Gönderen Konu: 22gr Av Fişeği Denemesi GT1  (Okunma sayısı 3735 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
22gr Av Fişeği Denemesi GT1
« : 13 Nisan 2017, 09:09:36 »
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: 22gr Av Fişeği Denemesi GT1
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2017, 10:13:02 »
Yahu bırak hele şu işleri tahtalıda kuşlar yıkılmıyor diye 02 attınız 34 gramdan aşşağı inemediniz korkudan, olaya müdahale etmesem şevrotine kadar gidecekti iş ;D Şimdi çıkmış 22 gr atıyor 22 nedir ya onu fişek diye tüfeğime koymam ben  >:D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İbrahim YILDIRIM, Şevki MİRZA, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2017, 10:26:05 »
Yahu bırak hele şu işleri tahtalıda kuşlar yıkılmıyor diye 02 attınız 34 gramdan aşşağı inemediniz korkudan, olaya müdahale etmesem şevrotine kadar gidecekti iş ;D Şimdi çıkmış 22 gr atıyor 22 nedir ya onu fişek diye tüfeğime koymam ben  >:D
Emrah bey Şevki ustanın vardır bir bildiği  :)
1988-Denizli

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2017, 10:26:35 »
Şevki bey 22 grmı çekirdek gibi çitliyo
kolay gelsin
  • SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

The following users thanked this post: Şevki MİRZA

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 13 Nisan 2017, 10:26:48 »

Şevki bey rc s4 ten vazgeçtiniz galiba :)
1988-Denizli

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #5 : 13 Nisan 2017, 10:31:46 »
Şaka bir yana 22 gramla çalışması güzel. Av esnasında belki heyecan falan olur tüfeği sıkarsın çalışmayabilir tabiki ama bu en azından 24 ve 28 gramlarda daha rahat çalışabileceğini gösterir. Senin denediğin fişek kırma tüfeklerde çok tatlı olur. Ben bir ara otomatikten önce bıldırcında 24 gr skeet fişeği kullandım müthiş keyifliydi. Gt1 de 28 gr iyi geldi hava serinleyince ekim ayında sabahları 28 gr çalışmayınca 30 gr kullanmaya başladım. Senin tüfeğin dipçik yayı biraz daha yumuşak oyüzden pek sıkıntı olmaz. Tüfeği sıkmazsam benimki de 22 gr atıyor hatta beraber denemiştik. Ama avda farkında olmadan tüfeğe hakim olunca 24 hatta tüfeği fazla sıkarsan 28 bile bazen dikme yapabiliyor.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2017, 10:37:37 »
Şevki bey rc s4 ten vazgeçtiniz galiba :)
Keklik avını bırakır ama s4 den vazgeçmez  ;D
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Şevki MİRZA, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Sefa KOYUNCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 13 Nisan 2017, 10:49:31 »
Şevki usta seninle yaptığımız kritiklerden sonra biz de iki arkadaş almıştık. Kışın 24 ve 28 gramlarda çok canlı değildi, tüfekte yeniydi fakat sezonu tamamladıktan sonra havalarında ısınmasıyla daha da sağlıklı bir şekilde bu gramajlarda çalışmaya başladı. 22 gramı bilmem ama Emrah ustanında dediği gibi 24 gram skeet fişekleriyle güzel bıldırcın avı oluyor. Ben de bir zamanlar denemiştim avda gayet iyiydi. Ama bıldırcın ve üveyik avında 28 ve 30 gramlarda gayet sağlıklı av yapıcaz gibi. Yalnız S4'ü bende tahtalıda denedim çok iyi idi. Bu yıl keklik avında bil hassa onu kullanmayı düşünüyorum. Emrah ustanın analizleri her ne kadar kafımızı bol miktarda karıştırsada.. :) Ooo tamam bu iyimiş diyorum, iki gün sonra başka fişek deniyor. Haydaa eee buda iyimiş diyorum. Kendim deniyorum ulan bu da iyi tamam diyorum. Fecebook'u açıyorum bakıyorum haydaa yine Emrah usta, başka fişek. Ne yapıcaz bilmiyorum.  :D
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2017, 10:51:38 Gönderen: Sefa KOYUNCU »
  • Baikal USSR ij 58
  • Huğlu GT1
  • Ata Arms Cy 12
  • Deutsch Kurzhaar - Akhisar'dan GEKAS
1987 Hendek/SAKARYA

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Şevki MİRZA, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2017, 11:12:58 »
orası kesin Emrah bey şaka bir yana Şevki bey gördüğüm en iyi keklik avcılarında ilk sıralarda
1988-Denizli

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Şevki MİRZA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #9 : 13 Nisan 2017, 13:44:57 »
@Sefa KOYUNCU Gt1 benim ilk kinetik tüfek tecrübem oldu. Tüfeği tutuş şeklinin önemli olduğunu da bu sayede öğrenmiş oldum. Öyle ki, kinetiğe hiç alışkın olmayan kişilerin elinde bu sisteme sahip tüfeklerin çoğu tutukluk yapıyor. İlk başta kısa bir zorluk yaşadım ama çok çabuk adapte oldum. Omuza dayama şekli tüfeği tutuş şekli hakimiyet vs bunlar önemli. Gazlı her türlü çalışır diye boşuna demiyorlar :)

Tabi farklı sonuç veren tüfekler de var. En basitinden franchi fast one, önden icra yaylı bir kinetik. Namlu iç çapı dar ve 2950 gr gibi bir ağırlığı var. Bu tüfek, yaf süpertrap 24 gr fişekleri gazlılardan daha iyi şekilde çalıştırıyor desem abartmış olmam. Yaf süpertrap yumuşak bir fişektir öyle her kinetik çalıştırmaz. Fast One, omzuma bastırarak sıkıca tuttuğum halde boş kovanları her atışta 2-3 metre uzağa fırtlattı. Gt1le atış yaparken dipçiği omzuma biraz fazla bastırsam 24 gramlarda takılıyor mesela. 28 gramda da fişeğe göre nazlanıyor. Sterling 28 gramlar çok yumuşak arada takıldığı olmuştur. Ama meca speed 28 gr fişekle tüfeği sıkı tutsan da dikme yapmıyor. Fişeğe göre de değişkenlik gösteren bir durum aslında.

Benim fişek incelemelerim, hem kendi merakım hem bilgi paylaşımı olsun diye. Sakarya ile Samsun iklimi birbirine çok yakın. Gt1 kullanıcısı olarak avda kullandım ve memnun kaldım dediğim fişekleri denesen yeterli.. :) Her tüfeğe göre bu değişiyor ama yine de aşşağı yukarı aynı sonuçları alman muhtemel. S4 uyumu zaten çok iyi, başka tüfeklerde görmediğim grupmanı yapıyor, çok extrem şartlarda biraz yükseliyorum özel dolu 40-42 gr fişekler falan ama genel anlamda 34 gr üstüne çıkmaya zaten gerek kalmıyor  ^-^
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #10 : 13 Nisan 2017, 13:46:13 »
orası kesin Emrah bey şaka bir yana Şevki bey gördüğüm en iyi keklik avcılarında ilk sıralarda
@Bilal AYDIN  Şevki ile yaklaşık 5 yıldır tanışıyoruz, bence usta avcılık çok vurmak değil, bu işi bilinçli yapmak. Beraber avlar yapıyoruz, gerçekten hem iyi bir avcı hem de sağolsun iyi bir dost. Az bulunan cinsten yani :)
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Şevki MİRZA, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 13 Nisan 2017, 14:09:34 »
@Bilal AYDIN  Şevki ile yaklaşık 5 yıldır tanışıyoruz, bence usta avcılık çok vurmak değil, bu işi bilinçli yapmak. Beraber avlar yapıyoruz, gerçekten hem iyi bir avcı hem de sağolsun iyi bir dost. Az bulunan cinsten yani :)
muhakkak öyledir tabiki de Ahmet Kaynup abi gibi Şevki bey gibi dostlar nasip etsin herkese Rabbim   :)
1988-Denizli

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Şevki MİRZA

Çevrimdışı Sefa KOYUNCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 13 Nisan 2017, 14:11:43 »
Usta harfiyen katılıyorum. Gerçekten bazı kinetik sistem tüfekler gazlı tüfeklerden daha istikrarlı çalışıyor. Ben Gt1 i ilk elime aldığımda kinetik sistemin kendine has bir çalışma şekli olduğunnu hemen anladım. Sarsılmaz kullanıyordum yıllar yılı, o tüfeklerin de çalıştırmadığı bir fişek görmedim ama bu tüfeği aldım alalı hem çalışma şeklinde, hemde vurulan avların havada vuruldukları andaki şekillerinden tut, geçenlerde yaptığımız atış yarışmasındaki o plakların o mesafelerdeki kırılma şekilleri filan gerçekten farklı. Bunları görmekten çok keyif alıyorum. Allah herkezin gönlüne göre versin ne diyelim. Meralara bakıyorum hep videolarında resimlerinde filan harbiden aynı atmosfer. Soğuğuda sıcağıda herşeyi ile aynı. :) Bende belirli bir hava sıcaklığının altında daha farklı fişeklere yöneliyorum. Kışın bir fişek incelemiştin, B&P MG2 FLASH, ya o fişekle bir tahtalı vurdum çok iyi geldi, iki kere de kargaya attım mesela sanki elektrik gönderdi yaa o neydi öyle. :) Usta devamını bekliyoz hep takipteyim. Hayırlı günler, hayırlı işler. :)
  • Baikal USSR ij 58
  • Huğlu GT1
  • Ata Arms Cy 12
1987 Hendek/SAKARYA

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #13 : 13 Nisan 2017, 14:22:55 »
Mg2 flash kargaya atılır mı ya ne yaptın sen  ;D Kargayı fersah fersah aşar o fişek, kutusu 25 tl olmuş kargoda sorun çıkmazsa yine alıcam o fişekten. Onun gibi 36 gr bir fişeğe rastlamadım henüz :)
Amin inşallah, herkese gönlündeki hayırlısıyla nasip olsun diyelim  ^-^
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Sefa KOYUNCU

Çevrimdışı Sefa KOYUNCU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 13 Nisan 2017, 15:12:30 »
Usta sezonun son günüydü, çulluktan çıktım 25 gram 11 no fişekler var 20 cal. Gt1 de arabada baktım güzel karga çalışıyor. Çokta fişek seçeneği yok çantada, hele bir deniyeyim dedim... Şimdi sen söyle usta benim burda bir suçum varmı yaa...  :D
  • Baikal USSR ij 58
  • Huğlu GT1
  • Ata Arms Cy 12
1987 Hendek/SAKARYA

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #15 : 13 Nisan 2017, 20:23:38 »

dostmusun düşmanmı  >:D >:D >:D >:D  illa İFŞA İFŞA  ;D ;D ;D ;D ??? ??? ??? ???
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #16 : 13 Nisan 2017, 20:24:57 »
[quote author=Bilal AYDIN link=topic=193216.msg1391302#msg1391302 date=1

Bilal usta ara sıra kaçamak yapıyorum :)
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Bilal AYDIN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #17 : 13 Nisan 2017, 20:25:53 »
+ on milyon usta  8) 8) 8) 8) 8)
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #18 : 13 Nisan 2017, 20:30:02 »
Şevki usta seninle yaptığımız kritiklerden sonra biz de iki arkadaş almıştık. Kışın 24 ve 28 gramlarda çok canlı değildi, tüfekte yeniydi fakat sezonu tamamladıktan sonra havalarında ısınmasıyla daha da sağlıklı bir şekilde bu gramajlarda çalışmaya başladı. 22 gramı bilmem ama Emrah ustanında dediği gibi 24 gram skeet fişekleriyle güzel bıldırcın avı oluyor. Ben de bir zamanlar denemiştim avda gayet iyiydi. Ama bıldırcın ve üveyik avında 28 ve 30 gramlarda gayet sağlıklı av yapıcaz gibi. Yalnız S4'ü bende tahtalıda denedim çok iyi idi. Bu yıl keklik avında bil hassa onu kullanmayı düşünüyorum. Emrah ustanın analizleri her ne kadar kafımızı bol miktarda karıştırsada.. :) Ooo tamam bu iyimiş diyorum, iki gün sonra başka fişek deniyor. Haydaa eee buda iyimiş diyorum. Kendim deniyorum ulan bu da iyi tamam diyorum. Fecebook'u açıyorum bakıyorum haydaa yine Emrah usta, başka fişek. Ne yapıcaz bilmiyorum.  :D

Emrah usta ne bilsin fişeği :D :D :D şaka şaka hakkaten emrah bu işe çok emek harcıyo çok şeyler öğreniyoruz...  ben bu yıl denemek ıcın 22 gr almıştım pozem için bıldırcında .. güzel avlar oldu sıcakta  kuş asla patlamadı bıde otomatıkde denedım super ısler cıkardı :D s4 bambaşka o bır fenomen benım ıcın ... geri kalan avlarda herzaman s4 ve üzeri fişek kullanırım ben ...
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Sefa KOYUNCU

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #19 : 13 Nisan 2017, 20:35:01 »
Eyvallah @Bilal AYDIN 
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2017, 20:38:56 Gönderen: Şevki MİRZA »
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Bilal AYDIN