Gönderen Konu: Abartılı Fişek Fiyatları  (Okunma sayısı 7332 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet İLDENİZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Abartılı Fişek Fiyatları
« : 28 Haziran 2017, 20:32:59 »
Arkadaşlar Merhaba,
Malumunuz artık kargo firmaları kanun gereği fişek taşıyamıyorlar ve bu husus fişek fiyatlarının balon bir şekilde artışına sebep oluyor. Av bayiileri de fırsattan istifade ellerinde 2-3 sene öncesinden kalan yerli fişeklerin fiyatlarını da günümüze göre güncelleyip geçen yıl 20tl ye sattıkları ürünleri bu sene 35tl ye satmaya çalışıyorlar. Çalışıyorlar diyorum çünkü alanına pek şahit olamıyorum. Bu durumda yerli fişeğe yönelelim diyorum ama oda çare değil geçen senenin ithal fiyatları ile yarışıyorlar. Ben Çorlu/Tekirdağ'da ikamet ediyorum. Şimdi sizlerden ricam bulunduğunuz bölgelerde ki fişek fiyatlarını yerli yabancı olarak paylaşmanız. Böylelikle civarımızda ki nispeten ucuz firmaları bilir gidebilirsek gidip oralardan alışveriş ederiz. Ayrıca bu kargo taşımacılığının önünün açılması da benim şahsi görüşüm olarak fiyatları düşürecektir. İnternet aleminde ki rekabet ortamı fiyatları aşağıya çeker. Bunun için sanırım ülkemizde ki ohalin bitmesini bekleyeceğiz. Sizlerinde eklemek istediği fikirlerinizi lütfen bizlerle paylaşın hep birlikte bu işin bir çaresine bakmaya çalışalım. Yaklaşan Av sezonunda tüm Avcı arkadaşlarıma başarılar dilerim.
  • Sarsılmaz SA-W 700 LX
  • Ranger Xt3 Classic
1989 TEKİRDAĞ

The following users thanked this post: Sabahattin KARAHAN, Ertuğrul GÖRÜŞÜK, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Abartılı Fişek Fiyatları
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2017, 21:43:05 »
Bugün izmir özler avdan alışveriş yaptım av malzemeleri ve fişek fiyatlar uçmuş yerli fişekler 26 tl rc klasikler 35 tl vs diğer fişeklerde pahalı
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus armsan phenoma argentum, akkar churcıll 812, doxcarms sp, doxcarms mx2 , tuka çifte

The following users thanked this post: Mehmet İLDENİZ

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2017, 22:51:27 »
Ben sezon açıkken bayağı bir stok yaptım bp f2 classic ve rc s4 lerden o yüzden şu anki fiyatlarını bilmiyorum.son aldığım 10 paket meca 28 gr ve bir 10 paket daha aldım kutusu 22 liradan.bp f2 leri o zaman için 32 liradan  almıştım s4 leri 34 liradan almıştım
1988-Denizli

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #3 : 28 Haziran 2017, 22:57:02 »
Ohal kalksa da bu fiyatları yakalayan satıcıların pek de indirim yoluna gideceğini sanmıyorum. Umarım yanılırım. Ben de son 3-4 ay içinde stoğumu hazırlamıştım fazla fazla. Sezonda fişeksiz kalmam. Yine de kemerleri sıkıp keyfi atışları bırakmakta fayda var  :) Seneye ne olur bekleyip göreceğiz.
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

The following users thanked this post: Mehmet İLDENİZ, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2017, 23:04:02 »
Bayilerde, 3 yıldır rafta duran fişekler var, etiketler güncellenmiş... Geçen sezon 30 tl ye satılan 2 yıllık fişeğin etiketi, 3. yılında 40 tl olmuş.. :-\
Bayiler bundan sonra daha ''erkek'' olacaklar. İnternetten satış yok, bayiye ne gelirse onu alacaksın, el mecbur. Öyle fişek seçme fişek beğenmeme lüksümüz de pek kalmadı.
Abartılı fiyatlara gelince; şuanda yerli fişeklerin bayiye geliş ortalama adet fiyatı 85 kuruş civarı. En baba bayiye gelişi koli bazında 220 tl yi geçmez. Kutu fiyatı olarak 25 ile 27,5 arası şuan normal. Sonuçta para kazanacak adamlar, kışa doğru zaten rüzgar essin kar yağsın yerli fişek 30 tl olur.
Ohal kalkarsa kargo işi düzelir falan diyorlar da, ohalin kalkacağını pek zannetmiyorum, tekrar uzatılma ihtimali yüksek. Çünkü devlet kadrolarında temizlik henüz bitmiş değil.

Fişek fiyatı konusunda en basit ne yapabiliriz ? Oraya buraya rasgele fişek sıkmayı bırakırız, avı biraz daha menzil içine sokup makul atışlar yapar daha az ama öz fişek harcarız, iş yine bir şekilde dengelenir ::)
Rabbim yeterki devletimize zeval vermesin, av işi 2. planda...
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2017, 23:05:43 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Burak ZENGİN 34

• *
« Yanıtla #5 : 28 Haziran 2017, 23:37:11 »
Selamlar,
Ben bugun ares av (canakkale) den alisveris yaptim, fiyatlar diger firmalara gore daha uygundu. Yalniz sitesinde pahali, telefonla irtibat kurarsaniz daha indirim yapiyor. Bana fiyat listesinde gonderdi. Sanirim size de gonderir. Tavsiye ederim.
Saygilar
1971 - İstanbul

Çevrimdışı Yavuz YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2017, 23:45:02 »
Arkadaşlar Merhaba,
Malumunuz artık kargo firmaları kanun gereği fişek taşıyamıyorlar ve bu husus fişek fiyatlarının balon bir şekilde artışına sebep oluyor. Av bayiileri de fırsattan istifade ellerinde 2-3 sene öncesinden kalan yerli fişeklerin fiyatlarını da günümüze göre güncelleyip geçen yıl 20tl ye sattıkları ürünleri bu sene 35tl ye satmaya çalışıyorlar. Çalışıyorlar diyorum çünkü alanına pek şahit olamıyorum. Bu durumda yerli fişeğe yönelelim diyorum ama oda çare değil geçen senenin ithal fiyatları ile yarışıyorlar. Ben Çorlu/Tekirdağ'da ikamet ediyorum. Şimdi sizlerden ricam bulunduğunuz bölgelerde ki fişek fiyatlarını yerli yabancı olarak paylaşmanız. Böylelikle civarımızda ki nispeten ucuz firmaları bilir gidebilirsek gidip oralardan alışveriş ederiz. Ayrıca bu kargo taşımacılığının önünün açılması da benim şahsi görüşüm olarak fiyatları düşürecektir. İnternet aleminde ki rekabet ortamı fiyatları aşağıya çeker. Bunun için sanırım ülkemizde ki ohalin bitmesini bekleyeceğiz. Sizlerinde eklemek istediği fikirlerinizi lütfen bizlerle paylaşın hep birlikte bu işin bir çaresine bakmaya çalışalım. Yaklaşan Av sezonunda tüm Avcı arkadaşlarıma başarılar dilerim.
kargo ile fişek taşınması yasak değil ki daha önceden yasak gibi algılanmış ama bakanlık açıklama yapmış yasak değil ruhsat fotokopisi ile silah ve fişek yollayıp alabilirsiniz

http://www.milliyet.com.tr/yivsiz-silah-ve-fisekler-kargo-ve-posta-konya-yerelhaber-1843025/
yavuz yıldız 1978 sivas.İkamet: istanbul

Çevrimdışı Mehmet İLDENİZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2017, 00:16:03 »
kargo ile fişek taşınması yasak değil ki daha önceden yasak gibi algılanmış ama bakanlık açıklama yapmış yasak değil ruhsat fotokopisi ile silah ve fişek yollayıp alabilirsiniz

http://www.milliyet.com.tr/yivsiz-silah-ve-fisekler-kargo-ve-posta-konya-yerelhaber-1843025/

Yavuz Bey ne yazık ki haberi eksik okumuşsunuz. Bu yayınlanan ikinci genelge AK47 G3 M16 benzeri silahların valiliklerce taşınmasının yasaklanabilmesini ancak ruhsatlandırmada sorun yaşanmaması ile alakalı yayınladığı genelgeydi. Size 1. ve 2. genelgeyi bilahare yükleyeceğim. İyi Akşamlar
  • Sarsılmaz SA-W 700 LX
  • Ranger Xt3 Classic
1989 TEKİRDAĞ

The following users thanked this post: İbrahim TUTKUN, Burak ZENGİN 34

Çevrimdışı Engin MAKAS

• *
« Yanıtla #8 : 29 Haziran 2017, 01:11:02 »
Bende Bu Konuda, Yerli Üreticilere Her Fırsatta Sitem Ediyorum;
Bizler yerli olsun, milletim kazansın diye saf ve milli duygularla yerli kullanmaya çalışıyoruz. Fakat ne yazık ki aynı duyularla karşılık alamıyoruz. Yerli firmalar bizi sahiplenmiyor. Doları bahane ettiler, saçmayı bahane etiler, yerli fişek fiyatını ithal fiyata çıkardılar. Dört yıl önce bir kutu ithal fişek fiyatına üç kutu yerli fişek alabiliyorduk, bizlerde kolaylıkla temin edebildiğimiz yerli fişekleri zevkle kullanıyorduk. Şimdi beşlira fazla para veriyorum, ithal fişek alıyorum. bahanede ithal olan malzemelerden dolayı, dolar kuru fiyatları etkiliyormuş. Buraya kadar tamamda ;  Bu İthal fişekler komple DOLAR / AURO ile temin ediliyor. Fakat aradaki fak üçe birden nerede ise bire bire düştü. Umarım bi bayiğit çıkar, bu konuda bizim mağduriyetlerimizi önemser. Şu anda yerli fişek fiyatları şişirilmiş durumda gibi görünüyor.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2017, 01:19:33 Gönderen: Engin MAKAS »
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

The following users thanked this post: Osman ALP

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 29 Haziran 2017, 08:46:18 »
Yerli  fişeklerin  fiyatının yükselmesi gayet normal.
Yurdumda   barut dışarıdan gelir. Tapa  dışarıdan gelir. kapsül dışarıdan gelir.Eeee  geriye ne kaldı.
Kur yükseldiği zaman  otomatikman   yerli fişek fiyatları da  yükseliyor.
Önceden   yazdım gene  yazıyorum  Ağustos girmeden  alabildiğiniz  kadar  beğendiğiniz ithal ve yerli  fişeklerden  alın.
Av sezonundan önce mutlaka  fişek fiyatları güncelleniyor.   
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2017, 15:36:38 Gönderen: Rıza BOZOKLU »
1974 İnebolu/KASTAMONU

• *
« Yanıtla #10 : 29 Haziran 2017, 11:40:23 »
birde şöyle bir site var ama bana fiyatlar pek inandırıcı gelmedi. Fazla Ucuz  :) . Bu siteyi bilen yada daha önce alışveriş yapan varmı acaba...

http://www.avagidelim.com/index.php?route=product/category&path=64_79
1971 - İstanbul

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 29 Haziran 2017, 12:08:05 »
birde şöyle bir site var ama bana fiyatlar pek inandırıcı gelmedi. Fazla Ucuz  :) . Bu siteyi bilen yada daha önce alışveriş yapan varmı acaba...

Fiyatlarin çoğu ses fişeği  fiyatları kadar 😀bi sıkıntı var sanki
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Burak ZENGİN 34

• *
« Yanıtla #12 : 29 Haziran 2017, 12:13:29 »

+1
1971 - İstanbul

Çevrimdışı İbrahim TUTKUN

• *
  • Dare in Brocca
« Yanıtla #13 : 29 Haziran 2017, 13:00:34 »

;D
  • Beretta 686 Silver Pigeon I O/U
1988 Bornova/İzmir / İkamet: Bartın
A rh (-)

How can you turn back when you know in your heart that there is no real turning back?

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #14 : 29 Haziran 2017, 13:38:28 »
seher av da klasik rc 32 gr 39,5 tl   bu nasıl bir bifyat anlamış değilim herkes tutturabildiğine ver yansın gidior

http://www.seherav.com/?g=%20RC%2032%20CACCIA%2032%20GRAM%2012%20KAL%C4%B0BRE%20AV%20F%C4%B0%C5%9EE%C4%9E%C4%B0&gisa=urunler&uid=2094
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Burak ZENGİN 34

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 29 Haziran 2017, 13:41:48 »
seher av da klasik rc 32 gr 39,5 tl   bu nasıl bir bifyat anlamış değilim herkes tutturabildiğine ver yansın gidior

http://www.seherav.com/?g=%20RC%2032%20CACCIA%2032%20GRAM%2012%20KAL%C4%B0BRE%20AV%20F%C4%B0%C5%9EE%C4%9E%C4%B0&gisa=urunler&uid=2094

Bu fişek lere  sezonda gelecek zamin çatırtısı  😡
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

The following users thanked this post: Mehmet İLDENİZ, Burak ZENGİN 34

• *
« Yanıtla #16 : 29 Haziran 2017, 13:50:53 »

daha yeni ares av dan 34 TL ye aldım.
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2017, 13:56:03 Gönderen: Burak ZENGİN 34 »
1971 - İstanbul

The following users thanked this post: Rıza BOZOKLU, Mehmet İLDENİZ

• *
« Yanıtla #17 : 29 Haziran 2017, 13:55:26 »

Bu firmayı aradım. Sitedeki fiyatlar güncel değilmiş. Hem gönderemiyoruz hem de fiyatları güncelleme yapamadık eski fiyat kaldı kusura bakmayın dediler.
aklımızda olsun :)
1971 - İstanbul

Çevrimdışı Yakup ÇEVİK

• *
« Yanıtla #18 : 29 Haziran 2017, 15:23:55 »
https://eylulav.com fiyat uygun gibi gönderim var demişlerdi ama sadece sterling var
  • Ata cy
1986 - İzmir Karşıyaka
Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz;
Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağına.

Çevrimiçi Ömür DURMUŞ

• *
« Yanıtla #19 : 29 Haziran 2017, 17:04:49 »
Geçmiş bayramınızı tebrik ederim arkadaşlar.İstanbulda benim şahsen gittiğim (Mercan ve İstoç'ta) fişek fiyatları uçmuş.İnternette çok daha düşük şu anda fiyatlar.ÖZELLİKLE GÖNDERİM YAPMIYORUZ YAZMAYAN HER SİTEYİ ARAYIN SORUN  .Bazıları aman kimseye söylemeyin diyerek yolluyor.Bayram öncesi topluca aldım.Şimdi gene fiyatlar artmış baktım
  • typhoon f12 / t4
  • derya lion ipsc /crx400 / x400
  • hatsan mpa
  • Mossberg 500
  • stoeger m3k
  • derya mk12
1973 - İstanbul

Çevrimdışı Hakan ATASOY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 29 Haziran 2017, 17:54:50 »
Zamlı fiyatlara rağmen koli koli fişek alan  arkadaşlar sağolsun. Bu kafayla daha çok zam gelir.
Bu memleket tarihte Türktü, bugün de Türktür ve ebediyyen de Türk olarak yaşayacaktır.Türkiye Türklerindir! Ne mutlu, Türküm diyene!1980 BURSA

Çevrimdışı Selçuk KAYGISIZ

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 30 Haziran 2017, 08:07:38 »
Keske yurt disindan 3_5 yukari fisek getirme imkanimiz olsa da firsatci esnafimiza ekmek yedirmesek.elin gevuru yesin bunlar aç kalsin insafsizlar.
  • Kral Arms Signatüre I

1984 KIRŞEHİR

The following users thanked this post: Ömer ÖZSOY, Mehmet İLDENİZ, Emre GÜLCÜ, Burak ZENGİN 34

• *
« Yanıtla #22 : 30 Haziran 2017, 12:59:43 »
1971 - İstanbul

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 30 Haziran 2017, 13:59:34 »
Az önce  1 kutu Winchester x süper  70 mm. kurşun: 30 tl.
              1 kutu  BP big game palla 70 mm. kurşun :45 tl.
              1 kutu Meca Rifled Slug kurşun :15 tl.
              1 kutu  Meca  şevrotin :15  tl.den aldım.
İşin enteresan tarafı  adam eline barkod makinasını almış  daha yeni  yeni fişek fiyatlarını   güncelliyordu.
1974 İnebolu/KASTAMONU

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 01 Temmuz 2017, 19:46:36 »
Enee işte ülkemizdeki enflasyon. Gerçekler...
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya