Gönderen Konu: Erzincan Keklik avımız  (Okunma sayısı 4252 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esat AYTUĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI
Erzincan Keklik avımız
« : 05 Kasım 2016, 17:57:21 »
Merhaba değerli forum üyeleri,

Aslında başlığı görünce eminim herkes yapılan avın fotoğraflarını görmek için konuya giriş yapacaktır :) Ancak ben sizlere Erzincan'da keklik avı yapamadığımızı ve sorunlarımı aktaracağım.

11 Kişilik ekibimi ile 23 Ekim tarihinde Erzincan'ın Ilıç bölgesine evraklarımı tam bir şekilde avlanmaya gittik. Sabah 08:00'da avımıza başladık her şey çok güzeldi harika bir doğa. Güzel keklik sesleri 2-3 tane vurulan keklik neşemizi artırmıştı ki saat 9 gibi civar köyden gelen köylüler tarafından avımız yarıda kesildi ve bizlere tehditler savurmaya başladılar. Sonrasında köy muhtarı gelerek aynı şekilde bizlere avı bırakmamızı, bu bölgede avı yasakladığını belirtti. Bizde Elazığ'dan geldiğimizi "avcı" olduğumuzu, güzel bir gün geçirip döneceğimizi belirttik ancak avı bırakmamız durumunda arabalarımıza zarar vereceklerini belirtiler. Bizde böylelikle ağzımızın tadı kaçtığı için avı bırakmak ve geri dönmeye karar verdik.

Bölgede telefon çekmediği için jandarmayı arayamadık. Av bitiminde en yakın jandarma karakoluna ulaşıp yaşadığımız sorunu ilettiğimizde ise yapacak bir şeylerinin olmadığını belirttiler. Bizimde dediğimiz şu oldu devlet kim? Bana para ile av pulunu satan mı? Benim avımı engelleyen köylüler ve muhtar mı? Yoksa sessiz kalan kolluk kuvvetleri mi?

Bizler her sene bir dünya masraf edip ahlaklı şekilde avımızı yapmak isterken her yerden bir engele takılıyoruz.

Bu konuyu sizlerle paylaşmak istedim.

Teşekkürler.
1982 ELAZIĞ/MERKEZ

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY, Yasin TORAN

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Erzincan Keklik avımız
« Yanıtla #1 : 05 Kasım 2016, 20:48:55 »
11 kişi benim köyümede gelseniz bende karşı cıkarım hele ki orası gibi kekliğin kelebek gibi olduğu bir yerde ise o köy
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2016, 20:50:39 Gönderen: Taner MEMET »
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Esat AYTUĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI
« Yanıtla #2 : 05 Kasım 2016, 21:03:36 »
Taner bey, yasalara ve kurallara uyduğunuz sürece köylünün bu şekilde tepsi vermesi anormal.

Kaldı ki devlet bana o izni veriyor avlağa 156 kişi girebilir diyor. Bunu devlet belirlemiş.

Kaldı ki köyün içinde av yapmıyoruz. Bu konuda da devletin belirlediği uzaklık mesafelerine uyum sağlamaktayız.
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2016, 21:38:57 Gönderen: Esat AYTUĞ »
1982 ELAZIĞ/MERKEZ

Çevrimdışı Hamza SEDA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 05 Kasım 2016, 21:24:44 »
11 kişi benim köyümede gelseniz bende karşı cıkarım hele ki orası gibi kekliğin kelebek gibi olduğu bir yerde ise o köy
Taner bey sakın öyle karşı çıkarım filan demeyin. Hele hele sakın bir avcının önünü kesmeye kalkmayın. Benim köyümde 6 kişi 2 avcının önünü kesti diye tck madde 109 dan 1.5 sene yargılandı. Üstelik 4-5 ay kadar da tutuklu yargılandılar. Haberiniz olsun.
  • Özkanlar Fx12 (Standart) 66 cm namlu Yarı Kamuflaj
1984 AFYON

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 05 Kasım 2016, 22:41:48 »
Evraklarimin tamamlanmasini bekliyorum.Erzincanda ikamet ediyorum.Tamamlanir tamamlanmaz Ilicteyim.Gelsinler de onumu kessinler bakalim.Ivira zivira bi ton para veriyoruz.Hic onemli degil 10 katini avukata veririm o eskiyalara prim yaptirtmam.Ayriva yapaacak biseyimiz yok diyen gorevliyi de bimere sikayet edin.Ne ise yariyomus orda? Bostan korkulugu mu?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  • Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Ergün ALTIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 05 Kasım 2016, 22:57:01 »
Aslında önce köylüler ve sonrası jandarmayi savcılığa vermek gerekirdi.Çünkü seyahat etme özgürlüğünü, bir ve birden fazla kişiyi örgütlü alı koyma ...aslında dava acican ugrastiracaksin bu yurdum insanlarını adalet duygusu kalmadı .Ama avcı dostlar da milli parkları aramaliydi ceza kesmeyi bilen gelip benim sorunumuda çozmeli ama nerde...
Geçmiş olsun dostlar caliyi dolanmak yeğdir.
  • ARMSAN Phenoma
1983 BURSA İNEGÖL/ANKARA BEYPAZARI

Çevrimdışı Esat AYTUĞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCI
« Yanıtla #6 : 05 Kasım 2016, 22:57:24 »
Mehmet bey,

Bizde belirttiğiniz gibi bimere gerekli şikayetimizi ilettik. Bu hafta bir daha ava gidiyoruz. Sizinde söylediğiniz gibi bir dünya para veriyoruz. Bohçacılık yapmıyoruz, çevreyi kirletmiyoruz, insanları rahatsız etmiyoruz. Devlet bize ne demişse neyi uygun görmüşse onu yapıyoruz ama gel de anlat. Sivas tarafında hiç sıkıntı yaşamıyoruz.

Şimdiden rastgele size.
1982 ELAZIĞ/MERKEZ

Çevrimdışı Ersin BAHAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 05 Kasım 2016, 22:57:53 »
11 kişinin içinde bir kişi video çekseydi keşke. Yapardınız şikayetinizi uğraşsınlar ondan sonra.
Ersin BAHAR
1983 mersin

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 05 Kasım 2016, 23:02:59 »
Sizin onunuzu kesen eskiyalar ne vergi verir ne pul alir ustune bir de orda 4 mevsim avlanir.Bu isin pesini birakmayin bence.Bugun size yarin bize.Erzincandan yapabilecegim herhangi bir sey varsa elimden geleni yapmaya hazirim.

• Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı Mehmet UZUN 38

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 05 Kasım 2016, 23:25:38 »
Genelde bu tip olaylarda avciya karsi cikan kisiler o koydeki kacak belgesiz palaz toplayan, kurakci, gece far avi tutunda her turlu kanunsuzlugu yapan kisilerdir yani koyden avla alakasi olmayan kisiler rahatsizlik verilmedigi koye pek yaklasilmadigi taktirde avci pek karismazlar ama gelipte kapm kurup katliyam derecesinde av yapanlarada karsi cikan koyluye lafim yok sonucta hepimiz koyluyuz.bu tip olaylar benimde basima geldi hemde ben 4 kisiden fazla ekiple ava gitmeme ragmen tehdit eden asan kesen ama uzerimde herzaman bir kutu tek kursunum olur tufege surer toplanin silahlanin gelin dedigim zaman buranin jandarmsida ormancisida biziz diyen arkadaslar nedense hemen jandarmanin arkasina saklandi ve hep inadina o bolgeye gittim keklik tavsan katliyamida yaptim ve cevremde nekadar avci varsa orayi reklam ettim simdi hic sorun olmuyor o bolgelerde.
  • Winchester sx3
1982 - Almanya

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 05 Kasım 2016, 23:34:50 »
Taner bey sakın öyle karşı çıkarım filan demeyin. Hele hele sakın bir avcının önünü kesmeye kalkmayın. Benim köyümde 6 kişi 2 avcının önünü kesti diye tck madde 109 dan 1.5 sene yargılandı. Üstelik 4-5 ay kadar da tutuklu yargılandılar. Haberiniz olsun.

Hamza Bey benim burada bir köyümde yok işin özünü söyleyeyim onun için kimseye karsı cıkacak halimde yok ama erzincan ilıc te  avlandım bir cok seyde bahse olan konular gibi yasadım ama bana kimse orada limit dahili av demesin sizin anlamadığınız konu o 11 kişi hiç demesin orada 3 bölge var ben avcı olarak ava girilmesine karsıyım 1 km içinde 6 7 sürü keklik ayaklarının altından kalkıp raks ediyor 60 70 metre ucup konuyor benim gibi kekliğe gönül vermiş bir insan için rüya tüfeksiz gezmeye giridim ona rahmen av bölge muhtar jandarma 3 saatte zor ayıkladım kendimi av yapmadığımı ıspatlayana kadar 20 asker 3 saaat arazi aradı tüfek varmıydı die üzerimde öyle bir yer bu yıl acık 11 kişi bu bölgeye girerse ne olur hak ve özgürlük olur ama diğer tarafta bir konu daha var 100 küsür keklik yakalandı die yer ERZİNCAN acaba kac 100 küsür görülmeden gitti yakalanmadı ese dosta göz yumuldu köylünün avına gelirsek orada 12 değil varsın 13 ay avlansın kınalı keklik sürülerini ben orada 20 metreden ötüsürken izledim demek su ki avı köylü vurmuyor vursada yok edemiyor
Taner MEMET
Bursa-1988

The following users thanked this post: Lokman DERELİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 05 Kasım 2016, 23:41:18 »
Genelde bu tip olaylarda avciya karsi cikan kisiler o koydeki kacak belgesiz palaz toplayan, kurakci, gece far avi tutunda her turlu kanunsuzlugu yapan kisilerdir yani koyden avla alakasi olmayan kisiler rahatsizlik verilmedigi koye pek yaklasilmadigi taktirde avci pek karismazlar ama gelipte kapm kurup katliyam derecesinde av yapanlarada karsi cikan koyluye lafim yok sonucta hepimiz koyluyuz.bu tip olaylar benimde basima geldi hemde ben 4 kisiden fazla ekiple ava gitmeme ragmen tehdit eden asan kesen ama uzerimde herzaman bir kutu tek kursunum olur tufege surer toplanin silahlanin gelin dedigim zaman buranin jandarmsida ormancisida biziz diyen arkadaslar nedense hemen jandarmanin arkasina saklandi ve hep inadina o bolgeye gittim keklik tavsan katliyamida yaptim ve cevremde nekadar avci varsa orayi reklam ettim simdi hic sorun olmuyor o bolgelerde.
Haklisiniz koylulerin katliam yapanlara karsi duyarli olmasi cok iyi birsey fakat kanunlar cercevesinde avlananlara da karisildigi takdirde benim gozumde dagdaki teroristlerden hic bir farklari kalmiyor.

• Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı Mehmet UZUN 38

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2016, 23:54:17 »
Mehmet bey zaten mantikli dusunursek koy veya kasabada yasayan bircok avci sadece kendi bolgesinde avlanir ve o merayi sahiplenir disardan geleni istemez turkiyenin genelinde bu boyledir.mesela kayseride bi barajda balik avina giderdik barajda sadece tatlisu kefali vardi koyden hic kimse karismazdi nezamnki devlet aynali sazan birakti koyden bazilari sehir pazarlarinda bunu ag atip satmaya basladi o gunden sonra oraya bi tane oltayla baliga gideni bile istemediler.ama sunuda soyleyim once bir karsisindaki kisiye bakarlar bela cikmasin diye altan aliyorsa iyice horozlanirlar ama sert kayaya carparlarsa sonucta eli silahli dag basinda hic tanimadi birileri.ondan sonra sesleri kesilir yana yana jandarmayi ararlar
« Son Düzenleme: 05 Kasım 2016, 23:56:01 Gönderen: Mehmet UZUN 38 »
  • Winchester sx3
1982 - Almanya

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 06 Kasım 2016, 00:05:44 »
Bey köylülerin yaptığı doğru demiyorum yanlış anlasılmak istemem bende avcıyım bende yasadım yasıyorum eseğine binmiş kasabanın serifi edasıyla gezen coban kimsin yasak git kac kez basıma geldi yanlış kere yanlış ama onların karsı cıkması ne kadar yanlıssa bir bölgede 11 kişi avlanmakta bence o kadar yanlıs tepki çeker söylemek istediğim bu
Taner MEMET
Bursa-1988

Çevrimdışı Süleyman AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 11 Kasım 2016, 14:36:13 »
işte bu konularda gönül isterki federasyonlarımız ses getırsın. tek basına tırmala dur.11 kişi tek tek davacı olun ...
Süleyman AYDIN
1973-İzmir