Gönderen Konu: dış illerden gelen avcılar  (Okunma sayısı 3189 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail ERTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
dış illerden gelen avcılar
« : 16 Ekim 2017, 10:27:20 »
 O0 selamun aleyküm avcı abilerim ve kardeşşlerim 2017.2018 av sezonunu açmış olmamazın mutluluğunu yaşamaktayız herkese kazasız belasız avlar dilerim
arkadaşlarım ile köyümüze yakın olmasından dolayı haymana çalış genel avlağına gittik av sahasına girdiğimizde gözlerimize inanamadık dağ taş yabancı plakalı araçlarla dolmuş avlak sahası avcı kaynıyordu 07 .10. 35 .45 plakalı araçlar ile gelmişler elbette avcı vergisini veriyorsa tabikide avlanacak ancak her avcı kendi ilinde avlanırsa daha güzel olacak bir de kotalı avcılığın boku çıkmış ava kapalı alan çok az sayıda her yer ava açık ankara avcısı nerede avlanacak bu gidişte av kalmayacakk ben acizane düşüncemi yazıyorum saatlerce gezmemize rağmen ne tavşan neden keklik yüzü göremedik yetkilileri göreve davat edeyorum sağlıcakla kalın
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 14:07:18 Gönderen: İsmail ERTAŞ »
İsmail ERTAŞ
1974 GÖLBAŞI ANKARA

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: dış illerden gelen avcılar
« Yanıtla #1 : 16 Ekim 2017, 14:19:53 »
Av yoksa sizde   başka  illerin avlaklarına  gidebilirsiniz.
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Ekim 2017, 14:41:41 »
Her türlü öneri kabül fakat her avcı kendi ilinde avlansın biraz garip olmuş olur mu öyle şey.Geçen yıl tehdit bile edildik ankarada köydekiler tarafından hobi rezalete dönüştü zihniyet böyle olmamalı, misafirperverlik avcılık bu değil  insanlar pulu boşuna mı alıyor boşuna mı vergi ödüyor ayrıca bir avcının avına engel olmak da suçtur.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 16:02:58 Gönderen: Gökay KARADUMAN »
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Murat YILMAZ 55

• AvlakForum Üye
  • *
  • Biz Avcıyız, Doğaya Muhtacız...
« Yanıtla #3 : 16 Ekim 2017, 15:59:23 »
Her avcı yasal ava açık bölgelerde her yerde avlanabilir. ancak şu deniliyor zannımca. geçen bir fotoğraf gördüm bir avcılar klübü 5 minibüs adamla iç anadolu yada doğu anadolu bölgesinde bir yerde keklik avı için kamp kurmuş. cuma gitmişler pazar dönmüşler. 50 ye yakın avcı... benimde evimin yakınında bir keklik bölgesi olsa birileri gelse orayı kurutsa benimde canım sıkılır. ama maalesefki bu ve benzer konuları biz avcılar değil kanun koyucular organize edecek arkadaşlar. özetle mantık değişmedikçe düzende değişmeyecek.
Murat YILMAZ
1985 SAMSUN ÇARŞAMBA- Ünye
iş ve meslek danışmanı

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Süreyya AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 16 Ekim 2017, 15:59:37 »
Bazı kötü istisnai örnekleri saymazsak  yasal açıdan herkes istediği şehirde avlanabilir ayıp yahu avcıyı maymuna çevirdiler herkes avcıya düşman sistem çöker açılır kota vermez zarzor boş bulduğun bölgeden izin alırsın karşına köylü çıkar seni tehdit eder istemez aklıma şu geliyor biz düşman askerimiyiz arkadaş,   sirkette 15 tane haymanali arkadaş çalışıyor bizde ankaralisin Bursa'da ne işin var herkes kendi sehirinde çalışsın kardeşim desek olurmu olmaz tabiki demeyizde, bu memlekete vergisini veren yasalara aykırı durum sergilemeyen etik avlanan herkes istedi yerde avlanır bu işler milletin kafası zaten dönük av yok kota yok daha da geriyor avcıları
  • Akus 20/66 çifte
BURSA-1982

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2017, 16:19:50 »
Kimsenin  kimseyi avlaktan  kovmaya hakkı yok.
Sizin  avlağınıza   başka illerden   avcılar  gelebiliyorsa  sizinde  başka  illerin  avlaklarında av yapmaya   hakkınız var.
Herşey  yasal olduktan sonra  köylünün de   kimseyi kovmaya  hakkı yok.Sonuçta o avlak  o  köylünün tapulu malı değil.
Öyle bir  durumda   evrak v.s  tam ise    Cumhuriyet  Başsavcılığına  suç duyurusunda  bulunabilirsiniz.
Şehirli  avcı  kekliği, bıldırcını, tavşanı  şehrin  içinde  avlayamayacağı göre,  heryerde de   av  popülasyonu olmadığına   göre  ava  açık alanlardan başka seçenek kalmıyor.
Benzer sıkıntıyı bir  arkadaşım  ormanda mantar toplarken  yaşamış.Köylünün  biri   "buralardan mantar toplama, mantar  toplayacak burası mı  kaldı?" filan demiş.
Şayet   köylülerin   sizi  engellemesi  durumunda  eşkal, plaka,köylünün ismi, muhtarsa muhtarın ismi , adam arazide  çalışıyorsa arazi, arazideki  traktör v.s  gibi  ayrıntılara dikkat edip şikayet  edebilirsiniz. 
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 16:24:57 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

The following users thanked this post: Ergün ALTIN

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2017, 17:26:11 »
avcıyı bu duruma getiren bozuk sistemdir, geçmişte bu tür yoğun baskı altında kalan bölge yoktu, ben konya da daha önce avcı giriş kotasının dolduğunu hiç görmemiştim, sadece ankara olarak değil av olan tüm bölgelerde yoğun baskı var
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Ergün ALTIN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 16 Ekim 2017, 18:04:53 »
Diğer illerden gelen Avcılar o kadar masraf yaptık 2 keklikte ne deyip sürüyü bitiriyor ise şerefsizdir, kanı bozuktur,nacizene fikrim budur.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 16 Ekim 2017, 18:16:32 »
Bu fotolar sivas merasina dışardan gelen avcıların eseri. Haftasonu çekilmiş bir foto. Misafir baş tacıdır, ama edebi ile avlanana.
Peki bu köpeğin suçu nedir?
Köpek olarak işinin gereğini layıkı ile yapması mı?  Fotodaki sürünün çobanı siz olsanız ne yaparsınız? Bir avcı olarak bu fotoyu görünce bunu yapan avcıya ben bile lanet okumaktan kendimi alamıyorum.
Fazla söze gerek yok, foto herşeyi özetliyor sanırım....

« Son Düzenleme: 17 Ekim 2017, 10:22:31 Gönderen: Murat TEPE »
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Hüseyin İŞCEN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 16 Ekim 2017, 18:41:14 »
Bu fotolar sivas merasina dışardan gelen avcıların eseri. Arkadaşım tarafından haftasonu çekilmiş bir foto. Misafir baş tacıdır, ama edebi ile avlanana.
Peki bu köpeğin suçu nedir?
Köpek olarak işinin gereğini layıkı ile yapması mı?  Fotodaki sürünün çobanı siz olsanız ne yaparsınız? Bir avcı olarak bu fotoyu görünce bunu yapan avcıya ben bile lanet okumaktan kendimi alamıyorum.
Fazla söze gerek yok, foto herşeyi özetliyor sanırım....

