Gönderen Konu: dört buçuk aylık kurtzağar bıldırcını yutarmı  (Okunma sayısı 17449 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hüseyin AKGÜN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: dört buçuk aylık kurtzağar bıldırcını yutarmı
« Yanıtla #25 : 19 Haziran 2009, 18:34:55 »
Köpeğe tuzlu su yada toprak yutturmak köpeği avdan meradan soğutmazmı acaba
Hüseyin AKGÜN
1982 UŞAK
İkamet: Antalya

Çevrimdışı Ahmet YİĞİTİM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 19 Temmuz 2009, 10:22:31 »
ARKADAŞIM KÖPEK KAÇ AYLIK OLURSA OLSUN YUTUYORSA VAZGEÇ O KÖPEKTEN DERİM.
Ahmet YİĞİT
1980-Kütahya/Tavşanlı

Çevrimdışı Fikret DUYGU

• AvlakForum Üye
  • *
  • dünya delikanlı olsaydı yuvarlak olmazdı
« Yanıtla #27 : 01 Ağustos 2009, 09:29:10 »
avı ilk vurdunuz köpek ağzına aldı avı sizden kıskanıyo sakın üstüne ğitmeyin ğittiğiniz an avı sizden kıskanıyo ve yutuyo .hemen ilğilenmiyomuş ğibi yapın ve arkanızı dönün ve hızlı hızlı uzaklaşın o size aportu yapıyo ve arkanızdan getiriyo .başına gelen arkadaşların dikkatine
Fikret DUYGU
1973 UŞAK.05367390505

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #28 : 03 Ağustos 2009, 01:32:13 »
iyiki kurzhaar bir bıldırcın yutmuş bukadarda üzerine gitmeyin..ilk bıldırcın oldugu için tadını merak etmiştir...başka yutmaz,vurunca avı ters yöne dönüp yürüyeceksin köpegin yüzüne bile bakmayacaksın,bak agzında kuşla nasıl seni takip ediyor,15-20 metre yürüdükten sonra afferim ogluma afferim kızıma diye severek agzındaki kuşu alırken bırak diyeceksin,bırakmakta mızmızlanırsa hafiften kulagını tırnaklayacaksın....aportda nazlanan köpekler içinde etkili bir yöntemdir...tşk
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Feridun ARDIÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #29 : 27 Ağustos 2009, 23:49:33 »
slm lar bn feridun bu arkadaşımıza bi kaç kişi  haricinde diğerleri çok laubali davranmış bnce böle olmamalı. derdinin çaresini bilmiyorum ama inş çözer
Feridun ARDIÇ
1982 sakarya

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Serkan ÇAKAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #30 : 28 Ağustos 2009, 00:19:42 »

dört buçuk aylık kurtzağar bıldırcını yutarmı

anasını bile aglatır:)),hatda engel olunmazsa limitler dahilinde  10 bıldırcını dahi yutar...

usta güzel demiş....
serkan çakar 1979 MERZİFON / AMASYA
05423436587

Çevrimdışı Ali AKTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 28 Ağustos 2009, 00:22:52 »
Fatih kardeşimle geçen sohbet ederken bıldırcının içinin boşaltılıp kaya tuzu ile doldurulup köepeğe verilmesinin faydalı olabileceğini belirtmişti.Hayvan kusunca tekrarlamayacağını ümit ediyorum

Bilgilerinize

Saygılarımla...
Ali AKTÜRK 1977 KAYSERİ
Sözün bilmez bazı nâdan elinden
Yol ağlar, usûl ağlar, erkân ağlar...

Çevrimdışı Osman ERDAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #32 : 31 Mart 2010, 01:37:31 »
bi fikirde benden büyüklerimizden bildiğim kadarıyla bıldırcını yediği zaman bir avuç tuz yutturun iyice kussun ondan sonra bir daha yemez
OSMAN ERDAN -- MUĞLA 1979 05553106677
 YAKIŞIKLI REKS AVLANAMADAN ELİMİZDE ÖLDÜ

Çevrimdışı Ahmet KOMUT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 08 Eylül 2010, 02:04:33 »
Ben tuzlu su ile önledim hemen kusuyor birdaha yemiyor.En kolay yöntem.Selam olsun avcıdan avcılara.
  • Browning B 25
  • Browning B 127
  • Beratta A 400
Ahmet KOMUT
1968 kocaeli* gölcük*ihsaniye

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #34 : 08 Eylül 2010, 13:53:41 »
iyiki kurzhaar bir bıldırcın yutmuş bukadarda üzerine gitmeyin..ilk bıldırcın oldugu için tadını merak etmiştir...başka yutmaz,vurunca avı ters yöne dönüp yürüyeceksin köpegin yüzüne bile bakmayacaksın,bak agzında kuşla nasıl seni takip ediyor,15-20 metre yürüdükten sonra afferim ogluma afferim kızıma diye severek agzındaki kuşu alırken bırak diyeceksin,bırakmakta mızmızlanırsa hafiften kulagını tırnaklayacaksın....aportda nazlanan köpekler içinde etkili bir yöntemdir...tşk
Ben tuzlu su ile önledim hemen kusuyor birdaha yemiyor.En kolay yöntem.Selam olsun avcıdan avcılara.
BU YORUMLARDAKİ ÖNERİLENLERİ DENEYİN FAYDALI OLACAKTIR KISA ZAMANDA SORUNUN ÇÖZÜLDÜĞÜNÜ GÖRECEKSİNİZ......
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Oğuz ANADOL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 12 Eylül 2010, 13:46:00 »
bir tane ölü  bıldırcının içine bir avuç tuz basın pul biberde doldurun yutarsa yutsun ama bir daha yemeyecektir.
« Son Düzenleme: 12 Eylül 2010, 13:48:18 Gönderen: Oğuz ANADOL »
Oğuz ANADOL
1985-Konya

Çevrimdışı Taner KARA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 12 Eylül 2010, 14:19:06 »
bıldırcını yedikten sonra ot ve yaprak yedirin kusmasını sağlayın düzelecektir
Taner KARA a+
1980 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #37 : 17 Eylül 2010, 14:46:29 »
en iyisi kökten çözüm  ???şok lamak ne yutar ne bidaha ağzına töğbe alır ;D ;D
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

Çevrimdışı Ramazan ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • trofeci
« Yanıtla #38 : 02 Ekim 2010, 15:00:01 »
Abi bıldırcını derin dondurucuda şokla evde o şekilde apor yapmayı dene ödüllendir her getirdiğinde sanırım bırakır yemeyi allah kolaylık versin.
.
Ramazan Çetin 1965
Balıkesir/Sındırgı
0532 225 85 48
]

Çevrimdışı Murat ÇALDAĞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #39 : 19 Haziran 2011, 05:37:55 »

dört buçuk aylık kurtzağar bıldırcını yutarmı

anasını bile aglatır:)),hatda engel olunmazsa limitler dahilinde  10 bıldırcını dahi yutar...
alemsin valla bohçacı bile olur limiti aşarr :)))))

Çevrimdışı Halil ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcı köpeğiyle nam yapar
« Yanıtla #40 : 12 Temmuz 2011, 22:31:44 »
BENCE KÖPEK ÖNCE CANLI HAYVANI APORT ETMEYİ ÖĞRENMELİ. ARKADAŞIMIN SETERİ BİR YIL BOYUNCA SÜREKLİ BILDIRCIN VE ÇULLUKTA  VURULAN AVLARI YİYORDU.DAHA SONRA KARGA VURARAK APORT ETTİRMEYE ÇALIŞTIĞINDA KÖPEK KARGAYI BİRAZ GEVELEYİP GEZDİRMEYE BAŞLADI.SONRA YANINA ÇAĞIRIP AĞZINDAN ALDI VE BİSKÜVİ VEREREK ÖDÜLLENDİRDİ.KÖPEK İKİNCİ SEZONUNDA BİRAZ SIKSA DA YEMEDEN GETİRMEYE ALIŞTI.
Halil ÖZKAN
1976-Çanakkale-İKAMET İSTANBUL

Çevrimdışı Selçuk KOCA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 19 Ağustos 2011, 16:21:47 »
o arkadaşına evcil bıldırcınla aport yada ferma yaptırmaya calışmaması tavsiyesini ver :D

kolay gelsin
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2011, 16:22:49 Gönderen: Selçuk KOCA »
Selçuk KOCA
 1983 KOCAELİ
 0543 774 21 14

Çevrimdışı Sefa YILDIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Yaradılanı severiz YARADANDAN ÖTÜRÜ
« Yanıtla #42 : 24 Mayıs 2017, 11:27:10 »
Drahtaar lardada aynı problem var hayvan 2 sebebten ötürü avı çiğnemeden yutar bu denenmiş bir tecrübe
1- Tek köpek ile ava kalabalık gidildiği zaman av kalktı sıktın vurdun düştü köpek sahibini arar ama bu süreç içerisinde diğer bir kişi avı ağzından almak ister avı vermemek için yutar
2-2 veya 3 köpek ile ava gidilir köpeklerin birisi baskın çıkar aport yapmakta olan avı almaya çalışır ise kıskanıp avı gene yutuyor
Bu dediklerim dışında köpeğe yavru iken aport eğitimi verilirken aport yaptırdığınız Tüy,ayak ,deri , vs ne ise dikenli tele sarıp aport çalışmanızı öneririm yavru iken bir kere bile aport yaptığı nesneyi yiyen köpek asla unutmuyor ve ilk avda bunu tekrardan deniyor köpeği enseden tutarak sallamak ceza gibi bişey oluyor özellikle D.D larda böyle Kurtzaar da aynı ırklardan gelme hemen hemen
Her avcının D.D olmalı

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
« Yanıtla #43 : 24 Mayıs 2017, 15:56:54 »
Şöyle yorumlara bir baktım,neredeyse (faydalı yorumlar hariç) hiç iç açıcı bilgilendirici  yorum ve öneri göremedim malesef.

dörtbuçuk aylık dediğiniz köpek daha çocuk hatta bebek demektir hiç birşey bilmez,herşey onun için yeni başlıyor ve bu bebeğe bundan sonra  ne verirseniz onu alırsınız,kimisi demiş ölesiye dövün,kimisi demiş ağzına toprak atın,kimisi demiş dikenli tel,yok cezalandırın falan arkadaşlar yapmayın lütfen bu yöntemler hayvana işkenceden başka hiçbir fayda etmeyecektir hatta hayvan avdan ve sizden soğuyacaktır.
evet köpek eğitiminde ödül ve ceza vardır ama bu döverek,işkence niteliğinde cezalandırarak değil ,dörtbuçuk aylık köpekten bahsediyorsak iyi bir eğitim ilgi alaka ile bütün sorun çözülür,2-3 yaşındaki köpekte bu sorun varsa ve sürekliyse sorun çözülmeyebilir ama dörtbuçuk aylık köpekten bahsediyorsak kesinlikle çözülür.
Çünkü o daha çocuk hiç birşey bilmiyor neyi yapıp neyi yapmaması gerektiğini siz öğreteceksiniz,benim tavsiyem düzenli bir eğitim yaptırın köpeğinizle çok iyi ilgilenin istediğinizi yapmadığı zaman kızın azarlayın,ama sakın vurmayın,sestonu bakışlarınız ve davranışlarınızla ona yanlış yaptığını farkettirin,ses tonunuzdan davranışlarınızdan zaten o herşeyi anlar bunu unutmayın,istediğiniz şeyi yaptığı zaman onu sevin okşayın,sevdiği yiyecekler ikram edin ama kesinlikle pes etmeyin bu işin en ince noktası sabırdır sezon açıldığı zaman ise bir süre yalnız avlanın eminim emeğinizin karşılığını alacaksınız. ve bu eğitimi yaparken köpeği usandırmayın ne zaman usandı bırakmak istiyor ozaman bırakın hiç zorlamayın o bunu bir oyun olarak görüyor unutmayın,ne zaman oynamak istemiyorsa sizde ozaman bırakın,ertesi gün tekrar deneyin. köpek beslemek,köpek eğitmek zordur meşakkattli iştir ama bu işe gönül vermişseniz zorluklarınada katlanacaksınız.
Nevşehirden selamlar...
« Son Düzenleme: 30 Eylül 2017, 00:31:45 Gönderen: Osman KORUKÇU »
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

The following users thanked this post: Mevlüt KÜÇÜK

Çevrimdışı Mevlüt KÜÇÜK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #44 : 24 Mayıs 2017, 16:07:42 »
Şöyle yorumlara bir baktım,neredeyse (faydlaı yorumlar hariç) hiç iç açıcı bilgilendirici  yorum ve öneri göremedim malesef.

dörtbuçuk aylık dediğiniz köpek daha çocuk hatta bebek demektir hiç birşey bilmez,herşey onun için yeni başlıyor ve bu bebeğe bundan sonra  ne verirseniz onu alırsınız,kimisi demiş ölesiye dövün,kimisi demiş ağzına toprak atın,kimisi demiş dikenli tel,yok cezalandırın falan arkadaşlar yapmayın lütfen bu yöntemler hayvana işkenceden başka hiçbir fayda etmeyecektir hatta hayvan avdan ve sizden soğuyacaktır.
evet köpek eğitiminde ödül ve ceza vardır ama bu döverek,işkence niteliğinde cezalandırarak değil ,dörtbuçuk aylık köpekten bahsediyorsak iyi bir eğitim ilgi alaka ile bütün sorun çözülür,2-3 yaşındaki köpekte bu sorun varsa ve sürekliyse sorun çözülmeyebilir ama dörtbuçuk aylık köpekten bahsediyorsak kesinlikle çözülür.
Çünkü o daha çocuk hiç birşey bilmiyor neyi yapıp neyi yapmaması gerektiğini siz öğreteceksiniz,benim tavsiyem düzenli bir eğitim yaptırın köpeğinizle çok iyi ilgilenin istediğinizi yapmadığı zaman kızın azarlayın,ama sakın vurmayın,sestonu bakışlarınız ve davranışlarınızla ona yanlış yaptığını farkettirin,ses tonunuzdan davranışlarınızdan zaten o herşeyi anlar bunu unutmayın,istediğiniz şeyi yaptığı zaman onu sevin okşayın,sevdiği yiyecekler ikram edin ama kesinlikle pes etmeyin bu işin en ince noktası sabırdır sezon açıldığı zaman ise bir süre yalnız avlanın eminim emeğinizin karşılığını alacaksınız. ve bu eğitimi yaparken köpeği usandırmayın ne zaman usandı bırakmak istiyor ozaman bırakın hiç zorlamayın o bunu bir oyun olarak görüyor unutmayın,ne zaman oynamak istemiyorsa sizde ozaman bırakın,ertesi gün tekrar deneyin. köpek beslemek,köpek eğitmek zordur meşakkattli iştir ama bu işe gönül vermişseniz zorluklarınada katlanacaksınız.
Nevşehirden selamlar...

+1 Ben de ilk defa köpek besliyorum sayılır ve gerçekten sabır ve istikrar eğitimde en önemli iki etmen.

Çevrimdışı Mevlüt KÜÇÜK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #45 : 24 Mayıs 2017, 16:33:32 »
Şunu da eklemek istiyorum; köpek, bırak, hayır komutlarını ve sahibinin izniyle yemeyi öğrenince bu sorun daha kolay aşılabilir. Dolayısıyla canlıyla çok erken tanıştırmak nekadar doğru onu bilemiyorum ama bu komutları öğrenmesi de 6. aydan sonra oluyor. Ama şu da var köpek bazı şeyleri illa tecrübe edecek sonucuna göre o davranışa ya devam edecek ya da vazgeçecek oyüzden kusturma yöntemi işe yarayabilir.

Çevrimdışı Dağhan ÇAKMAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 23 Eylül 2017, 11:19:46 »
Sıkı tam olarak bıldırcına oturmuş ve bıldırcın parçalanmış veya dağılmışsa cinsi ne olursa olsun köpeğin bunu yeme ,yutma veya çiğneme olasılığı yüksektir. Avı yemeye başlayan köpeği bu alışkanlığından vazgeçirmek ise cidden cok zordur.
Bu konuda dikat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biri köpeği avlağa çıkarmadan önce doyurmak , dağıldığınızı dusunduğunuz av hayvanına aportunu engellemek ve mümkünse bıldırcın avına yavru kopeğinizle çok fazla gitmemek olacaktır.
Dağhan ÇAKMAK
1982-Erzincan