Gönderen Konu: Remington 1100 magnum 71 cm. 12 ga nasıl bir tüfektir?  (Okunma sayısı 3296 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali KAZIRLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Yukarıdaki tüfeği kullanan arladaşlar tüfekle ilgili bilgi verebilir mi? İkinci elini almak istiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1974 - İstanbul

Çevrimdışı Levent KARSLIOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Remington 1100 magnum 71 cm. 12 ga nasıl bir tüfektir?
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2017, 09:30:45 »
Merhabalar  Ali bey ,
Epey bir zamandır 1100 kullanıyorum.Daha öncesinde 1187 de kullandım.1100 hemen herkese uyum gösterebilen  ölçülere sahip bir tüfek olarak tanımlanabilir.Amerika'da belki de dünyada üretimi en çok yapılan yarı otomatik av tüfeği olmasıyla ünlü.Çelik kasa.bazı modelleri magnum bazıları değil.(ben bu hususu pek önemsemiyorum zira 25 yıllık av hayatımda toplamda iki kutu magnum fişek atmamışımdır.) piyasada fix şoklu olanları da var mobil şoklu olanları da. Benimki fix şok lakin biri mod biri full. olmak üzere iki namluya sahibim.Size mobil şoklu bir tüfek (mümkünse) almanızı önerebilirim.Gazlı sistem tüfekler ve fişek seçmiyorlar.Dez avantajı  ağır oluşu.3650 gr. toplam ağırlığa sahip.El kundakları narin çatlama yapabiliyor dikkat etmek gerek.Onun dışında kaya gibi bir tüfektir demek yanlış olmaz.Ördek kaz başta olmak üzere tüm bek avlarında sizi fazlasıyla memnun eder.Ben bazen sezon sonuna doğru keklik avında da kullanıyorum.Şimdiye kadar li kullanımımla 1187 den biraz daha üstte bir memnuniyet yarattı bende.namlu bantı da 1187 ninki gibi yüksek(açılı) değil.umarım yardımcı olabilmişimdir. Rastgele...
1980 - Ankara

Çevrimdışı Hakan HAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 08 Eylül 2017, 11:04:28 »
Merhabalar  Ali bey ,
Epey bir zamandır 1100 kullanıyorum.Daha öncesinde 1187 de kullandım.1100 hemen herkese uyum gösterebilen  ölçülere sahip bir tüfek olarak tanımlanabilir.Amerika'da belki de dünyada üretimi en çok yapılan yarı otomatik av tüfeği olmasıyla ünlü.Çelik kasa.bazı modelleri magnum bazıları değil.(ben bu hususu pek önemsemiyorum zira 25 yıllık av hayatımda toplamda iki kutu magnum fişek atmamışımdır.) piyasada fix şoklu olanları da var mobil şoklu olanları da. Benimki fix şok lakin biri mod biri full. olmak üzere iki namluya sahibim.Size mobil şoklu bir tüfek (mümkünse) almanızı önerebilirim.Gazlı sistem tüfekler ve fişek seçmiyorlar.Dez avantajı  ağır oluşu.3650 gr. toplam ağırlığa sahip.El kundakları narin çatlama yapabiliyor dikkat etmek gerek.Onun dışında kaya gibi bir tüfektir demek yanlış olmaz.Ördek kaz başta olmak üzere tüm bek avlarında sizi fazlasıyla memnun eder.Ben bazen sezon sonuna doğru keklik avında da kullanıyorum.Şimdiye kadar li kullanımımla 1187 den biraz daha üstte bir memnuniyet yarattı bende.namlu bantı da 1187 ninki gibi yüksek(açılı) değil.umarım yardımcı olabilmişimdir. Rastgele...
+1
Fazla kurcalanmamış olmasına dikkat edin. Yedek parçaları biraz pahalı
  • Sarsılmaz sax-700
1988-Osmaniye

Çevrimdışı Ali KAZIRLAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Eylül 2017, 14:46:24 »
Hakan Bey,
Detaylı açıklamanız ve bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim

1974 - İstanbul

The following users thanked this post: Hakan HAS

Çevrimdışı Ali KAZIRLAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 08 Eylül 2017, 14:50:23 »
Merhabalar  Ali bey ,
Teşekkür ederim Levent Bey

1974 - İstanbul

The following users thanked this post: Hakan HAS