Gönderen Konu: RENOVA mı GT1 mi ? SIZCE HANGİSİ  (Okunma sayısı 5675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sedat KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
RENOVA mı GT1 mi ? SIZCE HANGİSİ
« : 16 Ağustos 2017, 15:12:52 »
Merhaba arkadaşlar,
Neo 12 kullanıcısıydım. Bir türlü tüfekten memnun kalamadım yani sebeb olarak öldürmemesi, kurşunu sol at köşeye çekmesi 35-40cm civarı kendimi soğuttum tüfekten hepsi kötü demiyorum ama ben memnum değildim ve sattım.
Şimdi ise huğlu veya Özkanlar fx17 almayı düşünüyorum. Huğlu da GT1 ve RENOVA arasında kaldım.FX17 de diğer seçenek tabi.
Sizlerin bu konuda tavsiyeleriniz ve görüşleriniz önemli.
Bu arada araştırdım,GT1 ile RENOVA arasında görsel ve ağırlık farkı var.diğer tüm özellikler aynı diye biliriz.
Elimde mızrak üzümlü çiftem var nasipse sezonu onunla açıcam ama kafamdaki soruları da çözmem gerekiyor.teşekkürler.

SEDAT KURT
MANİSA
5353314413
  • Renova-HUĞLU
  • AKUS ESTATE ÇİFTE
  • 27EM-1C RUSS POZE
  • CEO TRUST POZE
Renova-HUĞLU
Akus ESTATE
27em-1c Russ POZE
CEO TRUST POZE

Çevrimdışı Halit YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Ynt: RENOVA mı GT1 mi ? SIZCE HANGİSİ
« Yanıtla #1 : 16 Ağustos 2017, 15:18:01 »
Vallahi kolay gelsin.
  • USSR IJ27
  • HuáÂlu RENOVA
  • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !

The following users thanked this post: İlhan GÜNEN

Çevrimdışı Sedat KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 16 Ağustos 2017, 16:20:01 »
teşekkürler ustam:) :D
  • Renova-HUĞLU
  • AKUS ESTATE ÇİFTE
  • 27EM-1C RUSS POZE
  • CEO TRUST POZE
Renova-HUĞLU
Akus ESTATE
27em-1c Russ POZE
CEO TRUST POZE

The following users thanked this post: Halit YILDIRIM

Çevrimdışı Serkan TİKVEŞLİ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 16 Ağustos 2017, 16:39:16 »
Sedat bey, forum üyesi arkadaşımız Emrah Akdeniz bey GT1 kullanıcısı baya bi uğraşmışlığı farklı avlarda farklı fişeklerle denemişliği bilgi birikimi mvcut paylaşımlarında okuyup ona danışabilirsiniz, ayrıca Özkanlar firmasının ürünlerini kullanan Burdur'lu arkadaşlarımız var özellkikle Veli Tokcan bey kullanıcısı onun paylaşım ve bilgilerine  bakıp gererkirse irtibata geçersiniz Renova yeni bir modl olduğu için onu pek kullanan,yada kullanıpta yorum paylaşana rastlamadım(yada benim gözümd de kaçmış olabilir)
Serkantkv
1975 istanbul

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #4 : 16 Ağustos 2017, 16:40:07 »
Hoş geldiniz Sedat Bey.

Forumda GT1 kullanıp çok memnum kalan arkadaşlarımız var. Renova'nın lansmanı nispeten yeni. Henüz kendisi ve kabiliyetleri hakkında çok bir bilgimiz yok. Özkanlar da FX015'le kinetik yerli yarı otolarda yerini sağlama aldı. FX017'nin de teknik bir çok özelliği GT1-Renova benzerliği gibi FX015'e benziyor. Tüfek almayı aceleye getirmeyip forumdaki konuları takip etmenizi öneririm. Takip ettiğiniz sürece çok fazla karşılaşacağınız şu cümleyi önce ben yazayım :) Denemeden tüfek almayın. Rast gele.

Saygılar.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Sedat KURT, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 16 Ağustos 2017, 20:57:46 »
@Sedat KURT Diğer açılan başlıkta kısaca bir kıysalama yapmıştım. GT1 konusunda epey av-atış tecrübesi edindim.
Şunu rahatça söyleyebilirim, geçit avı yapıp uzak atış seven avcılar için iyi bir seçenek. Özellikle de 76 namlusunu tavsiye ederim.

Renova, İbrahim Beyin dediği gibi henüz daha yeni. Herhangi bir tüfeği mazgala sokup fişek sıkmak veya peşpeşe magnum vb fişekler denemek benim için asla ölçü değil. Tüfek, av sahasında ( yiğit er meydanında ) belli olur. Her türlü av ve hava şartlarını görecek.
Şahsen Gt1 kullanıcısı olarak bu konularda bir sıkıntı yaşamadım. Tüfek her şartta başarıyla av yaptırdı..

Renova hafif ve daha kibar. Gezici avlar için iyi bir seçenek. Namlunun geniş olması hem tüfeğin tepmesi hem de grupman açısından avantaj sağlayabilir. Av performansını görmeden net konuşmak yanlış olur..

Yerli firmalarımızın bana göre en büyük eksiklerinden biri, tüfeği piyasaya sürmek için aceleci olmaları. Daha kapsamlı bir ar-ge süreci şart bence. Dolaylı yoldan biz kullanıcılara ar-ge yaptırmaktan vazgeçmeleri gerekir.

Diğer seçeneğiniz için de şunu söyleyebilirim, fx 17 görmedim henüz ama 15 modelini inceledim, kesinlikle sağlam bir tüfek. İşçiliği güzel. Ama hafif bir denge problemi var tüfekte. Ele aldığınızda ağırlık dengesi eşit durmuyor. Av performansını bilmiyorum ama bayi incelemesi genel olarak hoşuma gitti..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Serkan TİKVEŞLİ, Sedat KURT, Halit YILDIRIM, Şevki MİRZA, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Mesut BİLTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #6 : 16 Ağustos 2017, 21:30:46 »
seçmek karar vermek çok zor oluyor inşallah doğru tercihi yaparsın
  • cesa favorit 1800 çift tetik
  • Steoger M3000 Peregrine Max-5 Yarı Otomatik
1989 - Saray/Tekirdağ

The following users thanked this post: Sedat KURT

Çevrimdışı Sedat KURT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 17 Ağustos 2017, 08:21:02 »
ARKADAŞLAR GÜNAYDIN,
DEĞERLİ YORUMLARINIZ,DÜŞÜNCELERİNİZ VE SAMİMİYETİNİZ İÇİN SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.UMARIM HAYALİMDEKİ TÜFEĞE RASTLAR VE KEYİFLİ AVLAR YAPARIM.
  • Renova-HUĞLU
  • AKUS ESTATE ÇİFTE
  • 27EM-1C RUSS POZE
  • CEO TRUST POZE
Renova-HUĞLU
Akus ESTATE
27em-1c Russ POZE
CEO TRUST POZE

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #8 : 17 Ağustos 2017, 09:06:38 »
ARKADAŞLAR GÜNAYDIN,
DEĞERLİ YORUMLARINIZ,DÜŞÜNCELERİNİZ VE SAMİMİYETİNİZ İÇİN SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.UMARIM HAYALİMDEKİ TÜFEĞE RASTLAR VE KEYİFLİ AVLAR YAPARIM.

Sedat Bey, hiç riske atmayın ben size A300 satayım :) Daha da arkanıza bakmazsınız.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #9 : 17 Ağustos 2017, 09:12:21 »
marka modeli ne olursa olsun eğer bayiden almadan önce deneme imkanın varsa mutlaka sağ sol vurma durumu varmı yokmu onlara bak derim, son zamanlarda çalışan tüfekten geçtim, attığın yeri vuran tüfek bulmak zorlaştı artık
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Sedat KURT, A.Veli DEMİRÇİNİK, Emrah AKDENİZ