleyeceği döner baş sistemi ile mekanizma ömrünün uzayacağı kanısındayım. Bu arada düşük gramajlı fişeklerde de sorun çıkarmayacağını düşünüyorum yayın kundakta olmadı ve icra yatının kurma gücüne duyduğu azlıktan. ancak kullanan biri beni de bu konuda aydınlatırsa sevinirim. Tüfeğin ilk kutu açılımında çantadan çıkan grupman test kağıdında mesafe kullanılan fişek bilgileri de olsa iyi olurdu. Naçizane görüşlerim bunlar.
  • Ata Arms CY, 71 cm
1983 - Elazığ
HARPUT' TAN SELAMLAR

The following users thanked this post: Alperen BİÇİCİ

Çevrimdışı Yahya ÖZTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2017, 23:13:30 »
merhaba ben tüfeği alalı 1 ayı geçti şimdiye kadar domuz avı yaptım.. 5 numaralı şokla domdom kurşunu attım.. 3 adet domuz vurdum.. tüfek domuz avında gayet başarılı idi.. tek sıkıntısı 3+1 olması.. 4+1 olsaymış bence domuz avında daha fazla avantaj sağlayacağı kanısındayım.. bizim buralarda eskii avcılardan bi abimiz var.. kendisinin av bayiii var .. akdaş silahları satıyo.. yeni bir tüfek yağtıracağını söyledi akdaş firmasına.. ama knetik değil aksine gazlı yaptıracağım dedi.. ben ona herkes kinetik daha etkili diye milllet kinetik yaptırıyo sen neden gazlı tercih ettin diye sordum.. benim tecrübelerime göre gazlı daha hızlı ve etkili dedi..bende onun sözüne istinaden gazlı yaptırdım.. inşallah seneye tavşan ve keklik avında başarılı olacağına inanıyorum tüfeğimin.. tüfek şekil olarak çok harika eline alanlar tekrar bakmak istiyor .. sadık ustayada böyle zarif bir silah yaptığı için teşekkür ederim.. ama bi eksikleri var.. ben bu eksiği bi akdaşta bide atada cy modelinde gördüm.. ahşap kundaklarının uç kısmına vernik atmamışlar .. bu gerçekten böyle büyük bi firma için çok ayıp.. aynı şekilde atada .. benim çok garibime gitti bu olay.. inşallah bunu düzeltirler..şahsen tüfeği almadan görmüş olsaydım bunu alma fikrim değişebilirdi.. herkese hayırlı avlar.. avınız kanlı olsun..
  • AKDAŞ HİBRİT
1988 - Konya

Çevrimdışı Alperen BİÇİCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2018, 15:36:40 »
Akdaş Ah 212 yeni bir çalışma sistemi yeni bir tüfek kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olursa seviniriz merak ettiğimiz bir çok konusu var. Kullanıp bilgi verecek arkadaşlar yok mu hiç.
  • Akdaş ah 212
1976 - Hatay