Gönderen Konu: Kopucuk Kemigi Kirigi Sonrasi Avcilik  (Okunma sayısı 1771 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sertac KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Kopucuk Kemigi Kirigi Sonrasi Avcilik
« : 11 Ağustos 2017, 19:50:40 »
         Arkadaslar foruma yeni uye oldum, herkese selamlar avcilik konusunda havali tufek deneyimlerimi katarsam oldukca deneyimliyimdir  :) Av tufegi ile toplasaniz baskalarina ait tufeklerle 20-30 atisim vardir. 3-5  tanede g3 sifirlama atisimiz var...Sorum su; 10 yil once koprucuk kemigim kirilmisti suanda herhangi bir agrim sizim yok rutin hareketlerimde... Belki avcilik ama cogunlukla hedef atislari icin bira br20 almayi dusunuyorum.
       Tufegin agirligi az 2950 gr. tepmesi daha once kirilip kaynamis olan kemigime zarar verir mi? Benin durumumda olup avcilik yapan ,cevresinde bu durumu yasayan var mi? Cevaplariniz icin simdden tsk ediyorum, yasim da 36 bu arada.
1980 - Bursa

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: Kopucuk Kemigi Kirigi Sonrasi Avcilik
« Yanıtla #1 : 11 Ağustos 2017, 20:21:37 »
Geçmiş olsun. Kırık kemiğinizin tedavi sürecinde olumsuz bir şey olmadıysa ve düzgün kaynadıysa hiç bir sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

Ancak bu işler tahminle olmaz. En kesin yanıtı, ortopedi doktorunuzun isteyeceği filmi çektirip, yine kendisine bu filmi inceletip muayeneninizi yaptırdıktan sonra alabilirsiniz.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Sertac KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 11 Ağustos 2017, 20:52:29 »
     En sagkiklisi o gozukuyor en azindan su sonuca varabilirim;
Sayet dogru kaynadiysa ve eskisinden farki yok derse sorun yok, aksi takdirde ne kadar zayif, bu zayiflik tufek tepmesiyle kirilacak durumda midir... Avci, tufeklere hakim biir ortapedist bulursam super olur  ::)
1980 - Bursa

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #3 : 11 Ağustos 2017, 21:27:40 »
Hekim seçme hakkına yeni bir boyut kazandırarak, 182'yi arayıp avcı bir ortopedist istiyorum demeli bence ;D
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Sertac KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2017, 22:21:43 »
 ;D ;D br20 kullanani varsa daha bir tercih sebebidir...
1980 - Bursa

Çevrimdışı Sertac KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 11 Ağustos 2017, 22:38:05 »
Bu arada yazmayi unutusum kiriktan birkac yil sonra arkadasin  12cal superpoze tufegiyle birkac atis yaptim son atista haffi bir agri hissetmistim ve  birdaha atmadim. Bu kiriktanmi kaynaklandi, yanlis tutusumdan mi yoksa tepmesi kuvvetli bir tufekmiydi acemi oldugum icin yorum yapamadim. Sarjorluler  daha az tepiyor mekanizmasi geregi ve cal. olarak ta 20 de karar kildim ancak tufek hafif oldugundan absorve kapasitesi az ve buda dezavantaj.. Omuz koruyucular varmis ne kada faydasi olur bilmiyorum. Bugun emniyette danismak istedim ozel harekatcilar yoktu polisle silah deposuna girdik tufek tutusumun demode oldugunu soyledi,
g3 u omuz bosluuna degil uste kabze kurek kemigine dayanarak tuttu... dedim sen ilk atista kirdirirsin bana bu sekilde... 
1980 - Bursa

Çevrimdışı Sertac KAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2017, 22:43:48 »
Kurek degil koprucuk...kabze degil dipcik... o kadarda degismemis  :) Dipcigi tam koprucuk kemigine oturttu ust yarisi boslukta kaldi ve yanagiyla destekledi biraz tuhaf geldi bana av tufeginde bu sekilde olmaz diye dusunuyorum
1980 - Bursa