Gönderen Konu: İlk Tüfeğim Yıldız Elegant A3 TM  (Okunma sayısı 1914 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Burak AYDAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
İlk Tüfeğim Yıldız Elegant A3 TM
« : 29 Aralık 2017, 22:20:48 »
Merhaba değerli avcı ve atıcı arkadaşlar, bugün ilk yivsiz tüfeğimi aldım Yıldız Elegant A3 TM size sormak istediğim nokta da tam olarak bu aslında ben A3 T siparişi verdim ama eve gelince farketetim ki tüfeğin kullanma kılavuzunda A3 TM yazıyor bayiyi aradığımda M ibaresinin sadece mat demek olduğunu söyledi.Yıldız silah sitesinde de TM modeli gözükmüyor.Doğru mudur? T ile TM arasında bir fark var mı? Bilen arkadaş var mı? Teşekkür ederim.
1982 - Ordu

Çevrimdışı Gökhan TOKCAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: İlk Tüfeğim Yıldız Elegant A3 TM
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2017, 23:50:08 »
Öncelikle tufeginiz hayirli olsun.İyi bir seçim yapmışsınız.Ben yildiz spz ME steel kullaniyorum bendeki M harfi mobil şok anlaminda kullaniyor.
  • Yıldız SPZ ME Steel
Türk olmak zordur çünkü dünya ile savaşırsın. Türk olmamak daha zordur çünkü Türk ile savaşırsın.

1992 Aydın

Çevrimdışı Ali ARI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 30 Aralık 2017, 02:13:03 »
Tüfeğiniz hayırlı olsun, çok iyi bir marka ile başlangıç yapıyorsunuz. Allah kazasız belasız, zevkli muhabbetli avlarda kullanmayı nasip etsin. Yıldız 20 Ga SPZM kullanıyorum M mobil şoklu demek. Mat denmesi garip geldi. Kullanma kılavuzları çoğunlukla aynı seriye hitap eder standart basılır. Aklınıza takılan sizi rahatsız eden bir husus varsa direkt fabrikayı ararsanız sizi aydınlatırlar
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2017, 02:16:24 Gönderen: Ali ARI »
  • Ata Venza
  • Yıldız SPZM 20 Ga
  • AyA Aquirre Aranzabal
  • Huğlu 104A
  • English Setter
1969 Turgutlu-MANİSA

Çevrimdışı Burak AYDAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 30 Aralık 2017, 12:09:28 »
Sn.Ali ve Gökhan Beyefendi cevaplarınız için teşekkür ederim.Sn Ali bey teşekkürler ne derler hani Allah kötüye kullandırtmasın herşeyden önce sağolun. Yıldız silah pazarlamayı bugün arayıp sorduğum ismini hatırlayamadığım kibar beyefendi bana gerekli açıklamaları yaptı ve kafamdaki bütün soruları cevapladı.Evet M mobil şok demekmiş.66 cm tek tetik ve mobil şoklu çitfe kırma tüfeğime nihayet kavuştum. Çünkü yaklaşık bir senedir bu boylarda iki kez daha tüfek aldım ve ikisi de kötü çıktı ve bayilerle sıkıntı yaşamıştım.İkisi de aynı markanın ve Türkiye'nin en eski silah üreticilerinden veya tüfek deyince taşrada ilk akla gelen marka diyeyim ben ama forum sayesinde araştırdım ve yıldız tüfekte karar kıldım çok da memnunum.Foruma bilgi sunan herkese teşekkür ederim.
1982 - Ordu