Gönderen Konu: Avcılık Belgesinin Vize Ettirilmesi  (Okunma sayısı 923 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Avcılık Belgesinin Vize Ettirilmesi
« : 29 Temmuz 2017, 00:42:23 »
Öncelikle herkesin kazasız belasız bir sezon geçirmesini temenni ediyorum.Malum sezona bişey kalmadı bu sene vize işi biraz sarktı bu hafta içinde harcımızı yatırabildik.Babam dekontlarımız ve ruhsatlarımızla beraber orman müdürlüğüne gitti vizeyi yaptıramadan geldi. Sebebi yetkili beyefendi tutturmuş kulüp üyelik ücretinin yatırıldığına dair makbuz istiyor.Nerden bilecekmiş kulüp üyesi olduğumuzu.Babam kulüp başkanını arıyor telefonun sesini açıyor böyleyken böyle durumu izah ediyor kulüp başkanıda ben hallederim diyor.Bizim sorumuz şu: kulüp üyeliği olmadan orman müdürlüğünün vize yapmaması gibi herhangibir kanun varmı? Nihayetinde babam pul almak için değil vize yaptırmak için müraacatta bulundu ki bu işde keyfe keder belki kulüp üyeliği istemiyoruz pul parasını iki katı vereceğiz bundan kime ne?Birde tutmuş şuanda müdürleri yokmuş belgelerin kalması gerekiyomuş, silah ruhsatımızı bırakmak zorundamıyız varmı öyle bir dünya?kulüp başkanıylada bizzat görüşeceğim ama muhtemelen tansiyonu yüksek bir görüşme olacak, sizin bilidiğiniz bir kanun varmı bu konu hakkında ?
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın

Çevrimiçi İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: Avcılık Belgesinin Vize Ettirilmesi
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2017, 08:57:45 »
Sadece pul ücreti değil, kulüp üyeliğiniz yoksa yıllık harcın bedeli de daha yüksek alınır. Vergi dairesinde genellikle üyeler için alınan düşük tutardan harç alınıyor ve bazen üye olunup olunmadığı sorulmuyor. Eğer sizin de ödendi makbuzunuzda yazan bedel, üye olanlar için belirlenmiş indirimli tutar ise, avcılık belgenizi vize ettirebilmeniz için kulüp üyelik belgesine de ihtiyacınız var maalesef.

Diğer konu hakkında; silah ruhsatınızı alıkoyamaz, böyle bir şeyi ilk kez duydum.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Berhan PINAROĞLU

Çevrimdışı Berhan PINAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Avcılık Belgesinin Vize Ettirilmesi
« Yanıtla #2 : 29 Temmuz 2017, 20:55:54 »
Teşekkür ederim İbrahim Bey.Aynen belirttiğiniz üzere kulüp başkanıylada konuştuk.Siz uğraşmayın ben hallederim diyor.Mak kitapçığında ilgili herhangi bir madde göremediğimden sormuştum, ancak her halükarda mantığa sığmayan bir yaptırım.Ruhsat konusuna gelirsek, vize için kulüp başkanına bırakıyoruz yeri geliyor onunda bir kaşe ve imza için 4-5 gün beklediği oluyor. Haliyle ruhsatlar o süre zarfında bizde değil, mecburen bırakıyoruz.
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2017, 20:57:42 Gönderen: Berhan PINAROĞLU »
  • Huğlu 104/A 12/71
  • Armsan Phenoma Carbo 12/66
  • İstanbul Silah Monza .308
1994/Bartın