Gönderen Konu: Köpek tedavisi  (Okunma sayısı 1890 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Müsabir LETİFLİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Köpek tedavisi
« : 07 Eylül 2016, 07:38:07 »
İyi akşamlar deyerli forum üyrleri bana yardım eden olursa minnettar kalırım.sorunum şu kardeşim herzamanki gibi köpeyimi gezmesi icin sokaga bırakmış.başka bi köpekde bunu ısırmış.tabi benim bundan iki gün sonra haberim oldu yara cok pis enfeksiyon kapmış.hemen veterinere götürdüm iyne filan yapdı ama yaradan hayla irin akıyor.tavsiye edeceyiniz ilac iyne varsa yazarsanız sevinirim.birde vücudunun her yerinden cok tüy döküyor.acaba bunun sebebide yarası yüzünden ola bilirmi
1990-Azerbaycan

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Köpek tedavisi
« Yanıtla #1 : 07 Eylül 2016, 19:32:49 »
Müsabir bey
Forumda emrah celasin var hemşerim olur kendisi balıkesir ilçe tarımda veteriner özel olarak msj atarsanız gördüğünde cevap verir saolsun benim köpekte olan bütün sorunlarımı çözdü inşallah sizede yardımı dokunur.

Telefondan gönderildi :)
1983 Mudurnu/BOLU

The following users thanked this post: Müsabir LETİFLİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2016, 01:27:03 »
Sagolun.Allah razı olsun
1990-Azerbaycan

Çevrimdışı Emrah CELASİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Yaşam Tarzıdır...
« Yanıtla #3 : 10 Eylül 2016, 18:41:37 »
Hemso nedemek elimizden geldigince faydamiz olduysa ne mutlu.
Musabir bey
Tuy dokulmesi dediginizi biraz acik yazarsanız sevinirim mesela bolgeselmi genelmi kizariklik varmi pullanma dokuntu varmu hayvan surekli kasiniyormu dokulen yer yuvarlak para gibimi falan...
Enfeksiyon icinde sisme ve apse olusumunu nasil buyukmu operatif mudahale gerekebilir bu durumda hekim tarafindan kazinarak kapsulaya kadar kurete edilir falan bu is hekim isi yuzeysel bisey ise bikac pomatla cozulur...siz bunlar hakkinda bilgi verin ben girmesem bile diger hekim arkadaslarda daha detayli yardimci olabilir.
Saygilarimla..
  • Franchi First Class
  • Çifsan Çifte
  • Torun Süper light SP
  • SETTER
Veteriner Hekim Emrah CELASİN
A Rh + 1982 BURSA-Bolu/Göynük

Bilecik İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü
Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesi.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2016, 05:15:42 »
İyi günler Emrah bey.öncelikle dikkatiniz icin sagolun.tüy dökülmesi heryerinde var.sırtını okşadıgımda filan cok tüy oluyor.genel olarak haşlanmiş tavuk en cokta dönercide tabakta yarım kalan dönerlerden veriyorum.yarasının durumu cok kötü ilk bakışda dışarıdan bakıldıgında kücük görünüyor.amayaradan hergün irinli kan akitiyorum.hergün şişlik oluyor.neredeyse elim kadar.sanırım cerrahi müdahele lazım.amma bunu yapa bilecek veterinerde yok bizim buralarda.hayvana cok acıyorum napıcamıda bilmiyorum.son carem qaliba yarayı uyuşturup kendim kesip temizlemek olacak ama biliyorum buda cok riskli.sizce neyapmalıyım.

1990-Azerbaycan

Çevrimdışı Emrah CELASİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2016, 22:59:48 »
öncelikle geçmiş olsun.. tavuk eti uyuz benzeri alerjik döküntüler yapmakta yani sürekli bunu tüketen bazı ırk veya alerjik bünyeye sahip köpeklerde sıklıkla karşılaşılmakta ve bu aşırı derece kaşıntı ve tüy dökülmesiyle seyreder, ilk önce mama olayını değiştirelim belli ki uyuz kaynaklı değil ve beslenme kaynaklı sebze ağırlıklı bir diyet muhtemel sorunu çözecektir. bundan sonra da hafta da 1 den fazla tavuk eti vermeyin. yara olayına gelince illaki her hekim arkadas bu sorunu çözer ondan şüpheniz olmasın çok büyük bi vaka değil resimden göründüğü kadarıyla he illaki olmuyor diyorsanız yara içerisini batikonla enjektör yardımıyla yıkayarak temizleyin çok büyük ve yaygın ise içeriyi sargı bezi ile doldurun tabi batikona batirilmis olarak hergün belli miktar cıkararak kesin mesela 5 cm içerdeki miktara göre kafanız karışabilir bu biraz uzman işi çünkü. cok büyük değilse ilki gecerli, sonrada eczaneden alacagınız furacin pomat ve bepanthene pomatı karıtırarak gunde 2 defa bu bölgeye yedirecek sürün olayın büyüklüğüne göre 4-5 gün içinde sorun kalmayacaktır. tabi bunlar bi öneri ama bana kalırsa bir hekim arkadasın müdahalesi kesin sonuc verecektir.

saygılarımla...
  • Franchi First Class
  • Çifsan Çifte
  • Torun Süper light SP
  • SETTER

The following users thanked this post: Selim UYGUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 21 Eylül 2016, 14:13:02 »
Sagolun Emrah bey yarayı hergün şırıngayla yıkıyorum.başka melhem antibiyotik filan her şeyden yapıyorum artık yara iyleşmek üzere ama yinede biraz irin akıyor.birazda şişlik var.inşAllah kısa sürede iyleşir.yardımınız icin zeşekkür ederim.
1990-Azerbaycan

Çevrimdışı Emrah CELASİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 23 Eylül 2016, 19:06:13 »
ne demek yardım olduysa ne mutlu insallah kısa surede sağlığına kavusur. ayrıca yıkama için artık rivanol bulabilirseniz onu kullanın toz halinde  sulandıralarak uygulayın...

saygılarımla...
  • Franchi First Class
  • Çifsan Çifte
  • Torun Süper light SP
  • SETTER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 26 Eylül 2016, 11:20:25 »
Evet aynen rivanol kullanıyorum
1990-Azerbaycan