Bu köpeğin tek suçu  sürüsünü  her türlü tehditten korumak  avciyim diye geçinen  şerefsizler  (gerçek  Avcı bunu yapmaz)  o köpek sahibi ve sürüsü için  her şeyden değerli  doğa içinde gerekli silahla kurt avlamaktansa en etkilisi böyle köpek beslemek  şimdi sahibi kavga edip çekip adamı vursa ne olacak
  iki üç minibüs  karavan dolusu adamla gelip dedektörle mayın arar gibi son keklige varan kadar  bulup vuran  limit sayi bilmeyen hayvanların yalaklarina kan tüy dolduran pisligini  çöpü nü dağa taşa bırakan  milletin  bahçesine bağına meyve için dalan   keyfe keder şişelere ateş edip orda bırakan    insan musvetteleri  bence kendi ilinde avlansin
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Murat TEPE, Osman KÜÇÜKMUMCULAR, Bilal AYDIN, Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 16 Ekim 2017, 18:57:16 »
Yapmayın arkadaşlar sizin anlattığınız olayda sorun dışarıdan gelen avcının kendisi konu başka yöne kayıyor...bohçacıların avcılıkla alakası olmayan limit bilmezlerin konuyla alakası yok sorun dışarıdan avcılarin gelmesi. Adı üstünde "Avcı" o köpeğe bunu yapanın başka ile gitmesi mühim değil kendi ilinde de bu vahşeti yapar.Herkes kendi ilinde avlasın sözünedir eleştirim.Kaçak av,limit aşımı bunlar zaten heryerde problem.Ben artık bu tür yaklaşımdan dolayı gitmemeye çalışıyorum başka illere zaten sistem avdan soğuttu bir de avcı istemeyen köylülerle uğraşıyoruz.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 19:01:09 Gönderen: Gökay KARADUMAN »
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

The following users thanked this post: Necdet GÜNEY, Serkan TİKVEŞLİ, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Osman KÜÇÜKMUMCULAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 16 Ekim 2017, 20:55:32 »
Devam etmediği bir kurs'dan sertifika alıp,Avcılar kulübü ile Çevre ve Orman il müdürlüklerine malum aralıklarla para ödemenin,Avcı olmak için yeterli sayıldığı bir ülkede olur böyle şeyler.Bu vahşete sadece sürüsünü koruyan köpekler maruz kalmıyor.Resmi çekilip teşhir edilemeyen ve yıllardır sırf zevk için katledilen belki onbinlerce yaban hayvanı var;Kartallar,Atmacalar,Şahinler,Sincaplar,yılanlar......Elbette bunu yapanların kabul görmuş Avcı ahlakı ile bağdaşır tarafı yok,ama arkadaşlar bu tür insanlar devlet kayıtlarına ve sıradan vatandaşa göre Avcı.Konya ovasının değişik köylerinde,fasülye-nohut kümelerini tekmeleyerek dağıtıp,güya bıldırcın arayan çok eli tüfekli görmüşümdür.Elli kişilik kamp kuran Çakalların hakkından gelecek ve meydanı hakiki Avcılara bıraktıracak en güzel yöntem ise caydırıcılığı yüksek bir denetim.
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2017, 21:38:25 Gönderen: Osman KÜÇÜKMUMCULAR »
  • Yıldız spz sm 28 cal.71 Namlu.
  • Huğlu 202 B Çifte 12 cal.71 Namlu.
  • Dağdelen Magnum y.otm.12 cal. 62 Namlu.
  • Kırıcı s.poze 16 cal.71 Namlu.
1961 KONYA

The following users thanked this post: Murat TEPE, Hüseyin İŞCEN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 16 Ekim 2017, 22:53:36 »
Diğer illerden gelen Avcılar o kadar masraf yaptık 2 keklikte ne deyip sürüyü bitiriyor ise şerefsizdir, kanı bozuktur,nacizene fikrim budur.
+1
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 16 Ekim 2017, 23:06:59 »
Devam etmediği bir kurs'dan sertifika alıp,Avcılar kulübü ile Çevre ve Orman il müdürlüklerine malum aralıklarla para ödemenin,Avcı olmak için yeterli sayıldığı bir ülkede olur böyle şeyler.Bu vahşete sadece sürüsünü koruyan köpekler maruz kalmıyor.Resmi çekilip teşhir edilemeyen ve yıllardır sırf zevk için katledilen belki onbinlerce yaban hayvanı var;Kartallar,Atmacalar,Şahinler,Sincaplar,yılanlar......Elbette bunu yapanların kabul görmuş Avcı ahlakı ile bağdaşır tarafı yok,ama arkadaşlar bu tür insanlar devlet kayıtlarına ve sıradan vatandaşa göre Avcı.Konya ovasının değişik köylerinde,fasülye-nohut kümelerini tekmeleyerek dağıtıp,güya bıldırcın arayan çok eli tüfekli görmüşümdür.Elli kişilik kamp kuran Çakalların hakkından gelecek ve meydanı hakiki Avcılara bıraktıracak en güzel yöntem ise caydırıcılığı yüksek bir denetim.

Osman bey avcı tanımında sıkıntı yok devlet limiti aşmayacaksın, doğayı harap etmeyeceksin, tarladaki mahsüle zarar vermeyeceksin diyor zaten buna uymayan bahsettiğim leşçi takımı onlara avcı dememek lazım. Ama bunlar var diye her avcıyı bir tutmak köyüne geleni avlanmayın diye tehdit etmek nedir? Çözüm bu mudur? Trafik kurallarına uymayanı bile hemen trafikten men mi ediyorlar. Ben hala aynı yerdeyim herkes kendi ilinde avlansın demekle olmaz bu iş.
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

The following users thanked this post: Osman KÜÇÜKMUMCULAR, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 17 Ekim 2017, 00:54:50 »
Ben konu başlığından itibaren görüşe ve algıya karşıyım;

Büyük şehirlerde ikamet ediyoruz. 25-45-78-65 vs. vs. plakalı bölgelerden kardeşlerimizi istihdam ediyoruz, ekmeğimizi aşımızı paylaşıyoruz. Kimseye '' sen şu pilakalısın, neden geldin, bize aş kalmadı, iş kalmadı demiyoruz. Ekmeğimizi paylaşıyoruz daaaaaaaa, sıra dağları paylaşmaya geldiğinde, dışarıdan gelen avcılar oluyoruz. Misafir perverliğimizle, örf adet kimliğimiz, dünyaya örnek olmuşken, böyle konuları gereksiz ve haksız yere paylaşarak, bizi anlamak istemeyenlerin ekmeğine yağ sürüyoruz. Münferit yapılan hataları, tüm camia ya maal edilmesini kabul etmiyor, düşünce ve anlayışınızı bizleri düşünerek tekrar gözden geçirmenizi saygılarımla rica ediyorum.
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 17 Ekim 2017, 01:18:45 »

Büyük şehirlerde ikamet ediyoruz. 25-45-78-65 vs. vs. plakalı bölgelerden kardeşlerimizi istihdam ediyoruz, ekmeğimizi aşımızı paylaşıyoruz. Kimseye '' sen şu pilakalısın, neden geldin, bize aş kalmadı, iş kalmadı demiyoruz. Ekmeğimizi paylaşıyoruz daaaaaaaa, sıra dağları paylaşmaya geldiğinde, dışarıdan gelen avcılar oluyoruz. Misafir perverliğimizle, örf adet kimliğimiz, dünyaya örnek olmuşken, böyle konuları gereksiz ve haksız yere paylaşarak, bizi anlamak istemeyenlerin ekmeğine yağ sürüyoruz. Münferit yapılan hataları, tüm camia ya maal edilmesini kabul etmiyor, düşünce ve anlayışınızı bizleri düşünerek tekrar gözden geçirmenizi saygılarımla rica ediyorum.
Sn ENGİN MAKAS 
  TC  sınırları içerisinde  bu bayrağa ve milli değerlerimize sahip çıkan her bir ferde  saygı duyarım   insanlar yasa mevzuat gereği tabiki  il dışında  da avlanabilir   buna lafım yok   ama avlaklarda  öyle bi  baskı oluyor ki  son keklige kadar  vuruluyor  keklik açısından iyi bir ildeyim bilerek gitmedim  kaza çıkacak   cumartesi sanirsiniz dağda çatışma var    uzak yol yaparak gelen bir araba dolusu insan günlük iki keklik avlayip bırakmıyor resmen hasat yapıyor seneye bu sayı daha fazla insan olarak katlanarak artıyor (   istisnalar olabilir gerçek Avcılar azda olsa var)      vurulan   o  köpeği  il dışindan biri öldürdü ise bu kin dahada katlanır     bu ülke hepimizin olduğu gibi bu avlarda hepinizin   ama devletin koyduğu kuralı hiçe sayarak   ayda yılda bir geliyorum  ne vurursak kâr diyerek hareket edilirse bi vakitten sonra dağda aluç armut Ahlat ve kusburnudan  başka bişey kalmiyacak
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Murat TEPE, Ergün ALTIN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Osman ÖZKEÇECİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 17 Ekim 2017, 10:17:36 »
Yapmayın arkadaşlar sizin anlattığınız olayda sorun dışarıdan gelen avcının kendisi konu başka yöne kayıyor...bohçacıların avcılıkla alakası olmayan limit bilmezlerin konuyla alakası yok sorun dışarıdan avcılarin gelmesi. Adı üstünde "Avcı" o köpeğe bunu yapanın başka ile gitmesi mühim değil kendi ilinde de bu vahşeti yapar.Herkes kendi ilinde avlasın sözünedir eleştirim.Kaçak av,limit aşımı bunlar zaten heryerde problem.Ben artık bu tür yaklaşımdan dolayı gitmemeye çalışıyorum başka illere zaten sistem avdan soğuttu bir de avcı istemeyen köylülerle uğraşıyoruz.
1952-KAYSERİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 17 Ekim 2017, 13:49:52 »

+1
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Bahri GÖZÜYAŞLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 17 Ekim 2017, 20:10:53 »
Diğer bölgeleri bilmem bizim buraya diğer illerden gelenler avci değil resmen talanci gelseler gelseler en fazla 2 sene daha gelecekler çünkü 2 sene sonra talan etmeyi bıraksınlar tüfek atacak keklik bulamayacaklar eserleri ilede bol bol övünsünler
1984 YOZGAT

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimdışı Ergün ALTIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 17 Ekim 2017, 21:36:59 »
Diğer illerden gelen ne demek oluyor? Sizler o ilin avcısı olarak bizlerden daha mi çok para vergi ödüyorsunuz? Yoksa biz bilmiyoruz da sizler keklikleri koruyor musunuz? Yani ava gitmiyor musunuz?
Bu tip konuşmalar ayrımcı kayirmaci yaklaşımlar.Neymiş keklik bitecekmiş yada gereği iki vurmak serbest bu planlı yapılan serbestlik hep dışarıdan gelenler dışarıdan gelenler ney mis bu dışarısı yaw. Hep onlar vuruyormuş. Bakın sayın abilerim kardeşlerim avcı her zaman ava sahip çıkar siz avcıyı bohçacı ile karıştırmayın.yasal sınırlar ile gelen tüm kişiler avcılar misafirdir saygı duyulur.Bohcacilari ise devlet ayiklamali yada görevliler aracılığı ile işlem yaptırmalı. Bu ayrımcı konuşmaları yapan kişileri üzülerek okudum. Fakat onlarında bu yazı sonrası daha güzel misafirperver yazılar yazacağını umuyorum. Herkese Rast Gelsin
  • ARMSAN Phenoma
1983 BURSA İNEGÖL/ANKARA BEYPAZARI

Çevrimdışı Bahri GÖZÜYAŞLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 17 Ekim 2017, 22:01:11 »
Diğer illerden gelen ne demek oluyor? Sizler o ilin avcısı olarak bizlerden daha mi çok para vergi ödüyorsunuz? Yoksa biz bilmiyoruz da sizler keklikleri koruyor musunuz? Yani ava gitmiyor musunuz?
Bu tip konuşmalar ayrımcı kayirmaci yaklaşımlar.Neymiş keklik bitecekmiş yada gereği iki vurmak serbest bu planlı yapılan serbestlik hep dışarıdan gelenler dışarıdan gelenler ney mis bu dışarısı yaw. Hep onlar vuruyormuş. Bakın sayın abilerim kardeşlerim avcı her zaman ava sahip çıkar siz avcıyı bohçacı ile karıştırmayın.yasal sınırlar ile gelen tüm kişiler avcılar misafirdir saygı duyulur.Bohcacilari ise devlet ayiklamali yada görevliler aracılığı ile işlem yaptırmalı. Bu ayrımcı konuşmaları yapan kişileri üzülerek okudum. Fakat onlarında bu yazı sonrası daha güzel misafirperver yazılar yazacağını umuyorum. Herkese Rast Gelsin
1.yerli olamayan yabancı avci diyeyim.
2.hayir aynı parayı veriyoruz.
3.evet koruyoruz daracık bir avlakta 20 araç 40  50 avci bir o kadarda köpekle avlağa ve ava baskı uygulamıyoruz, 40 50 metreden kalkan ava grup halinde atış yapmıyoruz.
4.popülasyon az olan yerlerde ava devam etmiyoruz neden çünkü o meradaki keklik seneye de lazim
5.evet keklik böyle giderse bitecek benim bölgemi ve bölgemdeki popülasyonu benden daha iyi bildiğinizi iddia etmezsiniz heralde

adabıyla vicdanıyla gelen av yapan hiç kimseye lafimiz yok gelsin avlarını yapsınlar nasıl koordineli olarak 15 20 araç bir araya gelebiliyorlarsa yine koordineli olarak bölgeler e kimsenin tepkisini ve dikkatini çekmeden yayılsınlar avlaklara baskı uygulamamış ve kimseden tepki gormemis olurlar burada da böyle konu açılmamış olur.
1984 YOZGAT

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Süreyya AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 18 Ekim 2017, 10:13:22 »
Yazım kesinlikle kimsenin şahsına değil, fakat size bir anımi paylasayim memleketi iç Anadolu bölgemizde olan bir arkadaşımız sürekli yabancı avcı rahatsızlığından ve avı paylaşmak istemediğinden dert yanıyordu, bir süre sonra henüz bıldırcın sezonu dahi açılmamıştı bayram izni için köyüne gidip 1 hafta kaldı, döndüğünde fabrikada arkadaşlar toplanmış o videolar resimler gösteriyor avcı olmayan iş arkadaşlarına,ben yanına vardım bende bakayım dedim yok abi önemli bişey memleketi gösteriyorum dedi bende olsun mahsuru yoksa bende dağı taşı severim bı göreyim dedim baktım ısrarla benden sakiniyor derken içlerinden başka bir arkadaş abi keklik vurmuş 20 civarı,tavsanlar var gece vurulmuş dedi, ben kaptim telefonu yavru palazlar katledilmiş far avında vurulan tavşanlar yazık günah maalesef hiçbir foto da yüz ve plaka mevcut değildi yoksa şikayet edecektim o arkadasta yanımızdan ayrıldı zaten, bunu anlatmada ki sebep  kısır bir tartışmaya girip çözümsüz kalıp kimse kimseyi boşa kirmasin herkes önce edeple insanlıkla kurallara uygun davranacak, o köpeği vuran nasıl bir serefsizse, benim etik kuralları olan bir avcı olarak yasal yaptığım hobim sebebiyle sırf arabam yabancı plaka diye kullanılamayacak duruma getiren de en adi şerefsiz soysuz köpektir,bu işin köylüsü sehirlisi olmaz insanı olur, topyekûn dış ilden gelenler kötü,yada köylü kendi katlediyor demek yanlış bir genelleme olabilir kimse kimseye düşman olmasın bence yasal ve kanuni haklarınızı arayın varsa teyp atan gece avı yapan limitleri aşan yada yasak bölgeye giren arayın jandarmayı ormanı ama karşı komsunuz meraya atmış teybi bağlamış traktör akusune 7/24 ötüyor onu görmezden gelip ayrımcılık olmasın ayırt etmeden hepimiz sahip çıkarsak belki evladlarimiz da avlanabilir, herkese selamlar
  • Akus 20/66 çifte
BURSA-1982

The following users thanked this post: Gökay KARADUMAN, Osman KÜÇÜKMUMCULAR, Hüseyin İŞCEN