Gönderen Konu: Av Bayiisi Açma Yasal Prosedürler  (Okunma sayısı 2551 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mete HANCI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Av Bayiisi Açma Yasal Prosedürler
« : 19 Temmuz 2017, 22:54:47 »
Herkese Selamlar Dilerim,

Seneye küçük bir İlçe'de av bayiisi açmayı planlıyorum. Ancak bu işin ilk yasal prosedürleri ile ilgili  bilgisi olan arkadaşlar adım adım bana işin ip uçlarını verebilirse çok memnun olacağım. Benim bilgim ve araştırmalarım sonucunda emniyetten bayilik ruhsatı ve mühimmat ticareti işe girecekse patlayıcı madde alım satım ruhsatı alınması gerekiyormuş. Ancak bunları alma şartları ve işin sırası nedir tam bilemiyorum. Benim anladığım dükkanı kiralamadan önce itfaye'den görüş sorulması gerekiyor galiba. Çünkü itfaiye'nin raporu olmadan (av fişeği, mermi gibi ürünler satılacaksa) Emniyet bu gereken ruhsatları vermiyor diye duydum.

Sizlerinde bu ilk kurulum aşamasında bilgileriniz varsa (Belediye, Vergi dairesi, İtfaiye , Emniyet vb) adım adım neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum. Bu sektörün içinde sigortalı çalışan olarak uzun yıllardır çalışıyorum ancak firma kurulumu ile ilgili izlenecek yöntemler, ip uçları , kritik noktalar ile ilgili açıkcası yeterli bilgim yoktur.

Herkese şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar
1983 - Ankara

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Murat ÇELİKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Av Bayiisi Açma Yasal Prosedürler
« Yanıtla #1 : 19 Temmuz 2017, 23:03:55 »
Selam bende Antalya da dükkan bakıyorum bayii açmak için daha dün emniyete gittim. Gerekli belgeleri verdiler ancak dediğin gibi önce itfaiye işini halletmek lazım. Bende önce itfaiyeye uğrayıp av bayii dükkanı için aradıkları kriterleri öğreneceğim.

Emniyetteki memur önce uyarayım dedi bayiiler şu anda sıkıntıda yavaş yavaş kapatıyorlar iyi düşünün dedi. Ancak benim sürdürülebilirlilik için ;

1. Sermaye
2. Dürüstlük ve müşteriye güleryüz kaliteli hizmet ( düdükleme mantığ gütmeden  ve fırsatçılık yapmadan )

3. Dükkanın yeri
4. Kira olup olmaması

önemli faktörlerden.
Murat ÇELİKBAŞ
1970 ANTALYA

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Mete HANCI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Av Bayiisi Açma Yasal Prosedürler
« Yanıtla #2 : 23 Temmuz 2017, 12:48:42 »
Murat Bey merhaba,

Cevabınız için teşekkür ederim.
Lütfen gelişmeler olduğunda beni de bilgilendirin.

Av bayiisi konusunda sadece son zamanlarda bayilere de mühimmat için defter tutma ve nakliye teskeresi konusunda uygulama getirdiler ancak bunlar esasında zorluk değil sadece biraz daha planlı olmakla ilgili. Kimse için büyük sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

Selamlar
1983 - Ankara