Gönderen Konu: Keklik olmasada dostluk var..  (Okunma sayısı 1075 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
Keklik olmasada dostluk var..
« : 18 Aralık 2017, 21:42:28 »
Pazar günü çok kıymetli @Erhan KARASÜLEYMANOĞLU Hocamla keklik avına çıkalım dedik,Keklik popülasyonunun azlığından birçok avcı muzdarip zaten..
Velhasıl av yoktu ama dostluk muhabbet vardı😊
Herkese rastgele..

« Son Düzenleme: 18 Aralık 2017, 21:47:58 Gönderen: Atagan YILDIZ »
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, M.Ali AKDAĞCIK, Halit YILDIRIM

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Keklik olmasada dostluk var..
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2017, 21:50:15 »
Atagan bey kısmet olmazsa olmuyor dün saatlerce gezdim hiç birşey yok cay demlemek için tüfeği ağaca yasladım 15m  altta kuru ağaç var şunu kırayım dedim tavşan altında yatıyormuş kaçan av büyük olur derler kuzu gibi mübarek baka baka cekti gitti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1983
Yozgat

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Keklik olmasada dostluk var..
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2017, 09:49:56 »
 üstadım bu sene keklik yatakları boş,

geçen sene kar yoğun yağış olunca alt orman köylerine sokulmuş hayvanlar eline tüfek alan sezon bittiği halde keklik bilmeyen keklik avlamış birkaç günde hayvanı kırmışlar resmen adreste vereyim diyenin yalancısıyım yöre halkı ve civar köylerde aynı söylevdeler ateş olmayan yerdende duman tütmez misali kimisi 100 lerce diyor kimisi 300/500 diye bahsediyor bana göre böylesi bir pozisyonda hayvan yemlenip korunsaydı o köyede civar köyede bayram havası yaşanırdı hayvana merhamet sevgisi olmayan adamın allah sevgisinden şüphe ederim ben, halbuki mayıs ve devamında yurtlanan hayvan köy içi ve civarında çülükleriyle boy gösterir neşe saçardı sezona kadar sesleriyle şenlendiridi mekanı ama nerde bizde o bilinç bu cehaletten sonrası hüsran  gördüğümüz meradaki hal 11-3-2- ayrı ayrı kümeslerden 25 km. lik merada kalkan popilasyon bu ama kalktığı mesafeler 80/100 metre üstü veya arası  artık hayvanın yediği saçma  geçen yılmı yoksa yeni sezon sıkısımı belli değil çok uç uçmakta artık her nekadar ürktüyse ki ayağımızın dibinden kalkardı geçen sene aynı meradaki keklik, yol dönişü fotokapan gördük tedbir güzel ama kıyım aşşagı köylerde gerçekleşmiş kıra giden yol üstü fotokapan işe yaramaz ama tabi tedbir hepsi bu köylülerin kahve veya camilerde bilgilendirme çalışmaları etkili olur kanaatindeyim şahsen ben.

bölge adını ifşa ediyorum forumda giden arkadaşlarda var bölgeye yer çamlıyayla üstü ''gülek devlet avlagı'' av bölgemiz ''tanzıt'' diye geçmekte kekliğe kıyan köy adı ''inkoyak'' diye geçmekte hem hava şartları hem insan faktörü bu güzel kır bölgesinde popilasyonu kısır hale getirmiş hatta yol dönüşü araba muhabbetinde ava tetik kesemediğimize sevindik bile bir keklik seneye 3/5 keklik demek çünkü afet allahtandır amenna ama kıyım insan faktörü olunca bölgedeki gerçekleri ifşa etmek gereği duydum.

atagan kardeşim dediğin gibi keklik ele geçmesede dostluk muhabbet arazi dağ kar sis manzara cidden 10 üstünden on numaraydı 5 arkadaş doğaya manzaraya doyduk 5 saatlik yürüyüş doyurdu bizi.

allah kazasız belasız ağıztadında geçen nice av günleri nasip etsin atagan bey kardeşim.

mersinden selam sevgi ve saygılarımla.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ, M.Burak METİLLİ