Gönderen Konu: biz doğaya ne yapıyoruz?,..  (Okunma sayısı 1091 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
biz doğaya ne yapıyoruz?,..
« : 21 Temmuz 2017, 11:09:12 »
 :-[ ,..

Bursa'da Şiddetli Yağan Dolu Yüzlerce Kuşu Telef Etti
Bursa'da geçtiğimiz günlerde ceviz büyüklüğünde yağan dolu yüzlerce kuşu telef etti. Yaklaşık 500 adet sığırcık kuşu aynı yerde telef oldu, yağan dolunun diğer hayvanları da telef ettiği öğrenildi.
20 Temmuz 2017 Perşembe 09:22

blob:https://www.dailymotion.com/5643790e-09b8-494e-90ea-648afa6d1f51

doğanın

öcü

dengesi

düzeni,..

vs. vs.,..

deprem egeyi salladı bursada yağan dolu telefe yol açtı, kanyonda koruma alanında 4 kızıl geyik kafaları kesili bulundu 
,...

kafam bi milyon oldu sabah sabah okuduğum internet haberlerinden etkilendim,..

birkaç saattir etkisindeyim

ben doğaya ne verdim ne istiyorum bu kadar ana gibi bana aş yemeklik su veren tabiatı ben neden baltalıyorum insanoğlu olarak dedim kendime hesaplar üstüne hesap sordum kendim adına kendi muhakememle beraat ettim fakat ya diğer insan kardeşlerim trafikte bile yol vermedi diye adamın önünü kesip tekme tokat biribirlerine darp etmişler.

allah bu arsız kullarının yanında, bize sabır akıl iman bütünlüğü ve tüm kullarının içine allah korkusu vermesini temenni ediyorum.

adalet ihsan eylesin, şifa senden yarabbim dediğimi çok net hatırlıyorum ruhların yıpranmış saygısız kullarını arlandır pisliğini bize ve çevrelerine saçmasınlar dedim.

biz doğaya ne yaptık

ve

doğa bize ne demek istiyor?,... 

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2017, 11:17:54 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Dare in Brocca
Ynt: biz doğaya ne yapıyoruz?,..
« Yanıtla #1 : 21 Temmuz 2017, 12:01:13 »
Sayın @M.Ali AKDAĞCIK keşke herkes sizin gibi düşünse, yani insanlığın gerektiği şekilde "normal" düşünebilse.
Doğanın insandan başka pek bir düşmanı yok. Geniş açıdan baktığımızda istilacı konumundayız. Şehirler inşa ederek hayvanların yaşam alanlarını yok ediyoruz, tarımı bin bir türlü ilaçla yapıp, havayı da, toprağı da, hayvancıkların bizden kaçıp sığındıkları ortamı da kirletiyoruz. En yakın örneğim, Alaşehir'deki termal su sondajları. Bilinen bir gerçek var ki binlerce metre derinlikten çekilen sular "pahalı" olması sebebiyle çekildiği noktadan çok çok yüksek metrelere pompalanıyor. Bugün bir yazıya yorum yazmıştım her hafta deprem yaşıyoruz diye, işte cevap biraz da burada. Yeraltında oyuklar bırakıyoruz, olmadık yere su veriyoruz, doğayı kirletiyoruz, mahvediyoruz. Sonra başımıza böyle işler geliyor.

Allah arzı insanoğlu faydalansın diye yaratmış, nimetlerini bol kılmış. Bizim yaptığımız kullanmak değil, sömürmek. İşin suyunu çıkarınca da nereden patlak vereceği belli olmuyor. Diyorum bazen, başımıza ne gelse müstehak.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: biz doğaya ne yapıyoruz?,..
« Yanıtla #2 : 21 Temmuz 2017, 12:04:27 »
Sayın @M.Ali AKDAĞCIK keşke herkes sizin gibi düşünse, yani insanlığın gerektiği şekilde "normal" düşünebilse.
Doğanın insandan başka pek bir düşmanı yok. Geniş açıdan baktığımızda istilacı konumundayız. Şehirler inşa ederek hayvanların yaşam alanlarını yok ediyoruz, tarımı bin bir türlü ilaçla yapıp, havayı da, toprağı da, hayvancıkların bizden kaçıp sığındıkları ortamı da kirletiyoruz. En yakın örneğim, Alaşehir'deki termal su sondajları. Bilinen bir gerçek var ki binlerce metre derinlikten çekilen sular "pahalı" olması sebebiyle çekildiği noktadan çok çok yüksek metrelere pompalanıyor. Bugün bir yazıya yorum yazmıştım her hafta deprem yaşıyoruz diye, işte cevap biraz da burada. Yeraltında oyuklar bırakıyoruz, olmadık yere su veriyoruz, doğayı kirletiyoruz, mahvediyoruz. Sonra başımıza böyle işler geliyor.

Allah arzı insanoğlu faydalansın diye yaratmış, nimetlerini bol kılmış. Bizim yaptığımız kullanmak değil, sömürmek. İşin suyunu çıkarınca da nereden patlak vereceği belli olmuyor. Diyorum bazen, başımıza ne gelse müstehak.

ibrahim bey kardeşim,

anlayana,..

sağlıcakla kalınız.

mersin den saygı ve selamlarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN