Gönderen Konu: Yivsiz Tüfeklere Yiv Set ?  (Okunma sayısı 5601 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Yivsiz Tüfeklere Yiv Set ?
« : 24 Şubat 2018, 12:21:34 »
Merhabalar;Öncelikle forumda yeniyim,sürç-i lisan edersem affola.(Silah,Tüfek konusunda çok bir fikrim yok temel bilgiler dışında,sizlerin yardımıyla bir şeyler öğrenmeye çalışacağım.)

Abilerim sorum şu kafama takıldı forumlarda da araştırdım fakat bir cevabını tam anlamıyla bulamadım.Başlıkta da yazdığı gibi sorum yivsiz(Yivsiz yarı-otomatik şarjörlü) tüfeklere yiv set takılabilir mi? Yani tamamiyle kafama takıldığı için soruyorum 20 ga lık bir yarı otomatik şarjörlü bir tüfeğe yiv set takılması ile,tamamen atıyorum, 7,62 veya 5,56 lık atacak hale gelebilir mi? Bu konuda bir bilgim olmadığı için sadece meraktan soruyorum belkide çok uçuk bir düşünce fakat kafama takıldı cevabını da bulamadım sizlere danışmak istedim yardımcı olursanız müteşekkir olurum.
1998 Ankara

Çevrimdışı Ergün CANBULAT

• Free Üye
  • *
Ynt: Yivsiz Tüfeklere Yiv Set ?
« Yanıtla #1 : 24 Şubat 2018, 13:35:46 »
bu sorunu kendıne sakla hos bı soru olmamıs sen devletın men ettıgı seyden dahamı guclu yoksa dahamı akıllısın
Ergün CANBULAT
1969 ISPARTA

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 24 Şubat 2018, 13:53:11 »
Merhabalar;Öncelikle forumda yeniyim,sürç-i lisan edersem affola.(Silah,Tüfek konusunda çok bir fikrim yok temel bilgiler dışında,sizlerin yardımıyla bir şeyler öğrenmeye çalışacağım.)

Abilerim sorum şu kafama takıldı forumlarda da araştırdım fakat bir cevabını tam anlamıyla bulamadım.Başlıkta da yazdığı gibi sorum yivsiz(Yivsiz yarı-otomatik şarjörlü) tüfeklere yiv set takılabilir mi? Yani tamamiyle kafama takıldığı için soruyorum 20 ga lık bir yarı otomatik şarjörlü bir tüfeğe yiv set takılması ile,tamamen atıyorum, 7,62 veya 5,56 lık atacak hale gelebilir mi? Bu konuda bir bilgim olmadığı için sadece meraktan soruyorum belkide çok uçuk bir düşünce fakat kafama takıldı cevabını da bulamadım sizlere danışmak istedim yardımcı olursanız müteşekkir olurum.
Dediğin şey hem mekanik hem yasal olarak mümkün değil
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

The following users thanked this post: Erdem DEMİR

Çevrimdışı Ayşe ALTINTREN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #3 : 24 Şubat 2018, 14:39:46 »
Avrupada  1960 65 70 75 yıllara kadar revacta olup üretilen cekoslavak brüner alman Merkel grupp simson gibi büyük markaların ürettiği namlu içine salınan slayt namlu die tabir edilen (isme dikkat edelim....)slag namlu deil...namlu içine namlu salınan  tüfekler mevcuttu bu namlulari ile klasik  bir av tufegi olan çifte veya poze yıvli bir tufege donusebiliodu tek sorun maliyeti yüksekti ister tek naluya ister ikinamluya montajı ufak bir vida ile yapilio du gayet sağlam otrakli bir tufege dönüşüyor  idi   bu sistemde teknolojinin gelişmesine boyun egerek   unutulma yoluna girdi.. detaylı bilgiyi alman silah avcilik dergisi frankonia nin 1965 1966 yıllarının 1970 lere kadar çıkmış tüm içeriğinde silahlar kısmında detaylı görebilirsiniz. ..
  • beretta stonecoat al391
  • beretta s55
  • beretta303
  • beretta al390
  • Beretta a300
  • simson
1981 Edirne

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY, Yaşar KÖKÇEN, Erdem DEMİR

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2018, 14:42:59 »
Çifte poze lere bu sistemde oluyor taktikal silahlar da nasl bi randiman verir bilemem... Üretici firma ile detaylı konuşmanız şart..
  • beretta s55
  • beretta303
  • beretta al390
  • Beretta a300
  • simson
1981 Edirne

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 24 Şubat 2018, 17:40:06 »
Çifte poze lere bu sistemde oluyor taktikal silahlar da nasl bi randiman verir bilemem... Üretici firma ile detaylı konuşmanız şart..
ayşe hanım dediğiniz olay ben daha önce gördüm işlevsel birşey değil namlu içine adaptör konuluyor sadece tek atış yapılıyor ve mekanizma tırnağı fişeği tutmadığı için çıkartması oldukça zor benim gördüğüm amatör birşeye benziyordu mesela 12 no namlu içine sığacak 20cm uzunluktaki bir çeliğe 9mm delik açıp tabanca mermisi atılır tırnak tutmadığı için her seferinde fişeği çıkartmak sorun ve böyle birşey zaten yasal değil arkadaş başına dert alabilir

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 24 Şubat 2018, 19:21:33 »
bu tür ürünler avrupa ve amerikada var.aha dogrusu internette gördüm.av tüfeğinin namlu içine takilip çesitli kalibrede yivli fisek kullanabiliyor.ama ülkemizde yasal değil.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

The following users thanked this post: Yavuz YILDIZ, Erdem DEMİR

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 24 Şubat 2018, 19:50:20 »

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #8 : 24 Şubat 2018, 23:45:41 »
İşte benimde dediğim bu sistem fakat  biras daha gelişmiş versionu  yavuz bey ..  sadece namluya bi Civata vasitaı ile bağlanio ve o tufeğin tırnak tertibati  ile kombine çalışarak boş kovanı cikartio 
  • beretta s55
  • beretta303
  • beretta al390
  • Beretta a300
  • simson
1981 Edirne

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ, Yavuz YILDIZ

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #9 : 24 Şubat 2018, 23:49:57 »
Yavuz bey videodaki gibi kısa deiller benim dediğim namlular orginal tüfekigin namlu boyu kadarla 61 65 71 76  cm gibi ve ıcindede yiv seti mevcut
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2018, 23:54:26 Gönderen: Ayşe ALTINTREN »
  • beretta s55
  • beretta303
  • beretta al390
  • Beretta a300
  • simson
1981 Edirne

The following users thanked this post: Yavuz YILDIZ

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #10 : 24 Şubat 2018, 23:57:49 »
Elimdeki kataloglarda resimleri var buldummu yayınlarım yavuz bey çok deisiklik bi durum hayran kaldım esim  bahseder di hep..
  • beretta s55
  • beretta303
  • beretta al390
  • Beretta a300
  • simson
1981 Edirne

The following users thanked this post: Yavuz YILDIZ

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 25 Şubat 2018, 08:13:21 »
Elimdeki kataloglarda resimleri var buldummu yayınlarım yavuz bey çok deisiklik bi durum hayran kaldım esim  bahseder di hep..
Ayşe hanım güzel değişik sistem ama işte tırnak fişeği tutmadığı için pek ilgimi çekmedi y otolarda bu haliyle kullanması zor çifte veya pozeler de iş görür iyi kötü ama ejektörsüz olması lazım yoksa adaptörü her atışta yerden almak sıkıntı olur
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2018, 21:36:55 Gönderen: Yavuz YILDIZ »

Çevrimdışı Erdem DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 25 Şubat 2018, 15:52:19 »
bu sorunu kendıne sakla hos bı soru olmamıs sen devletın men ettıgı seyden dahamı guclu yoksa dahamı akıllısın

Ergün abi sanırım yazdıklarımı yanlış anladınız veya yorumladınız benim sorum ''merak'' çerçevesinde böyle bir durum var mı? yok mu? diye,yoksa amacım böyle bir malzemeyi temin etmek veya başka yöntemlerle elde etmek değil.
1998 Ankara

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 25 Şubat 2018, 20:42:21 »
Sayın Erdem bey sizin bahsettiğiniz ürünler linkini verdigim adreste var. ama tekrar söylüyorum ülkemizde yazal degil.
http://soldiersystems.net/2012/11/23/x-caliber-survival-rifle-gauge-adapter-system/
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 25 Şubat 2018, 21:32:54 »
Ben bu adaptörlerden yaparım 20 cm uzunlukta, daha uzun ve yiv set açmak zor benim için ,pek gerek duymuyorum şimdilik hem yasak hem fişek bulmak zor, aslında bu tüfekler türkiyede serbest olsa çok harika olur

« Son Düzenleme: 25 Şubat 2018, 21:42:24 Gönderen: Yavuz YILDIZ »